Menu

czerwiec 2021

PREMIERA: KSU – „ROZBITY DZBAN”, PIERWSZY UTWÓR PROMUJĄCY NOWE

Jesienią 2021 roku punkowa legenda Bieszczad – KSU, wyda kolejną, bezkompromisową płytę studyjną. Wydanie Deluxe będzie dodatkowo zawierało zapis koncertu zarejestrowanego 18 sierpnia 2018 roku, z okazji jubileuszu 40-lecia KSU, który zespół świętował w rodzinnych Ustrzykach Dolnych. 10 tysięcy fanów wysłuchało wtedy 46 utworów z całej dyskografii, z ponadczasowymi, pełnymi buntu wśród których znalazły się m.in. „Pod prąd”, „Jabol punk”, „Liban”, „1944”. Będzie to jednocześnie pierwszy koncert wydany w Polsce w formacie 4K. Pierwszym zwiastunem wydawnictwa jest singiel „Rozbity dzban”, w wersji live, z koncertowym klipem.

źródło: Mystic Production
Czytaj dalej...

Rock Radio 30.06.2021 r g.19.08

Andi Deris, Michael Kiske, Michael Weikath, Kai Hansen, Markus Grosskopf, Sascha Gerstner i Dani Löble połączyli swoje siły podczas trasy koncertowej PUMPKINS UNITED WORLD TOUR i wówczas fani zaczęli prosić zespół o płytę zarejestrowaną w takim składzie. Życzenie fanów właśnie się spełniło !

W audycji Rock Radio najnowszy album Helloween będzie płytą wieczoru. Zapraszam w środę 30 czerwca od godz.19.08 do Polskiego Radia Rzeszów.

Lista utworów:

Helloween: Mass Pollution, Angels, Robot King, Down In The Dumps
Yngwie Malmsteen: Demon's Eye, Blue Jean Blues, Paint it Black
Saxon: Immigrant Song, Evil woman, The Rocker
Ellefson: Rebel Yell, Riff Raff
Zimna Wojna: Aspołeczny, Miasto niesprawne
Monster Magnet: Mr. Destroyer, Motorcycle
Joe Bonamassa: A New Day Yesterday/Starship Trooper-Wurm
Czytaj dalej...

PREMIERA: „BEZ CIENIA” – PIERWSZY SINGIEL I TELEDYSK HAPPYSAD Z NAJOWSZEJ PŁYTY „ODRZUTOWCE I KOWERY”

Utwór „Bez cienia” zespołu Happysad to pierwsza zapowiedź dwupłytowego wydawnictwa „Odrzutowce i kowery”, którego premierę firma Mystic Production zapowiedziała na 27 sierpnia 2021 roku. Jubileuszowy album z okazji dwudziestolecia zespołu to zbiór siedmiu utworów nigdy wcześniej niepublikowanych (odrzutowce), oraz kolejnych siedmiu (kowerów), bardzo dobrze znanych, poddanych znacznemu aranżacyjnemu liftingowi.

O utworze „Bez cienia” Kuba Kawalec mówi wprost: Ten króciutki tekst to hołd dla moich przyjaciół, dzięki którym trwa nasza przygoda życia. Dzięki Wam uczę się szanować ludzi, szanować odmienność, lubić świat i ostatecznie akceptować siebie. W szerszym ujęciu niech ta piosenka będzie cegiełką na budowie lepszego i trwalszego społeczeństwa. Tego teraz potrzebujemy i tego nam wszystkim życzę!

Autorem okładki i głównym bohaterem klipu jest urodzony w Pabianicach malarz, rysownik i grafik Nikodem Szewczyk (krabonszcz.com), a zdjęcia kręcono w jego warszawskiej pracowni na Bielanach.

Gdy zobaczyliśmy prace Nikodema, byliśmy w zespole jednomyślni. On musiał być autorem okładki płyty na nasze 20 urodziny. Zwykle zderzamy ze sobą mnóstwo wizji i dyskusje nad oprawą graficzną płyt potrafią trwać w nieskończoność. Teraz nikt nie miał żadnych wątpliwości. Emocje, kolory, kreska, ekspresja, we wszystkich elementach twórczości Nikodema jesteśmy zakochani – tłumaczy Łukasz Cegliński - gitarzysta.

Płyta ukaże się 27 sierpnia 2021 roku w formacie 2CD oraz na dwóch kolorowych winylach.

Natomiast 13 października 2021 nakładem Wydawnictwa Agora ukaże się książka Żanety Gotowalskiej „Zanim pójdę. Długa droga zespołu Happysad", która również zostanie wydana z okazji 20. urodzin zespołu.

źródło: Mystic Production
Czytaj dalej...

The White Stripes świętują 20. rocznicę wydania albumu „White Blood Cells”

25 czerwca w serwisach digitalowych ukazała się specjalna edycja albumu „White Blood Cells”, która zawiera bonusowe wykonania na żywo, nagrane w legendarnym klubie Gold Dollar w Detroit. To właśnie tam The White Stripes zagrali swój pierwszy koncert 7 czerwca 2001 roku, wykonując wszystkie utwory z albumu.

Nazwany przez magazyn Rolling Stone „idealnym połączeniem nieuniknionych, wiecznych melodii z brudnymi, gitarowymi riffami” album ukazał się 20 lat temu, a dokładnie 3 lipca 2001 roku. Już 22 października ukaże się specjalna winylowa wersja „White Blood Cells” na czarnym krążku. Cały album został zremasterowany na potrzeby nowego wydania z okazji 20-tej rocznicy.

Wiosną tego roku ukazała się długo oczekiwana wersja undergroundowego utworu „Seven Nation Army” zremiksowana przez amerykańską grupę muzyczną The Glitch Mob. Będzie on dostępny jako 7-calowy winylowy singiel już 9 lipca. Zawierać będzie utwór „Seven Nation Army (The Glitch Mob Remix)” na stronie A, wraz z logo Third Man Records wytłoczonym na stronie B.

źródło: Sony Music Poland
Czytaj dalej...

Rock Noc 26.06.2021 r g.22.00

Zapraszam an winylowe wydanie audycji Rock Noc, zagrają m,in. Nick Cave And The Bad Seeds oraz grupa Styx.

Lista utworów:

Queens Of The Stone Age: Feet Don't Fail, Head Like A Hounted House, The Evil Haslanded
Republika: Kombinat, Układ sił, Zawsze Ty (Klatka)
Nick Cave And The Bad Seeds (winyl):
Brother, My Cup Is Empty
Loverman
Mercy
Your Funeral...My Trail
Where The wild Roses Grow

Joe Bonamassa: Walk In My Shadow, A New day Yesterday/Starship Trooper-Wurm

Styx (winyl):
Light Up
Lorelei
Mother Dear
Lonely Child

Ray Wilson: Calling All Stations, The Dividing Line, Ripples

Led Zeppelin "Houses Of The Holy"
1. „The Song Remains the Same”
2. „The Rain Song”
3. „Over the Hills and Far Away”
4. „The Crunge”
5. „Dancing Days”
6. „D’yer Mak’er”
7. „No Quarter”
8. „The Ocean”

"In My Time Of Dying"
"Kashmir"
Czytaj dalej...

Kruk & Wojtek Cugowski - premiera klipu i koncert!

Kruk & Wojtek Cugowski nie zwalniają tempa! Już 1 lipca odbędzie się premiera pierwszego teledysku, który promuje najnowsze wydawnictwo tego projektu, „Be There”.

Video do utworu „Rat Race” zobaczyć będzie można podczas specjalnego eventu w Dąbrowie Górniczej, nie zabraknie także niespodzianek dla fanów, w tym wyjątkowego koncertu dla zgromadzonej publiczności!

1.07. 21

19.00 - Warsztat Fabryki Pełnej Życia - Fabryka Pełna Życia (fabrykapelnazycia.eu)

Wstęp wolny!

(Uwaga: ze względu na obostrzenia związane z obecną sytuacją pandemiczną – obowiązujący limit osób w Warsztacie to 90 os.).

Po premierze teledysku odbędzie się spotkanie z zespołem, podczas którego artyści będą odpowiadali na pytania dziennikarzy i fanów. Spotkanie poprowadzi Michał Syska. Będzie także możliwość zdobycia autografów muzyków oraz zakupu płyty.

A po spotkaniu – prawdziwa gratka dla fanów! Na scenie onLemon przed budynkiem warsztatu FPŻ po raz pierwszy usłyszeć będzie można wybrane utwory z najnowszego kruczego krążka na żywo! Zapraszamy!

Teledysk do utworu „Rat Race” został wyreżyserowany i wyprodukowany przez Aleksandra Kozłowskiego ze studia filmowego - Przedmarańcza – Robimy Rzeczy (przedmarancza.pl) . Natomiast na stronie Dabrowa Górnicza dla aktywnych, pod tym linkiem zobaczyć można zdjęcia z produkcji i planu tego klipu (foto: Dariusz Nowak).

Cała inicjatywa wsparta została przez Fabrykę Pełną Życia, Pałac Kultury Zagłębia oraz Miasto Dąbrowę Górniczą.

Gitarzysta Kruka, Piotr Brzychcy komentuje: „Utwór „Rat Race” to taki czarny koń naszej płyty „Be There”, który jako pierwszy singiel wywołał na listach przebojów wiele emocji i poprowadził nas niejednokrotnie na podium. Decyzja o tym, do którego utworu w pierwszej kolejności mamy zrobić klip, była zatem jednoznaczna. Dąbrowa Górnicza i Fabryka Pełna Życia wykazała się inicjatywą i zaproponowali stworzenie takiego teledysku. Aleksander Kozłowski i ekipa Przedmarańcza, z którym współpracowaliśmy po raz pierwszy, pokazał nam, czym jest moc i energia przy tworzeniu obrazu do naszej muzyki. Wyciągnął z nas wszystkie siły, jakie mogliśmy z siebie wykrzesać i jesteśmy niesamowicie zadowoleni z tej współpracy.”

Natomiast Wojtek Cugowski uzupełnia: „Miejsce zdjęć to nieczynna fabryka, która tworzy doskonałą, industrialną scenografię, oddając jednocześnie charakter naszej muzyki. Album „Be There” ukazał się 14 kwietnia, przynosząc sporo pozytywnych recenzji w prasie branżowej, na portalach muzycznych, a także wiele pozytywnych komentarzy od Fanów zespołu Kruk, dla których nasza współpraca jest z pewnością dużym zaskoczeniem, mam nadzieję, pozytywnym. W obecnej chwili pracujemy nad tym, by jesienią bieżącego roku ruszyć w trasę promocyjną płyty „Be There”, koncerty to najlepszy sposób na właściwy odbiór muzyki rockowej, to bezpośrednie spotkanie z Fanami, którego nie możemy się doczekać.”

Najnowszy album Kruka & Wojtka Cugowskiego "Be There" ukazał się 14 kwietnia. Znalazło się na nim osiem kompozycji, a teksty napisał i zaśpiewał Wojtek Cugowski. Płyta spotkała się z rewelacyjnym przyjęciem fanów i mediów i już uznana została za jedną z najważniejszych tegorocznych premier.

Praca nad tym krążkiem trwały prawie dwa lata, ale trudno się temu dziwić, zważywszy jak wyglądał ostatni, pandemiczny rok. Zresztą - czas w jakim powstawały linie melodyczne i teksty napisane przez Wojtka Cugowskiego, odcisnął na nich swoje piętno; album niesie dość mroczne przesłanie, a utwory skłaniają do refleksji nad kondycją dzisiejszego człowieka.

Muzyka Kruka wymyka się sztywnym definicjom – na pewno czerpie inspiracje z klasycznego hard rocka spod znaku Deep Purple czy Rainbow, ale zespół nie boi się długich rozbudowanych kompozycji i flirtu z bardziej progresywnymi dźwiękami. Sam tytuł krążka "Be There" nawiązuje do poprzednich albumów Kruka („Be 3", „Be4ore", „Beyond"), a okładka również kontynuuje temat chłopca, którego postać pojawiła się po raz pierwszy na albumie „Be4ore". Autorką obrazu, który powstał na potrzeby okładki, jest Ewa Toczkowska.

źródło: Metal Mind Productions
Czytaj dalej...

MOTORHEAD "NO SLEEP ‘TIL HAMMERSMITH" 40. ROCZNICA KULTOWEGO ALBUMU KONCERTOWEGO

Fenomen tej płyty najlepiej oddają słowa Lemmyego z 1981 roku: “Wiedziałem że to właśnie koncertowa płyta będzie tą najlepszą, bo my jesteśmy koncertowym zespołem. Nie da się po wysłuchaniu naszych płyt zorientować się jacy jesteśmy naprawdę. Musisz nas zobaczyć na żywo.”.

BMG świętuje tą rocznicę wydaniem specjalnych wersji albumu: 4 płytowego CD box setu, który zawiera m.in. 3 pełne koncerty z trasy, którą nagrywano w celu wydania właściwej płyty oraz 3 nigdy nie publikowane utwory oraz takie materiały kolekcjonerskie jak replika biletu na koncert, przypinka, kostka do gry, no i rzecz jasna obszerna okładka ze zdjęciami archiwalnymi i bogatą treścią. Równolegle dostępne będą wersje 2CD i 2 winylowe, które zawierają jeden dodatkowy koncert i obszerną okładkę, a wydane są w twardej oprawie.

ŹRÓŁO: BMG
Czytaj dalej...

GEESE NOWI PODOPIECZNI WYTWÓRNI PARTISAN/PLAY IT AGAIN SAM I ICH DEBIUTANCKI SINGIEL "DISCO"


fot. Daniel Topete
Geese to zespół rodem z Brooklynu, który powstał jako projekt pomiędzy przyjaciółmi mających na celu zbudowanie domowego studia w piwnicy. Ich debiutancki utwór "Disco" zrodził się z tej samej ambicji - tworzenia muzyki za pomocą wszelkich niezbędnych środków. Zaczęli nagrywać razem, używając trampek jako statywów do mikrofonów i koców przykrywających wzmacniacze, a wszystko to działo się popołudnia po szkolnym dniu, dopóki nie narazili się na skargi dotyczące hałasu. "Disco" łączy w sobie cały niepokój i frustrację związaną z próbą zrozumienia życia w wieku 18 lat z dźwiękową bezpośredniością i luzem. Dziwnie obcy, a jednak dziwnie znajomy.


GESSE - Disco (Official audio)
„Disco" było naszym pierwszym dużym krokiem naprzód jako zespołu. Jest to utwór wzbudzający niepokój, odzwierciedlający wszystkie nasze myśli w tamtym czasie. „Disco” ma w sobie dużo zorganizowanego chaosu. Muzyka, tekst, a nawet sposób w jaki go nagraliśmy przemawiają do pewnego rodzaju maniakalnej energii, którą przepracowywaliśmy. To piosenka, która brzmi jakby wiecznie była na skraju załamania - a jednak zawsze udaje jej się trzymać w garści. We wszystkich naszych utworach jest trochę chaosu, albo poczucie, że emocje mogą eksplodować w każdej chwili” - tak o singlu mówi zespół.

Geese wyda swój debiutancki longplay jeszcze w tym roku, więcej informacji na ten temat wkrótce.

źródło: PIAS
Czytaj dalej...

Trupa Trupa ogłasza nowy teledysk do „Fitzcarraldo” Zespół zapowiada także nowy album i trasę koncertową!

Trupa Trupa zakończyła właśnie prace nad nowym albumem, który ukaże się 11 lutego 2022 w wytwórni Glitterbeat Records (Europa), Lovitt Records (Stany Zjednoczone) i w Antenie Krzyku. Zespół wyda swój pierwszy singiel z nadchodzącego albumu w listopadzie tego roku, ale w międzyczasie prezentuje nowy teledysk, z ostatniej EPki „I’ll Find” do utworu „Fitzcarraldo”. Utwór ten trafił do zestawienia "Best New Music" magazynu Times: "Beautiful, dreamlike tribute to the German film director Werner Herzog’s epic masterwork". Steve Lamacq na antenie BBC powiedział o "Fitzcarraldo": "It takes you somewhere without really going anywhere.".

Teledysk do „Fitzcarraldo” to pierwsze wideo koncertowe w historii zespołu. Klip bazuje na ujęciach z ostatniej amerykańskiej trasy koncertowej TT. Premiera koncertowego teledysku do „Fitzcarraldo” to również zapowiedź tras koncertowych w 2022 roku. W przyszłym roku Trupa Trupa wyruszy w trasę po Europie i Stanach Zjednoczonych w barwach agencji ATC Live i agencji Wasserman Music.

Reżyser Aleksander Makowski o „Fitzcarraldo”: "Ujęcia, które znalazły się w teledysku nakręciłem towarzysząc zespołowi w ich trasie koncertowej po USA. Moje wspomnienia z tego czasu są bardzo mgliste - podczas podróży przez większość czasu nie mogłem dojść do siebie - byłem wiecznie niewyspany i przeziębiony. Nie pamiętam momentu rejestracji większości z tych zdjęć. Na swój sposób to wideo jest dziełem mojej podświadomości, a ponowne oglądanie tych widoków sprawia, że czuję się jak gdybym oglądał swój sen."

Aleksander Makowski (1990) - twórca multidyscyplinarny pochodzący z Warszawy. W jego obszarze zainteresowań i pracy znajdują się reżyseria ruchomych obrazów, tworzenie animacji, projektowanie graficzne oraz muzyka. Absolwent wydziału grafiki warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

źródło: Trupa Trupa
Czytaj dalej...

Cabineth wydaje nowy mini-album

We wtorek, 29 czerwca, ukaże się nasz nowy mini-album "To Co Pomiędzy" zespołu Cabineth, zawierający sześć autorskich kompozycji.

„Nowością jest inne studio, w którym pracowaliśmy (Orion Project studio) oraz realizator Robert Kania. W składzie zespołu również nastąpiły zmiany - za zestawem perkusyjnym zasiada Adam Pokryszka, znany z zespołów Drakon oraz Nostradamus. Na instrumentach klawiszowych gra Joanna Blacha, która na nowej płycie również śpiewa. Dzięki nowemu studiu, brzmienie mocno ewoluowało od naszych poprzednich produkcji" - mówi Tomek Burakowski lider formacji.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS