Menu

kwiecień 2024

The Animals & Friends – koncert w Krakowie

Brytyjska grupa The Animals to jeden z najważniejszych rockowych zespołów wszechczasów! Grupa powstała w roku 1963. Początkowo grali przede wszystkim rhythm and blues, później także psychodelicznego rocka. The Animals mają w swym dorobku cały szereg przebojów, unieśmiertelnił ich jednak ponadczasowy hit „House of the Rising Sun” z czerwca 1964 r. W 1994 r. grupa została wprowadzona do Rock and Roll Hall of Fame.

Zespół cały czas tworzą legendarni muzycy grupy – perkusista John Steel grający pod szyldem THE ANIMALS od 1963 r. (z trzyletnią przerwą pod koniec lat 60-tych) oraz grający na instrumentach klawiszowych Mick Gallagher. Towarzyszą im Dany Handley i Roberto Ruiz.

Podczas koncertu The Animals & Friends nie zabraknie takich przebojów jak „We Gotta Get Out Of This Place”, „Boom Boom”, „Don’t Let Me Be Misunderstood”, „Baby, Let Me Take You Home”, „I Put A Spell On You” czy jednego z najlepiej sprzedających się singli w historii całej muzyki popularnego „House of the Rising Sun”.

Sobota, 18.05.2024, Scena NCK
godz. 19:00
Bilet - 170 / 150 zł

źródło: Bartosz Chlebowski
Czytaj dalej...

Inadion wydał debiutancki album

Grzegorz Rudy urodzony w Sanoku (woj. Podkarpackie) 23 grudnia 1979. Od wczesnych lat związany z muzyką rockową. Pierwsze rockowe dźwięki w postaci kaset magnetofonowych dostarczał kuzyn Grzegorza, Michał. Szybko ten rodzaj muzyki stał się ulubionym i poznawanie kolejnych utworów postępowało liniowo.

Helloween, Iron Maiden, Metallica, Megadeth, Accept, Running Wild, Def Leppard, Manowar, Sepultura, Paradise Lost, The Gathering, Gamma Ray, Kat, Turbo, KSU, Ozzy Osbourne, King Diamond to tylko kilka zespołów, które w owym czasie były odsłuchiwane i jednocześnie stawały się inspiracją muzyczną.

Chcąc mieć więcej z tej muzyki, Grzegorz zaczął uczyć się gry na gitarze, początkowo grając ulubione riffy podziwianych kapel - Bez żadnego przygotowania muzycznego – Grzegorz jest samoukiem.
Pierwsza gitara elektryczna zakupiona głównie za środki finansowe od babci i dziadka, kolejne kupowane już samodzielnie.

W miarę dorastania przyszedł czas na granie muzyki z kolegami. Grzegorz był członkiem kilku zespołów lokalnych (m.in. The Last, Grecya, Messenger).
Przy okazji prób Grzegorz nauczył się również podstaw gry na basie czy perkusji. Obecnie, w swoim projekcie, udziela się również wokalnie.

W wieku 11 lat Grzegorz nagrał jeden utwór w sanockim studio nagrań „Manek”. I wtedy już wiedział, że chciałby to kontynuować i kiedyś wydać pełnometrażową płytę.


Przez lata różne pomysły muzyczne zbierały się w głowie, ale nigdy nie zostały zrealizowane z różnych przyczyn. Nawet gra na gitarze na wiele długich lat została odłożona (studia, rodzina, praca itd.).
W roku 2021 Grzegorz postanowił powrócić zarówno do gry na gitarze jak i do tworzenia muzyki. Wynikiem tego było nagranie demo zawierającego 7 utworów.
Demo zostało dobrze przyjęte przez kilka osób, które miały okazję je usłyszeć, zatem powstał pomysł wydania tego w sposób bardziej profesjonalny. Grzegorz skompletował podstawowy sprzęt i zaaranżował domowe mini studio nagrań. Następnie utwory z demo zostały (w większości) ponownie nagrane jeśli chodzi o linie instrumentów oraz dodatkowo powstały dwa zupełnie nowe utwory.
Nazwa projektu Inadion została niejako podebrana od nazwy firmy Grzegorza, którą prowadził wcześniej. Sama w sobie nazwa nie oznacza nic konkretnego, już na etapie zakładania firmy miała takie założenie, aby być uniwersalną, gdyż nie było wtedy pewne czym firma się będzie zajmować.
Doskonale to współgra z projektem muzycznym, gdyż jest w nim wiele inspiracji i Grzegorz chciał, aby również muzycznie, nazwa nie ograniczała muzyki w żaden sposób.
Tak, więc jednocześnie z tworzeniem muzyki, nagrywaniem kolejnych partii instrumentów, tworzyło się logo projektu oraz pomysły na branding.
Muzycznie Grzegorz ogarnął zarówno partie gitar rytmicznych i solowych, partie basu oraz linię perkusji przy użyciu automatów midi. W tym czasie poszukiwał aktywnie wokalisty, który byłby chętny podjąć się współpracy. Jednak próby te nie dały rezultatu, więc Grzegorz zdecydował spróbować swoich sił wokalnych, choć nie miał żadnego doświadczenia w tym temacie.
Zatem „skład” projektu się ustabilizował. Jedyną osobą, która wspiera muzycznie projekt jest Agata Pawłowicz (Desdemona, Xoen i wiele innych projektów), która użyczyła swojego głosu na kilku utworach.

Inadion wydał debiutancki album 8 marca 2024 roku. Płyta o tytule „A Perfect Timing Of Imperfect Times” zawiera 9 utworów – niemal 60 minut muzyki.
Inadion nagrał jeszcze dodatkowo jeden utwór, cover zespołu KAT „Strzeż się plucia pod wiatr” i ten utwór pojawił się na oficjalnej składance „Do zobaczenia w piekle”, poświęconej pamięci zmarłego frontmana KAT, Romana Kostrzewskiego.
Również jeden z utworów na debiutanckiej płycie, jest dedykowany Romanowi ze względu na ogromny wkład w polską muzykę oraz dużą inspirację dla Grzegorz. Mowa o utworze „The Sailor”.

Tytuł płyty „A Perfect Timing Of Imperfect Times” nawiązuje do zdarzenia lub momentu, który ma miejsce w trudnych, nieidealnych czasach. Może to oznaczać, że nawet w najgorszych chwilach życia mogą pojawić się chwile radości, szczęścia lub spełnienia. Jest to też zachęta do zauważania i doceniania tych drobnych, ale istotnych momentów, które dodają wartości w trudnych czasach.
Jest to przypomnienie, że nawet w chaosie istnieje miejsce na piękno i nadzieję. Że nawet jeśli wszystko wydaje się być nie tak, jak powinno, istnieje szansa na pozytywne wydarzenie lub korzystne okoliczności, a zmiana zawsze następuje w idealnym czasie.
Trzeba pamiętać, iż nawet w najgorszych momentach życia może się pojawić coś dobrego co sprawi, że warto trzymać się nadziei i swojego kursu, a zmiany które następują w wyniku tego, choć początkowo mogą być niezrozumiałe, faktycznie prowadzą do czegoś dobrego budując nową, lepszą rzeczywistość.
Jeśli chodzi o graficzną część płyty i okładkę: Trójkąt jest jednym z najbardziej uniwersalnych symboli występujących w różnych kulturach i religiach. Może mieć wiele różnych interpretacji i znaczeń w zależności od kontekstu, w jakim się znajduje. W temacie okładki trzymam się znaczenia trójkąta jako znaku równowagi, harmonii i doskonałości. Symbolizuje również trzy aspekty bytu: ciało, umysł i duch.
I ta harmonia w pewnym momencie zostaje zachwiana, zniszczona, co prezentują wyrwy w strukturze trójkąta. Może to być spowodowane jakimś nagłym zdarzeniem czy zmianą. A ta zmiana wydarza się w idealnym momencie, choć nie od razu można dostrzec pozytywne jej aspekty. Zauważamy to dopiero z czasem.
I pomimo tego, iż to co było stare i wydawało się punktem równowagi, znika na zawsze, pojawia się na horyzoncie coś nowego, równie lub nawet bardziej wzniosłego i pięknego. Okazała góra w promieniach słońca jest symbolem nadziei, nowym początkiem, celem i nagrodą.


Solid Ice
Utwór o osobie, która po trudnych przejściach w relacjach, jest gotowa iść dalej i chce ponownie poczuć „wiatr we włosach” oraz po prostu miłość. Jednocześnie ubolewa nad tym, że chyba jest to już niemożliwe i widzi siebie jako kawałek lodu, nie dający się ponownie rozgrzać prawdziwym uczuciem.

The sailor
To moja osobista dedykacja dla zmarłego Romana Kostrzewskiego z zespołu Kat. W tekście jest wiele odniesień do jego tekstów: słowa kluczowe jak okręt, róża, łza. Jeśli ktoś zna twórczość Kata to łatwością wyłapie te elementy ?
Tekst jest napisany w taki sposób, że narratorem jest on – Roman. Ogólnie w tekście chodzi o to, że on ciągle może być przy nas jeśli tylko go wspomnimy i damy mu sygnał. On zawróci swój okręt z odmętów czasu i powróci. Ostatnia zwrotka mówi dokładnie o tym, że przypominając sobie jego głos i wygląd sprawiamy, ze pamięć o nim będzie wieczna.

Out of the deep
Utwór zainspirowany rozmowami z osobą, która jest w depresji i ma myśli samobójcze. Myśli te nadchodzą nagle i wytrącają człowieka z równowagi, krok po kroku pochłaniają. Pytanie czy się poddasz? Znajdziesz drogę wyjścia? Czas ucieka…
Nie jest to łatwe, ale trzeba się zebrać w sobie, skonfrontować się z tymi myślami, i być silniejszym. Jednocześnie zostawiając przeszłość i to wszystko w tyle i tylko przeć do przodu. Nie jest to łatwe, wiem, ale trzeba cisnąć.

I guard you no more
Narratorem tutaj jest pewien Anioł Stróż. Jego rolą jest strzeżenie człowieka przed wypadkami, ochrona przez całe życie itd. Jest on ciągle przy tym człowieku, żyje jego życiem, pracuje dla niego 24/7. Jednocześnie swojego życia nie ma i nachodzi go refleksja dlaczego tak jest? Że może czas „odejść” ze służby i zacząć żyć samodzielnie? Czy dałbyś swojemu aniołowi odejść? Czysto hipotetyczna sytuacja. ?

Refuse to Fear
Tekst pokazuje jak obecnie funkcjonuje świat: zepsuty system wartości, polityczne kłamstwa w około, skażenie środowiska, sztuczne jedzenie, wojny i tak dalej.
Ale świat nie musi być taki jak pokazują w tv. Tam jest kreowany na taki, abyśmy żyli w strachu. I mój mały manifest, aby się temu nie poddać i odmówić życia w strachu, na ile możliwe odrzucić ten przekaz i życie w systemie zniewolenia. Przynajmniej na poziomie mentalnym.

Thirteen Roses
Utwór traktujący o związku z toksyczną osobą. Utwór, w którym narratorami są róże. 13 róż (każda reprezentuje rok związku), które były świadkami tego o czym mówią po kolei w wersach. Zdrada, kłamstwa, manipulacja, kradzież, „nóż w plecy” itd to owoce po których poznasz taką osobę, a jednocześnie ona wielbi samą siebie sądząc, że jest we wszystkim „naj” (ironicznie o tym jest fragment, który śpiewa Agata po solówce od 4:38)

2009 & 2014
Daty w tytule to roczniki urodzin moich dzieci. Ten utwór jest im poświęcony. Próbuję w nim wezwać wszystkie siły wszechświata, aby ich wspierały w dalszym życiu. Każda zwrotka nawiązuje do innych sił (od kosmosu, przyrody, po praprzodków i na końcu o mnie samym). To bardzo osobisty dla mnie utwór. Podobnie jak „Thirteen Roses”.

The Wish
Tekstowo przesłanie trochę przykryte tajemniczością, ale generalnie utwór traktuje o tym, że nie należy rezygnować z marzeń. Że w końcu się spełnią i przyjdzie do nas to czego chcemy i to co czujemy, że jest dobre. Czasem może to tylko chwilę dłużej potrwać.

Heroes or slayers
To jest rozprawka o tematach wojennych. O tym, że pewni ludzie wybierają poświęcenie swojego życia broniąc innych w danym konflikcie. Jednak dla drugiej strony są oni wrogami, stąd tytuł; bohaterowie czy mordercy? Odwieczny dylemat, na który nie ma jasnej odpowiedzi. Tekst zawiera również retoryczne pytania czy ktoś oddałby życie za innego człowieka? Oraz Ci którzy się poświęcają tak naprawdę woleliby położyć się spokojnie w łóżkach niż w grobach, czyli zginąć. Wojna nie jest dobra dla nikogo.
Czytaj dalej...

Polecamy: Z Rybnika zespół IRONBOUND

Pochodzący z Rybnika zespół IRONBOUND został założony w 2014 roku. Swoją twórczością nawiązuje do nurtu New Wave Of British Heavy Metal. Zespół ma na swoim koncie wydany w 2021 roku debiutancki album „The Lightbringer” oraz mający 15 marca 2024 roku premierę drugi album grupy „Serpent’s Kiss”.

Zespół ma za sobą szereg koncertów w Polsce oraz poza granicami naszego kraju dzieląc scenę m.in. z takimi zespołami jak Holy Mother, Crystal Viper, SDI, Riot City, Airforce oraz grając na takich festiwalach jak kultowy Headbangers Open Air w Hamburgu czy Helicon Metal Festiwal.

Skład zespołu:
Łukasz Krauze

wokal

Krzysztof Całka

gitara

Michał Halamoda

gitara

Zbigniew Bizoń

gitara basowa

Adam Całka
-
perkusja
Czytaj dalej...

M2Schron - muzyka z pogranicza rap rocka i alterantywy

„Nikt tak nie gra w Polsce i na świecie jak M2Schron ...” „Bass jak w Red Hot Chilli Peppers” - Tomasz Wybranowski - Radio Wnet

M2Schron - muzyka z pogranicza rap rocka i alterantywy. Mocne granie w oryginalnym brzmieniu z udziałem beatboxera i beatów podpartych akustycznym cajonem.
Duży nacisk na obserwacje zachowań społecznych. Twardy komentarz. Mocno zaangażowane teksty opisują sytuacje w naszym pięknym kraju. Zespół powstał w czasie pandemii z potrzeby grania i z miłości do undergroundu.

Skład zespołu:
Muzyka:Łukasz „Różal” Różalski - gitara
Tomasz „Goliash” Goljaszewski - bass
Maciej „Fafa” Filipiak - cajon
Sławek „Esel” Gliszczyński - beatbox
Arek Malawko - perkusja (na płycie „O co bieda?” zagrał jeszcze poprzedni perkusista Łukasz Świderski )
Robert Przybysz - słowa / wokal
Czytaj dalej...

Hymn Mystic Festival 2024. Lucifer i Joakim Nilsson dają nowe życie polskiemu klasykowi!

„? ????? ?????? ??? ????" to nowy tytuł, ale fani polskiego rocka doskonale znają utwór „Poszłabym za tobą" Breakoutu. Pieśń w wykonaniu zespołu LUCIFER i Joakima Nilssona (Graveyard) jest oficjalnym hymnem MYSTIC FESTIVAL 2024!

Tłumaczenie tekstu przygotował Filip Łobodziński, znany m.in. z przekładów i wykonań utworów Bob Dylan, ale też tłumacz... biografii Slayer.

- To był zaszczyt i wielka frajda, że mogliśmy razem z Jocke nagrać ten polski klasyk dla Mystic Festival. Nicke doskonale się w tym odnalazł, nadając temu numerowi groove Lucifera. (...) Myślę, że to fantastyczny singel, który sprawia, że nie mogę się doczekać tegorocznego sezonu festiwalowego! Nie mogę się też doczekać jak najszybszego powrotu na Mystic Festival! – komentuje Johanna Sadonis, wokalistka Lucifer.


„? ????? ?????? ??? ????" ukaże się jako siedmiocalowy singel (gatefold) w limitowanym nakładzie 666 egzemplarzy – do kupienia tylko na festiwalu!

źródło: Mystic Production
Czytaj dalej...

Rock Radio 01.05.2024 r g.20.05

Hello, przed nami majówka !!! Wyczerpani pochodami, grillami, napojami chłodzącymi (będzie upalnie)... potrzebować będziemy odpoczynku. Ale NIC Z TEGO ! W środę 1 MAJA na scenę wkroczy legenda metalu czyli: ACCEPT z najnowym albumem "Humanoid", który nie da Wam ani chwili relaxu. Dodatkowo na linii będziemy gościć Emilly Bones i Dżonego Dobruckiego, czyli 1/2 Tekli Goldman, którzy opowiedzą o najnowszym albumie zespołu. Czary goryczy dopełnią nowe utwory Deep Purple i Davida Gilmoura. Zapraszam zatem 1 maja (po pochodzie) od 20.05 do słuchania audycji "Rock Radio" w Polskim Radiu Rzeszów

Lista utworów:

The Cure: Pictures Of You, Fascination Street
Accept: Diving Into Sun
Deep Purple: Portable Door
Motley Crue: Dogs Of War
Lucifer: I Would Follow You Babe
Homo Twist: Nobody
Grzegorz Kupczyk: Myśli i chmury
Accept: Humanoid
Saxon: Hell, Fire And Damnation

Accept:Man Up
Tekla Goldman: Odra, Mleko, Berek, Lekarz z Sopotu
Accept:Ravages Of Time
Dawid Gilmour: The Paper's Call
Czytaj dalej...

COREY GLOVER I SONIC UNIVERSE: trzeci singiel zapowiadajcy album „It Is What It Is"!

Wokalista Corey Glover (Living Colour) poczy siy z gitarzyst Mikiem Orlando (Adrenaline Mob), tworzc Sonic Universe. Skad uzupeniaj basista Booker King i perkusista Taykwuan Jackson. Premiera „It Is What It Is", debiutanckiej pyty grupy, zaplanowana jest na 10 maja. Album skadajcy się 10 utworów został wyprodukowany i zmiksowany przez Mike'a Orlando w Sonic Stomp Studios.

Sonic Universe podzielili się tytułowym utworem z pyty „It Is What It Is".


Lista utworów:
1. I Am
2. It Is What It Is
3. Turn A Blind Eye
4. My Desire
5. Whisper To A Scream
6. Higher
7. Life
8. Come What May
9. I Want It All
10. Beautiful Disunity


źródło: MYSTIC PRODUCTION
Czytaj dalej...

David Gilmour zapowiada nowy album „Luck and Strange”

Będzie to jego pierwszy nowy materiał od dziewięciu lat. Właśnie ruszył preorder, a premiera albumu już 6 września.

Pierwszym singlem promującym to wydawnictwo została piosenka „The Piper’s Call”, swoją premierę będzie miała w czwartek 25 kwietnia na antenie brytyjskiej stacji BBC Radio 2 o 10:15. Zaraz po tym trafi na platformy streamingowe.

Nowy album Davida Gilmoura „Luck and Strange” nagrywany był przez pięć miesięcy w Brighton i Londynie. Za produkcję odpowiedzialni są David i Charlie Andrew - najbardziej znani ze swojej współpracy z ALT-J i Mariką Hackman, a teksty napisała głównie Polly Samson - wcześniejsza współautorka Gilmoura przez ostatnie trzydzieści lat.

David Andrew tak wspomina tę współpracę: „Zaprosiliśmy Charliego do domu, więc przyszedł, posłuchaj kilku wersji demo i powiedział ‘No cóż, dlaczego musi tam być solówka na gitarze? Czy wszystkie zanikają? Czy niektóre z nich nie mogą się po prostu zakończyć?’ To wykazuje cudowny brak wiedzy i szacunku dla mojej przyszłości. On jest bardzo bezpośredni i wcale się nie boi, i to mi się podoba. To dla mnie super sprawa, ponieważ ostatnią rzeczą, jaką chcesz to żeby ludzie po prostu ci ulegali”.

Natomiast Polly Samson odnosi się do lirycznych tematów poruszanych na albumie: „Jest napisany z punktu widzenia bycia starszym”. Gilmour wyjaśnił, że „spędził mnóstwo czasu w trakcie kwarantanny rozmawiając i myśląc o tego typu rzeczach, np. o śmiertelności”. Polly uznała, że praca z Charliem Andrew jest wyzwalająca: „Chcę wiedzieć o czym są te piosenki, chcę aby wszyscy którzy ich słuchają mieli idee zawarte w tekstach, które wpływają na ich słuch. To właśnie z tego powodu szczególnie mi się to spodobało”.

Płyta „Luck and Strange” zawiera osiem nowych utworów oraz przeróbkę The Montgolfier Brothers „Between Two Points” z udziałem Romany Gilmour, która w nim zaśpiewała i zagrała na harfie. Tytułowy utwór dał Gilmourowi szansę na kolaborację z klawiszowcem Pink Floyd – Richardem Wrightem. Powstał on w 2007 roku na terenie posiadłości Davida.
Pozostali muzycy, którzy wzięli udział w tym projekcie to Guy Pratt i Tom Herbert na basie; Adam Betts, Steve Gadd i Steve DiStanislao na perkusji; Rob Gentry i Roger Eno na klawiszach. Aranżacje smyczkowe i chóralne są autorstwa Willa Gardnera.

Okładka nowego materiału została zaprojektowana przez legendę grafiki Antona Corbijna, który zainspirował się tekstem napisanym przez Charliego Gilmoura do ostatniej piosenki z albumu „Scattered”.

Album „Luck and Strange” ukaże się 6 września. Dostępny będzie w kilku formatach:

Edycja na płycie CD ukaże się w digipacku, z bookletem ze zdjęciami i grafikami Antona Corbijna. Dodatkowo zawierać będzie 2 bonusowe utwory.

Tracklista CD:
1. Black Cat
2. Luck and Strange
3. The Piper’s Call
4. A Single Spark
5. Vita Brevis
6. Between Two Points
7. Dark and Velvet Nights
8. Sings
9. Scattered
Bonus tracks:
10. Yes, I Have Ghosts
11. Luck and Strange (Original Barn Jam)

Wydanie Blu-Rayu zawierać będzie audio w formacie Dolby Atmos, ukaże się w digipacku, z bookletem ze zdjęciami i grafikami Antona Corbijna. Dodatkowo zawierać będzie 4 bonusowe utwory.

Tracklista BD:
1. Black Cat
2. Luck and Strange
3. The Piper’s Call
4. A Single Spark
5. Vita Brevis
6. Between Two Points
7. Dark and Velvet Nights
8. Sings
9. Scattered
Bonus tracks:
10. Yes, I Have Ghosts
11. Luck and Strange (Original Barn Jam)
12. A Single Spark
13. Scattered (Orchestral)

Z kolei winylowe wydanie „Luck and Strange” dostępne będzie w pięciu kolorach do wyboru: czarnym, przezroczystym niebieskim, przezroczystym pomarańczowym, srebrnym i przezroczystym zielonym.
Tracklista LP:
Strona A
1. Black Cat
2. Luck and Strange
3. The Piper’s Call
4. A Single Spark
5. Vita Brevis
6. Between Two Points
Strona B
1. Dark and Velvet Nights
2. Sings
3. Scattered

źródło: Sony Music
Czytaj dalej...

“Humanoid” – nowe arcydzieło ACCEPT!

ACCEPT przygotowuje się do wydania swojego nowego albumu „Humanoid”, który ukaże się w najbliższy piątek, 26 kwietnia. Zespół opublikował właśnie swój trzeci singiel „Frankenstein”. Utwór jest elektryzującym podejściem do klasycznej historii Frankensteina, zawiera rytmiczny refren i epickie riffy w charakterystycznym dla ACCEPT stylu, a do zestawu dołączono mocny teledysk.

Po ponad 40 latach działalności ACCEPT pozostaje jedną z czołowych sił światowej sceny heavy metalowej, kolejny raz występując na najważniejszych festiwalach rockowych i metalowych latem 2024 roku, w tym na Wacken Open Air i Hellfest.

W przyszłym tygodniu zespół rozpocznie trasę koncertową po Ameryce Południowej. Tej jesieni europejscy fani będą mieli okazję zobaczyć ponad 20 koncertów ACCEPT na całym kontynencie, a gośćmi specjalnymi będą Phil Campbell and The Bastard Sons oraz Sister Sin. Obejrzyj lyric video do utworu „Frankenstein” poniżej i zamów w przedsprzedaży swój egzemplarz “Humanoid” już teraz.

ACCEPT o utworze “Frankenstein”:
„Historia Frankensteina jest stara, ale wciąż aktualna. Potwór został stworzony bez pytania. Frankenstein jest istotą ludzką, a mimo to wszyscy go nienawidzą i boją się go”.

Zobacz porywające lyric video do “Frankenstein” tutaj:

„Na ‘Humanoid’ ACCEPT po raz kolejny odniósł sukces w przekazywaniu esencji heavy metalu: ostrych riffów, wysublimowanych solówek, wielkich melodii. Trzeba tego posłuchać głośno!”
- Metal Hammer (Niemcy) -

Po raz kolejny sfinalizowany przez wiodącego producenta metalowego Andy'ego Sneapa (Judas Priest, Amon Amarth, Testament, Saxon itp.) w jego Backstage Recording Studios Ltd. w Derbyshire w Wielkiej Brytanii, „Humanoid” jest niesamowitym osiągnięciem muzycznym i kolejną światowej klasy pozycją w katalogu ACCEPT. Album będzie dostępny w różnych formatach na całym świecie, niektóre z nich są ściśle limitowane.
“Humanoid” dołącza do absolutnych klasyków gatunku, takich jak “Balls To The Wall”, który pokrył się złotem w USA i Kanadzie, “Metal Heart” oraz nowszych arcydzieł, takich jak “Blood of the Nations” i album “Blind Rage”, który zajął pierwsze miejsce na listach przebojów. Płyty Accept regularnie plasują się na krajowych listach przebojów Top 10, a globalna sprzedaż przekracza 17 milionów egzemplarzy.

ACCEPT nigdy nie unikał gorących tematów i ten krążek nie jest wyjątkiem. Jednak siedemnasty album studyjny zespołu z pewnością nie jest albumem koncepcyjnym. Porusza takie tematy jak sztuczna inteligencja i to, jak nasza zależność od technologii stopniowo pozbawia nas indywidualności.To swoiste ostrzeżenie. Ponieważ wokalista Mark Tornillo nigdy nie będzie zwolennikiem ery cyfrowej, utwór tytułowy równoważy surowymi emocjami, słabościami, znaczącymi Rytuałami Przejścia, które spotykamy na ścieżce życia i cechami, które czynią nas ludźmi: uczuciem dyskomfortu, starzeniem się, radzeniem sobie z bólem, rozczarowaniem i ostatecznym przystankiem dla każdego: śmiercią.

Lista utworów:
1 Diving Into Sin
2 Humanoid
3 Frankenstein
4 Man Up
5 The Reckoning
6 Nobody Gets Out Alive
7 Ravages Of Time
8 Unbreakable
9 Mind Games
10 Straight Up Jack
11 Southside Of Hell

“Humanoid” dostępny będzie w następujących formatach:
- Ltd Box z CD Mediabook + flaga, breloczek/ multitool w kształcie gitary, zapalniczka, fotokarta, naklejka tekstylna - wyłącznie w sprzedaży wysyłkowej Napalm Records (ściśle limitowany format do 1000 egzemplarzy na całym świecie)
- 1-LP Gatefold Winyl SPLATTERED CRISTALLO, CZARNY, NIEBIESKI, ZIELONY, ŻÓŁTY, BIAŁY Wydanie Die-Hard + 12-calowa książeczka + slipmata + naszywka + record butler – tylko w sprzedaży wysyłkowej Napalm Records (ściśle limitowana do 666 kopii na całym świecie)
- 1-LP Gatefold Winyl SOLID BABY BLUE – wyłącznie w sprzedaży wysyłkowej Napalm Rebords (ściśle limitowany do 300 egzemplarzy na całym świecie)
- 1-LP Gatefold Winyl TRANSLUCENT TURQUOISE – wyłącznie Napalm Records w Ameryce Północnej (ściśle limitowany do 300 kopii na całym świecie)
- 1-LP Gatefold Winyl CRISTALLO – wyłącznie w JPC (ściśle limitowany do 300 kopii na całym świecie)
- 1-LP Gatefold Winyl TRANSLUCENT ORANGE – wyłącznie w EMP (ściśle limitowany do 300 egzemplarzy na całym świecie)
- 1-LP Gatefold Winyl SILVER – wyłącznie w Platekompaniet (ściśle limitowany do 400 egzemplarzy na całym świecie)
- 1-LP Gatefold Winyl SOLID ROYAL BLUE – dostępny tylko w Ameryce Północnej (ściśle limitowany do 1100 egzemplarzy na całym świecie)
- 1-LP Gatefold Winyl BLACK
- 1-CD Mediabook z / 28-stronicową książeczkę + 1 utwór bonusowy – edycja limitowana
- 1-CD 6-stronicowy Digisleeve + 12-stronicowy booklet
- ekskluzywny 7“ winyl z utworem”Humanoid” oraz “The Reckoning”, (fizycznie niewydane) – dostępny tylko z majowym wydaniem niemieckiego Metal Hammera z Accept na okładce
- Album w wersji cyfrowej

“Humanoid” to niesamowicie elektryzujący, dynamiczny i subtelnie dopracowany album z żartobliwym humorem, co można usłyszeć w biblijnych odniesieniach w „The Reckoning” – odzie do koncertowej publiczności – w ekscytującym nowym spojrzeniu na historię „Frankensteina” oraz w „Straight Up Jack” – numerze, który z pewnością byłby piosenką zatwierdzoną przez Bona Scotta do picia.
Otwierający utwór „Diving in Sin” wywołuje u słuchaczy energetyczny wstrząs, jeżący włosy na głowie, dzięki intro inspirowanemu Bliskim Wschodem i niemal agresywnym, wykrzyczanym partiom wokalnym Tornillo. „Unbreakable” dotyczy zarówno zespołu, jak i więzi pomiędzy ACCEPT a jego fanami na scenie koncertowej – jest to spokojna rockowa piosenka w stylu „Hey, let’s do this”. Z drugiej strony „Mind Games” ma klimat vintage, przypominający „Metal Heart”. „No One Gets Out Alive” wydaje się być stworzony na potrzeby występów na żywo. Mówi, że niezależnie od okoliczności życia, bogactwa, sławy, śmierć wyrównuje wszystko. Optymistyczny i agresywny „Southside Of Hell” kończy płytę wspaniałą grą słów, dzięki uprzejmości Tornillo.

ACCEPT znajduje się na okładce bieżącego wydania niemieckiego Metal Hammera. Wydanie zawiera ekskluzywny 7-calowy winyl, na którym zawarto dwa jeszcze nie wydane fizycznie single „Humanoid” i „The Reckoning”!

ACCEPT :
Wolf Hoffmann – gitara
Mark Tornillo – wokal
Uwe Lulis – gitara
Martin Motnik – bas
Christopher Williams – perkusja

źródło: press
Czytaj dalej...

Nowy album Deep Purple w lipcu !

Na razie bardzo nieliczne informacje docierają z obozy Deep Purple. W ostatnim czasie na profilu facebookowym zespołu pojawiły się tajemnicze klipy o matematycznym zabarwieniu. Okazuje się, że to zapowiedź nowego albumu, który ukaże się 19 lipca i będzie nosić tytuł "=1". Pierwszy singiel ma być upubliczniony 30 kwietnia. Wygląda na to, że będzie to 23. studyjny album zespołu i pierwszy nagrany w obecnym składzie, z gitarzystą Simonem McBride'em, który dwa lata temu zastąpił Steve'a Morse'a. Tyle wiemy na dziś a dalsze informacje wkrótce.

Na płycie „=1” znajdą się następujące utwory:

1. Show Me
2. A Bit On The Side
3. Sharp Shooter
4. Portable Door
5. Old-Fangled Thing
6. If I Were You
7. Pictures Of You
8. I’m Saying Nothin’
9. Lazy Sod
10. Now You’re Talkin’
11. No Money To Burn
12. I’ll Catch You
13. Bleeding Obvious
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS