Menu

"Patience " Mannequin Pussy

"Patience " Mannequin Pussy
Indie punkowy zespół z Filadelfii Mannequin Pussy wydał album ‘Patience’ 21 czerwca nakładem Epitaph. Wydawnictwo podąża za ich ostatnim albumem ‘Romantic’ z 2016 roku, który był debiutem dla Epitaph.

Trzeci pełnowymiarowy album Mannequin Pussy ‘Patience’ to płyta zafascynowana fizycznymi doświadczeniami ciała, a zawarte na nim piosenki dotyczą ruchu ust, rąk, serca, mówią o skórze, zębach i kościach.
Głęboko nawiązując do fizyczności, członkowie zespołu: Colins Rey Regisford (bas, sample, wokal), Kaleen Reading (perkusja, instrumenty perkusyjne), Marisa Dabice (gitara, wokal) i Athanasios Paul (gitara, klawisze) przewodzą emocję za pomocą potężnych riffów, thrashowych rytmów i wokali, wywołując natychmiastowe i nieokiełznane reakcje jelit. Jednak przez cały czas na ‘Patience’ zespół kontrastuje surową witalność z zawiłościami melodycznymi i aranżacyjnym pięknem, budując dziwne i silne napięcie, sprawiając, że album daje poczucie oczyszczenia. Album zestawia dziką zmienność Mannequin Pussy z narracją głosu, będącym często dokuczliwie wrażliwym.

Pierwszym ujawnionym utworem jest ‘Drunk II’.

“W tej chwili zbyt łatwe jest patrzenie na tę piosenkę czując mieszankę litości i wstrętu do siebie i emocji, które w nią wlaliśmy. Nigdy nie widziałam rozpadu jako czegoś innego niż emocjonalne tortury. Ale teraz rozumiem, że rozpad jest darem. Złamane serce jest darem. Ktoś opuszcza twoje życie, dając ci jedną z najbardziej uczciwych rzeczy, które możemy doświadczyć. Wybór opuszczenia twojego życia przez kogoś, jest wymownym powiedzeniem prawdy: oni nie mogą być dla Ciebie w sposób, jaki sobie tego życzysz. Nie mogą cię kochać w sposób, jaki ty kochasz ich. Zajęło mi to długi czas by zrozumieć, że lepiej być samemu, niż być z kimś kto naprawdę nie chce tu być. Nie powinieneś nigdy przekonywać kogoś, by cię kochał.”.

Teledysk powstał w reżyserii Marisy Dabice.

“Chciałam uchwycić uczucie, gdy wielu z nas doświadcza złamanego serca i stara się iść dalej” - mówi o teledysku Dabice. “Udajemy, że się bawimy, więc jesteśmy społecznie do przyjęcia dla tych dookoła nas. Mamy nadzieję, że picie nas uszczęśliwi i chcemy, aby noce prowadziły nas w ramiona pięknych nieznajomych, którzy będą chwilowo rozpraszać nasz ból. W teledysku do ‘Drunk II’ chciałam połączyć rzeczywistość i fantazję - gdzie nie jesteś całkiem pewny czy moja postać mówi po prostu o rozstaniu z kolegami z zespołu i przyjaciółmi, czy o utraconej miłości lub o spotkaniach z pięknymi nieznajomymi każdej nocy. Chciałam pokazać, jak się czuje ktoś ze złamanym sercem - nie ma znaczenia gdzie jesteś, czujesz się jakbyś był jedyną osobą ze złamanym sercem. Jakby każdy dookoła był głęboko zakochany, ty jesteś całkowicie sam. Nie ma znaczenia kogo spotykasz, bo nie przestajesz myśleć o tej osobie, która cię zostawiła.”.


Kolejnym teledyskiem jest 'Cream'.

Marisa Dabice (gitara i wokal) wyjaśnia: “Do muzyki chcieliśmy stworzyć dziwaczny, monochromatyczny i kolorowy świat. Reżyserka Hanna Hamilton wsłuchała się w tekst utworu i stworzyła wokół niego historię. Bycie śledzonym i posiadanym przez jednostkę, która kontroluje ludzi wokół siebie. To jak klasyczny horror z lat 70., który chciałabym aby istniał w prawdziwym życiu.”.


‘Patience’ powstał w Studio 4 w Conshohocken, w Pensylwanii. Przy tworzeniu albumu, Mannequin Pussy pracowali z producentem i inżynierem Willem Yipem (Quicksand, The Menzingers), który stworzył wybuchowe brzmienie, nigdy jednak nie przysłonił subtelności piosenek zespołu.
“W przeszłości nasz proces nagraniowy był chaotyczny, ale praca z Willem wyglądała zupełnie inaczej” - mówi Dabice. “To pomogło nam pokazać nasze postępy w ciągu ostatnich kilku lat i stworzyć bardzo wyraziste brzmienie, pokazując czym naprawdę jest Mannequin Pussy.”.


YouTube

Tracklista:

1. Patience

2. Drunk II

3. Cream

4. Fear/+/Desire

5. Drunk I

6. High Horse

7. Who You Are

8. Clams

9. F.U.C.A.W.

10. In Love Again

źródło: sonicrecords.pl

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.