Menu

październik 2023

Tarja i jej singiel „Frosty The Snowman"!

Tarja rozpoczyna w tym roku zimowy sezon i oczekiwanie na święta wcześniej niż zwykle, prezentując swój singiel „Frosty The Snowman". Utwór zapowiada album „Dark Christmas", który ukaże się 10 listopada.

Płyta jest kontynuacją wydawnictwa „From Spirits and Ghosts (Score for a Dark Christmas)" z 2017 roku. Klasycznie wyszkolonemu głosowi Tarji towarzyszy orkiestra oraz chór dziecięcy. I choć na płycie znalazły się świąteczne utwory, to nie brakuje tu też mroczniejszych dźwięków, a wszystko razem tworzy najbardziej niesamowitą ścieżkę dźwiękową.
Na płytę składają się czarujące i urzekające wykonania znanych utworów, takich jak „Last Christmas" Wham!, „All I Want For Christmas Is You" Mariah Carey, „Wonderful Christmastime" Paula McCartneya, klasyki takie jak „Jingle Bells", „Frosty The Snowman" i „Rudolph The Red-Nosed Reindeer", a także zupełnie nowa piosenka Tarji. „Dark Christmas" to idealny album dla tych, którzy chcą poczuć świąteczną atmosferę, odkrywając bardziej tajemniczą stronę tego czasu.
„Zanurzenie się w ten nowy świat było fascynujące. Wiem, że docenicie świąteczne piosenki w naszych upiornych aranżacjach, bo te utwory naprawdę brzmią tak, jak nigdy wcześniej. Miałam ogromną przyjemność po raz kolejny współpracować z Jimem Dooleyem i Timem Palmerem. Mam nadzieję, że spodoba Wam się nasze podejście Świąt - nasz "mroczny duch Świąt".

Dziś Tarja dzieli się z fanami singlem i teledyskiem „Frosty The Snowman". Tarja przekształciła radosny utwór „Frosty the Snowman" w urzekająco piękną zimową balladę. Piosenka łączy świąteczną radość z gotycką elegancją, zabierając słuchaczy w podróż przez zimową noc, pełną magii i tajemnic...
„Dark Christmas" ukaże się na płycie CD na dwóch czarnych winylach oraz na dwóch biało-zielonych winylach.


Lista utworów:


1. The First Noel
2. Frosty The Snowman
3. O Holy Night
4. Dark Christmas
5. Jingle Bell Rock
6. White Christmas
7. All I Want For Christmas Is You
8. Wonderful Christmastime
9. Last Christmas
10. Jingle Bells
11. Rudolph The Red-Nosed Reindeer
12. Angels We Have Heard On High

źródło: MYSTIC PRODUCTION
Czytaj dalej...

Nowa płyta: DISTANT MANTRA – Getaway To The Abyss

Polskie post-dream rockowe trio Distant Mantra podbija stawkę drugim albumem „Getaway To The Abyss” wydanym przez Lynx Music. Rok po bardzo dobrze przyjętym debiucie „Solitude Republic” wracają z mocnym, pełnym głębi i przestrzeni gitarowo-syntezatorowym brzmieniem, nasyconym emocjami, niezwykłym kobiecym głosem i charakterystycznym basowym groovem. Od onirycznych melodii do ścian dźwięku – intensywna 45-minutowa podróż w świat atmosferycznej melancholii na sterydach. Małgorzata Maleszak-Kantor, Przemysław
Piotrowski i Kovy Jaglinski wciąż intrygują niejednoznacznością i artystyczną chemią, konsekwentnie rozwijając swój projekt od 2020 roku.

„Recenzenci debiutu definiując nasze brzmienie sugerowali mieszankę Cocteau Twins, The Smashing Pumpkins i Porcupine Tree – brzmi fantastycznie, ale też trochę dziwnie dla purystów, prawda?” Kovy Jaglinski „Duch 4AD na pewno jest nam bliski, aczkolwiek spektrum inspiracji jest bardzo szerokie, od trip hopu po shoegaze.

Z drugiej strony oczywiście gitarowa muzyka ale przede wszystkim progresywne spojrzenie na formę i podejście do kompozycji. Myślę, że udaje nam się z tego amalgamatu wykuć własne, oryginalne brzmienie” Przemysław Piotrowski „Druga płyta jest nieco bardziej gitarowa niż debiut, dzięki temu nabrała większej mocy i ciężaru, takiego ciepłego
brudku który balansują syntezatory. Oczywiście instrumentalnie nadal osią są te charakterystyczne melodie basowe ale mamy też nieco więcej rytmicznego pulsu. No i oczywiście wokal – tym razem utwory powstawały od samego początku z myślą o fenomenalnych możliwościach i charakterystyce głosu Małgosi - myślę, że słychać to
zdecydowanie” Kovy Jaglinski „Poza muzyką bardzo ważna jest dla nas także warstwa wizualna, która jest dopełnieniem dźwięku i jego rozwinięciem – od okładek, przez visualizery i filmy ilustrujące piosenki, po przygotowywane właśnie wizualizacje koncertowe ” Małgorzata Maleszak-Kantor „Dwie płyty za nami – teraz chcielibyśmy skupić się na koncertach.

Cały materiał z obydwu płyt został lekko przearanżowany, więc bardzo jestem ciekawy konfrontacji naszego brzmienia studyjnego i live przez publiczność. Na końcówkę roku planujemy live session, które zostanie zarejestrowane i wydane – to będzie pierwsza próbka naszego żywego brzmienia, myślę że zaostrzy apetyty na koncerty. Z drugiej strony na półce mam już trochę materiału na kolejną płytę, więc... kto wie” Kovy Jaglinski.

DISTANT MANTRA – Getaway To The Abyss 2023 Lynx Music

1. Make Them Go (06:15)
2. Demon Inside Me (05:07)
3. Poison (05:27)
4. Till The End (05:49)
5. Sen (03:40)
6. I’m Rising (04:48)
7. Days (05:03)
9. Illusion Of Love (04:50)

Skład:
Małgorzata Maleszak-Kantor – voc,
Przemysław Piotrowski – b,
Kovy Jaglinski – g, kbds, dr, voc

źródło: Lynx Music
Czytaj dalej...

GLEN HANSARD "ALL THAT WAS EAST IS WEST OF ME NOW"

"All That Was East Is West Of Me Now" to najnowszy album Glena Hansarda pojawiający się jako następca znakomitego "This Wild Willing" wydanego w 2019 roku! Już 15 listopada w warszawskim klubie Palladium ten znakomity artysta będzie promował go na jedynym koncercie w Polsce!

W czasie dzielącym wydanie obu płyt Hansard był bardzo zajęty: współpracował przy ścieżce dźwiękowej do "Flag Day" z Eddiem Vedderem i Cat Power, koncertował z Vedderem jako członek The Earthlings i ponownie spotkał się z Markétą Irglovą na wyprzedanych koncertach upamiętniających 15. rocznicę powstania filmu "Once". Dołączył również do obsady filmu "Cyrano" kręconego we Włoszech na prośbę bliźniaków Dessner (The National), którzy tworzyli muzykę do tego filmu. W tym intensywnym harmonogramie Hansard nie miał zbyt wiele czasu na skupienie się na pracy nad własną nową muzyką i występami z nią przed publicznością - co było znaczącym utrudnieniem dla wykonawcy, który postrzega siebie przede wszystkim jako muzyka koncertowego.

"Nie mogłem się połapać w tym, co mam i czym będzie ta płyta, dopóki nie zagrałem piosenek na scenie z zespołem. Tylko wtedy, gdy piosenka ma odbiorcę odnajduje swój kształt, swoje miejsce, swoją tożsamość. Ustawiliśmy się w rogu i graliśmy dla miejscowych, z których tylko niektórzy słuchali. Rolnicy i robotnicy, gracze w rzutki i bilarda. Każdego tygodnia grałem przez dwie godziny nowe piosenki" - mówi o swoich występach w małym pubie w zachodniej części Dublina w listopadzie 2022 roku, kiedy przez pięć wtorków grał dla fanów, przyjaciół i niczego niepodejrzewających bywalców pubów razem wraz z kolegami z zespołu The Frames: Josephem Doylem i Grahamem Hopkinsem, skrzypkiem Garethem Quinnem i pianistką Megan O'Neill.

"Niektóre z tych piosenek były skończone, inne gotowe ledwie w połowie. Dzięki temu procesowi zdałem sobie sprawę, co mam, a nad czym muszę jeszcze popracować. Które utwory się nadają, a które są dobre tylko w mojej wyobraźni. To od razu ugruntowało moje wybory. To było tak, jakby album pojawił się w tym barze. Nie wcześniej".

Powstały w ten sposób album "All That Was East Is West of Me Now" jest na przemian głośny i medytacyjny, wielowymiarowy i hipnotyczny. Bez wątpienia jest to najbardziej rockowa płyta Hansarda od czasów "Burn the Maps" The Frames. Tytuł, o którym Hansard mówi, że wynika z "nagłego uświadomienia sobie, że więcej jest już za mną za niż przede mną", sugeruje spoglądanie z dużej perspektywy na to co za nami i na to, co wciąż pozostaje do odkrycia. Chociaż głównym tematem może być upływ czasu, narracja ośmiu utworów na albumie skupia się bardziej na obietnicach na przyszłość niż na myślach pełnych żalu i nostalgii.

Nagranie "All That Was East Is West of Me Now" zostało wyprodukowane przez wieloletniego współpracownika Davida Odluma (Tinariwen, Sam Smith) w jego domowym studiu na obrzeżach Dublina. Proces nagrywania, podobnie jak pisanie piosenek, "musi być intuicyjnym skokiem do tego, co wydaje się właściwe...". "Kiedy czuję, że jest dobrze, zwykle uciekam od tego, miksuję to szybko, zanim się zawali" - mówi Hansard.

W większości nagrań Hansardowi towarzyszyli w studiu koledzy z Frames Joseph Doyle, Graham Hopkins, Ruth O'Mahony Brady, Rob Bochnik i Earl Harvin. Smyczki pojawiły się dzięki uprzejmości Garetha Quinna Redmonda, Kate Ellis, Pauli Hughes, Katie O'Connor i Uny O'Kane.

„Jako artyści możemy mieć tylko nadzieję, że coś w tonie lub kształcie piosenki przemówi na tyle dobrze, że zostanie usłyszane i wzięte sobie do serca. Ta płyta przybierała różne formy w miarę jak powoli zmniejszałem liczbę utworów, z niektórych części wyrosły nowe, a inne rozpadły się i zniknęły" - dodaje Glen. "Jestem w ostatniej jednej trzeciej dobrego życia!" - podsumowuje. "A moją nagrodą jest życie w piosence. Nie zgubiłem się, pozostałem wierny mojemu pierwszemu powołaniu i zostałem pobłogosławiony najgłębszymi bogactwami życia, jestem szczęśliwy w miejscu, w którym jestem".

Choć podróż jest bliższa ukończenia niż rozpoczęcia możliwości jest nadal wiele. Hansard nie jest jeszcze gotowy by się zatrzymać - jest więcej gór do zdobycia, więcej terenu do zbadania i wiele do przeżycia. Jak śpiewa w "Sure As The Rain", jest przygotowany na to, co będzie dalej, by "zostawić otwarte drzwi na to, co nadchodzi...".

Tracklista:

1. The Feast Of St. John

2. Down On Our Knees

3. There’s No Mountain

4. Sure As The Rain

5. Between Us There Is Music

6. Ghost

7. Bearing Witness

8. Short Life

9. Outro

źródło: sonicrecords.pl
Czytaj dalej...

THE KILLS "GOD GAMES"

Najnowsza płyta duetu The Kills zatytułowana "God Games" jest już dostępna w wersjach CD, LP, LP Limited Edition Boomshlang Green Vinyl! Oprócz niej w naszym katalogu znalazły się także winyle "Midnight Boom" i "Blood Pressures" - trzeci i czwarty album The Kills!

"God Games" to szósty album studyjny duetu The Kills. Na 12 hipnotycznych i porywających utworach Alison Mosshart i Jamie Hince wkraczają na nowe terytorium dźwiękowe zachowując jednocześnie charakterystyczną dla zespołu uwodzicielską brawurę.

"God Games" koncentruje się na pierwotnym dialogu pomiędzy wokalnym katharsis Mosshart a zdecydowanymi, ciętymi gitarowymi motywami Hince’a. Przekraczając granice charakterystycznego brzmienia postanowili pisać z nowych perspektyw. W rezultacie duet po raz pierwszy zaczął tworzyć głównie na fortepianie, wykorzystując innowacyjne tekstury elektroniczne i dęte, krystalicznie czystą produkcję i głęboko ludzkie teksty współpracując z chórem Compton Kidz Club Choir przy utworach „LA Hex” i „My Girls My Girls". Pracę nad materiałem rozpoczęły się w 2019 roku, duet przeniósł się do starego kościoła, aby nagrać album z nagrodzonym Oscarem® i GRAMMY® producentem Paulem Epworthem [Adele, Paul McCartney], który był ich pierwszym dźwiękowcem w 2002 roku.

The Kills zgromadzili miliony streamów utworów z albumów "Keep On Your Mean Side" [2003], "Now Wow" [2005], "Midnight Boom" [2008] i "Blood Pressures" [2011]. Ostatni studyny album "Ash & Ice" z 2016 roku zrodził ulubione przez fanów „Doing It To Death” i „Heart of a Dog”. Wzbudzając aplauz krytyków, Pitchfork okrzyknął ją „ambitną płytą, która obejmuje wszystko, co zrobili wcześniej”, a NME opisał ją jako „najważniejsze wydarzenie w karierze”, oceniając ją na cztery gwiazdki na pięć. Podążając za sukcesem "Ash & Ice", zespół cofnął się w czasie, zagłębiając się w swoje b-sides i rarytasy na "Little Bastards" [2020] i wydając ponownie nagraną swoją słynną płytę "No Wow (The Tchad Blake Mixes)" [2022], zawierającą zremasterowane i ponownie ułożone miksy tego kluczowego albumu.

W 2023 roku The Kills nadal osiągają swoje kolejne wyżyny w swojej karierze. Dzięki nowym piosenkom The Kills jeszcze bardziej zaznaczają ślady jakie pozostawili na naginaniu gatunków i przekraczaniu muzycznych granic!

Tracklista:

1.New York
2.Going to Heaven
3.LA Hex
4.Love and Tenderness
5.103
6.My Girls My Girls
7.Wasterpiece
8.Kingdom Come
9.God Games
10.Blank
11.Bullet Sound
12.Better Days

źródło: sonicrecords.pl
Czytaj dalej...

KIM NOWAK „MY"

KIM NOWAK zespół garaż-rockowy, założony w 2009 roku przez Michała Sobolewskiego oraz braci Emade i Fisza Waglewskich powraca 11 lat po premierze albumu „Wilk". Do składu dołączył Staszek Wróbel grający na gitarze basowej. Spontaniczna reaktywacja KIM NOWAK jest wynikiem tęsknoty za tym, co w rockowym graniu najważniejsze: energetycznym, bezpretensjonalnym brzmieniem i niebanalnym przekazem. Pierwszym singlem zapowiadającym wydawnictwo jest utwór „My", który daje fanom przedsmak tego, co będą mogli usłyszeć w najnowszej odsłonie projektu KIM NOWAK. Trzecia płyta to wycieczka w stronę eterycznych opowieści, dojrzałych brzmień i szczerych emocji. Album wypełniony jest prostymi, post-punkowymi brzmieniami, typowymi dla alternatywnej, garażowej estetyki gitarowej. Niezmienne najbardziej rozpoznawalnym elementem, nadającym całości materiału wyjątkowej głębi, pozostają teksty Fisza jaki i niebanalna, charakterystyczna gra Michała Sobolewskiego.

3 listopada Kim Nowak wyrusza w trasę koncertową, która zakończy się 24 lutego 2024. Rozkład trasy prezentuje się zastępująco:

03.11.2023 Katowice / P23
09.11.2023 Bydgoszcz / Fabryka Lloyda
11.11.2023 Gdańsk / Seaside Festival
16.11.2023 Wrocław / Stary Klasztor
18.11.2023 Warszawa / Palladium
22.11.2023 Łódź ArtKombinat
24.11.2023 Lublin / Zgrzyt
25.11.2023 Rzeszów / Pod Palmą
26.11.2023 Kraków / Kamienna 23
01.12.2023 Białystok / Zmiana Klimatu
03.12.2023 Poznań / Tama
06.12.2023 Szczecin / Kosmos
07.12.2023 Gdańsk / Stary Maneż
08.12.2023 Toruń / Od Nowa
09.02.2024 Opole / NCPP
16.02.2024 Gomunice / Bogart
23.02.2024 Bytom / BCK


źródło: MYSTIC PRODUCTION
Czytaj dalej...

Zespół NEW MODEL ARMY zapowiada nowy album zatytułowany „UNBROKEN"!

Nowy studyjny album , który ukaże się 26 stycznia 2024 roku, to nowoczesne oblicze New Model Army, w którym słychać ich klasyczną energię. Proces powstawania i nagrywania płyty trwał dość długo, przerwany zarówno przez koncerty z okazji 40. rocznicy powstania grupy oraz wydanie albumu „Sinfonia" nagranego wraz z orkiestrą symfoniczną.

„Pisaliśmy i nagrywaliśmy pomysły we własnym studiu od połowy 2021 roku i już na początku zdecydowaliśmy, że naszym numerem jeden przy miksowaniu będzie legendarny Tchad Blake. Album brzmi tak jak my, ale znowu inaczej i został pięknie zmiksowany – jest pełny i dynamiczny " – ujawnił zespół. Klimat na płycie zmienia się, a utwory poruszają różne tematy, od komentarzy społecznych i politycznych, po głęboko osobiste refleksje.

New Model Army ogłosiło także, że 27 lutego rozpocznie trasę koncertową po Wielkiej Brytanii i Europie. Koncerty odbędą się także w Polsce w Krakowie (8 marca), Warszawie (9 marca), Gdańsku (11 marca) i Poznaniu (12 marca).
„Unbroken" zostanie wydany na płycie CD w twardej oprawie Mediabook, na klasycznym czarnym winylu i w limitowanej wersji na czerwonym winylu.

Premiera 26 stycznia 2024 roku.

Lista utworów:


1. First Summer After
2. Language
3. Reload
4. I Did Nothing Wrong
5. Cold Wind
6. Coming Or Going
7. If I am Still Me
8. Legend
9. Do You Really Want To Go There?
10. Idumea
11. Deserters


źródło: MYSTIC PRODUCTION
Czytaj dalej...

Bruklin “Szumopolita”

“Szumopolita” to debiutancka płyta zespołu. Nagrana została w Izabelin Studio przez słynnego producenta Andrzej Puczyńskiego, odpowiedzialnego za sukces takich artystów jak Hey, De Mono, Big Day, Kasia Kowalska i wielu innych.

“Szumopolita, to nie jest album koncepcyjny, to zapis emocji uszyty z melodyjnych gitar i mocnego, soczystego wokalu. To próba znalezienia odpowiedzi na ogólne i osobiste pytania, które zadajemy sobie sami, ale również konfrontacja ze światem nas otaczającym. Czy odkryliśmy to czego szukaliśmy? Cytując jeden z naszych utworów: “Nie wiem albo udaję, że nie wiem”. Przekonajcie się sami i zapoznajcie się z Szumopolitą!” tak o płycie piszą jej autorzy.

Definicja słowa “szumopolita” (źródło: Bruklin): osoba poddana działaniu wszelkiego rodzaju szumów (dźwiękowych, informacyjnych, wizualnych itp.), która jednocześnie próbuje zachować przejrzystość myślenia oraz utrzymać kontakt z własnymi emocjami i innymi ludźmi. W XXI wieku każdy jest w jakimś stopniu szumopolitą.

Bruklin to kwintet z Łodzi grający klasycznego rocka. W swoich utworach łączy gitarowe brzmienie z miejską poetyką tekstów autorstwa Bartłomieja Makrockiego - wokalisty i frontmana grupy.

‘Nie wiem’ to singiel promujący płytę, który jest rockowym numerem pełnym ostrych riffów o gorzkiej treści. Utwór mówi bowiem o depresji. „Jak to? Nie wiesz gdzie będziesz za 5 lat? Nie wiesz co będziesz robić w weekend? Nie wiesz co dalej? Weź się ogarnij…”. Mamy prawo nie wiedzieć. „Nie wiem” to też może być odpowiedź. Dedykujemy ten utwór wszystkim, którzy czują się zmuszani do tego, żeby wiedzieć. Wy już wiecie o co chodzi - depresja to nie jest katar, który przechodzi po siedmiu dniach. I tu się nie ma czego wstydzić - jak dajesz z siebie wszystko, to jest ok i nie jest ważne, czy hajs się zgadza, a wakacje masz na Malediwach. Trzymajcie się! pisze o ‘Nie wiem’ Bruklin.

Bruklin powstał w 2018 roku a już rok później wydał debiutancką EP zatytułowaną “#nieznam”, nagraną dzięki wygranej w przeglądzie kapel rockowych organizowanym przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie w 2019 roku. Na koncie mają również wiele innych sukcesów i nagród. M.in.:
• Zdobywcy Złotej Kosy w Antyfeście Antyradia (2019)
• Zwycięzcy Przeglądu Kapel Rockowych organizowanym przez Uniwersytet
Ekonomiczny w Krakowie (2019)
• Występ na 25 Pol’and’rock Festival
• Wydanie EP pt. #nieznam z autorskim materiałem (2019)
• II miejsce oraz nagroda w postaci realizacji teledysku w konkursie „Rockowanie.
Gramy Maanam” (2020)
• Nominacja dla teledysku „Femme fatale” do nagród ogólnopolskiego festiwalu PL
Music Video Awards (2021)
• Nominacje do plebiscytu Płyta Rocku Antyradia 2021 i 2022 w kategoriach
przebój roku i zespół roku

Tam gdzie gdzie słowa niosą więcej niż dźwięk - na zatłoczonych alejach Łodzi, zasnutej smogiem i marzeniami. Tam odradzamy się codziennie na nowo, żeby nie zniknąć całkiem. Tak o sobie i swojej muzyce pisze Bruklin.

Bruklin:
Bartłomiej Makrocki - wokal
Dawid Rudzki - gitara
Rafał Napieralski - gitara
Jarosław Maciaszek - bas
Tomasz Adamczyk - perkusja

źródło: Filip Sarniak
Czytaj dalej...

Steve Hogarth - " zimno na zewnątrz, ale żywy ogień w środku" - rodzinne spotkanie wigilijne.

Trwa odliczanie do 7 grudnia, kiedy to w łódzkiej Wytwórni wystąpi Steve Hogarth - jeden z najbardziej charyzmatycznych wokalistów progresywnej sceny i głos legendarnego zespołu Marillion. Koncert będzie miał wyjątkowy, świąteczny charakter i specjalną listę utworów.

"Zazwyczaj na scenie mam choinkę i zachęcam ludzi, by przynosili bombki i je wieszali podczas mojego występu. Jeśli to robią, daję im tequilę" - tak w wywiadzie dla Metal Hammera artysta mówi o nadchodzącym występie w Łodzi - "To nie jest oczywiście wszystko, są też inne rzeczy, gram też trochę piosenek. Celem tych koncertów jest eksperyment, sprawdzenie, w jakim kierunku potoczy się wieczór. Publiczność ma swój duży udział, staram się prowadzić konwersację z ludźmi, zaangażować ich. Ubierają choinkę, piją tequilę, czasem proszą mnie o zagranie konkretnych piosenek, które gram, jeśli uda mi się ogarnąć jak. Zazwyczaj na próbach ćwiczę cztery razy więcej utworów, niż faktycznie później wykonuję podczas występu, daje mi to więc szersze możliwości, jeśli chodzi o repertuar. Gram dużo własnych piosenek, tych solowych, jak i tych wydanych pod szyldem Marillion.(...) Wykonuję też dużo coverów utworów, które mają dla mnie duże znaczenie. Gram utwory Kate Bush, Kraftwerk, Ala Stewarta, Petera Gabriela, The Psychedelic Furs, Leonarda Cohena, Chucka Berry’ego, George’a Harrisona, The Beatles, Joni Mitchell, Davida Bowiego, Abby, Rufusa Wainwrighta… a to tylko kilkoro artystów, których utwory grywam podczas swoich koncertów. Oczywiście nie dam rady zagrać wszystkiego, ale każdy z wymienionych muzyków jest dla mnie opcją."

A dalej w rozmowie z Agatą Podbielkowską Hogarth opowiada: "Wigilię pamiętam jako coś niezwykłego. Kiedy byłem dzieckiem, to był dla mnie naprawdę magiczny czas. To takie wspaniałe uczucie ciepła. Zimno na zewnątrz, ale żywy ogień w środku. Staram się to w jakiś sposób osiągnąć podczas tych świątecznych koncertów. Powiedziałaś, że traktuję swoich fanów jak rodzinę, ale oni też mnie traktują jak rodzinę, jest to więc obustronne (...) Razem świętujemy Boże Narodzenie"

To będzie magiczny wieczór i wyjątkowe wydarzenie, zapraszamy serdecznie, bilety jeszcze w sprzedaży!

Metal Mind Productions

zaprasza

h natural

(STEVE HOGARTH)

07.12.2023 – Łódź, Wytwórnia

Otwarcie bramek: godz. 19.00

Rozpoczęcie koncertu: godz. 20.00


Ceny biletów (w przedsprzedaży/ siedzące):
Kategoria 1 - 250 PLN
Kategoria 2 - 220 PLN
Kategoria 3 - 210 PLN
Kategoria 4 - 190 PLN


Steve Hogarth jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów muzyki progrockowej na świecie. Posiadacz niesłychanej skali głosu od ponad 30 lat stoi na czele zespołu Marillion, z którym nieustannie święci sukcesy artystyczne. W 1997 roku wydał swój pierwszy solowy album pod pseudonimem „h” zatytułowany „Ice Cream Genius”. Materiał nagrywał razem z keybordzistą Porcupine Tree – Richardem Barbieri – oraz muzykami znanymi z zespołu Blondie: Davem Gregorym i Clemem Burke. Jego solową dyskografię zamyka wydany w 2017 roku album „Colours Not Found In Nature”, nagrany ze szwedzkim zespołem Isildurs Bane, natomiast w marcu zeszłego roku ukazała się najnowsza płyta Marillion, "An Hour Before It's Dark".

Steve Hogarth to nie tylko niezwykły talent, ale też wyjątkowa osobowość, co potwierdzi każdy, kto choć raz miał szansę być na jego koncercie. Podczas występu 7 grudnia w łódzkiej Wytwórni wokalista zaprezentuje specjalnie przygotowany repertuar, w którym obok jego solowych dokonań i utworów z repertuaru zespołu Marillion nie zabraknie również piosenek wykonawców, których darzy szczególnym sentymentem. Co więcej, podczas swoich występów Steve Hogarth często i chętnie wdaje się w rozmowy z widzami, podczas których opowiada anegdoty ze swojego życia. To będzie wyjątkowy wieczór, zapraszamy!

http://www.stevehogarth.com/

https://www.facebook.com/IceCreamGenius

źrodło: Metal Mind Productions
Czytaj dalej...

Lotyń "Staw"

Po niedawnej premierze płyty “Zachody nad St. Anthony”, zespół postanowił wziąć na warsztat swoje starsze płyty. Pierwsza z nich to „Sukienka Edgara”. Płyta została ponownie zmiksowana, i częściowo nagrana. Po kolejnych odsłonach singlowych otrzymacie całą płytę z zupełnie nowym miksem śladów, w nowej produkcji – 2023 - młodego a zarazem już doświadczonego i utalentowanego producenta Pawła Gogolińskiego. Single wraz z odrestaurowanymi klipami do 3-ch piosenek oraz do wszystkich pozostałych piosenek w formie lyric video, będą ukazywały się w odstępach miesięcznych.

„Staw” to piosenka o uczuciach, wspominająca, tęskniąca i pragnąca, czegoś co wydaje się nieosiągalne. Historia ta niby kończy się dobrze, odwracają się uczucia, lecz tym razem już nie mają gdzie trafić, bo wszystko nagle kończy się, na Wiśniowej, na tej samej ulicy na której wszystko się zaczęło... Pod względem muzycznym utwór niezmiennie zachowuje, charakterystyczny dla zespołu klimat brytyjskiego melodyjnego grania.

źródło: Lotyń
Czytaj dalej...

KILLSORROW wyda nowy studyjny album!

W przyszłym tygodnia premiera klipu do nowego utworu.

KILLSORROW powstał w 2008 roku w Krakowie z inicjatywy gitarzysty Michała Sokoła. Skład zespołu zmieniał się wielokrotnie, by w 2015 roku ostatecznie ustabilizować się. Każdy z członków zespołu to doświadczony muzyk, który zagrał setki koncertów i supportował światowej klasy zespoły, takie jak Vader, Decapitated, Electric Light Orchestra, Focus, Paradise Lost, Hate, Hunter, Kat, Acid Drinkers, TSA.

Do tej pory zespół wydał dwa albumy: „Little Something For You To Choke" (2016) oraz „Killsorrow" (2019). Następnie zespół udostępnił fanom cyfrowy singiel „Atom Heart" (2021). Muzyczna grupa ma na swoim koncie kilkadziesiąt koncertów w prestiżowych salach w największych miastach Polski. W 2022 roku zespół rozpoczął pracę nad trzecim longplayem.

Polski postapokaliptyczny metalowy zespół KILLSORROW ustalił datę premiery swojego długo wyczekiwanego trzeciego pełnometrażowego albumu, zatytułowanego „Wasteland Chronicles". Utwory zostały nagrane w Heinrich House Studio i Studio Centrum. Całość została zmiksowana i zmasterowana przez Fredrika Nordströma w Fredman Studio (In Flames, Arch Enemy, Sabaton, Dimmu Borgir, Septicflesh) w Goteborgu. Okładkę przygotował duet Zbigniew Józefczyk i Michał „Xaay" Loranc (Evangelist, Kamelot, Konkhra).

3 listopada 2023 zespół wyda klip do pierwszego z trzech utworów promujących nową płytę. Tego samego dnia kapela wyda także cały album na płycie CD i zagra release party show w Krakowie. „Wasteland Chronicles" ukaże się cyfrowo w pierwszym kwartale 2024 roku. Na nowym albumie zespół prezentuje nowe muzyczne oblicze, gra mieszankę melodii i agresywności Trivium i In Flames z chwytliwymi riffami Iron Maiden oraz progresją Evergrey i Kamelot.

Tracklista:

Keep Out!
Lost in The Dark
Parasite Symphony
Prototype
Eyes
Shelter
Straight to Hell
Finest Day to Die
Play with Me
Endless Fry
Wasteland
Home Sweet Home
­
źródło: Solid Rock PR
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS