Menu

Artykuły filtrowane wg daty: kwiecień 2018

A PERFECT CIRCLE - po raz pierwszy na koncercie w Polsce!

Jeden z najbardziej ekscytujących projektów muzycznych XXI wieku. Zespół, którego głosem jest jeden z najbardziej charyzmatycznych wokalistów naszych czasów. Formacja, która w wielkim stylu powraca z nowym studyjnym albumem na muzyczną scenę po ponad czternastoletniej przerwie. Po raz pierwszy w Polsce na jedynym koncercie - A PERFECT CIRCLE! Zespół wystąpi 15 grudnia w TAURON Arena Kraków, grupa pojawi się w Polsce w ramach trasy promującej swoją najnowszą płytę, "Eat the Elephant", która właśnie ukazała się na rynku. Bilety trafią do sprzedaży w środę, 25 kwietnia. Zapraszamy!


 
Metal Mind Productions

zaprasza:
 

A PERFECT CIRCLE
 
 
15.12.2018 - TAURON Arena Kraków
 

Otwarcie bram: 18:30

Start: 20:00


Ceny biletów w przedsprzedaży/ w dniu koncertu:

Stojące kat. 1 (płyta stojąca) - 240 / 260 zł

Stojące kat. 2 (early entrance) - 300 / 320 zł

Siedzące kat. 1 - 270 / 290 zł
Siedzące kat. 2 - 210 / 230 złBilety w sprzedaży od środy, 25 kwietnia od godz. 10.00 na stronach: shop.metalmind.com.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.biletin.pl, www.ticketportal.pl


A Perfect Circle to amerykańska supergrupa, której początki sięgają 1999 roku, a jej historia powiązana jest z formacją TOOL. Zespołowi przewodzi dwójka znakomitych muzyków, gitarzysta Billy Howerdel oraz James Maynard Keenan, wokalista TOOL i Puscifer. Zespół zadebiutował w 2000 roku płytą "Mer de Noms", która przez wielu uznana została za jedną z najbardziej przełomowych płyt w historii rocka alternatywnego. To właśnie z tego krążka pochodzą takie hity jak np. "Judith" czy "3 Libras", a w samych tylko Stanach album uzyskał status Platynowej Płyty. Kolejny krążek "Thirteenth Step" premierę miał 3 lata później, płyta ugruntowała pozycję zespołu na muzycznej scenie i pokazała, że nie jest to tylko jednorazowy projekt lidera TOOL. W 2004 ukazał się album "eMOTIVE", który zawierał zbiór 12 coverów o antywojennej wymowie. Po wydaniu tej płyty działalność A Perfect Circle została zawieszona. Keenan skupił się nad nowym krążkiem swojej macierzystej formacji oraz na pozamuzycznych pasjach, natomiast Howerdel stworzył nowy muzyczny projekt, Ashes Divide. Do aktywności koncertowej zespół A Perfect Circle powrócił w 2010 roku, a w późniejszych latach jeszcze kilkakrotnie reaktywował się z okazji kolejnych występów. W kwietniu i maju zeszłego roku grupa wyruszyła w trasę po Ameryce, a tuż przed trasą ogłosiła podpisanie kontraktu na nowy studyjny album. Przy nowej płycie zespół wspomógł Dave Sardy (m.in. ZZ Top, Paolo Nutini, Royal Blood), a krążek promowały 4 znakomite single: "The Doomed", "Disilliusioned", "Talk Talk" oraz "So Long, and Thanks for All the Fish". Płyta „Eat the Elephant” finalnie ukazała się 4 dni temu, 20 kwietnia. Dyskografię formacji uzupełniają płyty: "aMOTION" (teledyski i remiksy utworów, 2004 r.), "Three Sixty" (kompilacja greatest hits, 2013 r.) oraz "A Perfect Circle Live: Featuring Stone and Echo" (box 5 CD + DVD, 2013 r.). Obecnie obok Keenana i Howerdela zespół tworzą: perkusista Jeff Friedl (Puscifer, The Beta Machine), basista Matt McJunkins (m.in. Eagles Of Death Metal, Puscifer) oraz gitarzysta James Iha (Smashing Pumpkins), którego na europejskiej trasie zastąpi Greg Edwards (Failure, Autolux).

"Eat the Elephant" już zbiera doskonałe recenzje w mediach: "To jeden z najbardziej imponujących albumów, jakie dane wam będzie usłyszeć w tym roku" (Prog), "...piękny i mistrzowski..." (Planet Rock), "...z impetem otwiera drzwi, które już były rozwarte ...cudownie mroczny" (Classic Rock), "po prostu fantastyczny, pięknie dopieszczony trzeci album" (Kerrang), a Music Week podsumowuje "A Perfect Circle to jeden z najbardziej kultowych zespołów rockowych". Płyta dostępna jest w wielu formatach, w tym w wersji cyfrowej, CD, na 180-gramowym winylu, w boxie (CD + LP z kolekcjonerską talią kart do gry).

Zespół w Europie zagra tylko 9 koncertów, a trasa wygląda następująco:

2.12.18 - Glasgow,Academy
3.12.18 - Manchester, Victoria Warehouse
5.12.18 - Londyn, Wembley Arena
7.12.18 - Antwerpia, Lotto Arena
13.12.18 - Hamburg, Sporthalle Hamburg
15.12.18 - Kraków, TAURON Arena Krakow
16.12.18 - Wiedeń, Wiener Stadhalle
18.12.18 - Mediolan, Mediolanum Forum
19.12.18 - Rzym, Palalottomatica


Więcej informacji:

https://www.facebook.com/metalmindproductions

www.aperfectcircle.com

https://www.facebook.com/aperfectcircle/

https://twitter.com/aperfectcircle

www.instagram.com/aperfectcircle/

www.youtube.com/user/APerfectCircleVEVO/
Czytaj dalej...

Rock Noc 05.05.2018 g. 22.00

Rock Noc sobota godz. 22.00 w audycji wywiad nagrany po koncercie w Polskim Radiu Rzeszów z zespołem Korpus, progresywne dźwięki które dotarły do mnie z Chile czyli zespół Aisles, koncert grupy Sabaton oraz klasyka rocka. Zapraszam.

Lista utworów:

Cereus: Cogito, Icarus, Abyss, Ocean
A Perfect Circle: Disillusioned, Feathers
Aisles: Upside Down, CH-7
Boston: Can'tcha Say (You Believe In Me) Still In Love, Hollyann
Korpus: Nafta, Bal żebraków, Żądło, As

Sabaton "Swedish Empire Live"

01. The March To War
02. Ghost Division
03. Uprising
04. Gott Mit Uns
05. Cliffs Of Gallipoli
06. The Lion From The North
07. The Price Of A Mile
08. Into The Fire
09. Carolus Rex
10. Midway
11. White Death
Czytaj dalej...

Premiera nowego albumu Cereus

„Dystonia” to opowieść o chorobie zwanej życiem. Pomiędzy Kartezjańskim Cogito Ergo Sum, reprezentującym u nas przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, można znaleźć opowieści o ludzkiej fortunie, od narodzenia do śmierci, poszukiwaniu miejsca w danej nam przestrzeni i powodu do istnienia.

"Icarus": https://youtu.be/LnMc9d6qt5c

Warszawski zespół Cereus powstał w 2012 roku, określa swoją muzykę mianem post-progress (Post-prog). Jego twórczość jest wypadkową inspiracji płynącej z instrumentarium muzyki post-rockowej oraz post-metalowej, z elementami alternatywnego i progresywnego klimatu, jak: Marillion, Caspian, czy A Perfect Circle.

 W maju 2013 roku CEREUS opublikował EP-kę „Light Under the Blue Wave”, a w lutym 2014 roku wydał singla „Cassiopeia”, który trafił na: ekskluzywne wydanie dwupłytowego digipacka „Cold Wind is the Promise of a Storm” portalu Post-rock PL, "Progstravaganza XIX:Convergence" oraz pojawił się na znanych portalach Puregrainaudio i HardRockHeaven.

Zespół można było do tej pory usłyszeć również w eterze za pośrednictwem Rock Radia, Polskiego Radia PIK, WNET, Pro - Radia, Radia Kampus irlandzkiego Near FM, czy belgijskiego MusicBox oraz na deskach Progresji.

Członkowie zespołu:

Michał Dąbrowski - vocal
Paweł Sikora – guitars, ambient
Konrad Pawłowski - bass
Patryk Woźniak - guitar, electronica
Maciej Caputa - drums

cantaramusic.pl
Czytaj dalej...

Nowa płyta The Mystery Of The Bulgarian Voices z Lisą Gerrard coraz bliżej

Premiera pierwszego albumu The Mystery Of The Bulgarian Voices z nowymi nagraniami studyjnymi po 20 latach, odbędzie się 25 maja 2018 roku. Le Mystère des Voix Bulgares (zwycięzcy Grammy za "Najlepsze Tradycyjne Nagranie Folkowe") wydadzą płytę pod tytułem "BooCheeMish". Przy kilku utworach współpracowali z niesamowitą artystką - Lisą Gerrard (współzałożycielką duetu Dead Can Dance). To spowodowało połączenie bardzo różnych muzycznych światów. Gerrard, jest także znana z pracy nad soundtrackami do filmów "Gladiator" i "Informator", często mówi o wpływie jaki chór miał na jej techniki śpiewu, kiedy odkryła ich we wczesnych latach 80'.

Albumowi udało się połączyć bułgarski folklor z innymi tradycjami i kulturami. Zachowuje on unikalną tożsamość składowych głosów, stylistyki wokalnej i techniki poszczególnych członków chóru, nawet gdy zestawi się je z akustycznym akompaniamentem instrumentów strunowych z perkusjonaliami i beatboxem.

Klip do pierwszego singla nagranego z Lisą Gerrard pt. „Pora Sotunda” dostępny tutaj: https://youtu.be/Rc8QRI6lXb8

Kiedyś zostali określeni jako "małżeństwo avantgardy ze średniowieczem". Magia zespołu polega na doskonaleniu różnorodnych sztuk dawnych wokali bułgarskiej kultury z nowoczesnym i oryginalnym brzmieniem, dzięki unikalnym chóralnym strukturom i wielowarstwowym kompozycjom acapella. To dzięki zestawieniu tych cech, są w stanie wydobyć z siebie tak niesamowite dźwięki.

Mystic
Czytaj dalej...

Dino Top w Strzyżowie fot. Marek Maśniak

Audycja Dino Top gościła tym razem w Strzyżowie. Gramofon Sony trafił do pana Józefa, który przyniósł do radiowego studia sprawny gramofon Bambino z początku lat 60-tych. Ten sprzęt został kupiony na raty wraz z zegarkiem i ocalony dla potomnych przez żonę pana Józefa. Zwycięzcy gratulujemy.
Czytaj dalej...

Premiera Foreigner with 21st Century Symphony Orchestra & Chorus

Ten niesamowity koncert został zarejestrowany w Lucernie (Szwajcarcia) 20 i 21 maja 2017 roku. To pierwszy album w historii grupy, który został nagrany z orkiestrą i chórem. Na płycie pojawiły się najważniejsze rockowe hymny w oryginalnych, nowych aranżacjach. Legendarne utwory Foreignera mogą być podziwiane w genialnej jakości i z zupełnie nowej perspektywy.

Klip do utworu „Double Vision” - https://youtu.be/7dQ2GGTYs7E
Klip do utworu „Say You Will” - https://youtu.be/rqOwtJqaxfw


Foreigner to zespół, który na całym świecie jest znany ze swoich multiplatynowych albumów i genialnych koncertów. Dziś, po sprzedaniu ponad 80 milionów kopii swoich dzieł, ta grupa wybitnie utalentowanych muzyków może bawić się formą, dzięki czemu wznosi się na wyżyny artystycznych możliwości.

Tracklista LP:
1. Overture
2. Blue Morning, Blue Day
3. Cold As Ice
4. Waiting For A Girl Like You
5. Say You Will
6. When It Comes To Love
7. That Was Yesterday
8. Feels Like The First Time
9. Starrider
10. Double Vision
11. Fool For You Anyway
12. Urgent
13. Juke Box Hero

14. I Want To Know What Love Is

Tracklista DVD:
1. Overture
2. Blue Morning, Blue Day
3. Cold As Ice
4. Waiting For A Girl Like
5. When It Comes To Love
6. Say You Will
7. The Flame Still Burns
8. That Was Yesterday
9. Juke Box Hero
10. Fool For You Anyway
11. Hot Blooded
12. Urgent
13. Feels Like The First Time

MYSTIC PRODUCTION
Czytaj dalej...

Jarocy przedstawia album "Divided"

Grupa Jarocy kierowana przez gitarzystę Jarosława Nyckowskiego opublikowała album "Divided".

JAROCY to zespół powołany do życia przez Jarosława Nyckowskiego - wszechstronnego muzyka, gitarzystę, wielokrotnego uczestnika i laureata ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów gitarowych, a także twórcę jednego z wiodących kanałów YouTube o tematyce gitarowej w Polsce - e-gitarzystaTV. Muzykę, którą wykonuje JAROCY można określić jako nowoczesny metal z elementami progresywnymi. Głównym założeniem zespołu jest przyprawienie muzyki metalowej przemyślanymi, niebanalnymi aranżacjami oraz nutką wirtuozerii - nie rezygnując jednak przy tym z pewnej chwytliwości materiału. Tematem tekstów są relacje interpersonalne, zagadnienia polityczne i obyczajowe, skłaniające do własnych przemyśleń. W projekcie udzielają się doskonali muzycy z wieloletnim doświadczeniem.

"Divided" - official video-album stream: https://youtu.be/XLj27KRh93M

Skład zespołu:

Grzegorz Kosowski - wokal

Jarosław Nyckowski - gitara

Łukasz "Jankes" Usydus - bas

Jakub Mikulski - perkusja

Album w wersji fizycznej, jak i cyfrowej dostępny jest na stronie www.jaroslawnyckowski.pl/sklep

Dostępnych jest również wiele dodatków: kompletne nuty/tabulatury na gitarę i bas (napisane 100% precyzyjnie przez samych muzyków),

ścieżki studyjne do ćwiczenia i miksowania, a także koszulki.

cantaramusic.pl
Czytaj dalej...

OFF Festival Katowice 2018: M.I.A.

Odważna, kontrowersyjna i oryginalna – koncert M.I.A. będzie jednym z najważniejszych punktów tegorocznego programu OFF Festivalu.
 
Naprawdę nazywa się Mathangi Maya Arulpragasam, ale świat zna ją pod pseudonimem M.I.A. Jest brytyjską wokalistką, kompozytorką, autorką tekstów i producentką, ale ze względu na swoje tamilskie pochodzenie i waleczny charakter – wojowniczką za sprawy, które inni z góry uznają za przegrane. Upomina się o imigrantów, walczy o prawa kobiet, o środowisko, o rozsądną konsumpcję. Boi się jej branża muzyczna, bo Maya mówi, co myśli, ale boją się też media, bo lubią tylko takie kontrowersje, które mogą kontrolować. A środkowy palec pokazany milionom telewidzów podczas transmitowanego live występu na Super Bowl już nie mieści się w tej kategorii…

M.I.A. jest równie niepokorna, niemożliwa do sklasyfikowania w świecie dźwięków. Jej wydany w 2005 roku debiut „Arular” mienił się wszystkimi barwami londyńskiego undergroundu – od egzotycznych brzmień z zamorskich krain po hip-hop i electro. Długą więc drogę przeszła do ostatniej póki co płyty, czyli przebojowej „AIM” (2016), która powstała przy współpracy m.in. z Diplo i Skrillexem, baronami EDM. Ale styl muzyczny to rzecz drugorzędna, bo ton całości i tak zawsze nadaje ona. M.I.A. to artystka, której naprawdę zależy – i doskonale to słychać.
 
Podczas tegorocznej edycji OFF Festivalu wystąpią również wcześniej ogłoszeni: Charlotte Gainsbourg, Ariel Pink, Grizzly Bear, Zola Jesus, Jon Hopkins Live, Aurora, Turbonegro, Clap Your Hands Say Yeah z płytą „Some Loud Thunder”, Marlon Williams, John Maus, ...And You Will Know Us by the Trail of Dead grają „Source Tags & Codes”, Big Freedia, David August, Egyptian Lover, Le Mystere Des Voix Bulgares (The Mystery of the Bulgarian Voices), Oxbow, Bishop Nehru, King Ayisoba, Housewives, Chastity Belt, Or:la, Jacques Greene, Harry Merry, Gary War, coL,The Brian Jonestown Massacre, The Mystery Lights, DJ Paypal & DJ Taye, Wednesday Campanella, Sensations’ Fix, Hańba!, Furia, The Como Mamas, Coals, Moses Sumney, Yasuaki Shimizu, Yellow Days, Legendarny Afrojax, Adam Strug, ARRM, Wojciech Bąkowski, Nanook Of The North, Bass Astral x Igo, Sorja Morja, Skalpel Big Band oraz Sonbird.

OFF Festival Katowice 2018 odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia, w Dolinie Trzech Stawów.

OFF Festival
Czytaj dalej...

Procol Harum zagra w Polsce !

Procol Harum to historia światowego rocka, a ich największy przebój z 1967 roku "Whiter Shade of Pale" (który na język polski przetłumaczony został jako „Bielszy Odcień Bieli”) to hymn epoki "dzieci-kwiatów", ulubiona piosenka Johna Lennona i inspiracja dla wielu artystów.

Singiel z tym utworem był trzecim najlepiej sprzedającym się w latach sześćdziesiątych zaraz po „Hey Jude” -The Beatles oraz „Satisfaction”- The Rolling Stones. Wyprzedził w statystykach sprzedaży między innymi : „Oh, Pretty Woman”, „Help!”, „Yesterday”, czy „It’s Now Or Never” – Elvisa Presleya. Inne znane utwory Procol Harum to m.in. "Grand Hotel", "Conquistador","A Salty Dog", czy „Homburg”.

W zeszłym roku Procol Harum wydał pierwszą od 14 lat płytę zatytułowaną „NOVUM”. Nagrali ją Gary Brooker (śpiew, fortepian), basista Matt Pegg , perkusista Geoff Dunn , gitarzysta Geoff Whitehorn oraz grający na organach Hammonda Josh Phillips. Singiel, który ją promuje to „Sunday Mornig”.

Z okazji 50-ciolecia Zespół w marcu tego roku wydał antologię "Still there'll be more". Zawiera ona najlepsze przeboje ze wszystkich albumów.

Procol Harum wystąpił w październiku ubiegłego roku na dwóch koncertach w Polsce - w Szczecinie i w Katowicach.

W tym roku fani brytyjskiej legendy rock'a progresywnego usłyszą Zespół w łódzkiej Atlas Arenie.

Sprzedaż biletów rozpocznie się 9 maja !

Edma Art
Czytaj dalej...

Ekipa Dino Top w Strzyżowie na Rynku

Ekipa audycji Dino Top zaprasza na plenerowe spotkanie ze słuchaczami już w najbliższą sobotę (28.04.) od godz. 12.00 na Strzyżowski Rynek. Andrzej Klee i Jerzy Szlachta opowiedzą o kulisach powstawania audycji, można będzie zapowiedzieć swój ulubiony utwór albo otrzymać radiowe gadżety. Jeśli ktoś z Państwa ma jeszcze gramofon marki Bambino to prosimy zabrać go ze sobą. Weźmie udział w konkursie w którym nagrodą jest najnowszy model gramofonu do odtwarzania płyt analogowych.
Spotkanie organizowane się w ramach II Edycji Dino Top Festival, która odbędzie się w dniach 22-24 czerwca w Sędziszowie Małopolskim.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS