Menu
Jerzy Szlachta

Jerzy Szlachta

Kisu Min z Łodzi - posłuchaj wywiadu !

W sobotę 7 października w Głogowie Małopolskim zagrał łodzki band Kisu Min, który w tym roku nakładem Anteny Krzyku wydał album "City Of The Revolution". Po próbie rozmawiałem z grającą na gitarze Olą Sobańską oraz basistą Michałem Szafarzem.
Zapraszam do odsłuchania tej rozmowy i oczywiście do zdobycia tej nowej płyty. Popierajmy młodych !

Wyd. Czarne: historia grunge'u w nowej książce Piotra Jagielskiego

22 listopada do księgarń trafi nowa książka Piotra Jagielskiego Grunge. Bękarty z Seattle. Grunge. Brudny, chropawy rock and roll, wyrosły z miłości do punka i heavy metalu. Długie włosy, wojskowe buty i flanelowe koszule miały być symbolami buntu pokolenia, które w gazetach, telewizjach i stacjach radiowych uparcie nazywano straconym „pokoleniem X". Szczycił się swoją odmiennością i sarkastycznym, mrocznym poczuciem humoru. Kapele nie stroiły się w szaty rockmanów i były dumne z tego, jak bardzo nie pasują do sławnych zespołów z MTV. Jednak z muzyki zwykłych dwudziestolatków i młodych buntowników grunge przerodził się w końcu w towar globalnego rynku, a nagły sukces okazał się dla niektórych śmiertelną pułapką.

Piotr Jagielski jest przewodnikiem po zawiłych losach grunge'u. Pisze nie tylko o największych gwiazdach sceny, jak Nirvana, Pearl Jam czy Soundgarden, ale z wnikliwością śledzi również losy jej prekursorów. Jego książka jest przede wszystkim opowieścią o grupie przyjaciół z miasta na końcu świata, którym udało się podbić rynek muzyczny. Jest też przestrogą, by uważać, czego się pragnie – spełnienie marzeń może okazać się przekleństwem.

Piotr Jagielski (ur. 1986) – dziennikarz, w przeszłości związany z Polską Agencją Prasową i portalem Onet.pl. Publikował także m.in. w „Newsweeku" oraz kwartalnikach „Kontynenty" i „Kopalnia. Sztuka Futbolu". Autor książek Bird żyje, Legia mistrzów oraz Święta tradycja, własny głos. Opowieści o amerykańskim jazzie, współautor przekładu książki Robina D. G. Kelley'ego Thelonious Monk. Geniusz inny niż inni. Laureat nagrody Warszawskiej Premiery Literackiej.

źródło: Magdalena Jobko

Judas Priest zapowiada nowy album

Bogowie metalu powracają! Po porywającym występie na festiwalu PowerTrip w Kalifornii, Judas Priest zapowiedział nadejście zupełnie nowego albumu studyjnego. Premiera „Invincible Shield” zaplanowana jest na 8 marca 2024 roku. Pierwszy singiel „Panic Attack” ukaże się w już piątek 13 października.

Festiwal PowerTrip miał miejsce w zeszły weekend. Zgromadził największe nazwiska świata metalu – poza Judas Priest fani ciężkiej muzyki mieli szansę zobaczyć chociażby Metallikę, Iron Maiden czy AC/DC. Świadkami ogłoszenia było aż 200 tysięcy osób! Zespół podzielił się również zwiastunem krążka.
Judas Priest to bez wątpienia najciężej pracujący zespół metalowy na rynku.

W przyszłym roku grupa wyruszy w światową trasę koncertową – 30 marca wystąpią w krakowskiej TAURON Arenie (https://www.livenation.pl/show/1424299/judas-priest/krak%C3%B3w/2024-03-30/pl).

W ciągu ostatnich 50 lat zespół sprzedał ponad 50 milionów albumów na całym świecie i był headlinerem na największych stadionach świata. Wraz z ewoluującą muzyką i występami na żywo pojawiła się także potężna, wyjątkowa tożsamość: wygląd, który zdefiniował grupę i wpłynął na przyszłe pokolenia zespołów metalowych na całym świecie. Z każdym rokiem legenda Judas Priest rośnie; W 2022 roku zostali wprowadzeni do Rock & Roll Hall of Fame i ukończyli wyprzedaną światową trasę koncertową, która była celebracją 50. rocznicy powstania zespołu. Wkraczając w rok 2024, Judas Priest nadal niesie koronę jednego z największych i najlepszych brytyjskich zespołów na świecie.

Zespół 7277 prezentuje singiel‘Manifeścik’

Debiutancka EPka zespołu zatytułowana “EP” ukaże się 14 listopada 2023. Zespół 7277 to debiutancki projekt muzyków, którzy razem mają metrykalnie ponad 200 lat. Związani z lokalnymi (Kraków i Bielsko-Biała) składami rockowymi i hardcore'owymi muzycy założyli zespół grający melodyjnego rocka. Czekają na Was chwytliwe riffy, porywające melodie, chórki i energetyczny bujający rockowy rytm.

“Manifeścik” to kolejny singiel zespołu 7277, który zapowiada debiutancką EPkę. “Ta piosenka jest z nami od początku naszego grania. Pierwsza zakończona. Można ją nazwać poezją śpiewaną glam rockiem.”

“Dla nas próba debiutu na scenie rockowej może być przedsięwzięciem nieco niedorzecznym. W pełni świadomi, że nie wynajdujemy koła i nie dokonamy przewrotu kopernikańskiego w muzyce, gramy to co nas przekonuje, co lubimy i z czym się czujemy dobrze ...i życzymy sobie powodzenia.” pisze dalej zespół o swoim debiucie.

“Najsensowniej chyba byłoby przyjąć, że ten zespół nie ma przeszłości. Nowa jest nazwa, nowy jest skład, nowe podejście ...tylko pomysły na to co i jak gramy mają niemal dwie dekady.” - piszą o sobie muzycy tworzący zespół 7277.

Skład zespołu 7277:
Paweł - gitara, kompozycje
Tomek - wokal
Łukasz - druga gitara

źródło: Filip Sarniak
Subskrybuj to źródło RSS