Menu

Eagles – Hell Freezes Over [25th Anniversary Reissues]

Eagles – Hell Freezes Over [25th Anniversary Reissues]
„Hell Freezes Over” – tak nazywał się album, który wydano w kwietniu 1994 z okazji reaktywacji The Eagles. Tytuł spędził dwa tygodnie na szczycie list przebojów, jak również zaowocował bardzo udaną trasą koncertową trwającą dwa lata. 8 marca 2019 do sklepów trafi jubileuszowa edycja płyty z okazji 25-lecia premiery.
Za produkcję „Hell Freezes Over” odpowiadają Elliot Scheiner, Rob Jacobs oraz zespoł The Eagles. Za remaster odpowiada Bob Ludwig.
Na „Hell Freezes Over” możemy usłyszeć skład The Eagles z czasów „Long Run”: Don Henley (perkusja, wokal), Glenn Frey (gitara, wokal), Joe Walsh (gitara, wokal), Don Felder (gitara, wokal) oraz Timothy B. Schmit (bas, wokal). Poza 11 koncertowymi utworami z sesji z kwietnia 1994 z Warner Burbank Studios, na płycie usłyszymy 4 nowe utwory w wersji studyjnej.
Singiel „Love Will Keep Us Alive” z wokalem Schmita trafił na pierwsze miejsce listy Billboard Adult Contemporary w 1995 roku. Na „Hell Freezes Over” trafiła również m.in. akustyczna wersja „Hotel California”, „New York Minute” z udziałem Burbank Philharmonic Orchestra czy „Desperado” z emocjonalnym wokalem i pianinem Henleya.
„Hell Freezes Over” to wspaniały hołd dla jednej z najlepszych i najbardziej uwielbianych amerykańskich grup wszech czasów.
Universal

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.