Menu

Tension Zero - "Dąb" nowy utwór !

Tension Zero w pierwszym, w swojej historii, polskojęzycznym utworze "Dąb". Po świetnie przyjętym debiucie („Human.exe” z 2017 roku) grupa zapowiedziała niedawno drugi album pod tytułem „Choices”, który ma się ukazać już zimą. Nowy materiał to ewolucja w ich artystycznej drodze. Zespól wykonujący do tej pory muzykę z pogranicza rocka i metalu progresywnego, w drugim singlu „Dąb” pokazuje tym razem akustyczne oblicze.
Tension Zero to pięć osób, muzycznych światów, spojrzeń przez pryzmat dźwięków na emocje i otaczającą rzeczywistość. Za mikrofonem stoi ćwierćfinalistka jednej z edycji Voice Of Poland Dominika Kobiałka. Nowy singiel i teledysk Dąb” to refleksja na temat, wyborów których musimy dokonywać w naszym życiu:
"Okrutny czas
wybierać każe nam
pogania do przodu choć plecy zgina żal
Okrutny czas
wybierać każe nam
popycha do przodu
choć od żalu rośnie garb"


Tension Zero:
https://www.facebook.com/TensionZeroBand
https://tensionzero.bandcamp.com/releases
https://www.instagram.com/tensionzeroband
https://twitter.com/TensionZero
Czytaj dalej...

Ostatnie dni zgłoszeń zespołów na Imielin Blues Festival. Znamy line-up festiwalu

Do 25 października organizatorzy czekają na zgłoszenia wykonawców, którzy chcieliby spróbować sił w tegorocznym konkursie w ramach jedenastej edycji Imielin Blues Festival. Dla najlepszych przewidziano atrakcyjne nagrody pieniężne, pamiątkowe statuetki oraz występ podczas głównego koncertu imprezy.

Konkursowe przesłuchania oraz festiwalowe koncerty w ramach tegorocznej, jedenastej edycji Imielin Blues Festival, odbędą się w dniach 7-8 listopada 2020.

- Jak co roku: podstawowym warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wysłanie zgłoszenia wraz z dwoma nagranymi utworami, które będą materiałem dla komisji kwalifikacyjnej. W konkursie mogą wziąć udział tylko zespoły nieprofesjonalne, czyli takie, które nie mają podpisanego kontraktu z żadnym impresariatem i wytwórnią płytową. Zapraszam utalentowanych artystów, grających szeroko rozumianego bluesa do spróbowania sił na festiwalu – mówi Grzegorz Kapołka, dyrektor IBF oraz przewodniczący konkursowego jury.

Materiały można przesyłać tylko online - pocztą elektroniczną na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Najciekawsze propozycje zostaną zakwalifikowane do drugiego etapu konkursu. W nim wykonawcy zagrają na żywo na scenie DK „Sokolnia" w pierwszym dniu festiwalu.

7 - 8 listopada 2020
D.K. Sokolnia w Imielinie

7.11 Konkurs zespołów bluesowych,

godz. 14:00
Nagrody:
I miejsce 2000 PLN brutto
II miejsce 1500 PLN brutto
III miejsce 1000 PLN brutto

godz: 18:00
- wręczenie nagród Laureatom konkursu
- koncert Laureatów konkursu

Koncert: Jacek Szuła - Damian Luber Kwartet


8.11 Koncert Główny
godz: 18:00

Adam Bartoś Band
Łukasz Gorczyca i Przyjaciele

źródło: Halo Media
Czytaj dalej...

Listopadowy Metal Hammer

Gwiazdą numeru jest tym razem Marilyn Manson. Jak we wstępniaku tłumaczy redaktor naczelny: "'We Are Chaos', nowy album Marilyna Mansona brzmi niczym przewrotny soundtrack dla roku 2020... Choć sam artysta opowiada, że absolutnie nie miał takiego zamiaru i w momencie gdy kończył album światowa pandemia zaledwie majaczyła na horyzoncie. Trudno jednak, gdy Marilyn w tytułowym utworze śpiewa: 'We are sick, fucked up and complicated. We are chaos, we can't be cured', nie odnosić tego do obecnych czasów. Nowa płyta Mansona jest doskonała, kto wie czy nie najlepsza w jego karierze i dlatego poświęcamy jej okładkę i nasze główne story."

Ponadto w nowym numerze znajdziecie także inne wywiady, najczęściej związane z premierowymi wydawnictwami – jest więc Enslaved, Solstafir, Necrophobic, Venomous Concept, Vicious Rumors czy Destroyers. Tradycyjnie nie zabrakło naszych stałych rubryk. Zapraszamy do lektury!

źródło: Metal Mind Productions
Czytaj dalej...

NANGA - debiutancki album już 30.10.2020

NANGA nowy zespół założony przez muzyków Lao Che - Filipa Różańskiego i Maćka Dzierżanowskiego. Debiutancki album Nangi, „Cisza w bloku” ukaże się nakładem Mystic Production już 30 października. Pierwszym singlem z albumu jest utwór zatytułowany „Profet”, do którego klip można zobaczyć pod tym linkiem: https://youtu.be/4_AlP_--sYk

Oprócz Macieja Dzierżanowskiego (bity, klawisze, sampler) i Filipa Różańskiego (klawisze, sampler) na płycie usłyszymy Magdę Dobrowską (wokal, teskty, sampler) znaną m.in. z zespołów Gang Śródmieście czy Utrata Skład. Gościnnie w nagraniach udział wzięli także Karol Gola (Lao Che, ex-Pink Freud), Barbara Wrońska oraz Michał Sobolewski (Fisz Emade, Kim Nowak).

Filip Różański tak wspomina początki pracy nad albumem:

„Kiedy zacząłem się zastanawiać, jak i kiedy powstała NANGA, zdałem sobie sprawę, że chyba od zawsze była, wystarczyło ją tylko odkryć. Wszystko, co finalnie doprowadziło do powstania tej płyty, działo się spontanicznie i bez z góry narzuconego planu. Planowaliśmy wydać jedynie EP-kę zawierającą cztery rożne stylistycznie utwory, z czterema różnymi wokalistami. Kiedy pojawiła się Magda i usłyszeliśmy jej tekst i głos, wszystko stało się jasne – ta dziewczyna musi zostać z nami na dłużej...”

Maciej Dzierżanowski dodaje: „Razem z Filipem występujemy w zupełnie nowej dla nas roli. NANGA jest naszym dzieckiem, które rodziło się w atmosferze wzajemnych inspiracji, doświadczeń oraz pasji. Wspólnie podążamy w nieznanym kierunku pełni obaw, niepewności, ale też nadziei na genialną przygodę.”

Jak wspomina Magda Dobrowska:

„Pewnego dnia dostałam wiadomość na massengerze od Maćka i Filipa, czy chciałabym zrobić z nimi jeden utwór. Nawet się wtedy nie znaliśmy. Oczywiście się zgodziłam, bo bardzo lubię takie przygody. No i też kawałek, który mi przysłali, od razu mnie zainspirował. Jeszcze tego samego wieczoru zaczęłam pisać tekst. Kiedy miesiąc później przyjechałam do Włocławka na nagranie, poznaliśmy się osobiście. I zaiskrzyło”.

źródło: Mystic Production
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS