Menu

grudzień 2018

Rock Radio 02.01.2019 r. g.19.08

2 stycznia powitamy Nowy Rok w audycji Rock Radio rock'n' rollowo. Płytą wieczoru będzie najnowszy album kanadyskiej formacji Monster Truck "True Rockers". Zadzwonię też do muzyka Dance Like Dynamite aby opowiedział nam co aktualnie dzieje się w zespole. Przypomnę też kilka albumów które ukazały się jeszcze w 2018 roku. Zapraszam do słuchania Polskie Radio Rzeszów godz. 19.08 i na www.rockblog33.pl

L
ista utworów:

Monster Truck: True Rocker, Devil Don't Care, Hurricane, The Howlin'
The Pineapple Thief: Threatening War, White Mist
Orphaned Land: Chains Fall To Gravity, Take My Hand
Greta Van Fleet: Age Of Man, Lover Leaver
Sonbird: Ląd, Głodny
Dance Like Dynamite: Destruction Time Construction Time, Radio Desperation
Riverside: River Down Below
Czytaj dalej...

Rock Noc 29.12.2018 r. g.22.00

Ostatnia w 2018 roku audycja Rock Noc - Polskie Radio Rzeszów - sobota godz.22.00. Winyl: Scorpions "Savage Amusement", klasyka rocka, świąteczny koncert zespołu Queen.

Lista utworów:

Motorhead: Starstruck
Scorpions: The Temple Of The King
Metallica: Ronnie Rising Medley
Motorhead: Breaking The law, Jumpin; Jack Flash, Hellraiser

Scorpions "Savage Amusement" (Vinyl):
Don't Stop At The Top
Rhythm Of Love
Passion Rules The Game
Media Overkill
Walking On The Edge

Metallica: Subbra Cadabra, Turn The Page, Whiskey In The Jar
Monster Truck: The Rocker, Thundertruck, Undone
Ritchie Blackore's Rainbow: Highway Star, Mistreated
Jimi Hendrix: Cherokee Mist

Queen "A Night At The Odeon"

1. "Now I'm Here"
2. "Ogre Battle"
3. "White Queen (As It Began)"
4. "Bohemian Rhapsody"
5. "Killer Queen"
6. "The March of the Black Queen"
7. "Bohemian Rhapsody" (Reprise)
8. "Bring Back That Leroy Brown"
9. "Brighton Rock"
10. "Guitar solo"
11. "Son and Daughter"
12. "Keep Yourself Alive"
13. "Liar"
Czytaj dalej...

DECAPITATED OGŁASZA NOWĄ TRASĘ KONCERTOWĄ!

DECAPITATED ogłasza polską część trasy Killing The European Cult 2019, która odbędzie się wiosną 2019 i obejmie 8 miast: Toruń, Gostyń, Gdynię, Świdnicę, Tychy, Opole, Krosno i Kraków. Decapitated towarzyszyć będą duński zespół BAEST oraz polska grupa MENTOR.

„Bardzo się cieszę, że udało nam się zaprosić na polską część trasy zespół MENTOR, który wydał ostatnio świetną płytę i z pewnością namiesza dużo na rodzimym i zagranicznym rynku oraz zespół BAEST, którzy mają totalną energią na scenie i przywracają wiarę w kontynowanie tradycji oldschoolowego death metalu. Myślę, że takie zestawienie zespołów będzie strzałem w dziesiątkę i już nie mogę się doczekać na wiosenne ścinanie głów w tak doborowym towarzystwie” - tak nową trasę koncertową podsumowuje Vogg.

Oto szczegółowa rozpiska trasy:

21.03.2019 r - Toruń, Lizard King

22.03.2019 r - Gostyń, GOK "Hutnik"

23.03.2019 r - Gdynia, Klub Ucho

24.03.2019 r - Świdnica, Klub Bolko

28.03.2019 r - Tychy, Underground Pub

29.03.2019 r - Opole, NCPP

30.03.2019 r - Krosno, Pub Iron

31.03.2019 r - Kraków, Zet Pe Te

Poniżej przypominamy teledysk do utworu „Kill The Cult”. Kawałek pochodzi z wydanego w ubiegłym roku, nominowanego do Fryderyków albumu „Anticult”:

https://youtu.be/8Bv3ntGAXOM

Album „Anticult” zaraz po premierze odniósł bardzo duży sukces sprzedażowy. W Polsce krążek zadebiutował na czwartym miejscu oficjalnej listy sprzedaży Olis. Płyta radziła sobie świetnie również za Oceanem. Na amerykańskim Billboardzie album znalazł się na 2 pozycji na liście Top New Artist Albums / Heatseekers, 5 na Current Hard Music, 8 na Independent Album Chart, 13 na Top Current Rock Albums oraz 50 na Top.

Mystic
Czytaj dalej...

Rock Radio 26.12.2018 r. g. 19.05

Zapraszam do wysłuchania świątecznego wydania audycji Rock Radio w środę od godz.19.05. w Polskim Radiu Rzeszów. W audycji płyta norweskiej formacji Airbag oraz winylowe prezenty pod choinkę. Przypomnę zatem klasyczne albumy Gary Moore'a, Stinga i Dire Straits. 

Lista utworów:

Eric Clapton: Silent Night
Airbag: Killer
Gary Moore: Only Fool In Town, Jumpin' At Shadows, The Blues Is Allright, The Hurt Inside, Nothing's The Same
Airbag: Broken
Sting: Island of Souls, All This Time, Mad About You, Jeremiah Blues (Part 1), Why Should I Cry for You?
Airbag: Disconected, Returned
Czytaj dalej...

Zagraj na Rawa Blues Festival – czekamy na zgłoszenia!

Ruszyły przygotowania do 39 edycji festiwalu Rawa Blues. Na pierwszy ogień – rekrutacja artystów, którzy jesienią przyszłego roku chcieliby wystąpić na Dużej i Małej scenie katowickiego „Spodka”. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do 1 marca 2019.

- W tym roku chętni do zagrania w „Spodku” mogą przesyłać utwory wraz z krótkimi notkami biograficznymi, na dwa sposoby: elektronicznie – poprzez specjalny formularz dostępny na oficjalnej stronie festiwalu www.rawablues.com/pl/rekrutacja lub tradycyjną pocztą – mówi Irek Dudek, twórca i dyrektor Rawy Blues. - Cieszę się, że co roku otrzymujemy blisko 100 zgłoszeń i to z różnych zakątków świata, ostatnio nawet z dalekiej Australii. Tam też wiedzą o Rawie! - dodaje.

Po zakończeniu rekrutacji zbierze się Rada Artystyczna Festiwalu, która zakwalifikuje wykonawców na Dużą oraz Małą Scenę Rawy Blues. O tym, że warto próbować przekonują przykłady polskich artystów takich jak Wicked Heads, Makar & Children of The Corn, czy duet Pola Chobot & Adam Baran, ale również artystów zagranicznych – jak włoska formacja Wild Meg & The Mellow Cats, która właśnie dzięki konkursowi „wskoczyła” na Dużą Scenę „Spodka” i bardzo spodobała się fanom bluesa.

Rawa Blues – to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych bluesowych festiwali w Europie. Laureat nagrody „Keeping The Blues Alive”, przyznawanej przez amerykańską The Blues Foundation osobom i instytucjom, które najbardziej przyczyniają się do "podtrzymania przy życiu" oraz „rozwoju muzyki i kultury bluesowej”. Ponadto niedawno zakończona, 38 edycja Rawy Blues została nominowana do nagrody European Blues Awards.

Na festiwalu gościły gwiazdy światowego bluesa, między innymi: Koko Taylor, Junior Wells, Robert Cray, Keb Mo, James Blood Ulmer i Eric Sardinas.

Biuro Prasowe Rawa Blues Festival
Czytaj dalej...

