Menu

David Bowie - nowy box

Od piątku w sprzedaży jest czwarty box dokumentujący wspaniałą karierę niezapomnianego Davida Bowiego. Wydawnictwo nosi tytuł "Loving The Alien (1983 – 1988)".

Zestaw jest następcą "Five Years (1969 – 1973)", "Who Can I Be Now? (1974 – 1976)" i "A New Career In A New Town (1977 – 1982)". Jego daniem głównym będzie na nowo wyprodukowana przez producenta Davida - Mario McNulty'ego - płyta "Never Let Me Down" z 1987 roku. Znajdą się na tej wersji nowe partie instrumentalne Reevesa Gabrelsa (gitara), Davida Torna (gitara), Sterlinga Campbella (perkusja), Tima Lefebvre'a (gitara basowa), jak również kwartet smyczkowy w aranżacji Nico Muhly'ego plus gościnny udział Laurie Anderson w piosence "Shining Star (Makin' My Love)".

Box przygotowano w postaci 11 CD, 15 płyt analogowych, a także jako pliki cyfrowe. W pudełku poza wspomnianą "Never Let Me Down", znajdą się jeszcze: płyty ze wspaniałego pod względem komercyjnym okresu kariery Davida Bowiego, tj. "Let's Dance", "Tonight", koncertowa "Glass Spider (Live Montreal '87)"; wcześniej niepublikowana płyta live "Serious Moonlight"; zestaw remiksów "Dance" plus kompilacja remiksów, alternatywnych wersji, stron B, a także utworów z soundtracków "Re:Call 4".

Nowa produkcja "Never Let Me Down" to pomysł, który miał jeszcze David Bowie. Podzielił się tym pomysłem po raz pierwszy w 2008 roku. Później Mario McNulty zremiksował piosenkę "Time Will Crawl" oraz dograno na nowo perkusję (zrobił to wspomniany Sterling Campbell) i partie smyczków. Kompozycja trafiła na kompilację iSelect i w takich szatach brzmieniowych spotkała się z gorącym przyjęciem fanów. Wtedy właśnie David zdradził, że ma pomysł na odświeżenie całej płyty. Stało się to już po jego śmierci. McNulty pracował nad piosenkami od początku 2018 roku w Electric Lady Studios w Nowym Jorku z Campbellem, Timem Lefebvrem, Reevesem Gabrelsem i Davidem Tornem. Powstała fascynująca całość, sprawiająca wrażenie, że mamy do czynienia z nowym, zagubionym klejnotem w dorobku Davida Bowiego.
Odświeżona będzie też oprawa graficzna. Jej clou pozostaje niezmienne, lecz dodano wcześniej niepublikowane zdjęcia, które wykonał wynajęty na sesję do albumu "Never Let Me Down" fotograf Greg Gorman.

Koncertówka "Serious Moonlight" została zarejestrowana w 1983 roku w Montrealu, a za brzmienie oryginału odpowiadał Bob Clearmountain. Okładka to dzieło Denisa O'Regana.

Inną perełką jest też płyta live "Glass Spider (Live Montreal '87)", po raz pierwszy dostępna na winylu, dokumentująca niesamowite tournée Davida, na którym koncerty były połączeniem teatru, muzyki, wizualizacji.

Box uzupełniają "Re:Call 4" i "Dance". Na pierwszym z tytułów znajdziemy, chociażby piosenki z filmów "Labyrinth", "Absolute Beginners" i "When The Wind Blows". Z kolei "Dance" to 12 remiksów. Ta pozycja również po raz pierwszy ukaże się na winylu.

Fizyczne zestawy będą bogatsze o 128- (CD) i 84-stronicową książeczkę (LP), w której znajdą się rzadkie i niepublikowane zdjęcia artysty autorstwa Denisa O'Regana, Grega Gormana, Herba Rittsa i innych, wywiady, techniczne komentarz producentów/inżynierów dźwięku, Nile'a Rodgersa, Hugha Padghama, Mario McNulty'ego, Justina Shirley-Smitha.

W boxie CD znajdziemy też mini-winylowe reprodukcje płyt. Kompakty będą w kolorze złotym. Analogi są wytłoczone na 180-gramowych płytach i mają audiofilską jakość.

Warner Music Poland
Czytaj dalej...

Więcej Romantyków!

Więcej romantyzmu, więcej Romantyków! Romantycy Lekkich Obyczajów, jeden z najciekawszych zespołów w Polsce, powracają w wielkiej trasie koncertowej, podczas której wystąpią na kilkudziesięciu koncertach w całym kraju.

Neoromantyczna Trasa 2018 to wyjątkowy cykl koncertów – zespół odwiedzi niemal trzydzieści polskich miast i zagra na najlepszych scenach największych klubów. W harmonogramie znajdziemy między innymi metropolie, jak Poznań, Kraków, Wrocław, Gdańsk, ale też szereg mniejszych miejscowości – wśród nich m.in. Siedlce, Ciechanów, Tychy, Bielsko-Biała. Romantycy zagrają w niemal każdym zakątku Polski i dotrą do tysięcy swoich fanów. Seria koncertów we wszystkie weekendy od września do połowy grudnia to jedna z największych tras koncertowych tej jesieni.

Zespół już w ten weekend zaprezentuje się w warszawskiej Stodole, a także w Olsztynie i Toruniu.

Koncert w Warszawie będzie rejestrowany – zapis występu ukaże się m.in. na platformie YouTube.

Wideo koncertowe, nagrane z udziałem publiczności, będzie także swoistym „the best of” - muzycy zagrają bowiem nie tylko kompozycje z najnowszego albumu „Neoromantyzm”, ale także starsze utwory, które wyniosły ich na szczyt popularności, jak np. „Lodziarkę” czy „Poznajmy się”.

Pierwsze koncerty Neoromantycznej trasy spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem fanów – fantastyczna frekwencja potwierdza pozycję zespołu na polskiej scenie alternatywnej. Zespół ma za sobą także występ na festiwalu Woodstock (obecnie Pol'and'Rock) oraz festiwalu w Cieszanowie, gdzie także spotkali się z bardzo życzliwym przyjęciem.

Romantycy Lekkich Obyczajów to alternatywny duet założony w 2011 roku przez Damiana Lange
i Adama Millera w Olsztynie. Charakterystyczny styl, w jakim tworzą, jest wielobarwnym połączeniem gitary akustycznej, ulicznego folku i rocka alternatywnego z tekstami w języku polskim. Mają na koncie kilkanaście teledysków oraz trzy płyty wydane w największej niezależnej wytwórni w Polsce - SP Records, która wydawała już takich artystów jak: Kult, Strachy Na Lachy.

SP Records
Lachy, Lao Che, Happysad czy Kaliber 44.
Czytaj dalej...

Fever premiera singla "Obey"

Nadszedł czas dla premiery singla grupy FEVER czyli wg. magazynu Teraz Rock "dużej nadziei polskiego Rocka".Dziś trafia do rąk fanów i słuchaczy materiał zrealizowany w częstochowskim MP Studio Mariusza Piętki( także producenta i realizatora singla) zatytułowany "OBEY". Na singlu znajdziecie dwa prezentacyjne utwory, będące zapowiedzią debiutanckiego wydawnictwa, którego premiera planowana jest na 2019 rok. Mamy nadzieje wkrótce ogłosić także wydawcę płyty, ale tymczasem zapraszamy was do zapoznania się się z utworami z promocyjnego singla zespołu czyli z tytułowym " Obey" i drugim zatytułowanym "Confused". Utwory dobrane są tak, że można zorientować się co też może szykować nam FEVER oraz w jakim kierunku idą młodzi muzycy ze Stalowej Woli. Za okładkę płyty odpowiada Piotr Szafraniec z Szataniec pl. a jest ona także pewną ilustracją propozycji muzycznej FEVER. Muzycy są na początku drogi i to co zapowiadają mamy nadzieję was bardzo pozytywnie zaskoczy. Singel będzie dostępny za pośrednictwem agencji M-ART Moniki A.Gąsiorek ( www.m-artartisticagency.com) reprezentującej zespół. Przewidywana jest także równoczesna premiera na digital-ach typu Spotify, Amazon, Tidal etc. na YT i także premiery medialne w tym również radiowe o których będziemy informować na bieżąco na fanpage FEVER , zapraszamy was do śledzenia postępów zespołu : https://web.facebook.com/feverstw/
Czytaj dalej...

Zapraszamy na heavy metalową noc z grupą VOODOO i jej gośćmi w Rock Out

Założona w latach 80-tych grupa Voodoo znana m.in ze swojego słynnego hitu "Metalmania" ( do obejrzenia i przypomnienia tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=iai1E9BrPZE) a związana nie tylko tytułem przeboju ze słynnym festiwalem również goście znanych po dziś dzień innych kultowych festiwali, jak Jarocin, Metal Meeting, Międzynarodowy Festiwalu Top Music, finaliści wyjątkowego, jak na tamte czasy, programu muzycznego Telewizji Polskiej "Przeboje Dwójki" z niemałym powodzeniem konkurujący z zachodnim muzykami na liście Top Metal 20, zagoszczą w klubie ROCK OUT w Dąbrowie Górniczej w sobotę 20 października. Gośćmi grupy Voodoo podczas występu w Rock Out będą dwie śląskie formacje Chaos i Hern a wokalnie wspierać ich będzie gość specjalny Piotr Foreman Foryś z zespołu Pudelsi. Szykuje się prawdziwie heavy metalowa noc w Rock Out-cie więc przyszykujcie się na mocną dawkę znakomitego grania.
ROCK OUT
Sobieskiego 31 - Dąbrowa Górnicza
sobota 20.10 start godz. 20.00
otwarcie bram 19.30
VOODOO + Piotr Foreman Foryś
Chaos
Hern

M-ART Artistic Agency
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS