Menu

Gorgonzolla "Eksploatowani"

Gorgonzolla "Eksploatowani"
Gorgonzolla – mieszanka szczerych tekstów i mocnego brzmienia z dwoma różnymi wokalami.
Zespół Gorgonzolla powstał w 2009 roku, w Warszawie z inicjatywy Bogumiła Panuciaka i Dominika Pajewskiego.
Dwóch przyjaciół, znających się od dziecka, zainspirowanych twórczością takich zespołów jak: Korn, System Of A Down, Rammstein i Sweet Noise postanowiło założyć zespół pełen zróżnicowania muzycznego, który nie mieściłby się w sztywnych ramach gatunkowych.

Gorgonzolla do 2013 roku działała na zasadzie projektu muzycznego, który umieszczał swoje utwory w sieci, gromadząc przy tym dużą ilość odbiorców, która domagała się występów na żywo.
Pierwsze koncerty pozostawiły w pamięci słuchaczy takie utwory jak "Eksploatowani” czy ,,Razem”. Przez trzy lata intensywnego koncertowania, zespół  wystąpował w całej Polsce, zdobywając wyróżnienia, występując podczas eliminacji do festiwalu LUXFEST, na przeglądzie kapel Rykowisko oraz grając przed takimi zepsołami jak: Luxtorpeda, KSU, 2tm2,3 czy Ploretaryat.

W kwietniu swoją premierę miał debiutancki krążek Gorgonzolli, pod tytułem "Eksploatowani”. Jest to zbiór 10 autorskich kompozycji grupy, które w poetyckiej przenośni poruszają ważne tematy jak: niesprawiedliwość i wykluczenie społeczne, brak perspektyw dla młodego pokolenia, narkomania, czy trudne wybory życiowe. Jak mówi zespół:

Nasza muzyka to my, nasze obserwacje otoczenia, przeżycia, i osobiste doświadczenia. Chcemy też, by ludzie mogli wynieść z tego coś, co pomoże im w trudnych chwilach.

Całość utrzymana została w gatunku metalowym z domieszką ciężkich riffów inspirowanych muzyką Thrash Metalową oraz partii wokalnych na zmiane rapowanych i melodyjnie śpiewanych na dwa głosy: kobiecy i męski.

Wydawnictwo promują trzy teledyski do utworów: "Eksploatowani", "Wojna z samym sobą" i najnowszy kompozycji "Renata G.". Gorgonzolla wystąpiła również na 22 Przystanku Woodstock, na scenie Viva Kultura znajdującej się na terenie Pokojowej Wioski Kryszny. Energiczny koncert spotkał się z dużym entuzjazmem publiczności zgromadzonej w słynnym namiocie Krysznowców.

Zespół tworzą:

Wokal - Dominik "Kudłaty" Pajewski,
Gitara - Bogumił "Boogie" Panuciak,
Wokal - Kinga Grądzka,
Gitara - Michał "Ekspert" Szatanowski,
Bass - Michał "Dziadzia" Koter,
Perkusja - Piotr "Colin" Koliński

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.