Menu

listopad 2020

Harissa ujawnia tytuł nowej płyty

Zgodnie z zapowiedzią ujawniamy tytuł nadchodzącego krążka zespołu Harissa. Drugi album tarnowskich rockmanów po debiutanckiej płycie „AntyRaj”, która ukazała się w roku 2019 i otrzymała znakomite recenzję, promował singiel zatytułowany „S......l". Zespół zrealizował do tego utworu niezwykle sugestywny klip, który prezentowany jest medialnie od grudnia 2019 roku. Teraz przyszedł czas na ujawnienie tytułu przygotowywanej płyty: tytuł brzmieć będzie "Twarz". Kto, choć przynajmniej raz posłuchał singla Harissy powinien łatwo odkryć powód, dla którego zespół zdecydował się na taki właśnie tytuł. Czego jednak możemy spodziewać się po całym nadchodzącym krążku to zespół ujawniać będzie w kolejnych zapowiedziach i muzycznym prezentacjach. Można na pewno oczekiwać sporej dawki solidnego rocka, w którym Harissa pokaże fanom swoją „Twarz”.

źróło: M-ART Artistic Agency
Czytaj dalej...

,,Cinnamon Girl'' pierwszy singiel zapowiadający drugi album zespołu The Entrepreneurs

,,Cinnamon Girl’’ to pierwszy oficjalny singiel z drugiego albumu The Entrepreneurs ,,Wrestler’’, który ukaże się nakładem Crunchy Frog 26 lutego przyszłego roku. ,,Cinnamon Girl’’ to jeden z najbardziej osobistych utworów The Entrepreneurs - to nasze podejście do tak zwanej ′′codziennej poezji ′′ z krótkimi winietami tekstowymi opisującymi doświadczenie rodzicielstwa osadzone w zniekształconym gitarowym riffie.

The Entrepreneurs rozpoczęło swoją działalność jako duet, kiedy Anders Hvass (basista) i Mathias Bertelsen (wokalista/ gitarzysta) spotkali się będąc jeszcze nastolatkami. Obaj dorastali w Thy wiejskim regionie Danii, znanym z kreatywnego środowiska i postępowej kultury młodzieżowej. Pragnienie nowych wrażeń było tak wielkie, że przenieśli się do Kopenhagi, gdzie do zespołu dołączył Jonas Wettersle (perkusista).

Po intensywnych trasach koncertowych z debiutancką EP-ką trio zyskało reputację jednego z zaciekłych zespołów występujących na żywo w Danii. Wprowadzając na europejskie sceny bogate estetyczne i eksperymentalne, niektóre z najważniejszych podgatunków rocka, takich jak punk, grunge i post-rock.

źródło: Pretty Music Poland
Czytaj dalej...

"CYR" - nowy album The Smashing Pumpkins

The Smashing Pumpkins  wydali 27 listopada jedenasty album studyjny zatułowany „CYR”. Dwupłytowe wydawnictwo z 20 utworami, wyprodukowane zostało przez lidera  Billy'ego Corgana  w Chicago. Do nagrania dołączyli także jego współzałożyciele Jimmy Chamberlin, James Iha  i gitarzysta Jeff Schroeder. Muzyki z tej płyty będziecie mogli posłuchać w najbliższej audycji Rock Radio.
Czytaj dalej...

Rock Noc 28.11.2020 g.22.00

Audycja Rock Noc a w niej...Wańka Wstańka ( z wiadomego powodu) Acid Drinkers, KSU, Hey, Lunatic Soul, Mike Oldfield i KISS.

Lista utworów:

Acid Drinkers: 25 Cents For A Riff, Me, Riot In Eden
Wańka Wstańka & The Ludojades: Generał, Gwiazdy ze Stolycy, Zapnij płaszcz
KSU: Dziwne drzewa, Za mgłą
HEY: To tu, Luli Lali, A Ty ?
Luxtorpeda: Ekoplan, Hołd
Lunatic Soul: Tranzition II
Mike Oldfield: Ommadawn (Part One), In Dulce Jubilo, First Excursion, Argiers, Portsmouth

Kiss „Alive”:
Watchin’ You
100,000 Years
Black Diamond
Rock Bottom
Cold Gin
Rock And Roll All Nite
Let Me Go, Rock ‘n’ Roll
Deuce
Strutter
Got To Chose
Czytaj dalej...

PUSCIFER prezentuje nowy klip!

Formacja Puscifer, której wokalistą jest Maynard James Keenan (Tool), zaprezentowała nowy klip. Video powstało do utworu „Fake Afront” pochodzącego z najnowszego krążka zespołu zatytułowanego „Existential Reckoning” i wygląda tak: https://youtu.be/zljrlArPu2E 

„Existential Reckoning” to czwarty album Puscifer. Zespół poza wokalistą Tool tworzą wokalistka i klawiszowiec Carina Round oraz multiinstrumentalista Mat Mitchell. W sesji nagraniowej nowej płyty wzięli udział również Greg Edwards (Failure) oraz perkusiści Gunnar Olsen i Sarah Jones. Krążek został nagrany w Puscifer Studios w Kalifornii, nagraniami i miksem zajął się sam Mitchell.

Płyta, która zbiera znakomite recenzje, jest dostępna na platformach streamingowych od 30. października, natomiast wersje fizyczne CD oraz LP z powodu komplikacji związanych z COVID-19 bedą dostępne od 11. grudnia.

Tracklista:

1. Bread And Circus
2. Apocalyptical
3. The Underwhelming
4. Grey Area
5. Theorem
6. Upgrade
7. Bullet Train To Iowa
8. Personal Prometheus
9. A Singularity
10. Postulous
11. Fake Affront
12. Bedlamite

źródło: http://openeyepr.pl
Czytaj dalej...

Rock Radio 25.11.2020 r. g.19.08

Polskie Radio Rzeszów - środa 25.11.2020 r godz.19.08 audycja Rock Radio a w niej: kompilacja najważniejszych utworów Turbo wydana z okazji 40-lecia zespołu oraz rozmowa telefoniczna z Wojtkiem Hoffmanem. Będą też inne nowości rockowe.

Lista utworów:

Turbo: Szalony Ikar, Już nie z tobą, Na progu życia, Noc już woła
AC/DC: Realize, Demon Fire, No Man's Land
Deep Purple: Drop The Weapon, We're All The Same In The Dark, Nothing At All
Greg Dulli: Pantomima, The Tide
Marylin Manson: Don't Chase The Dead
Turbo - wywiad: Ostatni wojownik, Bramy galaktyk, Strażnik światła
Czytaj dalej...

“The Purge” – premiera nowego singla Within Temptation!

AMSTERDAM - “Na przestrzeni dziejów ludzie zawsze szukali sposobów na uzdrowienie. Zawsze szukali… Oczyszczenia.” Dziś premierę ma najnowszy singiel Within Temptation, “The Purge”.
“ Tematyka ‘The Purge’ obraca się wokół autorefleksji i poszukiwania odkupienia”, Sharon den Adel mówi tak: “Nikt nie przechodzi przez życie bez blizn albo bez zadawania ran innym, zawsze też będą pojawiały się chwile w twoim życiu, kiedy będziesz kwestionować swoje wybory. Zaczynasz zdawać sobie sprawę, że popełniłeś błędy, wyrządzając krzywdę nie tylko innym, ale i sobie. Wyznanie i przyznanie się do tych błędów oraz zaakceptowanie ich, to może być bardzo bolesny proces, ale jest konieczny, gdy brzemię staje się zbyt ciężkie.”

Singiel “The Purge” dostępny jest już na wszystkich plaformach streamingowych pod tym linkiem: https://www.lnk.to/wttp

Seria nowych singli na platformach cyfrowych.

“The Purge” to kolejna nowa propozycja zespołu po przebojowym “Entertain You” – piosence, która zapoczątkowała serię cyfrowych premier singli i popularność tego utworu przekroczyła wszelkie oczekiwania. Piosenka ta znalazła się na pierwszej pozycji listy Billboard Mainstream Rock Indicator Chart w kategorii “Most Added Songs” (utwór umieszczony był na playlistach ponad 40 stacji radiowych, w tym m.in. Music Choice, SiriusXM/Octane, WZOR & KQXR). W Europie singiel ten był też intensywnie grany w takich stacjach jak np. Kerrang! Radio, Rock Antenne (DE), Radio BOB! (DE), Classic 21 (BE), RockFM (ES), LineaRock (IT), Bandit Rock (SE), myROCK (DK), Radio Rock (FI).
Posłuchaj “Entertain You”: https://www.lnk.to/wtey

źródło: Metal Mind Productions
Czytaj dalej...

Rock Noc 21.11.2020 r g.22.00

Polskie Radio Rzeszów - sobota 21.11.2020 godz. 22.00 audycja Rock Noc - progresywnie...płyty z 2020 rocku !

Lista utworów:

Kansas: The Absence Of Presence, Throwing Mountains, Circus Of illusion
Long Distance Calling: Curiosity part.1,2, Sharing Thoughts
The Pineapple Thief: Break It All, Leve Me Be, Our Mine
Airbag: Machines And Man, Sunsets
Maciej Meller: Aside, Fox
Trupa Trupa: Fitzcarraldo, I'LL Find
IQ: Rise, Stay Down

Anathema:
Untouchable part.1,2
Thin Air
Dreaming Light
Lightning Song
The Storm Before Tha Calm
Everything
A Simple Mistake
Czytaj dalej...

Nick Cave- „Idiot Prayer: Nick Cave Alone at Alexandra Palace”

Premiera albumu „Idiot Prayer: Nick Cave Alone at Alexandra Palace”. Materiał, który znalazł się na płycie został nagrany w czerwcu 2020 roku. Cave wykonał samotnie przy fortepianie przekrojowy materiał - od wczesnych utworów Bad Seeds i Grinderman, aż po kompozycje z najnowszego albumu Nick Cave & the Bad Seeds, „Ghosteen”. Artysta początkowo planował nagrać zdekonstruowane wersje piosenek w studio, lecz pandemia sprawiła, że postanowił je również sfilmować. Film można było zobaczyć online w lipcu.

Cave mówi: Film „Idiot Prayer” wyewoluował z moich spotkań „Conversations With…”. Uwielbiałem grać zdekonstruowane wersje moich piosenek na tych koncertach, wracając w ten sposób do ich podstawowych form. Czułem, że na nowo odkrywam te utwory i zacząłem myśleć o pójściu do studia i nagraniu tych przerobionych wersji, kiedy tylko znajdę czas. Potem nadeszła pandemia - świat został zablokowany i zapadł w niesamowitą, autorefleksyjną ciszę. W tej ciszy zacząłem myśleć o większym przedsięwzięciu, nie tylko o nagraniu piosenek, ale także o ich sfilmowaniu. Pracowaliśmy z zespołem w Alexandra Palace - miejscu, w którym grałem i kocham. 19 czerwca 2020 roku, otoczeni przez funkcjonariuszy z taśmami mierniczymi i termometrami, zamaskowanych gafferów i operatorów kamer, nerwowo wyglądających techników i wiadra żelu do rąk, stworzyliśmy coś bardzo dziwnego i bardzo pięknego, co przemawiało w tym niepewnym czasie. Ten album to modlitwa w pustkę, pamiątka z dziwnego i niepewnego momentu w historii. Mam nadzieję, że Ci się spodoba ”.

„Idiot Prayer: Nick Cave Alone at Alexandra Palace” ukazał się 20 listopada jako podwójne CD i podwójny vinyl. Album promuje niepublikowany dotąd utwór „Euthanasia”: https://youtu.be/1r55tjbmBQM

Lista utworów „Idiot Prayer: Nick Cave Alone at Alexandra Palace”:

CD 1

1. Spinning Song

2. Idiot Prayer

3. Sad Waters

4. Brompton Oratory

5. Palaces Of Montezuma

6. Girl In Amber

7. Man In The Moon

8. Nobody's Baby Now

9. (Are You) The One That I’ve Been Waiting For?

10. Waiting For You

11. The Mercy Street

12. Euthanasia

CD2

1. Jubilee Street

2. Far From Me

3. He Wants You

4. Higgs Boson Blues

5. Stranger Than Kindness

6. Into My Arms

7. The Ship Song

8. Papa Won't Leave You, Henry

9. Black Hair

10. Galleon Ship

LP

A

1. Spinning Song

2. Idiot Prayer

3. Sad Waters

4. Brompton Oratory

5. Palaces Of Montezuma

6. Girl In Amber

B

1. Man In The Moon

2. Nobody's Baby Now

3. (Are You) The One That I’ve Been Waiting For?

4. Waiting For You

5. The Mercy Street

6. Euthanasia

C

1. Jubilee Street

2. Far From Me

3. He Wants You

4. Higgs Boson Blues

5. Stranger Than Kindness

D

1. Into My Arms

2. The Ship Song

3. Papa Won't Leave You, Henry

4. Black Hair

5. Galleon Ship

źródło: MYSTIC PRODUCTION
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS