Menu

Rock Noc 14.05.2016

Rock Noc 14.05.2016
Zapraszam do słuchania audycji Rock Noc w Polskim Radiu Rzeszów 14 maja po koncercie Contra Mundum ok. godz. 22.00. W audycji z winyla zagra piąty album w dorobku szkockiej rockowo-folkowej formacji Frightened Rabbit. Album jest jednocześnie pierwszym, jaki szkocki zespół nagrał z gitarzystą Simonem Liddellem, który wcześniej był jedynie muzykiem sesyjnym. "Painting Of A Panic Attack" to także pierwszy efekt współpracy ze znanym z The National gitarzystą i kompozytorem Aaronem Dessnerem, który wraz z grupą nadał płycie brzmienie.

Album nagrano w należącym do Aarona studiu, mieszczącym się na Brooklynie oraz w Dreamland Studio w Woodstock. "Painting Of A Panic Attack" to najbardziej spójna stylistycznie płyta Szkotów. Elementy folkowe i indierockowe zgrabnie mieszają się na niej z mroczną elektroniką, a całość pięknie uzupełniają głębokie, emocjonalne teksty Scotta Hutchinsona. Zanim muzycy wybrali się na nagrania do Stanów Zjednoczonych, zaszyli się w studiu w Walii, gdzie nagrali pierwsze podkłady do piosenek. Z tych pomysłów powstały później kompozycje na album.

W USA Frightened Rabbit nagrali ponad 30 piosenek na płytę, z których ostatecznie wybrano 12. Tekstowo inspirację dla Scotta stanowiło Los Angeles, w którym przez pewien czas pomieszkiwał, chcąc być bliżej swojej dziewczyny. Okazało się jednak, że Szkot w słonecznej Kalifornii nie czuł się dobrze i powrócił do ojczyzny, za którą bardzo tęsknił.

Gościem audycji był Norbert "Smoła" Smoliński, który przedstawił trzy klasyczne płyty rockowe.

napisz do autora:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lista utworów:
Poison: Look What The Cat Dragged In, Nothin' But A Good Time, Fallen Angel, Every Rose Has Its Thorn
Anthrax: Neon Knights
Scorpions: The Temple Of The King
Metallica: Ronnie Rising Medley
Frightened Rabbit (winyl): Death Dream, Get Out, W Wish I Was Sober, Worke Up Hurting, Little Drum, Still Want To Be Here
Scream Maker: Back Against The World, Retribiution
Contra Mundum: Polska
Rainbow: Kill The King, Medley
Black Sabbath: Neon Knights, Lady Evil, Die Young
Deep Purple: Highway star, Strange Kind Of Woman
YES (koncert): Onward, Siberian Khatru, The Revealing Science Of God, Awaken

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.