Menu

BLACK BLOOD NOWY SINGIEL „IN THE WIND”

Szwedzki zespół hardrockowy BLACK BLOOD Sthlm otwiera nowy rozdział w swojej działalności, publikując najnowszy singiel „In the Wind”. To pierwszy utwór zapowiadający nadchodzącą EP-kę „BLACK BLOOD Sthlm”, której premiera została zaplanowana na 18 września 2026 roku.

Po debiutanckim singlu „Avalon”, utwór „In the Wind” stanowi pierwszy krok w kierunku pierwszego większego wydawnictwa zespołu – czteroutworowej EP-ki, która przedstawi szerszą i bardziej wyrazistą wizję brzmienia BLACK BLOOD Sthlm. Zakorzeniona w tradycji hard rocka lat 70., grupa łączy mocne kompozycje, dopracowane aranżacje oraz bezpośrednie, organiczne podejście do muzyki, ukształtowane przez dekady doświadczeń na skandynawskiej scenie rockowej i metalowej.

Oparty na klasycznych fundamentach hard rocka utwór „In the Wind” jest mocnym i bezkompromisowym manifestem zespołu. Piosenka oddaje energię, dynamikę i melodyjną intuicję stanowiące istotę BLACK BLOOD Sthlm, prezentując brzmienie jednocześnie znajome i świeże – ciężkie, skoncentrowane na piosence i głęboko zakorzenione w ponadczasowym języku gitarowego rocka.

BLACK BLOOD Sthlm tworzą czterej muzycy o imponującym dorobku i wieloletnim międzynarodowym doświadczeniu. W skład zespołu wchodzą:

Matti Alfonzetti – wokal, znany z działalności w zespołach Jagged Edge, Bam Bam Boys i Skintrade;
Stefan Bergström – gitara, związany również z Skintrade oraz współpracujący z Baltimoore, Zinny Zan i Martiną Edoff;
Johan Kullberg – perkusja, którego kariera obejmuje występy w Lion's Share, Zan Clan i Therion, a także pracę sesyjną z HammerFall podczas rozległych światowych tras koncertowych;
Jarmo Lindell – bas i wokal, doświadczony muzyk współpracujący z Cloud Circus, Andreasem Johnsonem oraz działający również jako artysta solowy.

Nadchodząca EP-ka będzie zawierać cztery utwory:

In The Wind
I Know You Believe
Fallen Angel
Holy Man

Jako pierwszy singiel, „In The Wind” wyznacza kierunek całego wydawnictwa – autentycznej i skoncentrowanej na istocie gatunku hardrockowej produkcji, opartej na doświadczeniu, muzycznej chemii i wspólnej wizji artystycznej.

Dzięki „In the Wind” zespół BLACK BLOOD Sthlm wychodzi poza pierwsze wrażenie pozostawione przez singiel „Avalon” i zaczyna ukazywać pełnię swojego potencjału. Utwór stanowi mocne otwarcie kampanii promującej EP-kę oraz wyraźny sygnał, że zespół jest gotowy zaznaczyć swoją obecność na międzynarodowej scenie hardrockowej.

źródło: Scream For Existence

Czytaj dalej...

Blindead 23 prezentuje nowy singiel!

Blindead 23 prezentuje singiel „You Are The Universe", który pochodzi z wydanego niedawno albumu „Deuterium".

Zespół o nowym utworze:

„You Are the Universe" zamyka album jako potężną medytacja na temat poddania się, transformacji i wewnętrznego konfliktu. Napędzany miażdżącą dynamiką, przejmującą atmosferą i emocjami, utwór ukazuje bohatera uwięzionego w cyklach strachu, izolacji i samozniszczenia, zanim dotrze do ciężko wywalczonej akceptacji. Utwór zgłębia konfrontację z własną, rozbitą psychiką i akceptację zmiany, zamiast stawiania jej oporu. Ostatni rozdział albumu opowiada o porzuceniu kontroli i odnalezieniu jasności w chaosie. To spojrzenie w głąb siebie, które ostatecznie ujawnia głęboką prawdę: walka, wojna i sam wszechświat zawsze istniały w nas.

Blindead 23, wcześniej znany jako Blindead, to przedstawiciel avant-metalu, na którego czele stoi były gitarzysta Behemoth, Mateusz „Havoc" Smierzchalski i wokalista Patryk Zwoliński, a w jego składzie znaleźli się również Roger Öjersson (ex-Katatonia) i Paweł „Pavulon" Jaroszewicz (Vltimas, ex-Vader, ex-Decapitated). Nowe wcielenie zespołu łączy atmosferę wczesnych nagrań Blindead – sludge i post-metal, z ciężkimi riffami i hipnotyzującą elektroniką – w rozwiniętą i ulepszoną formę. Pierwszymi wydawnictwami po „odrodzeniu" Blindead 23 były EP-ka „Vanishing", a następnie 7-calowy winylowy singiel „Disposed", który był pierwszym nagraniem dla Peaceville Records.

„Deuterium" został nagrany w 2023 roku, ale przez kolejne lata był starannie kształtowany i dopracowywany. Materiał urzeka stratosferycznymi pejzażami dźwiękowymi, które trwają blisko godzinę, tworząc wielowarstwowe i inspirujące dzieło. Sam album jest opisywany jako koncepcyjna podróż, którą należy traktować jako podnoszącą na duchu, a jednocześnie często mroczną refleksją nad duszą. Kontynuując to, co zostało zapoczątkowane przez utwór „Disposed", „Deuterium" to zdecydowanie nowa jakość eksperymentalnego i progresywnego metalu. „Deuterium" został nagrany i wyprodukowany przez Davida Castillo (Opeth, Carcass, Katatonia, Leprous) w Studio Gröndahl w Sztokholmie. Za miks i mastering odpowiada wieloletni przyjaciel zespołu, Kuba Mańkowski.

Tracklista:

Immersion I [07:42]

Immersion II [10:52]

Wither [03:39]

Worst Laid Plans [10:45]

Deuterium [07:46]

Towards the Dark [06:53]

You Are the Universe [06:04]

Blindead 23:


Patryk Zwoliński - vocals

Mateusz Śmierzchalski - guitars, synths, piano & soundcapes

Roger Öjersson - guitars, keys & vocals

Paweł Jaroszewicz - drums

"Deuterium" została zarejestrowana z dodatkowym udziałem:

Maciej Janas - guitars, piano & backing vocals

Vinicius Nunes - bass

Stephane Azam – synths

źródło: Mystic Productionm

Czytaj dalej...

Ron „Bumblefoot” Thal gitarzysta Guns N' Roses i Vinny Appice z Black Sabbath na płycie polskiego gitarzysty!

Piotr Lekki, gitarzysta TSA MNKWL i twórca cyklu "Bochnia Rocks", zapowiada solowy album. Drugim utworem promującym wydawnictwo jest „Enemy of Good”. Teledysk do piosenki można obejrzeć na kanale YouTube Piotra. Premiera już we wtorek 23 czerwca 2026 roku.

W utworze zagrali światowej sławy muzycy: perkusista Vinny Appice (m.in. DIO, Black Sabbath) oraz gitarzysta Ron „Bumblefoot” Thal (ex Guns’n’Roses, Sons of Apollo).

Obok wymienionych wyżej legendarnych muzyków w nagraniu zaśpiewał Damian Michalski (TSA MNKWL), a na basie zagrał włoski muzyk sesyjny Francesco Caporaletti (m.in. Gus G, Vinnie Moore). W teledysku gościnnie na perkusji pojawił się Sławek Puka.

„Ta piosenka w żartobliwym tonie opowiada o tym że lepsze jest wrogiem dobrego, a podobno to moja ulubiona maksyma :)” - wyjaśnia Piotr Lekki.

Premiera albumu "Ghost Of Rock" planowana jest na jesień 2026 roku. Grają na niej gościnnie grają gwiazdy światowego rocka. W trzech utworach na bębnach zagrał Vinny Appice (DIO, Black Sabbath) w dwóch Brian Tichy (Dead Daisies, Billy Idol, Whitesnake).

Gitarowe partie gościnnie nagrali Ron "Bumblefoot" Thal (eks- Guns’n Roses), Rowan Robertson (DIO), Andre Nieri (Virgil Donati, x Grand Discovery), Andy Martongelli (Arthemis, David Dellefson) czy Emiliano Tessitore (Carl Santance, Tim "Ripper" Owens).

Za partie wokalne odpowiada w większości Damian Michalski, kolega z TSA MNKWL, ale w dwóch utworach zaśpiewał także Robert "Sierściu" Mastalerz (4Szmery), wokalista z którym Piotr koncertuje i nagrywa w projekcie akustycznym PiS (Piotrek i Sierściu).

Na płycie wsparli też Piotra także przyjaciele znani z cyklu koncertów "Bochnia Rocks", włoscy muzycy sesyjni: Francesco Caporaletti - bas, Alessio Palizzi - bębny, Tita Tani – bębny. Oraz polscy koledzy: Artur Olkowicz - bas, Robert Świątek - bas, Sławek Puka - bębny i Adam Harris - bas.

Piotr Lekki to doświadczony gitarzysta, kompozytor i producent. Współpracował i dzielił scenę z takimi artystami jak Paul Gilbert, David Ellefson (Megadeth) czy John Corabi (The Dead Daisies).

Jest właścicielem KWART Studio i Leonardo27, gdzie realizuje brzmienie nadchodzącego wydawnictwa. Lekki jest też jednym z filarów grupy TSA MNKWL, z którą wydał dobrze przyjęty album "Niezwyciężony".

Współtworzy też akustyczny skład PiS (Piotrek i Sierściu) ze wspomnianym Robertem Mastalerzem oraz blues-rockowy Evening Standard. Występował w kultowym klubie Whisky a Go Go w Los Angeles.

W 2018 roku wraz z zespołem One otwierał koncert Deep Purple w krakowskiej Tauron Arenie.

Piotr Lekki odpowiada za brzmienie wielu wydawnictw, w tym nominowanej do Fryderyka płyty "Republika 69" zespołu Agressiva 69.

Od 2014 roku wraz z żoną Elą organizuje cykl "Bochnia Rocks", w ramach którego sprowadził do Polski około 80 światowej klasy artystów.

FULL BIO PIOTRA LEKKIEGO:

Piotr Lekki to gitarzysta, kompozytor, producent oraz realizator dźwięku prowadzący KWARTstudio i Studio Leonardo27. Od 2019 roku jest filarem grupy TSA MNKWL, w której odpowiadał również za realizację i produkcję dobrze przyjętego albumu "Niezwyciężony".

Jego portfolio obejmuje współpracę z czołowymi muzykami światowej sceny, takimi jak Paul Gilbert, David Ellefson (Megadeth), Ron Bumblefoot Thal (eks-Guns N' Roses), John Corabi (The Dead Daisies), Tim Ripper Owens (eks-Judas Priest), Gus G (Ozzy Osbourne) czy Vinny Appice (Black Sabbath, DIO). Występował także z bluesmanem Darylem Strodesem i dwukrotnie koncertował w legendarnym klubie Whisky a Go Go w Los Angeles.

Na polskim rynku muzycznym współpracuje z Marcinem Furmańskim oraz współtworzy od 2008 roku akustyczny projekt PiS (Piotrek i Sierściu). W ramach tej inicjatywy regularnie koncertuje z uznanymi instrumentalistami: Jerzym Styczyńskim (Dżem), Markiem Raduli oraz Wojciechem Hoffmannem (Turbo).

Jako producent:

Współprodukował nominowaną do Fryderyków płytę Republika 69 zespołu Agressiva 69.

Produkował i realizował utwór "Water, Water" grupy Stirwater Pawła Mąciwody (Scorpions), który zdobył uznanie na Liście Przebojów Trójki.

Realizował i produkował album "Tysiące Szuflad" projektu Szepta (2023).

W swojej historii ma również otwarcie koncertu Deep Purple w krakowskiej Arenie z zespołem One oraz współtworzenie w latach 90. grupy Obcy, w której składzie znaleźli się m.in. Janusz Radek i Piotr Żaczek. Jest także założycielem blues-rockowej formacji Evening Standard.

Od 2014 roku wraz z żoną Elą jest organizatorem koncertów pod szyldem "Bochnia Rocks", w którym to cyklu odbyło już się około 80 koncertów, na których wystąpili m.in. Simon Phillips, Andy Timmons, Michael Angelo Batio, Richie Kotzen, Carmine i Vinny Appice, Stu Hamm, Jennifer Batten, Virgil Donati, Aleks Skolnick, Vinnie Moore, Doogie White, Paul Gilbert, Ron "Bumblefoot Thal, Carl sanance, Rowan Robertson, Tim "Ripper" Owens, Greg Howe, Mohini Dey i wielu innych. Wielokrotnie wystąpił gościnnie z gwiazdami koncertów.

źródło: Managament

Czytaj dalej...

Dorian Wayne NOWY SINGIEL "HORNS"

Niezależny polski artysta darkwave/post-punk Dorian Wayne prezentuje nowy singiel „Horns”, rockową podróż przez gloryfikację ludzkich wad i niedoskonałości. Piosenka nawiązuje do pracy z własnym cieniem, akceptacji swoich demonów i ciemności, która drzemie w każdym z nas. Łącząc gitary, klimatyczne syntezatory i nawiedzony wokal, „Horns” czerpie inspirację od takich artystów jak Depeche Mode, Twin Tribes i She Past Away, zachowując jednocześnie odrębne i osobiste brzmienie. Dorian Wayne działa na niezależnej scenie undergroundowej od 2025 roku, tworząc muzykę łączącą elementy darkwave, elektroniki, rocka gotyckiego i post-punka. Dla fanów: Depeche Mode, Sad Boy Skeleton, Lebanon Hanover, Drab Majesty, She Past Away.

DATA WYDANIA SINGLA: 15.06.2026 R.

źródło: Dorian Wayne

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS