Menu

czerwiec 2018

JOE STRUMMER W WYJĄTKOWEJ KOMPILACJI „JOE STRUMMER 001”

28 września, pod szyldem wytwórni Ignition Records, ukaże się wyjątkowe wydawnictwo „Joe Strummer 001” !!! Będzie to zbiór piosenek, które powstały poza działalnością kultowego zespołu The Clash. Na kompilacji znajdą się nagrania z grupą The 101’ers i The Mescaleros, wszystkie solowe albumy Strummera, ścieżka dźwiękowa do filmu „Sid & Nancy” oraz dotąd niepublikowane utwory.

„London Is Burning” – alternatywna wersja „Burnin’ Street” z albumu “Streetcore” Joe’go Strummera & The Mescaleros to pierwszy zwiastun nowego wydawnictwa. Utworu można posłuchać tutaj.

Pionier punka, wokalista, autor tekstów, aktywista, muzyczna i polityczna inspiracja nie tylko swojego pokolenia, Joe Strummer był najbardziej charyzmatycznym frontmanem, który wyłonił się z punkowej eksplozji lat siedemdziesiątych.

Po przedwczesnej śmierci Joe’go, w grudniu 2002 r., odkryto wielki zbiór archiwów (teksty piosenek, kasety, taśmy z nagraniami), które muzyk gromadził przez wiele lat w stodole na tyłach ogrodu. W tych zbiorach znalazło się ponad 20 000 pozycji. Archiwizacją tego materiału oraz pracę nad „Joe Strummer 001” nadzorowała żona muzyka Luce oraz Robert Gordon McHarg III.

Wszystkie utwory na „Joe Strummer 001” zostały zremasterowane przez zdobywcę nagrody Grammy Petera J. Moora w the E. Room w Toronto, w Kanadzie.

Wydawnictwo dostępne będzie w limitowanej wersji Deluxe Box Set, Deluxe 2CD, 2CD, 4LP oraz w formie elektronicznej.

Tracklista 2CD:

CD1:
1. Letsagetabitarockin' (2005 Remastered Version) - The 101ers
2. Keys To Your Heart (Version 2) [2005 Remastered Version] - The 101ers
3. Love Kills - Joe Strummer
4. Tennessee Rain - Joe Strummer
5. Trash City - Joe Strummer & The Latino Rockabilly War
6. 15th Brigade - Joe Strummer
7. Ride Your Donkey - Joe Strummer
8. Burning Lights - Joe Strummer
9. Afro-Cuban Be-Bop - The Astro-Physicians
10. Sandpaper Blues - Radar
11. Generations - Electric Dog House
12. It’s A Rockin' World - Joe Strummer
13. Yalla Yalla - Joe Strummer & The Mescaleros
14. X-Ray Style - Joe Strummer & The Mescaleros
15. Johnny Appleseed - Joe Strummer & The Mescaleros
16. Minstrel Boy - Joe Strummer & The Mescaleros
17. Redemption Song - Johnny Cash & Joe Strummer
18. Over The Border - Jimmy Cliff & Joe Strummer
19. Coma Girl - Joe Strummer & The Mescaleros
20. Silver & Gold / Before I Grow Too Old - Joe Strummer & The Mescaleros -

CD2:
1. Letsagetabitarockin' (Strummer Demo) - Joe Strummer
2. Czechoslovak Song / Where Is England - Strummer, Simonon & Howard
3. Pouring Rain (1984) - Strummer, Simonon & Howard
4. Blues On The River - Joe Strummer
5. Crying On 23rd - The Soothsayers
6. 2 Bullets - Pearl Harbour
7. When Pigs Fly - Joe Strummer
8. Pouring Rain (1993) - Joe Strummer
9. Rose Of Erin - Joe Strummer
10. The Cool Impossible - Joe Strummer
11. London Is Burning - Joe Strummer & The Mescaleros
12. U.S. North - Joe Strummer & Mick Jones

PIAS
Czytaj dalej...

Rawa Blues – festiwal dla całych rodzin

Udogodnienia dla rodziców z pociechami, warsztaty plastyczne, menu z potrawami dla najmłodszych – podczas tegorocznego Rawa Blues Festival organizatorzy zadbają o to, by na festiwalu dobrze bawiły się całe rodziny.

Tradycyjnie już, podczas sobotniego koncertu w katowickim „Spodku” nie będzie sprzedawany alkohol. - Na Rawie Blues kręci nas wyłącznie muzyka, nie używki – podkreśla Irek Dudek, twórca i dyrektor festiwalu.

Podobnie jak w ubiegłym roku, w hali zostanie uruchomiona specjalna bramka, dzięki której rodzice lub opiekunowie będą mogli jednorazowo opuścić festiwal, by odwieźć maluchy do domu i powrócić na kolejne koncerty gwiazd Rawy Blues.Coś dla dzieci znajdzie się również w menu festiwalowej restauracji. Oczywiście, podobnie jak w ubiegłych latach, dzieci do 12 roku życia wchodzą do „Spodka” za darmo.
Nie tylko muzyka

„Mała Scena” ruszy od 11.00. Wystąpią na niej nadzieje polskiego bluesa, a laureat konkursu zagra również na głównej scenie „Spodka”. Ale w sobotę czekają na fanów bluesa nie tylko muzyczne atrakcje. Te rozpoczną się jeszcze... przed występem pierwszego artysty. O 9.00 na parkingu przed halą planowany jest zlot motocyklistów, a następnie ich przejazd przez centrum Katowic. - Liczę, że właściciele dwóch kółek dopiszą i takie przejazdy wpiszą się na stałe w klimat Rawy – mówi Irek Dudek.

Na antresoli „Spodka” będzie można natomiast obejrzeć wystawę prac malarskich Danuty Matysik zatytułowaną „Obrazki z podróży”.
- Zawsze ciągnęło mnie do malowania, jestem absolwentką Liceum Plastycznego w Katowicach, więc obrazy i generalnie sztuki wizualne zajmują ważne miejsce w kręgu moich zainteresowań. wybrałam wyłącznie obrazki związane z jeszcze jedną fantastyczną dziedziną, która miała ogromny wpływ na moje życie. Wszystkie pokazane na wystawie prace powstały jako wspomnienia naszych rodzinnych podróży po muzycznych szlakach. Bo muzyka to też kolejny fascynujący świat, o wielkiej różnorodności, a mój zachwyt budzą nie tylko dźwięki, ale i cała otoczka: zarówno nobliwe sale koncertowe, jak i kluby jazzowe, piękne instrumenty, pochłonięci pasją muzycy, ale i siedzący po drugiej stronie słuchacze mający poczucie uczestniczenia w szczególnym misterium, bez względu na to, czy słuchają koncertu muzyki dawnej, czy czegoś współczesnego – mówi Danuta Matysik.
- Na potrzeby wystawy trzeba było jeszcze bardziej zawęzić zakres zainteresowań, więc skupiam się na gatunku, który wypełnia mi ostatnie 17 lat od kiedy istnieje nasz magazyn. A ojczyzna bluesa jest przebogata, bo obejmuje tak różne krajobrazy, jak płaskie pola i plantacje bawełny w Delcie Missisipi i Luizjanie, legendarne południowe miasteczka, jak Clarksdale, tętniące życiem klubowym Memphis, czy wielkomiejski styl południowego i zachodniego Chicago – dodaje.

Wystawa „Obrazki z podróży” to nie jedyna malarska atrakcja tegorocznej Rawy Blues. Na antresoli „Spodka” przygotowane zostaną również warsztaty plastyczne dla dzieci, prowadzone przez Annę Bierońską, absolwentkę Akademii Sztuk Pięknych.


Tegoroczny festiwal rozpocznie się czwartkową kliniką gitarową Tinsley'a Ellisa. Gwiazdą piątkowego koncertu w NOSPR będzie Marcia Ball – pianistka i wokalistka czterokrotnie nominowana do Grammy, wielokrotna laureatka Blues Music Awards, czyli „bluesowych Oscarów”. Jej koncert poprzedzi występ akustycznego duetu Martin Harley – Daniel Kimbro, specjalizującego się w bluesowej klasyce.

Największą gwiazdą sobotniego koncertu w „Spodku” będzie Robert Cray - jeden z najwybitniejszych współczesnych artystów bluesowych, pięciokrotny laureat nagrody Grammy, który nagrywał i koncertował z ikonami bluesa i rock'n'rolla. Na scenie „Spodka” wystąpią także między innymi: Laura Cox, wspomniany wyżej Tinsley Ellis oraz Irek Dudek, który zaprezentuje się w bigbandowym wcieleniu.

Przypominamy, że bilety na 38 Rawa Blues Festival są już dostępne w ogólnopolskiej sieci Ticketmaster.
Festiwalowe newsy można na bieżąco śledzić na stronie www.rawablues.com oraz oficjalnym fejsbukowym fanpage'u.Program festiwalu

27 września (czwartek) – sala kameralna NOSPR
Tinsley Ellis – klinika gitarowa

28 września (piątek) - NOSPR
sala koncertowa – Marcia Ball, Martin Harley & Daniel Kimbro
sala kameralna – Tinsley Ellis – klinika gitarowa (po zakończeniu koncertu)

29 września (sobota) – Spodek

Koncert finałowy:
Robert Cray, Tinsley Ellis, Irek Dudek Big Band, Laura Cox

Duża Scena:
Wild Meg & The Mellow Cats, Cotton Wing, Makar & Children Of The Corn, Kraków Street Band, Wicked Heads

Mała Scena:
Blackberry Brothers, Black Pin, Blues Drawers, Blueshift, KSW 4 Blues, my z delty, Teksasy.
Czytaj dalej...

Rock Noc 30.06.2018 r. g. 22.00

Takiego winyla dostałem od Siczki z KSU. Zagrałem go w sobotniej audycji Rock Noc w Polskim Radiu Rzeszów. Inne płyty w audycji to: The Cure "Mixed Up" 2018, Muse "Roma" oraz kilka nowości i klasyka rocka. 

Lista zagranych utworów:

Yngwie Malmsteen's-Rise Up, Valley Of Kings, Ship Of Fools
Muse: Uprising, Starlight

Punk Alive "Pokój jest drogą" - winyl:

Kryzys-Mam dość
Armia -Opowieść zimowa
Włochaty-Każdy krok niesie pokój
The Bill-Druga w nocy
Zielone Żabki-Kultura
Farben Lehre-Kolory
KSU-Za mgłą
Prawda-Punk's Not Dead
Izrael-Nikt

Don Airey-Respect, One Of A Kind, Victim Of Pain
The Cure-Boys Don't Cry, Pictures Of You, Just Like Heaven
Delta Deep-Mistreated
Simple Minds-Sense Of Discovery


Muse - Live At Rome Olympic Stadium

1. "Supremacy"
2. "Panic Station"
3. "Resistance"
4. "Hysteria[1]"
5. "Animals"
6. "Knights of Cydonia
7. "Explorers"
8. "Follow Me"
9. "Madness"
10. "Guiding Light"
11. "Supermassive Black Hole"
Czytaj dalej...

Waldemar Sorychta producentem płyty warszawskiego projektu darkpopowo-postpunkowego baśnia

Uznany producent, muzyk i kompozytor Waldemar Sorychta, który odpowiadał za brzmienie albumów takich zespołów jak The Gathering, Moonspell, Lacuna Coil, Tiamat czy Tristania, na przełomie lipca i sierpnia odwiedzi Polskę. Tym razem będzie produkował płytę warszawskiego projektu baśnia (fb.com/basnia.music), poruszającego się w gatunkach dark pop / post punk / cold wave / ethereal wave, założonego przez wokalistkę i kompozytorkę materiału Baśnię Lipińską.


Projekt współtworzą muzycy z Warszawy i Łodzi: Adam Kaliszewski na gitarze elektrycznej (ex. Naamah, ex. Onedaytemple), Łukasz Zaorski-Sikora na gitarze basowej (Landszaft) oraz Filip Onufry Jaremko (Fale, ex. Starego, ex. Romuald Brudke). Nagrania materiału odbędą się w Warszawie, zaś mix i mastering w Niemczech, z udziałem Dennisa Koehne, inżyniera dźwięku od lat współpracującego z Waldemarem Sorychtą. Zespół nie podpisał jeszcze umowy z żadnym wydawnictwem. Rąbka tajemnicy na temat przygotowywanego materiału uchyla Baśnia Lipińska:


To bardzo osobisty materiał. Utwory są i melancholijne i zbuntowane, poruszają tematy równości, różności ale również miłości. Myślę, że gatunki i brzmienie, w których obrębie się poruszamy, tworzą bardzo ciekawą mieszankę, niespotykaną na polskim rynku. Współpraca z Waldemarem Sorychtą jest dla nas dużym wyzwaniem i wielką przygodą i, co ciekawe, wcale nie zwiastuje metalowej płyty. Waldemar zareagował na nasz materiał z dużym entuzjazmem i będziemy wspólnie nagrywać go brzmieniowo w zaproponowanym przez nas klimacie.


Baśnia, której głos porównywany bywa do wokalistek wytwórni 4AD, udzielała się wcześniej gościnnie na płytach zespołów God’s Own Medicine i Hidden by Ivy.

https://www.facebook.com/basnia.music
Czytaj dalej...

OFF Festival Katowice 2018 Czasami czytamy książki

Czasami gotuję, czasami chodzę do łóżka, czasami piszę piosenki, czasami zabijam... Słowo „czasami” zdominuje tegoroczną odsłonę naszej Kawiarni Literackiej, której kuratorką jest pisarka Sylwia Chutnik. Będziemy rozmawiać o tym, co ważne dla współczesnej literatury oraz jej twórców i twórczyń. Do Kawiarni Literackiej zapraszają Off Festival oraz Empik.

Każda osoba robi raz na jakiś czas, czasami, coś, co jej do końca nie definiuje. Sprawia jednak, że próbuje nowych rzeczy, eksperymentuje, zaczyna coś innego niż dotychczas. W takie działania wpisane jest oczywiście ryzyko, ale tym bardziej jest to ciekawe artystycznie. Podczas dyskusji z przedstawicielami środowiska literackiego nie chcemy zamykać się w gatunkach, pozach i środowiskowych niesnaskach. Czasami będziemy poważni, czasami mniej. Za każdym razem będziemy jednak rozmawiać o tym, co ważne i inspirujące.

Oprócz dyskusji zapraszamy do słuchania literatury na żywo: autorzy i autorki będą czytać swoje teksty przy improwizowanej muzyce. To jedyny moment, kiedy można usłyszeć i zobaczyć, jak literatura splata się z dźwiękiem. Przygotowaliśmy również niespodziankę – słuchowisko na żywo. Pamiętacie słuchanie bajek przed zaśnięciem? My proponujemy Tyrmanda na pobudzenie. Fragment powieści „Zły” zaprezentują na żywo aktorzy i aktorki na co dzień nagrywający słuchowiska i audiobooki Biblioteki Akustycznej. Jest to element wielkiego świętowania siedemdziesięciolecia Empiku, w związku z którym powstaje siedem słuchowisk opartych na polskich tekstach, które zostały napisane w siedmiu ostatnich dekadach.

Dbamy również o to, aby przestrzeń Kawiarni Literackiej inspirowała do czytania. Oprócz księgarni festiwalowej Empik, w której kupić będzie można książki występujących pisarzy i pisarek znajdzie się również wystawa okładek w ramach naszej kampanii „Oceniaj książkę po okładce” zwracającej uwagę na potrzebę dobrych projektów graficznych. Ponadto cała przestrzeń zaaranżowana będzie w klimacie retro nawiązującym do Klubów Międzynarodowej Prasy i Książki. Między spotkaniami i słuchowiskami (ich godziny dostosowane są do poziomu hałasu pobliskich koncertów) będzie można posłuchać muzyki granej przez DJa, która wprowadzać będzie w kolejne części spotkania. Dla tych, którzy na terenie festiwalu chcieliby spokojnie poczytać, tuż obok Kawiarni Literackiej stanie ponadto – cieszący się dużym zainteresowaniem już podczas zeszłorocznej edycji festiwalu – Domek Czytelniczy.

Spotkania w naszej Kawiarni Literackiej poprowadzą: Sylwia Chutnik - pisarka, kuratorka Kawiarni Literackiej, współprowadząca program Barłóg Literacki, Karolina Sulej - dziennikarka i pisarka, współprowadząca program Barłóg Literacki i Adam Szaja - dziennikarz, prowadzący blog smakksiazki.pl.

OFF Festival Katowice 2018 odbędzie się w dniach 3-5 sierpnia, w Dolinie Trzech Stawów. Trzydniowe karnety w cenie 370 zł możecie już kupić w OFF Sklepie. Cena ta obowiązuje do 2 sierpnia lub do wyczerpania biletów z czwartej puli! W sprzedaży są już również bilety na pole namiotowe, w cenie 70 zł.

W Dolinie Trzech Stawów w Katowicach zagrają: M.I.A., Charlotte Gainsbourg, Grizzly Bear, Jon Hopkins Live, Ariel Pink, Aurora, John Maus, Turbonegro, The Brian Jonestown Massacre, Kult gra „Spokojnie”, David August, Clap Your Hands Say Yeah grają „Some Loud Thunder”, Skalpel Big Band, Marlon Williams, Zola Jesus, ...And You Will Know Us by the Trail of Dead grają „Source Tags & Codes”, Kapela ze Wsi Warszawa, Big Freedia, Egyptian Lover, Le Mystère des Voix Bulgares (The Mystery of the Bulgarian Voices), Oxbow, Rolling Blackouts Coastal Fever, Bishop Nehru, King Ayisoba, Housewives, Or:la, Jacques Greene, Harry Merry, Gary War, coL, The Mystery Lights, DJ Paypal & DJ Taye, Wednesday Campanella, No Age, Fontaines D.C., Unsane, Sensations’ Fix, Derya Yildrim And Grup Simsek, Hańba!, Furia, The Como Mamas, Coals, Moses Sumney, Yasuaki Shimizu, Yellow Days, Muchy grają „Xerroromans", Khidja, Legendarny Afrojax, Adam Strug, ARRM, Wojciech Bąkowski, Nanook Of The North, Bass Astral x Igo, Sorja Morja, Sonbird, Good Night Chicken, Min t, tęskno, Pokusa, Lonker See, Sierść, Daniel Spaleniak, Meek, Oh Why? oraz Panieneczki.

Program Kawiarni Literackiej OFF Festival 2018:

Piątek: 3.08
Czytanie z akompaniamentem – Marcin Kącki / Pokusa
Dyskusja „Czasami gotuję” z udziałem Marty Dymek i Magdaleny Trojanowskiej
Prowadzenie: Sylwia Chutnik, Karolina Sulej
Dyskusja „Czasami piszę piosenki” z udziałem Natalii Fiedorczuk, Andrzeja Zamenhofa oraz Lecha Janerki
Prowadzenie: Sylwia Chutnik, Karolina Sulej, Adam Szaja

Sobota, 4.08
Dyskusja „Czasami idę do łóżka” z udziałem Marty Niedźwiedzkiej i Wojciecha Szota
Prowadzenie: Sylwia Chutnik, Karolina Sulej
Dyskusja „Czasami zabijam” z udziałem Katarzyny Puzyńskiej i Wojciecha Chmielarza
Prowadzenie: Adam Szaja
Czytanie z akompaniamentem – Zyta Rudzka / Sorja Morja
Słuchowisko na żywo: Leopold Tyrmand „Zły” / Biblioteka Akustyczna

Niedziela, 5.08
Dyskusja „Czasami mnie filmują” z udziałem Magdaleny Grzebałkowskiej i Jakuba Żulczyka
Prowadzenie: Karolina Sulej, Adam Szaja
Dyskusja „Czasami zadaję pytania” z udziałem Magdaleny Kicińskiej, Ewy Winnickiej i Cezarego Łazarewicza
Prowadzenie: Sylwia Chutnik, Karolina Sulej
Czytanie z akompaniamentem – Magdalena Grzebałkowska / Side One
Czytaj dalej...

MUTUAL BENEFIT NOWY ALBUM WE WRZEŚNIU

Pod pseudonimem Mutual Benefit kryje się songwriter, multiinstrumentalista oraz producent Jordan Lee. Drugi album artysty, zatytułowany „Thunder Follows The Light”, ukaże się 21 września nakładem wytwórni Transgressive Records. Nowy materiał powstawał między Brooklynem a Bostonem. Za jego miks odpowiedzialny jest Brian Deck.

„Storm Cellar Heart” oraz „New Hisotry” zwiastują najnowsze wydawnictwo muzyka. Do obydwu utworów powstały klipy zarejestrowane na żywo w domu artysty przez Erica Jenkinsa-Sahlina. Lee zaprosił do współpracy swoich przyjaciół oraz innych współpracowników. W sesji wzięli udział: Johanne Swanson, Eva Goodman, Molly Fletcher, Gabriel Birnbaum oraz Emily Reo.

„Storm Cellar Heart” : https://youtu.be/WbUsFbDGC7g

„New History” : https://youtu.be/wRyrATIeSno

“Chciałem nakręcić naturalny obraz, który uchwyciłby istotę zespołu. Dobrym sposobem na osiągnięcie tego celu okazało się zaproszenie grona przyjaciół na kolację. Każdy z nich realizuje się w swoich indywidualnych projektach więc tym bardziej byłem zadowolony, że udało się ich zgromadzić w jednym miejscu” - mówi Lee.

PIAS
Czytaj dalej...

MARISSA NADLER POWRACA Z NOWYM MATERIAŁEM

28 września będzie mieć swoją premierę nowy album Marissy Nadler. Ósme wydawnictwo artystki „For My Crimes” ukaże się nakładem wytwórni Bella Union. Na nowej płycie Marissa stara się znaleźć odpowiedź czy miłość wystarczy, aby być razem mając rożne potrzeby.


Nowy materiał powstał w koprodukcji z Lawrencem Rothmanem oraz Justinem Raisenem. Utwory zostały zarejestrowane w studiu Laurel Canyon, House of Lux. Intymność piosenek wzmacnia silna kobieca energia. Oprócz saksofonisty Dana Colleya (Morphine) Marissa zaprosiła do współpracy takie artystki jak Angel Olsen, Sharon Van Etten, Kristin Kontrol, Patty Schemel (perkusja), Mary Lattimore (harfa) oraz Janel Leppin (instrumenty smyczkowe). Autorką szaty graficznej albumu jest sama Nadler. Okładka to jeden z obrazów olejnych artystki.

Oto tracklista:

1. For My Crimes

2. I Can’t Listen to Gene Clark Anymore

3. Are You Really Going to Move to the South?

4. Lover Release Me

5. Blue Vapor

6. Interlocking

7. All Out of Catastrophes

8. Dream Dream Big in the Sky

9. You’re Only Harmless When You Sleep

10. Flame Thrower

11. Said Goodbye to That Car

PIAS
Czytaj dalej...

And the winner is… Psychotype!

Zespół Psychotype został polskim reprezentantem na Bloodstock Festival, który odbywa się w dniach 9-12 sierpnia w angielskim Catton Park. Psychotype wystąpi u boku takich gigantów jak Judas Priest czy Gojira. Skład ukrywający się pod tajemniczymi maskami walczył w metalowych bitwach, by finalnym występem na Bloodstock Metal 2 The Masses Poland otworzyć Psycho drogę na Festival w Anglii . Wrażenia psycho-muzyków: „Wymieliliśmy Finał ! Nie zwalniamy tempa! Promujemy nasz album „The Way To Kill For” na jednym z największych festiwali europejskich. Szykujcie się, bo my jesteśmy gotowi na psycho-wojnę! Stay Psycho!”
Czytaj dalej...

Gan Gan Dance - nowy album

Po siedmiu latach milczenia, Gang Gang Dance powrócili z albumem ‘Kazuashita’! To pierwsza płyta zespołu od czasu cenionego albumu ‘Eye Contact’ z 2011 roku, będąca odurzającą mieszanką shoegaze i elektronicznej atmosfery, a wszystko zostało połączone dzięki nieziemskiemu głosowi Lizzi Bougatsos.
‘Kazuashita’ został wyprodukowany przez DeGrawa i nagrany podczas kilku sesji w różnych nowojorskich studiach i przestrzeniach artystycznych. Zespół pracował z perkusistą Ryanem Sawyerem (którego poznał za sprawą projekt BOADRUM Boredoma) i Jorge’em Elbrechtem (który był odpowiedzialny za dodatkową produkcję i miksowanie).

sonicrecords.pl
Czytaj dalej...

The Opposition przerywa ciszę nowym albumem ‚Somewhere in Between‘

Zawiera on 11 nowych piosenek z nowym basistą i jest ukłonem w stronę  przeszłości, ale jednocześnie skupia się na obecnych czasach.  Dla The Opposition to była długa i pełna wydarzeń podróż od wypuszczenia  ich pierwszego albumu w maju 1981 roku ‚Breaking the Silence‘. Mark  Long, Ralph Hall, Marcus Bell i Kenny Jones sami wyprodukowali i  sfinansowali dwa niezależne albumy – ‚Breaking the Silence‘ i  ‚Intimacy‘, zyskując słuchaczy w całej Europie. Ich muzyka była  opisywana jako Cold Wave, New Wave, Post Punk i New Floyd, a zaciekle  niezależni The Opposition objechali z trasą koncertową Wielką Brytanię i  Europę.

W maju 1984 roku wydali ‚Promises‘, będący ich pierwszym albumem dla  Charisma Records. Grając na żywo – co zawsze napędzało bicie ich serc – koncertowali po Wielkiej Brytanii, Europie, Stanach Zjednoczonych i Północnej Afryce. Swój czwarty album ‚Empire Days‘ wydali w 1985 roku. Potem mieli przerwę, po której wkroczyli w rok 1990 z nowym składem i albumem ‚Blue Alice Blue‘, a wkrótce potem z ‚War Begins at Home‘, co zapoczątkowało więcej koncertów (w tym pierwsze koncerty w Polsce). Następna płyta ‚Blinder‘ (z 2003) wprowadziła ich w nowe tysiąclecie. Po przedwczesnej śmierci basisty Marcusa Bella w 2014 roku w Paryżu, perkusista zespołu Ralph Hall namówił wokalistę, gitarzystę i pisarza tekstów Marka Longa by powrócili do studia prób.

Kilka miesięcy później, z nowym basistą z Londynu – Bernardem Husbandsem  – The Opposition nie tylko grali stare kawałki, ale stwierdzili także,  że napisali nowe piosenki warte całego albumu. Czy to była terapia po żałobie? Możliwe… ale pojawiło się kilka piosenek, które brzmią świeżo, na miarę XXI wieku, i stanowią podstawę dla niektórych europejskich  koncertów.

Zespół podzielił się trzema utworami płyty 'Somewhere in Between' – ‚The First Thing‘, ‚I Want To Believe‘ i ‚Slipping In The Water‘.

The First Thing‘ - https://www.youtube.com/watch?v=f3XVB9m4gjk
‚I Want To Believe‘ - https://www.youtube.com/watch?v=1hvf89pME1Y
‚Slipping In The Water‘ - https://www.youtube.com/watch?v=sbKhswTYiAo

s
onicrecords.pl
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS