Menu
Jerzy Szlachta

Jerzy Szlachta

Premiera! ONLY SONS "Through The Night Again" (retro/hard rock/alt metal)

Zespół ONLY SONS powstał w Krakowie w 2018 rokuz inicjatywy Daniela Keslera i Andrzeja Nowaka (w składzie do 2022 roku). Grupa od początku działała jako kwintet muzyków udzielających się w wielu projektach szeroko pojętej sceny metalowej: Redemptor, Moanaa, Ketha, Deivos, Outre, Ulcer, Taraban i Post Profession.

Only Sons początkowo był projektem stoner metalowym. W takim charakterze utrzymany jest debiutancki materiał, czyli "Love, Drugs, Treachery and Deceit" (EP, 2018). W 2019 roku zespół nagrał swój debiutancki album "Lions & Unicorns", który wprowadził elementy muzyki progresywnej, bluesowej, a także klasycznego hard rocka.

Do 2021 krakowska grupa zagrała wiele koncertów u boku takich zespołów takich jak Corrosion of Conformity, Valey of The Sun, Yawning Man czy Bison BC; a także na kilku największych metalowch festiwalach w Polsce: Mystic Festival, Summer Dying Loud, Red Smoke Festival, Rockowisko Zwierzyniec i Bałtów Open Air.

W 2024 roku do Only Sons doszedł nowy wokalista - Daniel Bala Suder (ex-Taraban).

Dzisiaj, 17 kwietnia 2026 roku krakowski zespół pod dowództwem Daniela Keslera wydaj drugi albumu pod tytułem "Through the Night Again". Wydawnictwo ukaże się własnym sumptem w formie cyfrowej (pre-save), na płycie CD oraz w późniejszym czasie na winylu (pre-order). Materiał zarejestrowano w Zed Studio (Frontside, Decapitated) oraz Kossa Buena Studio (Sztywny Pal Azji, Crystal Viper). Za miks i mastering odpowiada Tomasz "Zed" Zalewski (Medico Peste, Dieth), natomiast mastering pod winylową edycję przygotował Bart Gabriel (Avenger, Jag Panzer). Okładkę albumu stworzył Kuba Sokólski (Dormant Ordeal, Entropia), natomiast layout wydawnictwa przygotowano w Kontamination Design (Akhlys, Taake). Autorem loga zespołu jest Xaay, a zdjęcie zespołu wykonał Pastor.

Nowa płyta zespoły Only Sons zawiera 6 autorskich kompozycji utrzymanych w stylistyce retro/hard rocka.

Tak lider zespołu komentuje nadchodzące wydawnictwo: "Jest tu wszystko: pokręcone i techniczne riffy, melodyjne refreny, odjechane i wpadające w ucho gitarowe solówki. Poszerzyliśmy instrumentarium o klawisze/pady i sample dodając do utworów różnorodnych przestrzennych brzmień, które razem z bardzo zróżnicowanymi partiami wokalnymi dały Only Sons zupełnie nową jakość. Fani takich kapel jak: Mastodon, Katatonia, Graveyard, Sentenced czy All Them Witches powinni się "u nas" dobrze poczuć".

Only Sons - Through The Night Again (New Album)
TRACKLISTA:

01. Siren's Song
02. Shallows
03. Doomsday
04. Blindman
05. Anthem of the Unheard
06. Crimson Sunset

LINE-UP:

Daniel Bala Suder - wokal, klawisze
Daniel Kesler - gitara, klawisze
Łukasz Kursa - gitara
Kamil Stadnicki - bas
Wiktor Palik - perkusja

­
źródło: Solid Rock PR

PRO-PAIN wracają po 11 latach z imponującą demonstracją siły

Legendarni hardcore’owi giganci z Nowego Jorku, PRO-PAIN, debiutują w Napalm Records swoim szesnastym albumem studyjnym Stone Cold Anger, który ukaże się 15 maja 2026 roku. Ich pierwsze wydawnictwo od jedenastu lat ukazuje zespół w najczystszej, najbardziej wybuchowej formie: ciężki, gniewny i gotowy do działania materiał dowodzi, że PRO-PAIN nie stracili ani krzty swojej mocy.

Nowy album jest wyjątkowo chwytliwy – łączy groove’owe melodie i porywające riffy gitarowe z wściekłymi, hymncznymi wokalami. Dziesięć nowych utworów stanowi godnych następców hitu Voice Of Rebellion (2015), który osiągnął 3,5 miliona streamów.

Długo wyczekiwany krążek (z powracającym gitarzystą Ericiem Klingerem) otwiera bezlitosny Oceans Of Blood – energetyczny numer, który potwierdza, że po ponad 35 latach działalności zespół nadal nie zwalnia tempa. Utwór tytułowy rozpoczyna się melodyjnymi gitarami unoszącymi się niczym syreny wokół potężnego wokalu basisty i frontmana Gary’ego Meskila.

Odpowiednio nazwany March Of The Giants to pokaz brutalnej siły osadzony na ciężkim, groove’owym fundamencie. Uncle Sam Wants You! prezentuje bardziej rockandrollowe podejście z wyraźnym komentarzem społecznym. Surowy i szczery klimat utrzymuje się w utworach Demonic Intervention oraz Rinse & Repeat.

Chropowaty wokal Meskila dominuje w Hell Or High Water, po czym zespół przechodzi do Scorched Earth, wykrzykując: „I tak się zaczyna…”. Następnie Jonestown Punch dodaje energii szybkim tempem, a Sky's The Limit zamyka album chwytliwymi refrenami do wspólnego śpiewania.

Stone Cold Anger to wciągający, zapadający w pamięć i triumfalny kamień milowy dla PRO-PAIN – imponująca demonstracja siły. Do zobaczenia pod sceną!

Premiera: 15.05.2026

Skład PRO-PAIN:

Gary Meskil – bas, wokal
Jonas Sanders – perkusja
Greg Discenza – gitara prowadząca
Eric Klinger – gitara rytmiczna

źródło: Napalm Records

Blindead 23 – zmiana daty premiery albumu

Debiutancki album Blindead 23 ma nową datę premiery. Finalnie „Deuterium" ukaże się 22 maja, natomiast bez zmian pozostają dwa spotkania promocyjne związane z płytą. Będą miały one miejsce w następujących miastach:

25.04 – Konsulat Kultury, Gdynia

26.04 – Klub Niebo (sala Piekło), Warszawa

Podczas spotkań uczestnicy będą mieli okazję na miesiąc przed premierą odsłuchać nowy album w całości, a towarzyszyć temu będzie specjalnie przygotowana oprawa wizualna. W programie obu wydarzeń znajdzie się również wywiad z Blindead 23 oraz spotkanie z muzykami.

W Gdyni spotkanie poprowadzi trójmiejski dziennikarz Rafał Mrowicki, natomiast w Warszawie gospodarzem wydarzenia będzie Łukasz Dunaj, redaktor naczelny magazynu Noise.

Spotkania są biletowane, ilość miejsc jest ograniczona.

„Deuterium" został nagrany w 2023 roku, ale przez kolejne lata był starannie kształtowany i dopracowywany. Materiał od razu urzeka stratosferycznymi pejzażami dźwiękowymi, które trwają blisko godzinę, tworząc wielowarstwowe i inspirujące dzieło. Sam album jest opisywany jako koncepcyjna podróż, która manifestuje się jako podnosząca na duchu, a jednocześnie często mroczna refleksja nad duszą. Kontynuując to co zostało zapoczątkowane przez utwór „Disposed", „Deuterium" stanowi nową jakość eksperymentalnego i progresywnego metalu. „Deuterium" został nagrany i wyprodukowany przez Davida Castillo (Opeth, Carcass, Katatonia, Leprous) w Studio Gröndahl w Sztokholmie. Za miks i mastering odpowiada wieloletni przyjaciel zespołu, Kuba Mańkowski.

Tracklista:

Immersion I [07:42]

Immersion II [10:52]

Wither [03:39]

Worst Laid Plans [10:45]

Deuterium [07:46]

Towards the Dark [06:53]

You Are the Universe [06:04]


źródło: Mystic Production

II Przystanek Bieszczady Rock Festiwal Lesko 2026 - patronat Polskie Radio Rzeszów

II Przystanek Bieszczady Rock Festiwal nadchodzi! Już 2 maja 2026 rock znów rozbrzmi na Stadionie Miejskim w Lesku !

W tym roku scenę rozgrzeją:

Nocny Kochanek
KSU
Farben Lehre
Stare Dziady
Krusher

Gitary na pełnej mocy, refreny, które znasz na pamięć, i tłum, który czuje rocka! Dołącz do wydarzenia, zaproś ekipę i ogarnij bilety z wyprzedzeniem - widzimy się pod sceną!

Polskie Radio Rzeszów objęło patronatem medialnym to wydarzenie.
Subskrybuj to źródło RSS