Menu

Hedone „600 Lat Samotności”

Hedone „600 Lat Samotności”
fot.Izes
„600 Lat Samotności” to piąty album i pierwsze zarazem w pełni polskojęzyczne wydawnictwo Hedone, następca wydanego 31 grudnia 2020 roku, znakomicie przyjętego albumu „2020”.

Maciej Werk: “To płyta o przemijaniu, odchodzeniu, zmęczeniu otaczającym światem, ale z drugiej strony też o nadziei i poszukiwaniu radości życia”.

Album powstał z pomocą Marcina Borsa, jednego z najbardziej zapracowanych polskich producentów. „600 lat samotności” ukaże się na CD i LP nakładem labela New Sun – odłamu GAD Records.

Hedone powstało na początku lat 90. w Łodzi. Zespół należy do grona najbardziej nowatorskich, niepoddających się zaszufladkowaniu formacji. Można śmiało stwierdzić, stanowi niezwykle wartościowy, wręcz nieodłączny już element polskiej sceny muzycznej ostatnich czterech dekad. Po piętnastu latach milczenia Hedone powróciło z nowym albumem „2020”, który ukazał się 31 grudnia 2020. Maciej Werk nagrywa płyty rzadko, ale gdy wchodzi do studia to oznacza, że ma coś ważnego do powiedzenia. Tak samo jest wypadku „600 Lat Samotności”.

"Pomysł na tę płytę pojawił się w zeszłym roku, kiedy Łódź obchodziła 600-lecie. Taki abstrakcyjny tytuł był impresją chwili. Uznałem, że jakoś się łączy z całym tym pompatycznym obchodzeniem święta miasta, z którego Hedone pochodzi. Lubię zapożyczenia, interpolacje, sampling, cytaty. Płyta składa się z opowieści o śmierci, które zainspirowane były potrzebą opowiedzenia o żałobie i trudnych chwilach, ale też o nadziei i poszukiwaniu sensu i radości życia. Ja żartobliwie nazywam to, co teraz gramy “muzyką dla dorosłych”. Takiej muzyki brakuje w naszym kraju. Jest to płyta pierwsza w historii Hedone całkowicie po polsku i to właśnie było dla mnie największym wyzwaniem, żeby napisać teksty, z których jestem swoją drogą bardzo zadowolony" - mówi Maciej Werk

Po wydaniu „2020” zespół zagrał koncerty m.in na Festiwalach Castle Party (2021 r.), Jarocin (2022 r.), Opole Alternatywa (2022 r.), Summer Dying Loud (2022 r.), Łódź Summer Festiwal (2023 r.) i wiele innych. W roku 2022 nakładem GAD Records ukazała się długo wyczekiwana reedycja debiutanckiego albumu „Werk” (1994 r.).

Premiera nowego albumu zbiega się z koncertem na tegorocznym, jubileuszowym Festiwalu Castle Party w dniu 12 lipca.

źródło: cantaramusic.pl
Więcej w tej kategorii: « TOŃ "Korzenie"

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.