Warszawska nowofalowa CYTADELA wróciła z szóstą płytą studyjną

CYTADELA to jeden z najważniejszych zespołów tzw. polskiej nowej fali. W zespole grali tacy muzycy jak: Sidney Polak (T-Love), Mikis Cupas i Marek Chrzanowski (Wilki), Marek Kanclerz (Gardenia), Maciek Wyrobek. Znana na przełomie lat 80/90-tych ubiegłego stulecia jako legenda rodzimego undergroundu, przeżywa drugie wcielenie od 2004 roku, po wydaniu płyty „Gdy idę przez most". Płyta ta, jak i dwie następne („Królowa Śniegu" 2006, "RED SQL" 2009) były próbami przeniesienia estetyki nowej fali w wiek dwudziesty pierwszy. Śmiało wychodząc z getta ponurych brzmień lat 80-tych, CYTADELA mocno odcina się od tęsknoty za latami 80-tymi i PRL-em, zjednując sobie tyluż zwolenników co przeciwników. W 2010 roku ukazał się album "Bękart", nagrany i wydany wraz z muzykami zespołu TZN XENNA. W latach 2012-2016 ukazały się trzy płyty sygnowane logiem VUJEKVASYL, będących pewną odskocznią od nowofalowej estetyki Cytadeli. W 2018 roku Cytadela powróciła w nowym składzie i z nową płytą.


Płyta "Do Źródeł Mroku" jest szóstym oficjalnym albumem zespołu. Tym razem zespół przedstawia dziesięć nowofalowych piosenek w nieco przystępniejszej niż zwykle formie – mogących spodobać się nie tylko wąskiemu gronu undergroundowych słuchaczy. Płyta zabierze nas w podróż „Do źródeł mroku”...

Dziś, 20 grudnia (czwartek) CYTADELA wystąpi na koncercie promocyjnym w warszawskim klubie Proxima: https://www.facebook.com/events/303822790459013/

Zespół:

Tomasz Wasyłyszyn – śpiew, bas

Sławomir Kazulak – bębny, instrumenty perkusyjne

Michał Gagucki – gitary

Adam Wasilkowski – pianino, syntezatory

Ponadto w nagraniach wzięła Anna Ozner – sopran.


Cantaramusic
Czytaj dalej...

The Outcasts zagrają na festiwalu Rock Na Bagnie !

ROCK NA BAGNIE został doceniony przez jedną z największych międzynarodowych firm sprzedających bilety na koncerty, Ticketmaster. Nasz festiwal znalazł się na trzecim miejscu wśród najpopularniejszych imprez tego roku, na które bilety można było kupić właśnie za pośrednictwem tej strony. Zostaliśmy wyprzedzeni tylko przez Metallikę i Guns N’Roses, a w pobitym polu zostawiliśmy m.in. dwa koncerty Iron Maiden czy występ Beyonce!
Mamy nadzieję, że przyszłoroczna, dziewiąta już edycja ROCKU NA BAGNIE jeszcze mocniej zaistnieje w Waszej pamięci. Szczególnie, że mamy zaszczyt ogłosić kolejnych wyjątkowych wykonawców, których oczekiwać będziemy w Goniądzu z niecierpliwością i ogromnym zainteresowaniem. Przede wszystkim czekamy na pierwszy w Polsce występ The Outcasts, legendy irlandzkiego punka, która występowała z The Clash i nagrywał ją sam John Peel. Poza tym będziecie mogli obejrzeć i posłuchać na żywo piosenek ze świetnej płyty Farben Lehre „Stacja Wolność”, pobujać przy wspaniałym głosie Gutka, pogować przy niezniszczalnych wymiataczach Darka Duszy i jego Redakcji, która też wykonuje piosenki Śmierci Klinicznej i Absurdu, zmierzyć się z fenomenem młodej i bezkompromisowej The Pau i przyjrzeć się jak wyglądają sceny w Szwecji i Czechach.
Jeszcze do końca grudnia cena karnetów wynosi tylko 60 złotych.

IX ROCK NA BAGNIE odbędzie się w dniach 5 i 6 lipca 2019 roku.
W Goniądzu wystąpią też: Anti-Nowhere Leaugue, Kinsky, ID, Chupacabras, Corruption, Arogants, Bobcat, Deathreat, Headless FrogKarnety kolekcjonerskie są w cenie jedynych 99 zł i można je kupić na stronie festiwalu: http://sklep.rocknabagnie.pl/produkt/karnet-kolekcjonera2019/
http://rocknabagnie.com.pl/
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS