Menu

Nanga - Cisza w bloku

Nanga - Cisza w bloku
Premiera projektu NANGA, za który odpowiadają członkowie Lao Che Maciej Dzierżanowski (bity, klawisze, sampler) i Filip Różański (klawisze, sampler) oraz Magda Dobrowska (wokal, teksty, sampler), znana m.in. z zespołu Gang Śródmieście. Gościnnie w nagraniach udział wzięli Karol Gola (Lao Che, ex-Pink Freud), Barbara Wrońska oraz Michał Sobolewski (Fisz Emade Tworzywo, Kim Nowak).

To dziesięć utworów, w których zespół bez znieczulenia przygląda się rzeczywistości. Przekorne, zaskakujące teksty Magdy Dobrowskiej pełne poezji i zadumy nad niezrozumiałym światem to mocny kobiecy głos w muzyce! Zabawa gatunkami - od elektroniki po reagge, różnorodność form, charyzma głosu Dobrowskiej kojarzącego się z ulicznym rapem, narracje pełne aktualnych odniesień i głosu pokolenia, które widzi rozpadający się na ich oczach świat. „Cisza w bloku" przez wielu dziennikarzy już została okrzyknięta jedną z najważniejszych płyt tego dziwnego roku.

NANGA to jedna z najciekawszych muzycznych premier tej mrocznej jesieni. A właściwie całego niepewnością podszytego roku. To zespół, który boleśnie przyjrzał się Polsce...

-Łukasz Kamiński, Gazeta Wyborcza

Ten album to zbiór tęsknot straconego pokolenia"
- Przemysław Bollin, Onet

To muzyka pomiędzy latami 90tymi, a tym co teraz. bez oglądania się za siebie, bez patrzenia w metryki i życiorysy. Z aurą tajemnicy, z pomysłem i niewymuszoną zadziornością. Z mądrym przekazem. I tak zwyczajnie, w dobrym tego słowa znaczeniu, przebojowa.

-Marcin Cichoński, Radio 357

Lista utworów:

1.profet
2. szakira
3. dziki zachód
4. parawanizm
5. smutne lato
6. jak dinozaury
7. zanim
8. to nic feat. Barbara Wrońska
9. ludzie rowery
10. Steinway

You Tube:

https://www.youtube.com/watch?v=4_AlP_--sYk

https://www.youtube.com/watch?v=LVs6GwapzzM

Wydawca: Mystic Production

źródło: Mystic Production

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.