Menu

kwiecień 2020

Nowy album Lunatic Soul jesienią 2020!

Mariusz Duda potwierdził wczoraj w swoich mediach społecznościowych, że nagrania nowego, siódmego albumu Lunatic Soul wchodzą w ostatnią fazę. Następca płyt „Fractured” i „Under The Fragmented Sky” jest już prawie gotowy.

„Wielu z Was wie już o tym, że pracuję nad siódmym albumem Lunatic Soul” - pisze Mariusz Duda – „Sporadycznie ukazywały się bowiem informacje ze studia, filmiki, zdjęcia w lesie ;) i wypowiedzi w różnych wywiadach. Przyznaję, nie było zbyt łatwo wbijać się w luki dosyć intensywnej trasy koncertowej riversidowego „Wasteland”, ale jakimś cudem nowa płyta LS jest już w 75% skończona.

Aktualnie jestem na etapie kończenia pracy nad tekstami. W maju i czerwcu planowane będą finałowe nagrania, wokale i dodatki. Premiera nowej, siódmej płyty Lunatic Soul będzie miała miejsce w październiku.”

Już wiemy, że album ukaże się w dwóch wersjach.

Na płycie znajdzie się 6 utworów, całość będzie trwała około 40-tu minut. Album ukaże się również w wersji dwupłytowej, na której znajdzie się… kolejne 40 minut muzyki, głównie instrumentalnej, w tym 26 minutowa suita „Transition 2”. W sumie słuchacze otrzymają więc blisko 80 minut nowego materiału.

Muzycznie nowy album ma być powrotem do korzeni. Dosłownie.

„Płyta będzie mroczno - folkowa, organiczna, słowiańsko - skandynawska.” (…)

„To będzie melodyjny, gęsty i spójny album. Bardzo bliski natury i mego serca, pochodzę wszak z mazurskiej krainy lasów i jezior, tam się urodziłem i tam dojrzewałem, więc „leśne i słowiańskie klimaty” zawsze były i będą częścią mojego życia.” – mówi Duda.

Nowy album Lunatic Soul ukaże się w naszym kraju tradycyjnie dzięki firmie Mystic Production.

Więcej informacji oraz pierwsze dźwięki już wkrótce!

źródło: MYSTIC PRODUCTION
Czytaj dalej...

JOE SATRIANI “SHAPESHIFTING”

Album “Shapeshifting” to koprodukcja Satrianiego oraz Jima Scotta (Foo Fighters, Red Hot Chili Peppers, Tom Petty & The Heartbreakers) z ich wieloletnim współpracownikiem Johnem Cunibertim, który zajął się masteringiem. Satriani zaprosił do pracy nad albumem zarówno starych, jak i nowych współpracowników. Legendarny perkusista Kenny Aronoff (John Fogerty), basista Chris Chaney (Jane's Addiction) i klawiszowiec Eric Caudieux to główni muzycy, których usłyszymy na płycie. Swój duży wkład wnieśli również Lisa Coleman (The Revolution) i Christopher Guest.

Z pierwszym singlem „Nineteen Eighty” w stylu retro Satriani duchowo powraca do okresu, w którym pracował ze swoim pierwszym zespołem, Squares. Pozostając wierny dźwiękom tamtych czasów, użył nawet klasycznego fazera MXR EVH.

„Zawsze byłem wielkim fanem Eddiego Van Halena” - mówi Satriani. „Moim zdaniem on właśnie skrystalizował tę epokę. Na przełomie lat 70. i 80. zachował gitarę rockową. I ja tak właśnie bym zrobił ”.

Przez dwie dekady wirtuoz gitary podróżował po świecie, grając na wyprzedanych koncertach zarówno, jako headliner, jak i członek gwiazdorskiej grupy gitarowej „G3”. Dotychczasowe nagrania studyjne i koncertowe artysty sprzedały się w ponad 10 milionach egzemplarzy na całym świecie. Z jego wielu albumów solowych dwa zyskały status platynowy, a cztery inne – złoty. Artysta otrzymał również 15 nominacji do nagrody Grammy.

JOE SATRIANI – “SHAPESHIFTING”
1. Shapeshifting
2. Big Distortion
3. All For Love
4. Ali Farka, Dick Dale, an Alien and Me
5. Teardrops
6. Perfect Dust
7. Nineteen Eighty
8. All My Friends Are Here
9. Spirits, Ghosts and Outlaws
10. Falling Stars
11. Waiting
12. Here The Blue River
13. Yesterday’s Yesterday

źródło: Sony Music Poland
Czytaj dalej...

Rock Radio 29.04.2020 r g.19.08

W środę w audycji Rock Radio premiera najnowszego czwartego albumu tarnowskiej grupy AnVision "Love & Hate". Można śmiało rzec w pewnym sensie album jubileuszowy, gdyż zespól wydaje swoje płyty zawsze co cztery lata a do tego wydany w tym tak dla nas wszystkich niezwykłym czasie, który jeszcze bardziej zdaje się wołać o nadzieję płynącą ze sztuki. Usłyszycie też rozmowę z wokalistą sympatycznej formacji o nazwie Wiewórka na Drzewie oraz kilka nowych utworów. 

Lista utworów:

AnVision: Love & Hate, Homeless Heart, Rules From Fools, Good Night
The Rolling Stones: Living In A Ghost Town
Paradise Lost: Ghost
Katatonia: The Winter Of Out Passing
Ignea: Queen Dies, I Tuwni
Nightwish: Noise, Harvest
Wiewiórka na drzewie: Powiem że tak, To taki stan
CETI: Linia życia, Oczy martwych miast
Izzy And The Black Trees: Trust No One, Mr. President
Sons Of Apollo: Goodbye Divinity
Czytaj dalej...

Druga płyta łódzkiego NAKED ROOT już w sprzedaży

Na płycie “The Maze” 9 utworów stanowi pewną całość, historię bohaterki tekstów. Nie jest to “concept album”, ale opowiada o młodej kobiecie, o jej związkach (Joy Toy, Numb Affection), o zmaganiach z koszmarnymi wspomnieniami z dzieciństwa i młodości (Thorn), bezsennością (Howling Moon), ze swoimi ograniczeniami wynikającymi z wychowania i otoczenia w którym dorastała (The Maze, Folk Wisdom), z fałszywymi ludźmi (Fair Weather Friends). Nasza postać czasami ucieka w świat marzeń (Stardust), ale wreszcie znajduje swoją drogę i miejsce w życiu, zostawiając za sobą złe doświadczenia (I Won’t Give Up).

Naked Root to zespół działający na łódzkiej scenie muzycznej od początku 2011 roku. Stylistykę zespołu można określić jako szeroko pojęty hard rock z progresywnymi inklinacjami. Każdy z muzyków słucha różnej muzyki i nie jest to tylko rock, choć większość wychowywała się na muzyce Rush, The Police, Marillion, Yes oraz hard and heavy. Te dość odległe od siebie fascynacje muzyczne znalazły wspólny cel: granie muzyki mocnej i energetycznej, ale jednocześnie melodyjnej.

Po dość długim okresie poszukiwań muzycznych i kilku zmianach w składzie, na początku 2016 r. ukazała się debiutancka płyta zespołu zatytułowana po prostu „Naked Root”. Wiosną 2017 r nastąpiła zmiana perkusisty i od tego czasu muzycy koncertowali prezentując materiał z pierwszej płyty i jednocześnie pracowali nad materiałem na drugi album. Jesienią 2019 r. zespół dokonał nagrań w studiu “Manximum Records” i w najbliższym czasie nastąpi premiera płyty “The Maze”.

Skład: Jola Górska – wokal, Tomek Krawczyk – gitara, Arek Wieczorkowski – klawisze, Tomek Hubicki – bas, Grzegorz Szelewa – perkusja.

źródło: Cantaramusic
Czytaj dalej...

KATATONIA nowa płyta i klip

!Katatonia powróciła z nowym albumem. Krążek zatytułowany „City Burials” jest już dostępny, a z okazji premiery muzycy zaprezentowali animowany klip do utworu „The Winter Of Our Passing” będącego trzecim singlem promującym płytę. Video, które stworzył Costin Chioreanu. 
Za produkcję płyty odpowiada duet Nyström / Renkse, materiał został zarejestrowany w Soundtrade Studios, Tri-Lamb Studios & The City Of Glass w październiku i listopadzie zeszłego roku. Miks i mastering „City Burials” to efekt pracy Jacoba Hansena, który tak wspomina prace nad płytą: „Raz na jakiś czas zdarza się, że pracujesz z wyjątkowym arty-stą, a całą sesję będziesz pamiętał do końca życia. Ta sesja była właśnie taka. Jestem naprawdę dumny, że mogłem pracować przy nowym albumie Katatonii”.

Album „City Burials” jest dostępny jako CD, Mediabook CD z bonusowymi utworami, LP oraz w wersji cyfrowej.

źródło:http://openeyepr.pl
Czytaj dalej...

Rock Noc 25.04.2020 r. g.22.00

Zapraszam na Rock Noc z domowego studia, dziś obchodzić będziemy urodziny Fisha. Będzie też dużo klasyki rocka.

Lista utworów:

Marillion: Script For A Jester;s Tear, Garden Party, Chelsea Monday
Fish: Perfume River, Other Side Of Me
Kansas: Can I Tell You, Journey From Mariabonn, Death Of Mother Nature Suite
Steve Hillage: Salomon Song, Searching For The Spark
Blues Company: Blues No Name, Jesienny deszcz
Believe: All I Know
AnVison: Chaising The Light
U2: Bullet The Blue Sky, Red Hill Mining Town

Aya RL "Czerwona"

„Księżycowy krok”
„Ściana” ("Nasza ściana")
„A ja się ukrywam” ("Czy to oni?")
„Unikaj zdjęć”
„Nie zostawię”
„Ulica” ("Ulica miasta")
„Polska”
„Wariant C”
„Pogo I”
„Pogo II”
„Oczy”
„Jazz”
Czytaj dalej...

rockblog33.pl prezentuje: JOHAN BAND

Na początku 2019 roku Janusz „Johan” Stasiak – muzyk ,wokalista, kompozytor i autor tekstów, producent muzyczny oraz były lider formacji JOHANE'S i KORPUS rozpoczął prace studyjne nad swoim nowym solowym projektem artystycznym JOHAN BAND.
Promocja medialna albumu „Do utraty tchu” zapowiadana jest jesienią 2020r. Do udziału w sesjach nagraniowych zostali zaproszeni znakomici muzycy z takich zespołów jak BELIEVE, COLLAGE, RESTLESS, RÓŻE EUROPY oraz gościnnie CROSSROADS, BREAKOUT!
Na albumie zagrał również ROBERT BIELAK - jeden z najlepszych w Polsce skrzypków, lider olsztyńskiej Bohemy artystycznej .
Pod koniec marca 2020r. zostały zakończone prace nad albumem!  Znajduje się na nim 10 utworów z których takie jak IKAR czy ZA HORYZONTEMoraz MIŁOŚĆ gwarantują sukces medialny projektu JOHAN BAND.
Skomponowana i nagrana muzyka to rock&roll z elementami popu oraz rocka progresywnego. Szerokie aranżacje z udziałem m.in. skrzypiec elektrycznych, fortepianu wraz z melodyjnymi riffami gitarowymi  wzbogacają brzmienie płyty.
Kompozytorem całej muzyki na album oraz autorem wszystkich tekstów  jest Janusz Johan Stasiak, od wielu lat członek ZAiKS i SAWP.
Producentem muzycznym płyty jest Mirosław Gil.Projekt JOHAN BAND jest częściowo wspierany przez ZAiKS z Funduszu Rozwoju Twórczości.
Czytaj dalej...

Trivium "What The Dead Men Say"

Nominowana do Grammy metalowa kapela Trivium - w składzie Matt Heafy (wokal, gitary), Corey Beaulieu (gitary), Paolo Gregoletto (bas) oraz Alex Bent (perkusja) - wydaje właśnie swój dziewiąty, długogrający album "What The Dead Men Say". Nad brzmieniem materiału czuwali członkowie Trivium i Josh Wilbur. Najnowszym singlem promującym wydawnictwo jest "Bleed Into Me", wcześniej muzycy opublikowali klipy "Catastrophist" oraz do nagrania tytułowego. Teledysk do drugiego zrealizowano już w czasach kwarantanny. Fani mieli okazję poznać również utwór "Amongst The Shadows & The Stones".

Mimo czasów izolacji, Trivium przygotowali serię działań promocyjnych. W dniu premiery albumu, o godzinie 21:00, Heafy poprowadzi odsłuch płyty na swym kanale Twitch. Z kolei 25 kwietnia na stronie Knotfest.com będzie można zobaczyć występ Trivium z festiwalu Download z 2019 roku. Jednocześnie trwać będzie czat, podczas którego muzycy będą odpowiadać na pytania fanów. Całość rozpocznie się o godzinie 21:00.

Na tym nie koniec. W poniedziałek, 27 kwietnia, Trivium uruchomią wirtualną akcję promocyjną na stronie swojego sklepu, podczas której podpisywać będą płyty. Z kolei w środę, 29 kwietnia, ponownie o 21:00, Trivium i Josh Wilbur uczestniczyć będą w sesji Q&A, którą będzie można śledzić na profilach bandu na Facebooku i YouTube.

Na koniec, 30 kwietnia o 21:00, Trivium na YouTube retransmitować będą swój koncert z Brixton Academy, z 2018 roku. Oczywiście, będzie to także okazja do rozmowy z fanami. Wypatrujcie więc sekcji komentarzy.


Tracklista
"IX"
"What The Dead Men Say"
"Catastrophist"
"Amongst The Shadows & The Stones"
"Bleed Into Me"
"The Defiant"
"Sickness Unto You"
"Scattering The Ashes"
"Bending The Arc To Fear"
"The Ones We Leave Behind"


W 2005 roku Trivium wydali kultowy dziś album "Ascendancy". Magazyn "KERRANG!" uznał wydawnictwo za "Płytę roku", a wysoka sprzedaż zapewniła złoty status w Wielkiej Brytanii. Na całym świecie rozeszło się pół miliona egzemplarzy dzieła. "Metal Hammer" umieścił "Ascendancy" w zestawieniu "100 najlepszych metalowych płyt XXI wieku". Album dał początek sześciu kolejnym, które konsekwentnie docierały do top 25 zestawienia Billboard Top 20 oraz pięciu z rzędu, które znalazły się w top 3 notowania Hard Rock Albums Chart. Kulminacja nastąpiła w 2017 roku, gdy za sprawą krążka "The Sin And The Sentence" łączna liczba streamów zespołu przekroczył ćwierć miliarda. Ponadto, "Betrayer" otrzymał nominację do Grammy w kategorii "Najlepsze wykonanie metalowe" (Best Metal Performance). Krytycy nie szczędzili pochwał i takie tytuły jak "Decibel", "Loudwire", "Ultimate Guitar", "MetalSucks" czy "Metal Hammer" uznały Trivium za jeden z najlepszych zespołów na współczesnej scenie metalowej. O statusie kapeli świadczyć mogą też występy u boku takich gwiazd jak Metallica, Black Sabbath, Iron Maiden oraz udział w tak zacnych muzycznych imprezach jak Download, Bloodstock czy KNOTFEST. Po 20 latach, z 8 płytami w dyskografii oraz setkami wyprzedanych koncertów, Trivium wciąż realizują swe ambicje z 1999 roku. Na dziewiątym albumie "What The Dead Men Say" [Roadrunner Records], kwartet z Florydy wznosi się na wyżyny tworzenia mistrzowskich melodii i refrenów, zakorzenionych w thrashowych gęstwinach, blackmetalowej mocy oraz ekstremalnym klimacie.

źródło: Warner Music Poland
Czytaj dalej...

Everything Everything prezentują nowy utwór!

Everything Everything zaprezentowali nowy utwór „In Birdsong”, który miał premierę w Radio1 w audycji Annie Mac. Ten kawałek to pierwsza nowa muzyka od czasu EP-ki „Deeper Sea” z 2018 roku, która ukazała się po ich czwartym albumie „A Fever Dream” z 2017 roku. To również pierwsze wydawnictwo w ich własnym labelu Infinity Industries. Krążek „A Fever Dream” zadebiutował na #5 miejscu Official UK Albums Chart i był nominowany do nagrody Mercury, a także do dwóch Ivor Novello Awards, co zespół uczcił grając swój największy jak do tej pory koncert jako headliner w londyńskim Alexandra Palace.

Posłuchaj utworu Everything Everything „In Birdsong”: https://youtu.be/mcWwGBHa24g

„In Birdsong” poszerza niekonwencjonalne poszukiwania dźwięków przez Everything Everything. Po wcześniejszej współpracy z producentami, takimi jak James Ford, Stuart Price czy David Kosten, Everything Everything zaprosili Johna Congletona, aby pomógł w ich najnowszym twórczym przedsięwzięciu. Congleton zdobył nagrodę Grammy za pracę nad albumem St. Vincent, ale współpracował także Sharon Van Etten, Angel Olsen i Future Islands.

Jonathan Higgs mówi: „In Birdsong" obrazuje, jak by to było, być pierwszym samoświadomym człowiekiem. Natknąłem się na koncepcję psychologa Juliana Jaynesa, Bicameral Mind Theory: ideę, że na pewnym etapie ludzie mieli dwa osobne umysły, po jednym w każdej połowie naszego mózgu i wiadomości lub polecenia były dostarczane przez jeden i odbierane przez drugi. Te „głosy” uważano za boskie. Teoria głosi, że ostateczne połączenie tych dwóch umysłów z dwustronnym ludzkim mózgiem, który mamy teraz, było początkiem świadomości ludzkości. Chciałem jakoś wstawić tę teorię umysłu do piosenki, ponieważ tak bardzo zachwyciłem się tym pomysłem. Odnalazłem w nim odniesienie do życia i świata oraz wszystkich rzeczy, o których piszę piosenki, jak miłość, sex, śmierć czy człowieczeństwo. Nie zamierzaliśmy teraz udostępniać tej piosenki, ale w czasie pandemii chcieliśmy reagować na to co się dzieje i „In Birdsong” niespodziewanie okazało się najbardziej odpowiednią piosenką. Śpiew ptaków towarzyszył ludzkiemu życiu, zanim jeszcze byliśmy ludźmi, ale w ostatnim stuleciu został zasłonięty lub wypchnięty z naszego życia. W piosence mówię o słuchaniu śpiewu ptaków i świadomości, że jesteśmy częścią żyjącego świata. Przy mniejszej liczbie samochodów, samolotów i ogólnie mniejszej interwencji człowieka wszyscy mieliśmy możliwość ponownego połączenia się z odradzającą się naturą”.

Higgs interpretuje te tematy w niezwykłej oprawie wizualnej utworu. Życie w czasie pandemii uniemożliwia kręcenie konwencjonalnego wideo, więc Higgs zamiast tego poświęcił swój czas na naukę animacji komputerowej. Rezultatem jest grafika „In Birdsong”, którą sam stworzył.

Debiutancki album Everything Everything „Man Alive” ukazał się w 2010 roku. Ich trzy kolejne albumy - „Arc” (2013), „Get To Heaven” (2015) i „A Fever Dream” (2017) trafiły do pierwszej dziesiątki oficjalnej listy albumów w Wielkiej Brytanii. Zespół był dwukrotnie nominowany do Nagrody Mercury i pięć razy do Ivor Novellos. Chwalili ich Pitchfork, NME, The Guardian i wielu innych.


MYSTIC PRODUCTION
Czytaj dalej...

NOWY SINGIEL PARADISE LOST

Nowy album Paradise Lost, „Obsidian”, ukaże się 15 maja. Dziś zespół opublikował drugi singiel z płyty, czyli utwór zatytułowany „Ghosts”. Lyric video do utworu można obejrzeć pod tym linkiem: https://youtu.be/urugx_wSBy8

Wokalista zespołu, Nick Holmes, opisuje utwór jako hołd dla muzyki gotyckiej z lat 80-tych, pod wpływem której pozostawał zespół nawet w swoim najbardziej death metalowym okresie.

O tym, że zespół zdecydował się nie przesuwać premiery wydawnictwa w związku z kryzysem związanym z COVID – 19, Holmes mówi tak:

„W dobie panującego globalnego kryzysu, w momencie kiedy COVID - 19 dotknął w zasadzie wszystkich, w tym oczywiście branżę muzyczną, nasza wytwórnia, Nuclear Blast, zaproponowała nam przełożenie premiery na bardziej stabilny czas w tym roku. Biorąc to pod uwagę fakt, że odbiór muzyki na żywo jest obecnie całkowicie niemożliwy, podjęliśmy decyzję o nieprzekładaniu premiery naszego nowego albumu. Nasi fani nie chcieliby czekać. Muzyki można słuchać praktycznie w każdych okolicznościach, dlatego data wydania, czyli 15.maja, jest jak najbardziej aktualna, i mamy szczerą nadzieję, że nasz nowy album pomoże fanom podnieść się na duchu i będzie swojego rodzaju światłem w ciemności w tych niepewnych czasach! Dziękujemy Wam za nieustające wsparcie przez lata i do zobaczenia na koncertach już niebawem.”

Tacklista "Obsidian" przedstawia się następująco:

1. Darker Thoughts

2. Fall From Grace

3. Ghosts

4. The Devil Embraced

5. Forsaken

6. Serenity

7. Ending Days

8. Hope Dies Young

9. Ravenghast

źródło: Mystic Production
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS