Menu

Rock Radio 25.05.2016 g.18.05

Rock Radio 25.05.2016 g.18.05
W audycji Rock Radio (Polskie Radio Rzeszów) w dniu 25 maja usłyszycie wywiad z zespolem Scream Maker, który nagrałem w klubie Iron w Krośnie. Start audycji godz. 18.05

Scream Maker powraca jeszcze bardziej groźny i niebezpieczny niż na debiucie. Mówi się, że to drugi album pozwala oddzielić ziarno od plew, szczęście od talentu i chłopców od mężczyzn. Album „Back Against The World” zdaje ten egzamin celująco i pokazuje jak wielkie są aspiracje muzyków grupy. Dwanaście przemyślanych i dopracowanych w najdrobniejszych szczegółach kompozycji, przekonuje, że heavy metal A.D. 2016 potrafi nawiązywać jakością do najlepszych lat tej muzyki.

Nieszablonowe brzmienie, za które odpowiada tandem producentów Del Vecchio/Kordowski, daje rękojmię, że album bez żadnych kompleksów wytrzymuje porównania z ostatnimi płytami Accept, Saxon, Judas Priest czy Iron Maiden.
Ta cięższa niż debiut, ale jednocześnie bogatsza stylistycznie płyta, dowodzi przemyślanej ewolucji zespołu i udowadnia, że nie popadając w monotonny format typowy dla wielu współczesnych produkcji spod znaku hard’n’heavy, wciąż można zabrzmieć świeżo i ciekawie.

Dowodem żywotności i uznania, stających się udziałem tej wciąż młodej grupy, jest to, że zaledwie w ostatnich 12 miesiącach otrzymała propozycje zagrać m. in. z Judas Priest, Motorhead, Saxon, Megadeth, Korn oraz Slayer, a także odbyła 2 intensywne trasy po Chinach.

Lista utworów:
    Uriah Heep: Look At Yourself, Tears In My Eyes, Love Machine, Return To Fantasy, Shady Lady, Suicidal Man
    Ray Wilson: Song For A Friend, High Hopes
    JCS: Robdrajv, Głowy
    Armia: Cud, Duszo wróć
    AnVision: Private Paradise, New World
    Wywiad z zespołem Scream Maker: Can You See The Fire, Far Away, Godsend, Signs In The Sky, Black Fever
    PJ Harvey: The Wheel

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.