Menu
Jerzy Szlachta

Jerzy Szlachta

Zespół Sabaton i Akira Yamaoka tworzą nową ścieżkę dźwiękową i efekty do World of Tanks

Szwedzki zespół heavymetalowy Sabaton wraz japońskim muzykiem i kompozytorem Akrią Yamaoką (stworzył ścieżkę dźwiękową m.in. do Silent Hill) łaczą siły, aby stworzyć nową ścieżkę dźwiękową od World of Tanks. Na wirtualne pola bitew wyjedzie specjalny czołg, a podczas targów gamescom 2017 dadzą wspólny koncert dla fanów. Co ciekawe, członkowie zespołu Sabaton i Akira Yamaoka są aktywnymi graczami w World of Tanks, także znają tytuł od podszewki. Następnym krokiem będzie wprowadzenie muzyki i efektów dźwiękowych stworzonych przez artystów z całego świata dla poszczególnych map w grze.

 “Muzyka jest ważną częścią doświadczenia graczy i te utwory tchną nowego ducha w World of Tanks,” mówi Maxim Chuvalov, dyrektor marketingu World of Tanks. „Bliska współpraca z Yamaoką zaowocuje dodaniem unikatowego utworu do ścieżki dźwiękowej. Wraz z Sabatonem stworzyliśmy nowy teledysk, którego premiera jest właśnie dziś. Wiemy, że w społeczności graczy jest mnóstwo utalentowanych ludzi i cieszymy się, że możemy ich inspirować.”

Basista Sabatonu Pär Sundström dodaje: „Zdjęcia do stworzenia teledysku odbyły się w szwedzkim muzeum Arsenalen. To było niesamowite jeździć prawdziwymi czołgami i nawet przebić się jednym z nich przez ścianę. Udział w stworzeniu teledysku i unikatowego czołgu to dla nas zaszczyt, włożyliśmy w to swoje serca i dusze. Rezultaty naszej współpracy od jutra będą dostępne dla całej, globalnej społeczności graczy World of Tanks, której jesteśmy częścią.”

Dzisiaj premierę ma nowy teledysk w stylu World of Tanks do „Primo Victoria”, jednego z najbardziej znanych utworów Sabatonu. Wyreżyserowany przez znanego niemieckiego reżysera klipów muzycznych i reklam, Zorana Bihaca, ma oddawać emocje, jakie czują gracze w sercu bitwy.

Od jutra dostępny będzie pierwszy czołg inspirowany muzyką szwedzkiej grupy heavymetalowej. Na pola bitew wyjedzie Strv 81 Primo Victoria z unikatowym kamuflażem i załogą, której głosów użyczyli członkowie zespołu Sabaton!

Wisienką na torcie będzie również wspólny występ Sabatonu i Akiry Yamaoki na targach gamescom 2017. Koncert odbędzie się na stoisku konsumenckim Wargamingu i będzie to wydarzenie, którego nie możecie przegapić!

wargaming.net

Mysticalland - posłuchaj wywiadu !

Posłuchajcie wywiadu z Mariuszm Rodziewiczem z zespołu Mysticalland.

Muzyka Mysticalland jest odbiciem muzycznych fascynacji członków zespołu. Perkusista Dawid Leszczyk ceni twórczość Czesława Niemena i SBB. Gitarzysta Mariusz Rodziewicz wraca nierzadko do takich przebojów jak „Take on me” A-ha, „Return to Innocence” Enigmy, a także do twórczości Mike’a Oldfielda. Z kolei basista Adrian Nejman lubi Faith No More oraz Alice In Chains, zaś wokalista Łukasz Paweloszek jest fanem Eivør i The Doors. W płytotekach muzyków Mysticalland możemy znaleźć także takie nazwy jak: UFO, Jethro Tull, Deep Purple oraz polskich artystów: Abraxas, Annalist, Lizard, RSC, Collage i Exodus.

Skład zespołu:

Mariusz Rodziewicz- gitara solowa, elektroakustyczna

Łukasz Paweloszek – Wokal

Adrian Nejman – gitara basowa

Dariusz Duszyński- instrumenty klawiszowe

Dawid Leszczyk- perkusja

Gościnnie:

Skrzypce: Agnieszka Bączkowska, Katarzyna Dubaniowska

Zespół tak pisze o nowym, powstającym właśnie wydawnictwie zatytułowanym "Esc": „Jesteśmy razem od kilku lat, jednak Mysticalland potrzebował czasu, aby dojrzeć. Koncepcje i niepokoje artystyczne, które w nas drzemią zaowocowały takimi utworami jak: „Mystic Man” czy „Rider”. Kompozycje są różnorodne w warstwie instrumentalnej, dzięki użyciu nietypowych instrumentów takich jak didgeridoo oraz rozbudowaniu partii rytmicznych. Jest to nawiązanie do naszych pierwotnych korzeni i od początku buduje specyficzny klimat, malując barwne pejzaże.

Wykorzystanie instrumentów akustycznych i elektroakustycznych w połączeniu z elektronicznymi efektami gitarowymi daje oryginalne zespolenie klasyki z nowoczesnością. Proces twórczy był dla nas pouczającym starciem naszych muzycznych inspiracji, wrażliwości i natchnień a utwór „Mystic man” stał się zwieńczeniem ciężkiej pracy i pasji jaką wkładamy w naszą muzykę.  

Utwory opowiadają o człowieku, któremu znudziła się wielka aglomeracja miejska, w której trwa nieustanny wyścig. To refleksja „na obrzeżach miasta”, cywilizacji, umysłu. Stan oddalenia od pogoni i gonitwy, w której główny podmiot przepadł”.

Na „Esc” stawiamy na rytm i harmonię. Już na samym początku istnienia zespołu wyszliśmy z założenia, że jeśli mamy coś zrobić w przestrzeni art-rockowej w której już tyle zostało powiedziane, to należy postarać się o nieco inne spojrzenie, zachowując jednocześnie odniesienie do muzycznych ojców tego gatunku. Ważną częścią strony kompozycyjnej stanowi wokal Łukasza, który wpasował się idealnie nie tylko barwą, ale również warstwą tekstową. Każdy utwór żyje swoim życiem, uważamy że instrumenty powinny współgrać z głosem tworzyć jeden obraz”.

PHILIP SELWAY PERKUSISTA RADIOHEAD AUTOREM ŚCIEŻKI DŹWIĘKOWEJ DO FILMU „LET ME GO”

Perkusista Radiohead, Philip Selway, powraca z nowym materiałem. Album „Let Me Go”  jest ścieżką dźwiękową do filmu o tym samym tytule. Obraz to prawdziwa, pełna tajemnic  opowieść o matkach i córkach, o stracie i nieufności, o konsekwencjach zbrodni dokonanych podczas II wojny światowej i o traumie transgeneracyjnej. Scenariusz powstał na podstawie pamiętnika Helgi Schneider „Let Me Go”, który ukazał się w 2001 r. Materiał na płytę został zarejestrowany wraz z Nickem Moorbathem w jego studiu  Evolution w Oxfordzie. Laura Moody odpowiada za aranżacje smyczkowe, a w jednym utworze usłyszymy wokal Lou Rhodesa (Lamb).


Tytułowa kompozycja jest pierwszym zwiastunem albumu i można jej posłuchać pod tym adresem: https://soundcloud.com/bella-union/philip-selway-let-me-go/s-FEDLi

 

Trailer filmu do obejrzenia tutaj: https://youtu.be/5E5TLd4a7zA

 

Płyta trafi na półki sklepowe 27 października nakładem wytwórni Bella Union.

 

Oto tracklista:

1. Helga’s Theme

2. Wide Open

3. Mine

4. Zakopane

5. Walk

6. Snakecharmer

7. Mutti

8. Last Act

9. Let Me Go

10. Days And Nights

11. Don’t Go Now (Elysian Quartet)

12. Let Me Go (Rhodes)

13. Necklace

14. Helga’s Theme (Saw)

 PIAS

Rock Blog 33: Bezczelnie dobry indie rock z Polski

The Bullseyes to indie rockowy power duet, który w swojej twórczości łączy świeżego indie rocka z domieszką nieokiełznanego, staroświeckiego szumu. Zespół cechuje proste i szczere podejście do muzyki. Zarówno w kompozycji jak i występów na żywo. Określane przez zagraniczne blogi jako: "kompaktowy indie rock z punkowym duchem i poziomem energii, którego często brakuje w gatunku" (mp3hugger)

Słuchając The Bullseyes słyszysz kreatywne wykorzystanie dwóch par rąk: Mateusz Jarząbek (wokal, perkusja, instrumenty klawiszowe), Dariusz Łukasik (wokal, gitara, instrumenty klawiszowe) silnie inspirowanych twórczością wielkich post-garażowych duetów (The White Stripes, The Black Keys, The Kills) jednocześnie nadając inspiracjom swoisty chwytliwy twist. Zwieńczeniem idei zespołu jest jego symbol ("Bullseye" / środek tarczy) , który bez słów komunikuje przesłanie grupy. Ma być trafnie, skromnie i bardzo energicznie.

Na żywo, The Bulleyes to partia szeroko obecnej gitary, żwawy i gęsty bit oraz dwa doskonale uzupełniające się wokale.

Zespół zadebiutował singlem "Love's Blow", o którym sami piszą:

"Czasami miłość wydaje się przereklamowana (love blows), innym razem pragniemy poczuć jej świeży podmuch (love's blow)"

Kolejne single zostały wyprodukowane i oczekują na premierę. 

The Bullseyes możesz posłuchać na wszystkich serwisach streamingowych:

Spotify: https://open.spotify.com/artist/4VrvRbGxs71Cs797ThTy6f
Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCE9VvDXmsARtAVmWSKebzmg/videos
Tidal: http://tidal.com/artist/8894758
Apple Music: https://itunes.apple.com/us/artist/the-bullseyes/id1254498929
SoundCloud: https://soundcloud.com/thebullseyesofficial
Subskrybuj to źródło RSS