Menu

The Damned „Darkadelic”!

The Damned „Darkadelic”!
Swoją premierę ma „Darkadelic”, dwunasty studyjny album The Damned. Wśród utworów na płycie można znaleźć nowe ulubione przez publiczność „The Invisible Man”, „Beware of the Clown”, and „You’re Gonna Realise”, które można było usłyszeć już podczas niedawnych koncertów w Europie. Najnowszym singlem promującym „Darkadelic" jest utwór „You’re Gonna Realise”, do którego powstał teledysk: https://youtu.be/CJ_KeKXfdvI

Nowa płyta doskonale reprezentuje zespół, który jest uważany za prekursora punk rocka i gothic rocka. „Darkadelic” to jedne z najostrzejszych piosenek nagranych do tej pory przez The Damned. Zespół przekracza granice gatunków, a nowe utwory są przesiąknięte odniesieniami do klasycznych horrorów i swingującego klimatu Londynu lat 60. Do zespołu w składzie: Dave Vanian, Captain Sensible, Paul Gray i Monty Oxymoron na nowym albumie dołączył perkusista William Granville-Taylor.

Od czasu powstania w 1976 roku, The Damned jest jednym z najbardziej cenionych zespołów wywodzących się z brytyjskiej sceny punkrockowej. Ich debiutancki album zatytułowany „Damned Damned Damned” ukazał się 46 lat temu. Ostatnią studyjną płytą brytyjskich pionierów punk-rocka była „Evil Spirits” (2018 r.), która znalazła się na siódmym miejscu najlepiej sprzedających się albumów w Wielkiej Brytanii. W zeszłym roku The Damned wydali koncertowy album „A Night of a Thousand Vampires”.

Nowa studyjna płyta zatytułowana „Darkadelic” ukazała się jako CD oraz w dwóch wersjach winylowych: tradycyjnej czarnej i limitowanej transparentnej.

Lista utworów „Darkadelic”:

1. The Invisible Man

2. Bad Weather Girl

3. You’re Gonna Realise

4. Beware Of The Clown

5. Western Promise

6. Wake The Dead

7. Follow Me

8. Motorcycle Man

9. Girl I’ll Stop At Nothing

10. Leader Of The Gang

11. From Your Lips

12. Roderick


źródło: MYSTIC PRODUCTION

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.