Menu

TOŃ "Korzenie"

TOŃ "Korzenie"
Premierę ma pierwszy album zespołu TOŃ pt. "Korzenie". TOŃ to nowy na scenie projekt, łączący elementy stonera, psychodeli i post-punka z motywami ludowymi, aż po metalową ekstremę. Już zapowiadającymi go singlami zdołał zwrócić na siebie uwagę słuchaczy i dziennikarzy.

Album powstał w Nebula Studio pod uchem Tomasza Stołowskiego i Macieja Karbowski z zespołu Tides From Nebula, a mixem jednego z utworów zajął się Robert Szydło z Mikromusic.

TOŃ tworzą przedsiębiorca z branży pogrzebowej, prawnik od prądu, nauczycielka śpiewu, pilotka boeingów i tłumacz z MTV. Grają razem muzykę z pogranicza jawy i snu, w której ciężar i gardłowy krzyk mieszają się z harmonią, wyrazistym kobiecym wokalem i subtelnością.

Album "Korzenie" to debiutancka płyta zespołu TOŃ. Zapowiadały ją cztery single: 'Odwilż', 'Niesława', 'Las, Głaz, Ćma' i 'Wdech/Wydech'.

„Utwory na płycie czerpią z bardzo różnych inspiracji, sięgając m.in do twórczości neoromantycznych poetów i Nietzschego. Całość otoczona jest dość mrocznym nimbem, mimo to przesłanie płyty jest pozytywne. "Korzenie" to zachęta do miłości życia i swojego losu mimo wszystkich przeciwności, z którymi się spotykamy." pisze o swojej płycie "Korzenie" zespół TOŃ.

Album "Korzenie" powstał w Nebula Studio. Za jego realizację odpowiada Tomasz Stołowski, mix wykonał Maciej Karbowski z zespołu Tides From Nebula (poza utworem 'Korzenie', autorem mixu jest Robert Szydło z Mikromusic). Grafikę okładkową stworzył Kuba Sokólski (autor grafiki i okładek dla takich artystów jak Opeth, Decapitated, Slift, Anathema, Solstafir, czy Ufomammut).

źródło: Filip Sarniak

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.