Menu

SHAME ZAPOWIADA ALBUM "DRUNK TANK PINK"

SHAME ZAPOWIADA ALBUM "DRUNK TANK PINK"
fot. Sam Gregg
Shame powraca z długo oczekiwanym drugim krążkiem „Drunk Tank Pink’, który ukaże się 15 stycznia nakładem wytwórni Dead Oceans. „Water in the Well” to pierwszy zwiastun muzyczny promujący najnowsze wydawnictwo. Do utworu powstał teledysk wyreżyserowany przez Pedro Takahashiego.

Na „Drunk Tank Pink” są momenty, w których trzeba się upewnić, czy to ten sam zespół, który w 2018 r. stworzył „Songs Of Praise”. Grupa dokonała brzmieniowej rewolty i nagrała odważniejszy materiał wyprodukowany przez Jamesa Forda.

Zespół, który ostatnie lata spędził w drodze, grając niezliczone koncerty w pubach i małych lokalach w południowym Londynie, w wyniku nieprzewidzianych zdarzeń musiał się na chwilę zatrzymać i osiąść w jednym miejscu. Adaptując się do nowej domowej rzeczywistości, po raz pierwszy od powstania grupy, lider Charlie Steen musiał zmierzyć się ze swoją psychozą.


„Kiedy po raz pierwszy doświadczasz intensywnego życia w trasie, wydaje ci się, że jesteś niezniszczalny. Po kilku latach dochodzisz jednak do punktu, w którym zdajesz sobie sprawę, że każdy potrzebuje czasem kąpieli i dobrego snu” - mówi Charlie.

Intensywna walka z gorączkowymi snami przekonała Steena, że leczenie demonów przy pomocy farmakologii nie jest dobrym planem działania i że nadszedł czas, aby spojrzeć w głąb siebie.

„Kiedy muzyka przestaje grać i otacza cię cisza, stajesz się bardzo świadomy siebie. I właśnie ta cisza jest tematem przewodnim nowej płyty” - dodaje Charlie.

Steen zamknął się w różowym pokoju, który łagodził nastroje pijanych współlokatorów, aby poddać się refleksji i zacząć pisać nowe utwory. Zastanawiał się nad psychologicznymi konsekwencjami bycia w zespole. Odczuwał utratę kontaktu ze sobą, narastający kryzysu tożsamości zarówno zespołu jak i całego ich pokolenia.

„Tematem, który zawsze przewijał się podczas spotkań z kumplami był kryzys tożsamości, przez który wszyscy przechodziliśmy. Nikt nie wie, co się do cholery dzieje” - mówi Charlie.

Oto tracklista „Drunk Tank Pink”:


1. Alphabet
2. Nigel Hitter
3. Born in Luton
4. March Day
5. Water in the Well
6. Snow Day
7. Human, for a Minute
8. Great Dog
9. 6/1
10. Harsh Degrees
11. Station Wagon

źródło: PIAS

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.