Menu

wrzesień 2019

The Pau debiutuje w Mystic Production - premiera singla „Raj”!

The Pau, nowy artystka wytwórni Mystic Production i druga reprezentantka projektu „Trójka Debiutuje”, prezentuje singiel „Raj”. To zapowiedź płyty o tym samym tytule, która ukaże się 11 października.

Przedstawiamy teledysk do piosenki „Raj”.

The Pau to realizacja punkowej idei „zrób to sam” – jednoosobowy projekt Pauliny, bezkompromisowej młodej kobiety, która komponuje, robi bity, gra na gitarze, pisze i śpiewa teksty. W ciągu ostatnich czterech lat zagrała kilkaset koncertów głównie na squatach i alternatywnych festiwalach w Polsce, Niemczech, Norwegii, Hiszpanii, Portugalii, Czechach, Holandii, Izraelu oraz na Ukrainie, Litwie i Słowacji.

„Utwór „Raj” promujący płytę o tym samym tytule, to refleksja na temat raju w jakim żyjemy.” - mówi The Pau.

Premiera płyty The Pau „Raj” już 11 października nakładem Mystic Production. Utwór od dzisiaj dostępny we wszystkich serwisach streamingowych.

Lista utworów na płycie „Raj”:

1.Wojna

2. Gotham

3. Nierewolucja

4. Bezwład

5. Martwi

6. Żmije

7. Polska

8. Raj

9. Koty

W najbliższy piątek, 4 października będzie miała miejsce premiera płyty Sosnowskiego „The Hand Luggage Studio”, którą promuje singiel „Deszcz” dostępny poniżej: https://youtu.be/wcKjP0L_B9k

Ogłoszenie kolejnego i zarazem ostatniego artysty w ramach projektu „Trójka Debiutuje” już w sobotę, 5 października.

Trójka Debiutuje: www.tinyurl.com/Trojka-debiutuje / www.instagram.com/trojka_debiutuje

The Pau: www.facebook.com/thepauMusic / www.instagram.com/thepau_thepau

Mystic Production: www.facebook.com/mysticproduction / www.instagram.com/mysticproduction

źródło: Mystic Production
Czytaj dalej...

Lion Shepherd: Na scenie będzie ogień!

Lion Shepherd wyrusza w październiku w klubową trasę promującą ich najnowszy album „III”. Trasa „World On Fire” rozpocznie się 10 października w toruńskim klubie „Od Nowa” i obejmie jedenaście polskich miast. Zespół wystąpi w poszerzonym składzie, zaprezentuje też niektóre ze swoich utworów w akustycznych wersjach.

Trzecia płyta w dyskografii Lion Shepherd to najambitniejsza produkcja w karierze zespołu. - Podczas sesji wykorzystaliśmy rekordową ilość instrumentów perkusyjnych i strunowych. Czerpaliśmy pełnymi garściami ze wszystkich gatunków muzycznych, które nas inspirują – mówi Kamil Haidar, lider grupy.

Przedstawienie na żywo tak złożonej i bogato zaaranżowanej muzyki nie byłoby możliwe w trio. Na koncertach Kamila Haidara, Mateusza Owczarka i Macieja Gołyźniaka wspomagać więc będą: znakomita wokalistka i multiinstrumentalistka Karolina Skrzyńska (grająca między innymi na tak niezwykłych instrumentach jak lira korbowa i bęben ramowy) oraz Mateusz Szemraj – na gitarze akustycznej, cymbałach i saz.

Podczas tegorocznych wakacji, Lion Shepherd spotkał nie lada zaszczyt: zespół dwukrotnie zagrał jako support Scorpions. Zarówno w Gliwicach, jak i Trójmieście grupa spotkała się z bardzo życzliwym przyjęciem publiczności. Miała również okazję poznać osobiście muzyków legendarnej formacji.

Koncerty Lion Shepherd były również jedną z atrakcji Ino-Rock Festival w Inowrocławiu oraz wrześniowego Warsaw Fingerstyle Festival. Podczas stołecznego festiwalu, zespół zaprezentował swoje kompozycje w akustycznych wersjach. Wypadły na tyle ciekawie, że niektóre z nich trafią w takich aranżacjach do setlisty podczas klubowego tournée.

Grupa odwiedzi w październiku: Toruń (10.10), Koszalin (11.10), Piłę (12.10), Szczecin (13.10), Poznań (14.10), Zabrze (18.10), Rzeszów (19.10), Lublin (20.10), Białystok (21.10), Gorzów Wielkopolski (24.10) oraz Zieloną Górę (25.10). Bilety na koncerty trasy „World On Fire” dostępne są w ogólnopolskich sieciach: eBilet.pl oraz eventim.pl


Trio Lion Shepherd powstało w 2014 roku z inicjatywy wokalisty Kamila Haidara i gitarzysty Mateusza Owczarka. Do składu dołączył perkusista Maciej Gołyźniak. W studiu i na trasach koncertowych zespół wspomagają muzycy sesyjni. Grupa ma na koncie trzy, bardzo dobrze przyjęte płyty: „Hireaeth” (z 2015 roku), „Heat” (wydaną dwa lata temu) oraz tegoroczną - „III”.


Lion Shepherd
The World On Fire Tour

10.10 Od Nowa, Toruń
11.10 Teatr Variete Muza, Koszalin
12.10 Club Barka, Piła
13.10 Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, Szczecin
14.10 Klub Tama, Poznań
18.10 CK Wiatrak, Zabrze
19.10 LUKR, Rzeszów
20.10 Klub30, Lublin
21.10 Białostocki Ośrodek Kultury, Białystok
24.10 C-60, Gorzów Wielkopolski
25.10 Kawon Piwnica Artystyczna, Zielona Góra.


źródło: Halo Media
Czytaj dalej...

The Beatles - Abbey Road (50th Anniversary Edition)

Dokładnie 50 lat temu, 8 sierpnia, najsłynniejszy zespół świata wyszedł z EMI Recording Studios w Londynie, by udać się na najbardziej ikoniczny spacer wszech czasów. Iain Macmillan sfotografował The Beatles, którzy przechodzili przez przejście dla pieszych. Kultowe zdjęcie trafiło na okładkę albumu „Abbey Road”, który w tym roku doczeka się jubileuszowej reedycji.
Album „Abbey Road” ukazał się 26 września 1969 i choć nie był ostatnim wydawnictwem The Beatles (w 1970 ukazało się „Let It Be”), to była to ostatnia płyta, którą John, Paul, George i Ringo nagrali razem jako zespół. 27 września 2019 do sprzedaży trafią reedycje albumu. 17 utworów zostało zmiksowanych przez Gilesa Martina oraz inżyniera dźwięku Sama Okella w stereo, high res stereo, 5.1 surround oraz Dolby Atmos. Do podstawowej tracklisty dodano także 23 nagrania z sesji i demówki. Większość z nich ujrzy światło dzienne po raz pierwszy.
Nowa edycja „Abbey Road” to kolejne z cyklu wznowień, w ramach których ukazały się „Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band” oraz „The Beatles” (kultowy „Biały Album”). – Ręce, które grały na instrumentach, głosy The Beatles, piękno aranżacji – te wszystkie składniki tworzą prawdziwą magię. Naszym zadaniem było zapewnienie, że wszystko zabrzmi bardzo świeżo i że uderzy słuchaczy dokładnie tak samo jak w momencie, w którym zostało nagrane – opowiada Giles Martin we wstępie do nowej edycji „Abbey Road”.
Od premiery „Abbey Road”, charakterystyczne przejście dla pieszych jest stałym punktem turystycznych wycieczek. Osoby przyjeżdżające do Londynu z wielką chęcią fotografują się w pozach, w których Macmillan uwiecznił gwiazdorów. Za sprawą sukcesu albumu The Beatles, EMI Recording Studios zostało przemianowane na Abbey Road Studios. Instytucja zarządzana przez Universal Music Group jest najsłynniejszym studiem nagraniowym na świecie.

źródło: Universal Music
Czytaj dalej...

ATROPHY na jedynym koncercie w Polsce

Agencje BeerBong Booking i Helicon Metal Promotions zapraszają na jedyny w Polsce koncert amerykańskiej legendy thrash metalu: Atrophy wraz z Black Sachbak z Izraela oraz warszawski Hellhaim w roli supportów. Okazją do odwiedzenia Europy przez Amerykanów jest 30. rocznica wydania płyty "Violent by Nature".

Atrophy to amerykański zespół thrashmetalowy założony w 1985 roku w Tucson w Arizonie. Na koncie dwie świetne płyty: "Socialized Hate" (1988) i "Violent by Nature" (1990), które na stałe wpisały się w kanon światowego thrashu. Po kilku próbach reaktywacji w różnych składach i pod różnymi nazwami Atrophy powrócił na dobre w 2015 roku. W 2017 zagrał m.in. na festiwalu Keep It True w Niemczech. Aktualnie pracuje nad nowym albumem.

Data: 21.03.2020 (sobota)

Miejsce: Łódź, Magnetofon

Bilety: 65 PLN / 75 PLN (wkrótce w sprzedaży)

Szczegóły koncertu: www.facebook.com/events/474278299968995/

Zapraszamy!

źródło: Helicon Media Promotions
Czytaj dalej...

Depeche Mode zapraszają na dokument „Depeche Mode: Spirits in the Forest”

Depeche Mode we współpracy z Trafalgar Entertainment, Sony Music Entertainment i BBH Entertainment, mają zaszczyt ogłosić nadchodzącą premierę nowego pełnometrażowego filmu dokumentalnego SPIRITS IN THE FOREST, który zostanie pokazany w kinach na całym świecie wieczorem 21 listopada. Film zgromadzi fanów z całego świata, aby uczcić muzykę i występy zespołu Depeche Mode. SPIRITS IN THE FOREST będzie wyświetlany w ponad 2400 kinach, od Adelaide po Zagrzeb, w ponad 70 krajach.

Wyreżyserowany przez wielokrotnie nagradzanego filmowca i wieloletniego współpracownika, Antona Corbijna, dokument „Depeche Mode: Spirits in the Forest” towarzyszy zespołowi na trasie Global Spitit Tour 2017/2018, podczas której zagrali dla ponad 3 milionów fanów na 115 koncertach na całym świecie.

Zagłębiając się w emocjonujące historie sześciu fanów Depeche Mode, film łączy w sobie ekscytujące występy muzyczne nakręcone podczas ostatnich koncertów na trasie w słynnej berlińskiej Waldbühne („Scena leśna”) z osobistymi materiałami dokumentalnymi nakręconymi w rodzinnych miastach fanów z całego globu. Pokazuje nie tylko w jaki sposób i dlaczego popularność i znaczenie zespołu stale rosną w trakcie ich kariery, ale zapewnia unikalne spojrzenie na niesamowitą moc muzyki do budowania społeczności, umożliwiania ludziom pokonywania trudności oraz łączenia ponad barierami związanymi z językiem, lokalizacją, płcią, wiekiem i okolicznościami.

„Jestem niesamowicie dumny z tego, że mogę podzielić się tym filmem i jego potężną historią”- powiedział Dave Gahan z Depeche Mode. „To niesamowite jak muzyka wpływa na życie naszych fanów.”

Martin Gore dodaje: „W dzisiejszym świecie pełnym zawirowań i podziałów muzyka naprawdę może być siłą napędową dobra i zbliżać ludzi.”

Film „Depeche Mode: Spirits in the Forest” zostanie wyświetlony w kinach na całym świecie 21 listopada. Bilety będą dostępne w sprzedaży od 26 września na stronie spiritsintheforest.com, gdzie fani mogą znaleźć najbardziej zaktualizowane informacje na temat uczestnictwa w premierach oraz zapisania się na fan alerty.

Na liście Trafalgar Releasing znajduje się również dokument „Roger Waters US + THEM”, który będzie miał swoją premierę w Polsce 3 października.

Więcej informacji o Depeche Mode:

https://www.facebook.com/depechemode
https://www.instagram.com/depechemode/
https://twitter.com/depechemode

źródło: Sony Music Poand
Czytaj dalej...

PIDŻAMA PORNO "SPRZEDAWCA JUTRA"!

27 września, światło dzienne ujrzał "Sprzedawca jutra" - ósmy album studyjny Pidżamy Porno, a pierwszy od piętnastu lat. Zespół Krzysztofa "Grabaża" Grabowskiego powraca w wielkim, rockowym stylu!

Po raz pierwszy od piętnastu lat Pidżama Porno, legenda polskiego punka, wydała premierowy album! "Sprzedawca jutra" jest płytą odważną, mocną, utrzymaną w charakterystycznym dla zespołu stylu - na pewno nie zawiedzie słuchaczy dobrej muzyki. Na albumie nie brakuje również momentów poetyckich, wręcz lirycznych. Całość nagrano bez używania efektów elektronicznych - tylko gitary, perkusja, wokal.

"Sprzedawca jutra" to pierwsza od półtora dekady, długo wyczekiwana przez fanów premiera Pidżamy Porno. Po wielu latach od wydania ostatniego albumu, muzycy powracają z nową energią i nowym materiałem. Na wydawnictwo złoży się dwanaście kompozycji autorstwa Krzysztofa "Grabaża" Grabowskiego i z jego tekstami. Okładkę płyty stworzył natomiast artysta grafik Andrzej Pągowski, autor ponad tysiąca projektów plakatów filmowych, teatralnych i o tematyce społecznej.

Pierwszy singiel zapowiadający "Sprzedawcę...", "Hokejowy zamek" ukazał się w czerwcu tego roku i był jednym z chętniej granych rockowych przebojów początku lata. Drugi singiel wraz z wideoklipem ukaże się w pierwszej połowie października.
"!
Album wydany został także na kasecie magnetofonowej oraz płycie winylowej. Ten ostatni nośnik dostępny jest w limitowanej edycji i trzech wersjach kolorystycznych wosku - białej, czarnej i czerwonej. Prócz tego od dzisiaj cała płyta dostępna jest we wszystkich serwisach streamingowych.

Pidżama Porno tworzy w składzie: Krzysztof "Grabaż" Grabowski, Andrzej "Kozak" Kozakiewicz, "Rafał "Kuzyn" Piotrowiak, Longin "Lo" Bartkowiak. Ekipę wzmocni Piotr "Załęs" Załęski, gitarzysta. Załęski współtworzył takie zespoły, jak Hurt, Dust Blow, Prawda, współpracował także z Jankiem Samołykiem.

Zespół ostatni album wydał w roku 2004 - była to płyta "Bułgarskie Centrum". Później artyści zawiesili na kilka lat działalność koncertową, występując sporadycznie. Przerwa trwała do roku 2015, gdy muzycy wrócili do występów w zmienionym składzie. Nowe wydawnictwo studyjne będzie zatem powrotem po ponad piętnastoletniej przerwie w regularnej działalności.

źródło: SP Records
Czytaj dalej...

Rock Noc 28.09.2019r g.23.00

Witam słuchaczy, sobotnia Rock Noc w Polskim Radiu Rzeszów rozpocznie się wyjątkowo o godz.23.00. Zaplanowałem polski wieczór z płytami, które rzadko "chodzą" po radiowych antenach. Usłyszycie też rozmowę z muzykiem formacji DiscoPogo. Zapraszam 28 września.

Lista utworów:

Proletaryat: Zostanę żołnierzem, Gdy umierają bogowie, Wstawaj
Armia: Popioły, Miejsce pod słońcem, Ciało i duch
DiscoPogo: Move Your Bodhi, Starość nie młodość
Farben Lehre: Nierealne ogniska, My maszyny, Jutro przed nami
Houk: Wstań, Żyję w tym mieści, God Is Love
Made In Poland: No idź, Mija czas, W moim pokoju
Closterkeller: Tu nie ma nic
Czytaj dalej...

EDITORS PREZENTUJE TELEDYSK DO "BLACK GOLD"

Grupa Editors ujawniła klip, który powstał do utworu „Black Gold”. Teledysk promuje najnowsze wydawnictwo grupy o tym samym tytule. Video wyreżyserował uznany fotograf oraz przyjaciel formacji Rahi Rezvani. W obrazie, u boku Toma Smitha, wystąpiła amerykańska aktorka Nicole Stark.

„Black Gold” ukaże się 25 października nakładem wytwórni Play It Again Sam. Album zawierać będzie 13 wyselekcjonowanych utworów pochodzących z sześciu studyjnych krążków oraz 3 nowe kompozycje: „Upside Down”, „Frankenstein” oraz „Black Gold”. Za szatę graficzną płyty odpowiedzialny jest Tom Hingston (Massive Attack, The Chemical Brothers, The Rolling Stones), a zdjęcie wykonał wielokrotnie nagradzany fotograf Nadav Kander. Wydawnictwo będzie dostępne w wersji deluxe (2CD, w tym płyta „Distance: The Acoustic Recrodings” z akustycznymi nagraniami wybranych kompozycji z repertuaru zespołu). Za produkcję materiału odpowiedzialny jest zdobywca nagrody Grammy Garrett „Jacknife” Lee (U2, Snow Patrol, R.E.M., The Killers).


Od powstania zespól przebył daleką drogę. Po udanym debiucie „The Black Room” nominowanym do prestiżowej nagrody Mercury Prize, grupa nagrała album „An End Has A Start”, który trafił na sam szczyt najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii. „In This Light And On This Evening” pokrył się platyną, a „The Weight Of Your Love” był pierwszym krążkiem w nowym, powiększonym składzie. W 2015 r. na półki sklepowe trafił klimatyczny „In Dream”, a trzy lata później elektroniczny „Violence”. Płyty Editors sprzedały się w nakładzie ponad 2,5 mln sztuk na całym świecie. To zespół, który nie stoi w miejscu, ciągle poszukuje, eksploruje, rozwija się. To klucz do ich sukcesu. Zawdzięczają go również wiernym fanom zarówno w swoim rodzimym kraju jaki i za granicą. Ich pozycję niewątpliwie ugruntowały liczne trasy koncertowe oraz obecność na scenach najbardziej prestiżowych festiwali na całym świecie.

W 2020 roku formacja zawita do Polski i zagra dwa koncerty:

04.02 Kraków, Klub Studio

05.02 Warszawa, Torwar

Tracklista "Black Gold":

CD 1

1. Frankenstein

2. Papillon

3. Munich

4. Sugar

5. Hallelujah (So low)

6. An End Has A Start

7. Upside Down

8.Bullets

9. Ocean Of Night

10. No Harm

11. Smokers Outside Hospital Doors

12.A Ton Of Love

13. Magazine

14. The Racing Rats

15. Black Gold

16. No Sound But The Wind

CD 2 (tylko wersja Deluxe)

1. Violence (Distance: The Acoustic Recordings)

2. Walk The Fleet Road (Distance: The Acoustic Recordings)

3. Blood (Distance: The Acoustic Recordings)

4. Let Your Good Heart Lead You Home (Distance: The Acoustic Recordings)

5. Smokers Outside The Hospital Door (Distance: The Acoustic Recordings)

6. Fall (Distance: The Acoustic Recordings)

7. Two Hearted Spider (Distance: The Acoustic Recordings)

8. Distance (Distance: The Acoustic Recordings)

źródło: PIAS
Czytaj dalej...

SLAYER PREZENTUJE KLIP Z NOWEGO ALBUMU KONCERTOWEGO

Slayer zaprezentował właśnie pierwszy zwiastun swojego najnowszego wydawnictwa Blu Ray, 2CD oraz 2LP, zatytułowanego “??? ?????????? ???????, ???? ?? ??? ????? ?? ?????????, ??”. Jest to utwór otwierający koncert zespołu, czyli "Repentless". Klip można zobaczyć pod tym linkiem: https://youtu.be/tqvvaY2LvuI

Nowy materiał legendy thrash metalu ukaże się w sprzedaży 8 listopada i składa się z kompilacji teledysków, które powstały do utworów z ostatniego studyjnego albumu grupy, czyli „Repentless” (w Polsce album otrzymał status Złotej Płyty). Głównym daniem wydawnictwa jest doskonały koncert zarejestrowany w kalifornijskim The Forum w 2017 roku. Wersja audio to 21 porażających swoją mocą nowszych i starszych klasyków zespołu, między innymi: "South of Heaven,” “War Ensemble,” “Mandatory Suicide,” “Dead Skin Mask,” “Raining Blood,” czy “Angel of Death", zarejestrowanych podczas wspomnianego koncertu.

Część pierwsza wydawnictwa nazywa się „Slayer: The Repentless Killogy” i została wyreżyserowana przez BJ McDonnella – autora trzech brutalnych teledysków, towarzyszących płycie „Repentless”, czyli: „You Against You”, „Repentless” i „Pride In Prejudice”. Klipy składają się w chronologiczną opowieść, w której występuje wielu znanych aktorów, między innymi Jason Trost czy Danny Trejo.
Już niedługo, 2 listopada, Slayer rozpocznie The Final Campaign, czyli ostatni etap Final World Tour. Zespół pożegna się z fanami dwoma koncertami w Forum w Los Angeles, 29 i 30 listopada.

Szczegółowa tracklista materiału koncertowego przedstawia się następująco:

CD1
01. Delusions Of Saviour (Live)
02. Repentless (Live)
03. The Antichrist (Live)
04. Disciple (Live)
05. Postmortem (Live)
06. Hate Worldwide (Live)
07. War Ensemble (Live)
08. When The Stillness Comes (Live)
09. You Against You (Live)
10. Mandatory Suicide (Live)
11. Hallowed Point (Live)

12. Dead Skin Mask (Live)


CD2
01. Born Of Fire (Live)
02. Cast The First Stone (Live)
03. Bloodline (Live)
04. Seasons In The Abyss (Live)
05. Hell Awaits (Live)
06. South Of Heaven (Live)
07. Raining Blood (Live)
08. Chemical Warfare (Live)
09. Angel Of Death (Live)

źródło: Mystic Production
Czytaj dalej...

Rock Noc 28.09.2019 r g.23.00

Witam słuchaczy, sobotnia Rock Noc w Polskim Radiu Rzeszów rozpocznie się wyjątkowo o godz.23.00. Zaplanowałem polski wieczór z płytami, które rzadko "chodzą" po radiowych antenach. Usłyszycie też rozmowę z muzykiem formacji DiscoPogo. Zapraszam 28 września.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS