Menu

maj 2021

Nick Cave i Warren Ellis zapraszają na Talk CARNAGE!

18 czerwca do sklepów trafi nowy album artystów „Carnage” w formacie CD i LP. Tego samego dnia o godzinie 20 polskiego czasu Cave i Ellis odpowiedzą na pytania na temat ich najnowszej płyty zadane przez fanów. Wydarzenie będzie można zobaczyć na Youtubie, a pytania zadać muzykom poprzez social media oznaczając je #talkcarnage lub zostawiając komentarz pod postem na oficjalnych profilach Nicka Cave'a na Facebooku i Instagramie do 5 czerwca.

„Carnage” to nowy album Nicka Cave'a i Warrena Ellisa nagrany podczas lockdownu. Mimo, że ci dwaj muzycy stworzyli wspólnie wiele soundtracków do filmów, a Ellis jest od lat członkiem The Bad Seeds, „Carnage” to pierwsza płyta z piosenkami, którą wydają jako duet. Cave opisuje ją jako „brutalną, ale piękną płytę głęboko osadzoną w naszej wspólnej katastrofie”. Ellis opowiada: „Tworzenie „Carnage” było przyspieszonym intensywnym procesem twórczym. Osiem piosenek pojawiło się w takiej czy innej formie w ciągu pierwszych dwóch i pół dnia”. Album „Carnage” wyłonił się niemal przez przypadek z przestoju spowodowanego długim, niespokojnym, globalnym kryzysem. To płyta na niepewne czasy – taka, na której pojawia się wyzywające poczucie nadziei. „Carnage” jest już dostępny w serwisach streamingowych, a 18 czerwca ukaże się w formatach CD i LP.

Cave'a i Ellisa łączy twórcza chemia. Po raz pierwszy ich drogi skrzyżowały się w 1993 roku, kiedy Ellis grał na skrzypcach w kilku piosenkach na albumie „Let Love In” grupy Nick Cave & The Bad Seeds, zanim dołączył do zespołu jako pełnoetatowy członek. Nagrywali również wspólnie w założonej w 2006 roku grupie Grinderman i komponowali razem muzykę do filmów, programów telewizyjnych i teatru.


Lista utworów:

1. Hand of God

2. Old Time

3. Carnage

4. White Elephant

5. Albuquerque

6. Lavender Fields

7. Shattered Ground

8. Balcony Man


źródło: MYSTIC PRODUCTION
Czytaj dalej...

TO JUŻ PREMIERA! "OSTATNIA PŁYTA" WŁAŚNIE SIĘ UKAZAŁA!

Wielki powrót KULTU! Jedna z najsłynniejszych polskich kapel, na której koncertach bawią się setki tysięcy słuchaczy, przedstawia nowy album! "Ostatnia płyta" właśnie trafił do sklepów i serwisów streamingowych.

"Ostatnia płyta", jak głosi przewrotny tytuł, to wydawnictwo wyjątkowe i przede wszystkim długo oczekiwane - to pierwszy od prawie pięciu lat album studyjny KULTU. Zespół Kazika Staszewskiego, jednego z najbardziej charyzmatycznych polskich wokalistów, to prawdziwa maszyna koncertowa i gwarancja jakości muzyki. "Ostatnia płyta" jest wydawnictwem, które niewątpliwie zaskoczy słuchaczy.
Będzie to album różnorodny stylistycznie, pełen rozmaitych inspiracji muzycznych - od bluesa, jazzu, po cięższe rockowe utwory. Nie brakuje nawet reggae, odrobiny latino, tanecznego brzmienia, a nade wszystko - ciekawych, mądrych tekstów. Mają one zabarwienie nie tylko polityczne, ale są też jak zwykle celnym komentarzem społecznym.
"Ostatnia płyta" charakteryzuje się świeżym brzmieniem, oryginalną muzyką, doskonałymi tekstami. To pozycja obowiązkowa dla fanow Kulltu i nie tylko.

W nagraniach albumu udział brali dwaj muzycy niezwiązani wcześniej z grupą - saksofonista Mariusz Godzina (wcześniej m. in. Buldog) oraz klawiszowiec Konrad Wantrych (współpracujący z Kazikiem przy albumie "Zaraza").

Album promuje utwór "Wiara" - bardzo emocjonalny, bardzo nietypowy, a przede wszystkim z odważnym, wyrazistym przesłaniem! Tekst autorstwa Kazika w mocnych słowach odnosi się do kwestii wiary i kleru. Kazik, artysta, który zawsze śpiewa to, o czym myśli, i tym razem nie zostawia żadnych złudzeń i niedopowiedzeń. Wkrótce premierę będzie mieć teledysk do tego kawałka, w reżyserii Sławka Pietrzaka.

źródło: S.P. Records & Publishing Company
Czytaj dalej...

MICHAŁ ŁAPAJ Z RIVERSIDE PREZENTUJE PIERWSZY SOLOWY SINGIEL!

18 czerwca ukaże się debiutancki album solowy Michała Łapaja. Muzyk znany jest przede wszystkim ze swojej działalności w zespole Riverside. Album będzie nosił tytuł „Are You There”. Dziś artysta zaprezentował pierwszy singiel z tego wydawnictwa - zarejestrowany z gościnnym udziałem Micka Mossa z Antimatter - utwór „Flying Blind”:

https://youtu.be/GtJbcQIqBIc

Na materiał składa się 10 utworów o łącznym czasie trwania 63 minut. Są to utwory głównie instrumentalne, ale na płycie nie zabraknie znanych głosów: Beli Komoszyńskiej z Sorry Boys oraz Micka Mossa z Antimatter. Autorem okładki jest Anthony Rondinone.

Michał Łapaj opisuje swoją muzykę jako: „zawierającą dużo przestrzennych klimatów, elementy post rocka, ambientu jak i elektroniki. Jest przepełniona emocjami, melancholią i mrokiem. Album to próba znalezienia odpowiedzi na pytania co się dzieje z nami, gdy nie odnajdujemy się we wzajemnym zrozumieniu, błądzimy pomiędzy tym, co wypowiedziane i niewypowiedziane”.

Tracklista płyty przedstawia się następująco:

1. Pieces

2. Flying Blind (feat. Mick Moss)

3. Shattered Memories (feat. Mick Moss)

4. Shelter (feat. Bela Komoszyńska)

5. Where Do We Run

6. Fleeting Skies (feat. Bela Komoszyńska)

7. In Limbo

8. Unspoken

9. Surfacing

10. From Within
Michała Łapaj na co dzień jest klawiszowcem zespołu Riverside. Niejednokrotnie pojawiał się również jako gość na płytach takich artystów jak Behemoth, Me And That Man, Antigama czy Lunatic Soul. Łapaj przywiązuje dużą wagę do brzmienia, dlatego gra głównie na analogowych, tak zwanych „żywych” instrumentach klawiszowych – organach Hammonda, fortepianie, pianie Rhodesa czy starych syntezatorach analogowych. Wszystkie te instrumenty można usłyszeć na nowej płycie. Praktycznie wszystkie ścieżki instrumentów na „Are You There” zostały nagrane przez Michała. Na perkusji zagrał Artur Szolc (Annalist, Inside Again).

źródło: Mystic Productions
Czytaj dalej...

Dead Star Talk razem z producentem Metalliki

Dead Star Talk pochodzą z Danii, mają bezgraniczne zaufanie do swojej intuicji i nie lubią bezczynnie czekać. W sieci pojawił się tytułowy singiel „Too Many Too Much” zapowiadający ich debiutancki album. Za produkcję krążka odpowiedzialny jest legendarny producent Flemming Rasmussen, znany ze współpracy z Metalliką.

Utwór „Too Many To Much” można posłuchać na oficjalnym kanale grupy na YouTube: https://youtu.be/03Bm823HTz0

Wcześniej w sieci pojawił się numer „Dead Leash”: https://youtu.be/zzs_zypSWLE

Dead Star Talk tworzą Christian Buhl (wokal, gitara akustyczna), Erik Jensen (bas), Günes Kocak (gitara prowadząca i elektryczna, wokale) oraz Claus Nielsen (perkusja). W tym składzie zaczęli pracować ze sobą w grudniu 2019 roku, chociaż cała czwórka zna się zdecydowanie dlużej. Każdy z członków Dead Star Talk grał kiedyś w założonej w 2003 grupie velvet8ball. Zespół istniał do 2007 roku, kiedy to życie zweryfikowało plany każdego z muzyków. W grudniu 2019 roku panowie znów zaczęli rozmawiać o wspólnym graniu, ale zamiast wracać do tego, co było, postanowili stworzyć coś nowego. Nazwa Dead Star Talk wzięła się z jednego z pierwszych utworów, który Christian napisał po decyzji o reaktywacji. Jak tłumaczy, było w niej brzmienie i energia starego dobrego velvet8ball.

Sam proces twórczy był mocno intuicyjny i spontaniczny. Pomysłów było mnóstwo. „To dziwne jak wróciły do mnie te wszystkie inpiracje z moich nastoletnich lat. Dzika energia braci Gallagher i Oasis, urok Blur, muzyka wciąż niedostatecznie docenionej duńskiej legendy Kashmir, twórczość szwedzkiego Kent, itp. To wszystko wróciło”- mówi Christian.

Dead Star Talk swój debiutancki album nagrywali z Flemmingiem Rasmussenem – nagrodzonym statuetką Grammy, legendarnym producentem Metalliki. Prace trwały od października do grudnia 2020 roku w jego Sweet Silence Studios w Kopenhadze. Początkowo członkowie Dead Star Talk chcieli nagrać Epkę, to Flemming namówił ich na regularny album. Debiutancki „Too Many Too Much” ukaże się w styczniu 2022 roku.

źródło: Spontan Productions
Czytaj dalej...

AMAROK "It's Not the End" - nowy singel

Najnowszy singel zespołu – „It’s Not The End” („To nie koniec”) pochodzi z nowego albumu, którego premiera odbędzie się we wrześniu bieżącego roku. Utwór swoim charakterem nawiązuje do płyty „Hunt” wydanej w 2017 r. – od początku planowanej jako początek trylogii. „It’s Not The End” jest zatem początkiem drugiej części tej historii, której całość poznamy już na jesieni tego roku.

Utwór opowiada o nieuchronności wydarzeń i walce z nieznanym, które powraca, zakłócając dotychczasowy porządek i spokój. Finał jest energetyczny i niosący pozytywny przekaz. Nawołuje do powstania, mobilizacji sił i stawiania czoła przeciwnościom losu. Wszystko to w mistycznej atmosferze tworzonej przez niesamowite dźwięki gongu wietrznego i thereminu.

Amarok to polski zespół muzyczny założony w 1999 r. W swojej muzyce, oprócz solidnych brzmień rocka progresywnego, prezentuje także folk i ambient, których połączenie tworzy charakterystyczną dla nich mistyczną aurę.

źródło: Cantaramusic
Czytaj dalej...

Rock Noc 29.05.2021 r g.22.00

Sobotnia Rock Noc w Polskim Radiu Rzeszów będzie pełna rocka progresywnego. Camel, Genesis, Pink Floyd, Pale Mannequin i Steven Wilson w dwóch wcieleniach, solo i z Porcupine Tree. 

Lista utworów:

Genesis: Abacab, Keep It Dark, Dodo/Lurker
Porcupine Tree: Lightnulb Sun, Hatesong, Russia On Ice
Stewen Wilson: To The Bone, The Same Asylum As Before, Refuge
Pale Mannequin: Inkblot, Colours Of Continuity
Camel: Song Within A Song, Chord Change, Lunar Sea
Pink Floyd: Wish You Were Here

Coverdale/Page:

"Shake My Tree"
"Waiting on You"
"Take Me for a Little While"
"Pride and Joy"
"Over Now"
"Feeling Hot"
"Easy Does It"
"Take a Look at Yourself"
"Don't Leave Me This Way"
"Absolution Blues"
Czytaj dalej...

Michał "Gier" Giercuszkiewicz - "Bieszczady"- premiera nowej płyty

Michał "Gier" Giercuszkiewicz był jedną z największych indywidualności polskiej sceny muzycznej, charyzmatycznym perkusistą, nietuzinkową osobowością, legendą bluesa i rocka. Już 18 czerwca ukaże się album "Bieszczady", niezwykły suplement do wydanej w zeszłym roku płyty "Wolność".

Większość kompozycji na płycie „Bieszczady" powstała w 2004 roku podczas autorskiej sesji nagraniowej Michała Giercuszkiewicza.

W kwietniu 2021 w MAQ Studio w trakcie opracowywania materiału, Józef Skrzek i Śląska Grupa Bluesowa nagrali dwa nowe utwory, które uzupełniają wydawnictwo i są dedykowane Michałowi.

Michał „Gier" Giercuszkiewicz (29 września 1954 – 27 lipca 2020) swoją karierę zaczynał na początku lat 70. w zespole Apogeum. Ten muzyk z wielkim dorobkiem był perkusistą wielu legendarnych polskich zespołów bluesowych i rockowych, (m.in. Dżem, Apogeum, Kwadrat, Krzak, SBB, Free Surprises, Cree, Bezdomne Psy, Śląska Grupa Bluesowa, Jan i Józef Skrzek, Loco Richter, Elżbieta Mielczarek). Giercuszkiewicz współtworzył i nagrał większość znanych utworów grupy Dżem z Ryszardem Riedlem. Artysta pokochał Bieszczady i na początku lat 90., zamieszkał tam w domu-tratwie na Jeziorze Solińskim, gdzie żył do końca swoich dni.

Lista utworów:

GŁĘBIA
MGŁA NAD SOLINĄ
TELEŚNICKA ZATOKA
TRATWA MÓJ DOM
ZAPACH BIESZCZAD
WYSPA
WERLAS
BYŁ SOBIE MUZYK


Skład:

2004 – jesień:

Michał Gier Giercuszkiewicz – perkusja, instrumenty perkusyjne i inne

Roksana Vikaluk – śpiew, instrument klawiszowy

Tomek Pałasz – flet prosty, instrumenty perkusyjne i inne

Jacek Misiek Tyrtania – didgeridoo, konga i inne

oraz

Krzysztof Bross – głos z oddali

i inni

2021 – wiosna:

Józef Skrzek – fortepian, instrumenty klawiszowe, śpiew

Agnieszka Łapka – śpiew

Krzysztof Głuch – pianino i śpiew

Michał Kielak – harmonijka ustna

Mirek Rzepa – gitara basowa

Leszek Winder – gitara

źródło: Metalmind Productions
Czytaj dalej...

THE THE zapowiadają koncertowy album „The Comeback Special”!

1 października ukaże się nowe wydawnictwo THE THE. „The Comeback Special” dokumentuje ich koncert, który odbył się 5 czerwca 2018r w Royal Albert Hall. Przedsmakiem albumu jest klip „Sweet Bird of Truth”: https://youtu.be/Y4W_pLvLUS4

„Kiedy łączysz właściwe piosenki z właściwymi muzykami i publicznością, która nigdy nie zapomina, czujesz się jakbyś wracał do domu.”- Pete Paphides

To, co zaczęło się jako niezapomniane przeżycie dla muzyków i fanów zespołu, jeden z pierwszych występów zespołu po 16 latach, teraz zmienia się w niezwykły album, film i książkę. W ramach „The Comeback Special” The The wydadzą także znakomicie zaprojektowany 136-stronicowy Art Book, zawierający 6 płyt, ekskluzywne zdjęcia, materiały audio oraz pięknie nakręcony film z koncertu w reżyserii Tima Pope'a.

THE THE, zespół założony w 1979 roku zespół zawsze był gwarantem unikalnych piosenek opowiadających o ludzkiej kondycji. Ostatni studyjny album grupy, „NakedSelf”, miał premierę w lutym 2000 roku. W ostatnich latach lider i wokalista grupy, Matt Johnson, poświęcił się tworzeniu muzyki filmowej.

Album „The Comeback Special” ukaże się w formatach: 2CD, DVD, Blu-ray, 3LP (black) i limitowane wydanie 3LP (crystal clear).

Lista utworów:
1. Global Eyes

2. Sweet Bird Of Truth

3. Flesh & Bones

4. Heartland

5. The Beat(en) Generation

6. Armageddon Days (are here again)

7. A Long Hard Lazy Apprenticeship

8. We Can’t Stop What’s Coming

9. Phantom Walls

10. Love Is Stronger Than Death

11. Dogs Of Lust

12. Helpline Operator

13. This Is The Night

14. This Is The Day

15. Soul Catcher

16. Bugle Boy

17. Beyond Love

18. Slow Emotion Replay

19. (Like a) Sun Rising Thru My Garden

20. Infected

21. I’ve Been Waiting For Tomorrow (all of my life)

22. True Happiness (this way lies)

23. Uncertain Smile

źródło: MYSTIC PRODUCTION
Czytaj dalej...

Rock Radio 26.05.2021 r g.19.08

W audycji w roli głównej Myles Kennedy (Alter Bridge, Slash ft. Myles Kennedy & The Conspirators), który 14 maja wydał solowy album "Ides Of March". Zawartość tej płyty to klasyczny rock z elementami bluesa z solówkami w stylu Jimmy'ego Page'a. Sam Kennedy określa materiał jako podnoszący na duchu w momencie, kiedy ludzie tego najbardziej potrzebują. Gościem na łączach będzie Maciek Werk z zespołu HEDONE.

Lista utworów:

Myles Kennedy: Get Along, A Thousand Words, In Stride, The Ides Of March
Helloween: Fear Of The Fallen
Black Sabbath: Symptom Of The Universe, Am I Going Insane
My Bloody Valentine: If I Am
Pink Floyd: Money

Hedone: Corruptor, Lord, Jak ?, 2020
Pale Mannequin: Inertia
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS