Menu

wrzesień 2023

Drugi singiel The Rolling Stones zapowiadający „Hackney Diamonds”

Utwór „Sweet Sounds of Heaven”, w którym gościnnie pojawiają się Lady Gaga i Stevie Wonder, jest już dostępny we wszystkich serwisach cyfrowych.

The Rolling Stones prezentuje drugi singiel zapowiadający album „Hackney Diamonds” (premiera: 20 października). To utwór „Sweet Sound of Heaven” z brawurowym wokalem Lady Gagi oraz Stevie’em Wonderem, który gra na pianinie Fender Rhodes i klawiszach Moog.
Posłuchaj „Sweet Sounds of Heaven” już teraz!

Nasycony wpływami gospel epicki utwór przypomina „You Can’t Always Get What You Want” czy „Shine a Light”. „Sweet Sounds of Heaven” narodziło się spontanicznie: Jagger spędzał słonczne popołudnie w swoim domu w Londynie. Liście szeleściły pod wpływem wiatru, a artysta zaczął grać wzór akordów C, F i B-dur na swoim pianinie.

Nagrania utworu odbyły się w Henson Recording Studios w Los Angeles, Metropolis Studios w Londynie, Sanctuary Studios w Nassau na Bahamach, a autorami są Mick Jagger i Keith Richards. Lady Gaga i Stevie Wonder dołączyli do zespołu podczas sesji w Los Angeles.
Zarówno Gaga, jak i Wonder, występowali już z The Rolling Stones. Lady Gaga wystąpiła z grupą podczas trasy 50 & Counting w 2012 roku. Wspólne wykonanie „Gimme Shelter” trafiło na koncertowy album „GRRR Live”. Stevie Wonder koncertował z The Rolling Stones w trakcie amerykańskiej trasy w 1972 roku, wykonując medley „Satisfaction” i „Uptight (Everything’s Alright)”.
Stonesi ogłosili premierę albumu „Hackney Diamonds” podczas konferencji w Hackney Empire we wschodnim Londynie. W trakcie wydarzenia odbyła się światowa premiera klipu do singla „Angry” z Sydney Sweeney w roli głównej. Klip zgromadził już ponad 16 mln wyświetleń. Album jest pierwszym premierowym materiałem od czasu „A Bigger Bang” z 2005 roku.

Od tego czasu zespół nieustannie bił rekordy w dziedzinie liczby sprzedanych biletów na koncerty. W 2016 grupa wydała nagrodzony Grammy album „Blue & Lonesome”, na który trafiły znakomite wersje bluesowych standardów, które pomogły stworzyć brzmienie The Rolling Stones. Album trafił na szczyty list sprzedaży na całym świecie. W ubiegłym roku muzycy wystąpili dla europejskiej publiczności – trasa Sixty przyciągnęła niemal ćwierć miliona osób.
„Hackney Diamonds” to pierwszy album The Rolling Stones (Mick Jagger, Keith Richards, Ronnie Wood) wyprodukowany przez nagrodzonego Grammy producenta i muzyka Andrew Watta.


Pełna tracklista „Hackney Diamonds”:
1. ANGRY
2. GET CLOSE (with Elton John)
3. DEPENDING ON YOU
4. BITE MY HEAD OFF (with Paul McCartney)
5. WHOLE WIDE WORLD
6. DREAMY SKIES
7. MESS IT UP
8. LIVE BY THE SWORD (with Elton John & Bill Wyman)
9. DRIVING ME TOO HARD
10. TELL ME STRAIGHT
11. SWEET SOUNDS OF HEAVEN (with Lady Gaga & Stevie Wonder)
12. ROLLING STONE BLUES
THE ROLLING STONES – „HACKNEY DIAMONDS” – PREMIERA 20 PAŹDZIERNIKA 2023

źródło: Universal Music
Czytaj dalej...

“Ritual” Nowy singiel Within Temptation!

AMSTERDAM, 29 WRZEŚNIA 2023 R. Holenderscy metalowcy z Within Temptation wydali dziś swój nowy singiel „Ritual”. Numer ten jest głównym utworem z ich nadchodzącego ósmego albumu studyjnego „Bleed Out”, który ukaże się już 20 października.

Odzwierciedlając burzliwy stan świata, przy tworzeniu swojej najnowszej płyty zespół czerpał inspirację z takich wydarzeń jak morderstwo Mahsy Amini w Iranie czy wojna na Ukrainie. Ale to nie znaczy, że w mrocznym cieniu “Bleed Out” nie ma miejsca na światło.

“The Ritual”, jak wyjaśnia Sharon, to jedna z najbardziej perwersyjnych piosenek, jakie zespół kiedykolwiek napisał, w pełni inspirowana przez film “Od zmierzchu do świtu”, kultowe dzieło Quentina Tarantino o pozornie normalnej podróży, która zamienia się w imprezę pogromców wampirów. „To zabawny utwór o uwodzeniu” – wyjaśnia. „Chodzi o kobietę przejmującą władzę w zdominowanym przez mężczyzn świecie i podejmującą własną inicjatywę”.


“Bleed Out” to śmiały krok naprzód dla formacji. Od współczesnych, mocnych djentowych riffów po wzniosłe melodie pokazujące symfoniczne korzenie grupy, Within Temptation stworzyli dźwiękową podróż, która łączy różnorodne style muzyczne i prowokujące do myślenia motywy. To album równie epicki, co niezachwianie szczery, a teraz bardziej niż kiedykolwiek jest to zespół, który nie boi się zająć stanowiska w sprawach, na których grupie zależy. Within Temptation z całą mocą zadeklarowali swoje przekonania moralne i nieustraszone podejście do muzyki.

PRE-ORDER PŁYTY TUTAJ!

Lista utworów:
1: We Go To War
2: Bleed Out
3: Wireless
4: Worth Dying For
5: Ritual
6: Cyanide Love
7: The Purge
8: Don't Pray For Me
9: Shed My Skin (feat. Annisokay)
10: Unbroken
11: Entertain You

Within Temptation :
Sharon den Adel - wokal
Mike Coolen - perkusja
Stefan Helleblad - gitara
Ruud Jolie - gitara
Martijn Spierenburg - klawisze
Jeroen van Veen - bas
Robert Westerholt – gitara

źródło: Asia Szyra
Czytaj dalej...

Muzycy Whitesnake i Bush w hołdzie dla Dywizonu 303!

Zespół 1One opublikował właśnie teledysk do utworu „Squadron 303”. Video można zobaczyć w tym miejscu. Utwór nie tylko upamiętnia historię Dywizjonu 303, ale jest też swoistym antywojennym manifestem. Obecna, kompletnie odświeżona wersja piosenki nagrana została w hollywoodzkim Steakhouse Studio pod okiem Juna Murakawy. Wokalistce Sylwii Dziardziel oraz Agnieszce Malickiej (klawisze) towarzyszyło znakomite grono muzyków: Doug Aldrich - gitara (Whitesnake), Corey Britz - bas (Bush) oraz Jeff Bowders - perkusja (Paul Gilbert).

Agnieszka Malicka komentuje: „To świetna kompozycja i chcieliśmy, by zyskała drugie życie. Utwór musiał dojrzeć w naszych głowach i sercach, by zmierzyć się z nim kolejny raz. Historia Dywizjonu 303 wzbudziła w muzykach, z którymi wspópracowaliśmy wielki podziw i wiele emocji, co doskonale słychać w tym numerze. Z Dougiem przyjaźnimy się już od jakiegoś czasu, zaproszenie go do udziału w nagraniach było więc dość spontaniczną akcją.” A Sylwia Dziardziel dodaje: „Przez kilka dni miałyśmy okazję nie tylko pracować z tymi artystam w studio nagrań, ale też i spotykać się z nimi prywatnie i śmiało mogę powiedzieć, że Doug, Corey i Jeff to przesympatyczni ludzie, a poza chemią muzyczną to jedna z najważniejszych cech, ponieważ trudno się pracuje z artystami, z którymi nie ma wspólnego flow. Zachwycili mnie nie tylko swoimi umiejętnościami muzycznymi, ale także swoją naturalnością, radością życia i spontanicznością. Pokazali to, w co wierzyłam od zawsze, że budowanie przyjaznego środowiska muzycznego, grona wspierających się muzyków jest możliwe.”

Więcej informacji: https://www.facebook.com/1OneRockOfficial

źródło: Asia Szyra
Czytaj dalej...

Rain of Earth wydali debiutancki album

Rain of Earth to duet muzyczny usytuowany częściowo w Warszawie a częściowo na kornwalijskim wybrzeżu Wielkiej Brytanii. Tworzą go współpracujący ze sobą od dwóch dekad przyjaciele: Zbigniew Cyktor (perkusja, loopy i klawisze) oraz Bartosz Szurik (wokal, gitara basowa i klawisze) - byli członkowie warszawskiej alternatywnej grupy Saïs.

Inspirowany takimi artystami jak Peter Gabriel, Nick Cave i Puscifer zespół Rain of Earth stawia sobie za cel pisanie i nagrywanie piosenek łączących w sobie różne gatunki muzyczne, uczucia i pomysły.

Od agresywnego rock, melancholijnej elektroniki, po bezwstydny pop. W 2023 roku Rain of Earth wydał swój debiutancki album, który jest dostępny w serwisach muzycznych.

źródło: Rain of Earth
Czytaj dalej...

Niespotykane wcześniej utwory Oasis na jednym albumie

„The Masterplan” to niezwykły zbiór b-sidów, które ukazały się na singlach z trzech pierwszych albumów studyjnych Oasis: „Definitely Maybe” (1994), „(What's The Story) Morning Glory? ” (1995), „Be Here Now” (1997). Mimo tego, że nie były ogólnodostępne, to wiele z nich pozostaje do dzisiaj ulubionymi kawałkami fanów Oasis. Na albumie znalazły się takie utwory jak „Acquiesce”, „Half The World Away”, „Talk Tonight” oraz ikoniczny już cover utworu The Beatles - „I Am The Walrus”. Premiera 3 listopada.

Album zadebiutował na drugim miejscu najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii ze sprzedażą ponad 122 tysięcy egzemplarzy. Pokrył się potrójną platyną i sprzedał na całym świecie w ponad 3 milionach.

Z okazji 25-tej rocznicy premiery „The Masterplan” ukaże się na płycie CD, podwójnym czarnym winylu oraz limitowanym podwójnym srebrnym winylu.


Tracklista CD:
1. Acquiesce (Remastered)
2. Underneath The Sky (Remastered)
3. Talk Tonight (Remastered)
4. Going Nowhere (Remastered)
5. Fade Away (Remastered)
6. The Swamp Song (Remastered)
7. I Am The Walrus – Live Glasgow Cathouse June ‘94 (Remastered)
8. Listen Up (Remastered)
9. Rockin' Chair (Remastered)
10. Half The World Away (Remastered)
11. (It's Good) To Be Free (Remastered)
12. Stay Young (Remastered)
13. Headshrinker (Remastered)
14. The Masterplan (Remastered)

Tracklista LP:

LP 1
Strona A
1. Acquiesce (Remastered)
2. Underneath The Sky (Remastered)
3. Talk Tonight (Remastered)
4. Going Nowhere (Remastered)
Strona B
1. Fade Away (Remastered)
2. The Swamp Song (Remastered)
3. I Am The Walrus – Live Glasgow Cathouse June ‘94 (Remastered)
LP 2
Strona A
1. Listen Up (Remastered)
2. Rockin' Chair (Remastered)
3. Half The World Away (Remastered)
Strona B
1. (It's Good) To Be Free (Remastered)
2. Stay Young (Remastered)
3. Headshrinker (Remastered)
4. The Masterplan (Remastered)


źródło: Sony Music Poland
Czytaj dalej...

KiM - "Opowieści" - debiutancki album już dostępny

"Opowieści" to najnowsze dzieło muzyczne duetu Edyty i Jacka Chrzanowskich, którzy wspólnie dzielą przestrzeń studia muzycznego i codziennego życia domowego. Ten album to autentyczność wychodząca z każdego numeru, a znajdziemy ich na tym albumie 9.
Singlami promującymi były utwory "Ta zabawa nie jest dla dziewczynek", "Braku", "Sukienki" oraz "Może"

„Opowieści" to debiutancka płyta duetu KiM, na której znajduje się 9 piosenek utrzymanych w stylistyce alternatywnej elektroniki z delikatnymi wycieczkami w stronę muzyki popularnej. Piosenki te charakteryzują głębokie, poruszające teksty dotykające tematyki relacji kobieta-mężczyzna, samotności w kontakcie z drugim człowiekiem, czy po prostu szeroko pojętej miłości. Praca nad płytą była bardzo rozciągnięta w czasie (pierwsze szkice piosenek powstały już około 2016 roku) jednak tak długi okres tworzenia sprawił, że wydawnictwo to pomimo stylistycznej spójności charakteryzuje się dość sporym eklektyzmem.


KiM tworzą Edyta Chrzanowska (Scary'n'Eddie) oraz Jacek Chrzanowski (Dezerter, Hey, Dawid Podsiadło). Edyta odpowiada w KiM-ie za odrobinę kobiecego pokomplikowania (teksty) oraz kompozycje wokalu. Jacek jest kompozytorem, aranżerem, a także instrumentalistą. - W tym projekcie role się podzieliły, Edyta pisze teksty, odpowiada też za linie melodyczne. Ode mnie wychodzą pomysły, kierunek, w którym idziemy - zaznacza Jacek Chrzanowski. - Potrafimy być wobec siebie krytyczni i myślę, że nam to wychodzi - dodaje.

Posłuchaj albumu w streamingu.

Tracklista:
1. Braku
2. Może
3. Lucyfer
4. Dreszcze
5. Sukienki
6. Mówisz, że ładnie mi w tym
7. Miłość
8. Tylko nie kochaj
9. Ta zabawa nie jest dla dziewczynek

źródło: Copyright © 2023 ADRIANNA ROSINSKA
Czytaj dalej...

Focus powraca do Polski z trasą Hocus Pocus Tour 2024

Focus to holenderski zespół rockowy założony w Amsterdamie w 1969 roku. Znaczną popularność zyskał w latach 70. XX wieku dzięki swojej unikalnej muzyce, w której dominowała fuzja rocka progresywnego, jazzu i muzyki klasycznej. Najbardziej znaną piosenką zespołu Focus jest utwór zatytułowany "Hocus Pocus", który stał się przebojem i wylansował zespół na międzynarodowej scenie muzycznej. Utwór ten jest jednym z najczęściej ,,coverowanych" utworów w historii rock'n'rolla i do dziś pozostaje jednym z najbardziej rozpoznawalnych utworów w historii rocka progresywnego.

Focus, mimo że powstał w 1968 roku, do dziś zachowuje sceniczny wigor, a wyobraźnia muzyczna członków zespołu nie zna granic. Dowodem na to jest fakt, że zespół nagrywa właśnie swój nowy album. Po zakończeniu prac w studiu zespół ruszy w kolejną trasę koncertową. W kwietniu 2024 roku zespół ponownie przyjedzie do Polski. Artyści nie mogą doczekać się koncertów i spotkań z polskimi fanami. Mówią wprost, że podczas ,,Hocus Pocus Tour 2024" dadzą z siebie wszystko.

Focus - skład:
sir Thijs van Leer – organy Hammonda, flet, wokal,
Pierre van der Linden - perkusja,
Menno Gootjes - gitara,
Udo Pannekeet – gitara basowa.


Art Muza zaprasza:

Focus ,,Hocus Pocus Tour 2024"

09.04.2024 Łódź Scena Monopolis godz. 19.00
10.04.2024 Wrocław Sala koncertowa Radia Wrocław godz. 19.00
12.04.2024 Katowice Kinoteatr Rialto godz. 19.00
13.04.2024 Rzeszów Sala koncertowa WDK godz. 19.00
14.04.2024 Lublin Sala koncertowa Radia Lublin godz. 19.00


źródło: Art Muza / Kuźnia Bydgoszcz
Czytaj dalej...

Październikowy Metal Hammer !

Nowe wydanie magazynu Metal Hammer właśnie trafiło do punktów sprzedaży. I to z dwiema okładkami. Na jednej z nich znalazła się formacja KKs Priest. Jak we wstępniaku tłumaczy redaktor naczelny: „K.K. Downing to legendarny gitarzysta Judas Priest, który przez ponad 40 lat współtworzył z Glenem Tiptonem historię tej grupy. W 2011 roku niespodziewanie opuścił szeregi legendy metalu, a okoliczności jego odejścia nigdy nie doczekały się należytego wyjaśnienia. Teraz na naszych łamach, przy okazji wywiadu jakiego udzielił nam w związku z premierą drugiej płyty swojego projektu KK's Priest, Downing jasno opowiedział o tym, co się wówczas wydarzyło... To z resztą nie jedyny temat, dla którego warto zapoznać się z tą rozmową."

Drugim najważniejszym wywiadem numeru jest rozmowa z zespołem Gruzja, która w obecnej chwili wyrasta na jeden z najbardziej oryginalnych i zaskakujących zespołów w naszym kraju. Ponadto przeczytacie o Shining, Marduk, Thy Art. Is Murder, Baroness, Soen, Scream Maker czy Ringworm. Tradycyjnie nie zabrakło naszych stałych rubryk, polecamy!

źródło: Metal Mind Productions
Czytaj dalej...

Rock Rolla 27.09.2023 r g.21.00 proradio.pl

W środę 27 września audycja Rock Rolla w proradio.pl jeszcze z "wakacyjnego studia". Gość na linii to Darek Dusza z zespołu Demony, który opowie o tym co u niego. Dużo muzyki Pink Floyd z winyli: "Live At Pompeii" transmisja koncertu dla stacji radiowej oraz strona A albumu "Animals". Zapraszam zatem i do usłyszenia o godz. 21.00. W trakcie audycji zapraszam do kontaktu na facebooku.

Lista utworów:

Metallica- Jump The Fire
Metallica- Seek & Destroy
Łukasz Drapała & Chevy- A my nie chcemy uciekać stąd
Łukasz Drapała & Chevy- Przyjaciele, których miałem
Darek Dusza i Demony- Liber alism
Darek Dusza i Demony- Muzeum Figur Woskowych
Pink Floyd- Echoes
Pink Floyd- Pigs On The Wing 1
Pink Floyd- Dogs
Dawid Gilmour- Shine On You Crazy Diamond
Dawid Gilmour- High Hopes
Dawid Gilmour- Comfortably Numb
Czytaj dalej...

Egzystencjalna podróż i emocje w nowym singlu "Am I Free" od Leepecka

Piosenka "Am I Free" nagrana w "The Boogie Town Studio" to tylko Leepeck z gitarą. A może aż... Przestrzeń, głos, jeden człowiek. I jego opowieść. Mimo ekstremalnej prostoty utwór jest wielowarstwowy i niesie ze sobą moc znaczeń. Jest to egzystencjalna podróż, piosenka miłosna, pełna pytań i nadziei.

Pięknie emocje w niej zawarte przedstawia klip stworzony przez Daniela Hawryluka, który jest dokumentalnym zapisem życia artysty. Idzie to w parze z faktem, że "Am I Free" zostało zarejestrowane podczas zaledwie kilku ujęć na "setkę" i w takiej formie trafia do słuchacza.

Klimat intymności i szczerości podkreśla parlando, które jest niejako pointą całości. W piosence można odnaleźć wiele zmysłowych niuansów, ale o tym już cicho sza... Musicie sami posłuchać i stanąć sam na sam ze sobą, głosem z drugiej strony i przeznaczeniem.

Anglojęzyczne utwory Leepecka są obecnie na rotacjach w wielu stacjach m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Francji, Kandzie, Izraelu. Najnowszy singiel "Am I Free" miał przedpremierę w Rockin Doc Radio w Północnej Karolinie 30 sierpnia 2023 podczas godzinnego wywiadu udzielonego przez artystę. Piosenka już niedługo pojawi się na playlistach światowych stacji radiowych.

źródło: Agora Muzyka
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS