Menu

INXS - Live Baby Live: Wembley Stadium

INXS - Live Baby Live: Wembley Stadium
13 lipca 1991 INXS zagrało na słynnym stadionie Wembley jeden z najlepszych koncertów w całej karierze. Widowisko podziwiało 74 tys. fanów w ekstazie. Po kilkunastu latach na scenie, zespół był w szczycie formy.
Przed zdecydowanie przedwczesną śmiercią Michaela Hutchence’a, INXS zagrało ponad 2000 koncertów, jednak Wembley było niepowtarzalnym doświadczeniem. Zarówno zespół, jak i publiczność zachowywali się tak, jakby mieli świadomość doniosłości chwili. Co ciekawe, na koncercie nie było ramp, ekranów z widowiskowymi wizualizacjami, chórków, scenografii i – co oczywiste – telefonów komórkowych. Scena należała do sześciu facetów, którzy grali tak, jakby od tego zależało ich życie. W setliście hit gonił hit, a cały spektakl trwał niemal dwie godziny. Dzięki wydawnictwu „Live Baby Live” możemy odtworzyć ten niesamowity wieczór w domowym zaciszu.
Oryginalne wydanie albumu „Live Baby Live” (1991) trafiło do pierwszej dziesiątki list sprzedaży w Australii oraz Wielkiej Brytanii. Nowe wersje zostały zremiksowane przez Sama Okella w Abbey Road Studios. Do CD i LP dołączono m.in. niepublikowane wcześniej zdjęcia czy eseje autorstwa muzyków INXS.

źródło: Universal

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.