Menu

dEUS prezntuje drugi zwiastun najnowszego krążka "How To Replace It"!!

dEUS prezntuje drugi zwiastun najnowszego krążka "How To Replace It"!!
fot. Joris Casaer
Dziś dEUS dzieli się drugim singlem z nadchodzącego albumu „How To Replace It”. W „1989” wokalista i lider Tom Barman wciela się w wewnętrznego Leonarda Cohena.

”Nigdy nie śpiewałem tak nisko, więc było to ekscytujące" - mówi.

Krążek „How To Replace It” ukaże się 17 lutego na CD, LP, limitowanym kolorowym LP i na wszystkich platformach cyfrowych.

Deus nigdy tak naprawdę nie miał filozofii. Nigdy nie chciał jej mieć. A jednak pozostał wierny pewnym zasadom przewodnim. "Nie chcesz się powtarzać, ale mieć swój styl. Chcesz próbować nowych rzeczy i po prostu reagować na to, co w danym momencie wydaje się świeże” - mówi Tom Barman, lider kultowych belgijskich art-rockowców. Tak też jest z "How To Replace It", ich ósmym studyjnym albumem i pierwszym od dziesięciu lat; charakterystycznym i pomysłowym, melodyjnym, a jednocześnie oderwanym od rzeczywistości. "Podoba mi się jego otwartość", mówi Barman. Podążając za lirycznymi wskazówkami można dojść do wniosku, że tytułowe "to" dotyczy romansu i starzenia się, mrużąc nieco oczy, można dojść do wniosku, że opisywaną chorobą jest nowoczesność. Tak czy inaczej, podsycanie intrygi jest zamierzone. W przypadku poprzednich dwóch płyt, jam sessions były długie i zorganizowane - pięć dni w tygodniu, od południa do 18:00 - z piosenkami formowanymi i rozwijanymi w czasie. Ale na potrzeby sesji "How To Replace It”, Barman wstrząsnął sprawami. "Mieliśmy krótkie, wybuchowe dżemy. Bardzo skoncentrowane", mówi. "A kiedy coś usłyszałem, wycofywałem się z naszymi inżynierami i robiłem ciężki lifting. Tak właśnie powstał ten album”.

źródło: PIAS

Media

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.