Menu

Nocny Kochanek "Stosunki międzynarodowe"

Nocny Kochanek "Stosunki międzynarodowe"
Nocny Kochanek pokazał już, czym według zespołu jest „Hewi Metal”, pogodził się z faktem, że w branży muzycznej na zawsze zostanie „Zdrajcą Metalu”, a potem zabrał nas na romantyczną „Randkę w Ciemność”. Czwarta płyta największego polskiego fenomenu metalowego ostatnich lat zabiera słuchaczy w podróż. W podróż autostradą w kierunku Londynu, Sydney, Los Angeles czy Nowego Jorku, gdzie powstawały największe rockowe hity.

Muzycy tym razem postanowili wziąć na warsztat numery, na których sami się wychowali i udowodnić, że klasyki grane w większości stacji radiowych, niewiele różnią się przekazem od tego, co sami Nocni Kochankowie umieścili na swoich wcześniejszych płytach.

Zdajemy sobie sprawę, że wiele rozgłośni radiowych nie emituje naszych numerów ze względu na teksty. Bo jak to tak można śpiewać́ o pigułce samogwałtu albo o sosie czosnkowym kapiącym na biust. Jednocześnie w tych samych rozgłośniach radiowych czy telewizji słyszymy numery gigantów muzyki rockowej, hardrockowej czy metalowej w innych językach, najczęściej po angielsku, których teksty są̨ luźne a nawet frywolne. Postanowiliśmy je przetłumaczyć́, mając na uwadze specyfikę̨ języka, zależności kulturowe oraz nadając im typowy dla nas parodystyczny i pastiszowy charakter.

W taki sposób powstała płyta „Stosunki Międzynarodowe”, na którą składa się 9 znanych wszystkim fanom rocka numerów z autorskimi tekstami Nocnego Kochanka. Premiera albumu miała miejsce 24 września, jednak zespół opublikował wcześniej aż 4 single zapowiadające nowy materiał.

Nocni Kochankowie wzięli udział w live'ach, na które zaprosili wyjątkowych gości - Majkę Jeżowską, Skibę i Dżej Dżeja z zespołu Big Cyca oraz Titusa z Acid Drinkers. Na każdym z nich odbyła się premiera jednego z kawałków, które trafiły na „Stosunki Międzynarodowe” - „Pioruna” wykonywanego w oryginale przez AC/DC, „Nocnego Pociągu” Guns N' Roses oraz „Liźnij Go” znanego z repertuaru KISS. Cykl live'ów zakończyło spotkanie w Empiku, gdzie muzycy znienacka zaprezentowali ostatni premierowy singiel pt. „Pan Od Tortur” znany fanom Helloween.


Podobnie jak w przypadku poprzednich wydawnictw Nocnego Kochanka, artyści w dniu premiery opublikowali wszystkie numery ze „Stosunków Międzynarodowych” na YouTube oraz w serwisach streamingowych. Tym razem jednak, każdy z kawałków został opatrzony w wideo z tekstem do utworu.


źródło: promojukebox.com

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.