Menu

Kundle na OFF Festivalu !

Kundle na OFF Festivalu !
Gościnne występy to dzisiaj nie tylko standard, to wręcz dyktowana przez duże wytwórnie konieczność - "Kundel to dla mnie ktoś pozornie mało ciekawy z ukrytym skarbem wewnątrz. Często wydaje się, jakby prowadził szare i mało interesujące życie. Specjalnie nie błyszczy i ma widoczne wady, ale wcale się tego nie wstydzi. Woli to, niż być dla siebie obcym. Kundel budzi tęsknotę za prostym życiem, docenieniem tego, co się ma i akceptacją siebie takim, jakim się jest - bezwstydnie i odważnie" - tak na swoim najnowszym albumie Kundla definiuje Artur Rojek, a na OFF Festivalu przez czternaście lat jego historii takich Kundli występowało już wielu.

Zwykłość można pielęgnować na wiele sposobów. To może być piosenka napisana na pochwałę ulubionej pizzerii przez pochodzące z maleńkiego miasteczka w Norwegii Turbonegro, ale może to być też piosenka o sprzedawaniu kokainy przez dzieciaki na ulicach Atlanty w wykonaniu Run the Jewels, dla których tak przed laty wyglądała codzienność. To może być bunt przeciwko ujednolicaniu całych społeczeństw przez skostniałe wartości w twórczości Black Midi czy Beach Slang, ale może to być też znudzenie stawianiem oporu z rozbrajającą szczerością wyznawane przez Sleaford Mods: "Już nie wystarczy chcieć zmiany, trzeba jej dokonać, ale jedyna zmiana, jaką lubię znajduje się w mojej kieszeni - jestem konsumentem".

Kundle nie wstydzą się śpiewać banalnych piosenek o miłości, zarówno tej romantycznej, jak i miłości do swoich rodziców; kundle śpiewają nawet o tym, że ich życie jest nudne albo jak Dezerter, że "jesteśmy tacy sami". Do naszej kolejnej playlisty wybraliśmy 95 takich zwyczajnych utworów trwających łącznie sześć i pół godziny, a każdy z nich nagrali uczestnicy i uczestniczki minionych edycji OFF Festivalu.

Specjalnie przygotowaną przez OFFa playlistę znajdziecie tutaj: https://open.spotify.com/playlist/47K2EZxpKriGEIEXxMuLrb?si=_usHd4Q-TNqZipZ6MSBHlA


Na OFF Festival Katowice wystąpią: Caribou (7 sierpnia, Scena Perlage), Iggy Pop (8 sierpnia, Scena Perlage), Mac DeMarco (9 sierpnia, Scena Perlage), DIIV, Shura, Alyona Alyona, Koza, Injury Reserve, Bikini Kill, Petbrick, Piernikowski, Amyl and the Sniffers, The Murder Capital, Folamour, Lazarus, Quinn Christopherson, Radical Polish Ansambl i Tropical Fuck Storm.

źródło: Biuro prasowe Off Festival

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.