Menu

lipiec 2024

Sesja nagraniowa GuitAr Zet - fot. Agnieszka Koterba

Niedawno odbyła się premiera albumu projektu Guitar Zet "Time is Coming". Guitar Zet to zupełnie nowy projekt, ale zbudowany przy udziale doświadczonych muzyków.

Zespół tworzą :

Arkadiusz Zuzmak - Gitarzysta i kompozytor wszystkich utworów.
Paweł Zwirn (Ex ARLON) – perkusja
Wojciech Famielec (Ex Disperse) – bas
Derek Sherinian – ( ex -Planet X , Dream Theater ) - keyboards

Derek Sherinian zagrał gościnnie w czterech utworach : Morning Rain , Galloping Fun , Rocket Blues , Water.

Album został wyprodukowany przez Simone Mularoni w Domination Studio, odpowiedzialnym m.in. za takie produkcje jak Symphony X, Redemption, Ray Alder czy DGM.

„Bardzo mi się podobało granie na nowym albumie Guitar Zet. Życzę im wszystkiego najlepszego! Myślę, że są tam dobre pomysły !
Morning Rain - To piękna kompozycja. Świetna gra” - Derek Sherinian

Świetny materiał i naprawdę inspirujący!” - Simone Mularoni

Oto galeria zdjęć z sesji nagraniowej do płyty. Autorką zdjęć jest Agnieszka Koterba, której dziękujemy za zgodę na ich publikację.
Czytaj dalej...

Nasz patronat: Cieszanów Rock Festiwal 2024 !

W dniach 15-17 sierpnia w Cieszanowie odbędzie się największy festiwal rockowy na Podkarpaciu - Cieszanów Rock Festiwal. Na głównej scenie festiwalu wystąpią prawdziwe gwiazdy:

CZWARTEK - 15.08
16:05 - DENOI
17:05 - WŁOCHATY
18:30 - TRANSGRESJA
20:00 - BOOZE & GLORY
21:40 - BOHEMIAN BETYARS
23:20 - KSU
PIĄTEK - 16.08
16:05 - NIEZNANY WYKONAWCA
17:05 - LEJ MI PÓŁ
18:30 - SCHIZMA
20:00 - PULL THE WIRE
21:40 - ŁYDKA GRUBASA
23:20 - DUBIOZA KOLEKTIV
SOBOTA - 17.08
16:05 - OLGA MEDER + DOMOWNICY
17:05 - SEXBOMBA
18:30 - CLOSTERKELLER
20:00 - ZENEK KUPATASA
21:40 - KULT
23:20 - ARMIA

Warte odnotowania jest to, że jak co roku, Organizatorzy przewidzieli w planach swoich aktywności przegląd młodych kapel, którego zwycięzcy zagrają w 2025 roku na głównej scenie CRF. Na scenie alternatywnej, poza zespołami przeglądowymi wystąpią także kapele: The Freuders, W.S.K oraz Bimbronauci

Ostatnia edycja wydarzenia okazała się szczęśliwa dla zespołów: DENOI, NIEZNANY WYKONAWCA oraz OLGA MEDER + DOMOWNICY - to oni wygrali ubiegłoroczny przegląd kapel i wystąpią na głównej scenie CRF w 2024 roku.

Cieszanów Rock Festiwal to także aktywności około-muzyczne. W tym czasie całe miasteczko zamienia się w stolicę rocka. Trzeba powiedzieć głośno o strefie CITY NGO, gdzie pojawiają się organizacje pozarządowe z całego kraju.

W chwili obecnej w sprzedaży dostępne są:

- 3-dniowe karnety koncertowe
- 1-dniowe bilety koncertowe
- bilety wstępu na pole namiotowe

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: https://crf.bilety24.pl

źródło: Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie
Czytaj dalej...

KILLSORROW prezentuje singiel "Play With Me"

KILLSORROW powstał w 2008 roku w Krakowie z inicjatywy gitarzysty Michała Sokoła. Skład zespołu zmieniał się wielokrotnie, by w 2015 roku ostatecznie ustabilizować się. Każdy z członków zespołu to doświadczony muzyk, który zagrał setki koncertów i supportował światowej klasy zespoły, takie jak Vader, Decapitated, Electric Light Orchestra, Focus, Paradise Lost, Hate, Hunter, Kat, Acid Drinkers, TSA.

Polski postapokaliptyczny metalowy zespół KILLSORROW muzykę na swój trzeci album zatytułowany „Wasteland Chronicles" nagrał w Heinrich House Studio (Azarath, Behemoth, Masachist) i Studio Centrum. Całość została zmiksowana i zmasterowana przez Fredrika Nordströma w Fredman Studio (In Flames, Arch Enemy, Sabaton, Dimmu Borgir, Septicflesh) w Goteborgu. Okładkę przygotował duet Zbigniew Józefczyk i Michał „Xaay" Loranc (Evangelist, Kamelot, Konkhra). Na nowym albumie zespół prezentuje nowe muzyczne oblicze, gra mieszankę melodii i agresywności Trivium i In Flames z chwytliwymi riffami Iron Maiden oraz progresją Evergrey i Kamelot.

3 listopada 2023 roku zespół wydał album w formacie fizycznym na płycie CD, którą można zakupić poprzez oficjaną stronę internetową http://killsorrow.com/ oraz w sklepie wytwórni Via Nocturna.

Formacja wypuściła lyric video do singla "Play With Me". To wolny walcowaty i przebojowy utwór z płyty "Wasteland Chronicles". Utwór znajdziecie na najpopularniejszych portalach streamingowych.


Tracklista:

Keep Out!
Lost in The Dark
Parasite Symphony
Prototype
Eyes
Shelter
Straight to Hell
Finest Day to Die
Play with Me
Endless Fry
Wasteland
Home Sweet Home
­

źródło: Solid Rock PR
Czytaj dalej...

Cieszanów Rock Festiwal w Telewizji Polskiej i Polskim Radiu!

Po latach, Cieszanów Rock Festiwal powraca do współpracy z Polskim Radiem Rzeszów oraz TVP Rzeszów.

Cieszanów Rock Festiwal to największa rockowa impreza na Podkarpaciu. W tym roku Organizatorzy stawiają na powrót do korzeni – na cieszanowskiej głównej scenie wystąpi 18 zespołów znanych nie tylko w Polsce. Do tego, na scenie alternatywnej wystąpi 9 kapel, które zwyciężą w przeglądzie młodych zespołów oraz 3 formacje bonusowe – The Freuders, W.S.K i Bimbronauci. Po zakończeniu koncertów na scenie głównej, w cieszanowskiej Cerkwi św. Jerzego odbywać się będą koncerty nocne (alternatywne), które odbywają się w ramach wydarzeń organizowanych przez CITY NGO (strefa organizacji pozarządowych).

Powrót do korzeni to nie tylko kwestia nazwy, ale także formatu muzycznego, który uczestnicy wydarzenia znają bardzo dobrze. W tym roku na CRF wystąpią:

CZWARTEK - 15.08

16:05 - DENOI

17:05 - WŁOCHATY

18:30 - TRANSGRESJA

20:00 - BOOZE & GLORY

21:40 - BOHEMIAN BETYARS

23:20 - KSU

PIĄTEK - 16.08

16:05 - NIEZNANY WYKONAWCA

17:05 - LEJ MI PÓŁ

18:30 - SCHIZMA

20:00 - PULL THE WIRE

21:40 - ŁYDKA GRUBASA

23:20 - DUBIOZA KOLEKTIV

SOBOTA - 17.08

16:05 - OLGA MEDER + DOMOWNICY

17:05 - SEXBOMBA

18:30 - CLOSTERKELLER

20:00 - ZENEK KUPATASA

21:40 - KULT

23:20 - ARMIA

Po latach, do współpracy z Cieszanów Rock Festiwalem powracają media publiczne. W 2024 roku jest to regionalny oddział TVP w Rzeszowie oraz Polskie Radio Rzeszów. Jak mówi Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie, jednostki organizującej wydarzenie wraz z Miastem i Gminą Cieszanów:

- Powrót do współpracy z TVP i Polskim Radiem to dla nas bardzo ważna wiadomość. Cieszymy się, że będziemy mogli współpracować szczególnie, że zarówno TVP jak i Polskie Radio będą na miejscu prowadzić działania w postaci transmisji, wejść na żywo czy „postawienia” własnego studia na miejscu trwania CRF. Taka współpraca pozwoli jeszcze szerzej pokazać ludziom jak wyjątkowym wydarzeniem jest festiwal w Cieszanowie.

CRF to nie tylko aktywności muzyczne - w największym wydarzeniu Podkarpacia udział biorą także organizacje NGO, które prowadzą warsztaty, pogadanki, spotkania z Artystami, pokazy filmowe, organizują wystawy czy zabawy dla dzieci.

W tej chwili w sprzedaży dostępne są:

- karnety 3 dniowe

- bilety jednodniowe

- bilety wstępu na pole namiotowe

- karnety/bilety junior

Impreza rozpocznie się 15 sierpnia na terenie Kąpieliska „Wędrowiec” w Cieszanowie/Nowym Siole. Bilety nabyć można za pośrednictwem strony https://crf.bilety24.pl lub w Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie. Wszelkie informacje dotyczące wydarzenia znajdą Państwo także na stronie Facebook wydarzenia - https://facebook.com/rockfestiwal

źródło:
Krystian Naparty
Organizator
Dyrektor Centrum Kultury i Sportu w Cieszanowie
Czytaj dalej...

THOM YORKE - CONFIDENZA Original Soundtrack premiera!

Thom Yorke skomponował muzykę do filmu Daniele Luchettiego "Confidenza" - włoskiego dramatu opartego na powieści Domenico Starnone pod tym samym tytułem. Album 26 kwietnia został wydany cyfrowo, zaś 12 lipca ukaże się na płycie winylowej i CD. Muzyka do "Confidenza" wyprodukowana przez Sama Petts-Daviesa ("Suspiria", The Smile "Wall Of Eyes") ukazuje Yorke'a ponownie współpracującego z London Contemporary Orchestra oraz z zespołem jazzowym, w skład którego wchodzili Robert Stillman i kolega z zespołu The Smile, Tom Skinner.


źródło: sonicrecords.pl
Czytaj dalej...

QUEENSRŸCHE na jedynym koncercie w Polsce!

W lutym przyszłego roku na jedynym koncercie w Polsce wystąpi QUEENSRŸCHE, a w roli supportu zobaczyć będzie można formację Night Demon. Koncert odbędzie się 25 lutego w warszawskim Palladium.

Queensrÿche, legenda heavy i progressive metalu wystąpi w Polsce 25.02.2025! Kultowa formacja 2 lata temu wydała album "Digital Noise Alliance", który jest kwintesencją ich brzmienia. Podczas "THE ORIGINS TOUR EU/UK 2025" jako gość specjalny będzie im towarzyszyć zespół Night Demon. Zapiszcie tę datę w kalendarzu i widzimy się w warszawskim Palladium pod sceną!

Queensrÿche po raz pierwszy pojawili się na scenie muzycznej w 1982 roku. Zespół bardzo szybko zdobył uznanie fanów heavy, power i progresywnego metalu, co przełożyło się na wyprzedane koncerty na całym świecie. Wydając takie albumy jak "The Warning", "Rage For Order" czy "Operation: Mindcrime" udowadniali swoją światową dominację jako jeden z najbardziej szanowanych i kreatywnych zespołów lat 80-tych. Kolejną dekadę otworzyli wielkim sukcesem albumu "Empire". -Posypały się nominacje do Grammy czy nagroda MTV "viewers choice" za hit "Silent Lucidity", który zajmował pierwsze miejsce na listach przebojów. W kolejnych latach artyści ze statusem zespołu legendy wydawali kolejne krążki, sprzedając ponad 20 milionów egzemplarzy na całym świecie. Ostatni z nich, szesnasty w karierze ukazał się w 2022 roku. "Digital Noise Alliance" to kwintesencja Queensrÿche. W każdym utworze znajdziecie bujające melodię, pełną ognia pasję i inteligencję, która jest znakiem rozpoznawczym zespołu od samego początku działalności.

"Dla mnie, muzycznie i tekstowo, Queensrÿche zawsze reprezentowało coś intelektualnego. W czasach, gdy zespoły pisały o sex, drugs, and rock n roll, piosenki Queensrÿche były o polityce, religii i niesprawiedliwości społecznej. Te tematy są teraz bardziej aktualne niż kiedykolwiek. Dziś nadal stąpamy po cienkiej linii między niemówieniem ludziom co mają myśleć, a zachęcaniem do po prostu myślenia" - mówi Todd, wokalista zespołu.

Jako support wystąpi zespół Night Demon, który od ponad dekady dumnie dzierży sztandar tradycyjnego, heavy metalowego brzmienia. Artyści w 2023 roku wydali album "Outsider", który jak sami podkreślają, jest ich najbardziej ambitnym i dopracowanym dziełem dotychczas. Zapowiada się niesamowity wieczór w Palladium!

THE ORIGINS TOUR EU/UK 2025
QUEENSRŸCHE
Support: Night Demon

25.02.2025

Warszawa, Palladium


źródło: Winiary Bookings
Czytaj dalej...

Organek - "Ocali nas miłość" zapowiedź wersji winylowej albumu

Album Ocali nas miłość został opublikowany w 2021 roku. Teraz ukazuje się długo wyczekiwana wersja winylowa tej stworzonej z okazji 77 rocznicy Powstania Warszawskiego płyty. Album będzie miał swoją premierę 1 sierpnia i od dziś można go zamawiać pod tym linkiem:

Punktem wyjścia dla autorów płyty były zdjęcia jednego z najsłynniejszych powstańczych fotoreporterów Eugeniusza Lokajskiego Broka. Tomasz Organek pod wpływem emocji powstańców oraz ulic Warszawy roku 1944 ujętych na fotografiach napisał teksty piosenek, które brzmią bardzo aktualnie. Album "Ocali Nas Miłość" to swego rodzaju most pomiędzy rokiem 1944 a czasami współczesnymi, który ma ważny przekaz: ocali nas miłość.

Historia Lokajskiego wywarła na mnie niesamowite wrażenie. Sportowiec, bojownik o wolność, dokumentalista, ale nade wszystko artysta. Esteta. Z jego zdjęć, paradoksalnie dla czasu powstańczej pożogi, bije życie. Roześmiane młode kobiety, pary łączące się w małżeństwie, aż Bóg ich nie rozłączy, mężczyźni silni w swej wierze w zwycięstwo. Jest w tym wszystkim jakaś porywająca poezja. Teksty bezpośrednio inspirowane jego zdjęciami dosłownie pisały się same mówi Tomasz Organek.

Kolekcja prawie tysiąca fotografii Lokajskiego w poruszający sposób dokumentuje zarówno prywatne życie bohaterów sierpnia i września 1944 roku, jak i ich ofiarną walkę na ulicach Warszawy.


Na płycie pojawili się znakomici goście: Magda Umer, Ralph Kaminski i Klaudia Szafrańska.

Uczestnicy Powstania Warszawskiego fascynują kolejne pokolenia. Życiorysy Powstańców Warszawskich przyciągają uwagę żarliwością zaangażowania w istotne sprawy. Spuścizna życia wieluz nich, mimo że z wyroku historii zakończonego przedwcześnie, jest imponująca. Jedną z osób, których biografia rozbudza wyobraźnię, jest Eugeniusz Lokajski ps. Brok wybitny sportowiec, genialny fotograf, żołnierz i Powstaniec. Cieszę się, że dzięki Tomaszowi Organkowi i płycie Ocali nas miłość młode osoby mają szansę zetknąć się z życiorysem ich rówieśnika, któremu przyszło żyć i tworzyć w naprawdę trudnych czasach mówi Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.


Tomasz Organek muzyk, wokalista, prozaik. Ukończył filologię angielską na UMK w Toruniu, studiował na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Członek Akademii Fonograficznej ZPAV oraz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Lider i założyciel grupy ØRGANEK. Laureat czterech Fryderyków, laureat nagrody Mistrz Mowy Polskiej VOX POPULI oraz wielu prestiżowych nagród. Dyrektor muzyczny cyklu Męskie Granie. Autor tekstów piosenek, opowiadań, felietonów oraz powieści pt. Teoria Opanowywania Trwogi (W.A.B.)

źródło: Mystic Production
Czytaj dalej...

POPIÓR ogłasza kolejną część trasy klubowej

Już w październiku zespół POPIÓR rozpoczyna kolejną, jesienną, klubową część trasy koncertowej. Zespół promował będzie debiutancki album „Pomarlisko”, który ukazał się
w zeszłym roku.

Jak zapowiadają muzycy, na trasie usłyszymy również nowy singiel.

„W przerwie między koncertami pracujemy nad nowym materiałem. Z pewnością jesienią na koncertach klubowych, nasi fani usłyszą nowego singla. Po tak dobrym odbiorze debiutu „Pomarlisko” i wsparciu naszych słuchaczy, pragniemy dołożyć kolejną cząstkę siebie, by jeszcze głębiej zabrać fanów w świat wykreowany przez Popióra” – mówi Chris Hofler, wokalista zespołu.

Zespół odwiedzi 9 polskich miast. Trasa rozpocznie się 4go października w Zielonej Górze, zakończy w połowie grudnia w Sosnowcu.

Cała trasa przedstawia się następująco:

04.10 – Zielona Góra „Kawon”
05.10 – Bielsko-Biała „Rude Boy Club"
18.10 – Olsztyn „Scena Zgrzyt"
19.10 – Toruń „Kombinat Kultury”
20.10 – Gdynia „Podwórko.art/Ucho”
15.11 – Lublin „Fabryka Kultury Zgrzyt”
16.11 – Tychy „Underground”
29.11 – Skarżysko-Kamienna „Semafor”
13.12 – Sosnowiec „Komin”

Szczegóły trasy można będzie śledzić na profilu facebookowym zespołu.

źródło: Ilona Matuszewska
Czytaj dalej...

Wakacyjna „Zmora” i aktorzy o romantycznej charyzmie – nowy klip TSA MNKWL!

Rasowe i szczere hard&heavy oraz brzmienie, które na stałe zapisało się w historii polskiej muzyki i sercach fanów. „Niezwyciężony”, nowy album TSA MNKWL z początkiem roku ukazał się na winylu, płyta wydana została również w wersji CD oraz trafiła na streamingową platformę Spotify.

Zespół nie zwalnia tempa i na wakacje przygotował nowy, fabularyzowany klip, który powstał do utworu „Zmora”.  Klip wyreżyserował Piotr Makowiec, a zrealizował Dawid Halota z DH Film. Całość zdjęć nakręcono w Bochni.

Marek Kapłon – perkusista zespołu: „Ten numer w całości zaproponował Damian. Zrobił to w dość niespotykany sposób, bo nie tylko miał pomysł na utwór, ale poszedł do studia i nagrał kompletne demo, tzn. wszystkie instrumenty: gitary, bas, łącznie z bębnami(!), czym w szczególności mnie zaskoczył. Do muzyki wymyślił linię melodyczną napisanego przez siebie tekstu, a potem zaśpiewał i nagrał. I taką kompletną wersję przedstawił zespołowi. Przy nagrywaniu płyty niewiele zmieniliśmy, jeśli chodzi o układ tej kompozycji, natomiast na pewno dociążyliśmy całość. Zrobiliśmy ją po prostu w stylu TSA. W pomyśle „Zmory”, oprócz bardzo fajnych melodii dostrzegam echa starych ‘teesowskich’ numerów, które nagraliśmy w latach 80-tych. Widać, że Damian słuchał płyt TSA, co mnie oczywiście bardzo cieszy.”

Wokalista zespołu, Damian Michalski dodaje: „Napisałem ten utwór z… 15 lat temu, do jednego z projektów, z którym wtedy współpracowałem, ale go nie zrealizowaliśmy i numer czekał na lepsze czasy. Gdy już śpiewałem z TSA, to wyjąłem go z szuflady, nagrałem demo i wysłałem do odsłuchu chłopakom. Numer im się od razu bardzo spodobał, a na płycie wyszedł bardzo fajnie, bo cały zespół dołożył tu wiele od siebie, aby zachować styl TSA.”

„Choć kompozycja różni się od pozostałych utworów, ma jednak wspólny kręgosłup z całym materiałem z płyty - twierdzi gitarzysta zespołu Maciej Wester – i sama w sobie ma klasyczny ‘oldskulowy’ charakter, który nawiązuje do riffów z lat siedemdziesiątych.” A drugi gitarzysta TSA MNKWL, Piotr Lekki dodaje: „Ma również ciekawą konstrukcję partii solowych, z których pierwszą gra Maciek, a drugą na końcu utworu ja. Przypomina ona w pewien sposób solówki Joe Perry’go z Aerosmith.”

Tekst utworu „Zmora” nie jest oderwaną od rzeczywistości opowieścią, ale zbiorem młodzieńczych doświadczeń wokalisty, które – jak twierdzi Damian Michalski – mogą spotkać każdego i to w najmniej spodziewanym momencie. ”’Zmora’ jest rezultatem moich występków z lat młodości – stwierdza z uśmiechem wokalista TSA MNKWL – w których miałem sposobność poznać wiele niezwykłych kobiet. Niestety, niektóre z nich stały się prawdziwymi ‘zmorami’ w mojej głowie i nie chciały z niej wyjść. [śmiech] Tekst „Zmory”, to więc opowieść o miłości nieskończonej, niespełnionej i niekończącej się. Nie dającej ulgi naszym zmysłom i natchnieniom, rozpalającej do czerwoności tak bardzo, że często kończy się to samozapłonem [śmiech]. Na pewno każdy przeżył taką miłość choć raz. Pojawiała się i znikała, a potem znów wracała znienacka, jak ‘zmora’. I tak w kółko.”
Teledysk utworu planowany był na początek tegorocznego lata. „Okazało się – mówi gitarzysta basowy zespołu, Janusz Niekrasz – że tekst idealnie pasuje do tak zwanych wakacyjnych miłości i letnich zauroczeń…, więc nasz nadworny grafik i manager – Piotrek Makowiec, wpadł na pomysł zrobienia klipu i napisał bardzo ciekawy scenariusz, który bardzo nam się spodobał.” A Damian Michalski dodaje: „Scenariusz teledysku jest tak skonstruowany, że jeśli widz przyklei do niego, jakieś swoje miłosne wydarzenia życiowe, to wiele osób będzie mogło w klipie zobaczyć trochę historii z własnego życia.”

Wokalista TSA MNKWL tak podsumowuje doświadczenia aktorskie zespołu na planie teledysku: „Wraz z kolegami zamieniliśmy się w ‘fantastycznych’ aktorów o romantycznej charyzmie. [śmiech] Nie było łatwo, bo raczej… kiepscy są z nas aktorzy, ale bardzo się staraliśmy. Scenarzysta był bardzo wymagający, ale daliśmy radę.”
Nowy videoclip TSA MNKWL do utworu „Zmora”.

Utwór „Zmora” pochodzi z LP „NIEZWYCIĘŻONY”. Program winyla wypełnia dziesięć premierowych kompozycji w legendarnym stylu TSA, którym zespół przed laty utorował sobie miejsce w panteonie rodzimych gwiazd muzyki hard rockowej. Choć grupa działa obecnie w odmłodzonym składzie, nie wpłynęło to absolutnie na styl nowego TSA. Wszystkie premierowe utwory nawiązują swoim charakterem do najsłynniejszych hitów zespołu sprzed lat, choć brzmią przy tym świeżo i nowocześnie.

Lista utworów LP „NIEZWYCIĘŻONY”:

1. Jak jest? [STRONA A]
2. Żarłacz [STRONA A]
3. Ostatni pociąg [STRONA A]
4. Ciężar czasu [STRONA A]
5. Tylko [STRONA A]
6. Zmora [STRONA B]
7. Choroba [STRONA B]
8. Na śmierć! [STRONA B]
9. Niezwyciężony [STRONA B]
10. Jak jest? (Utwór bonusowy – wersja orkiestrowa) [STRONA B]

TSA MNKWL:
Damian Michalski – wokal
Janusz Niekrasz – bas
Marek Kapłon – perkusja
Maciej Wester – gitara
Piotr Lekki – gitara

źródło: press
Czytaj dalej...

Dying Fetus z gośćmi na jedynym koncercie w Polsce!

Już 13 grudnia w warszawskiej Proximie wystąpi Dying Fetus, kultowa amerykańska grupa, której death metalowe brzmienie doprawione grindcore’m i hardcore’m oraz porcją chwytliwych melodii przyprawia o szybsze bicie serca każdego fana ekstremalnej wirtuozerii. Amerykanom towarzyszyć będą krajanie z Chelsea Grin, deathcore’owcy z Despised Icon oraz ekstremalny death metalowy Vitriol.

Dying Fetus to jeden z tych zespół, który wyłonił się z metalowego podziemia i szybko stanął w pierwszym szeregu ekstremalnego death metalu i grindcore'a. To idealny przykład doskonałego tworzenia piosenek, kiedy to innowacyjna mieszanka technicznej wirtuozerii idzie w parze z chwytliwą strukturą piosenek. Grupa powstała w 1991 roku, a jej współzałożycielem i główną siłą napędową jest John Gallagher, który obecnie jest też jedynym pozostałym oryginalnym członkiem formacji. Zespół ma na koncie 9 płyt studyjnych, a jego dyskografię zamyka wydany w 2023 roku krążek „Make Them Beg for Death”. „Nasza filozofia jest taka sama, jak w momencie, kiedy zaczynaliśmy” – mówi Gallagher – „Napisać chwytliwe riffy tak, by były ponadczasowe. Niezależnie od stylu muzyki, którą tworzysz, spraw, aby ludzie chcieli ją usłyszeć wielokrotnie”.

Grupa w Proximie zaprezentuje się w doskonałym towarzystwie. Chelsea Grin z pełną premedytacją kroczy deathcore’ową ścieżką już od swoich poczatków w 2007 roku, a w marcu zeszłego roku formacja wydała swój najnowszy krążek, „Suffer in Heaven”. Kanadyjską scenę deathcore’ową prezentuje grupa Despised Icon, którą na tle innych kapel wyróżnia dwójka wokalistów: Alex Erian i Steve Mariois oraz diabelsko uzdolniony perkusista, Alex Pelletier, który z fenomenalną wprawą zapodaje porażającą porcję blastów. W 2019 roku ukazał się najnowszy w dorobku kapeli album, „Purgatory”. W Proximie wystąpi także amerykański Vitriol, który na swoim najnowszym, wydanym w styczniu tego roku albumie, „Suffer & Become” na nowo definiuje istotę współczesnego death metalu, fundując słuchaczom bezkompromisową podróż do świata intensywnych eksploracji dźwiękowych.


DYING FETUS
+CHELSEA GRIN
+DESPISED ICON
+VITRIOL


13.12.2024
Warszawa, Proxima
drzwi 18:00, start 19:00

źródło: Winiary Bookings
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS