Menu
Jerzy Szlachta

Jerzy Szlachta

WEAK & MORTAL "The Darkest Places On The Earth"

Muzykę tego zespołu polecamy fanom takich zespołów jak: Akercocke, (późny) Voivod, Integrity, Igorrr, Disembodied .
­
Po zawieszeniu działalności CORTEGE na początku 2025 roku, Sebastian Bartek i Kamil Szuszkiewicz postanowili kontynuować działalność muzyczną pod nazwą WEAK AND MORTAL. Duet pozostał w gatunku death metalowym, ale muzycy postanowili otworzyć się na inne brzmienia, co zaowocowało progresywnymi strukturami utworów, wprowadzającymi do ich muzyki elektronikę i sample.

Po bezskutecznych poszukiwaniach nowych członków zespołu, Sebastian i Kamil postanowili nagrać debiutancki materiał samodzielnie.

W grudniu 2025 roku duet wszedł do czeskiego studia nagraniowego DiGaZ w Karwinie, gdzie nagrał swoją debiutancką EP-kę „The Darkest Places on the Earth". Za konsoletą zasiadł Tom „Digaz" Pletnický (Inferno, Thenemis), który znacząco wpłynął na ostateczny kształt wydawnictwa. Okładkę wykonał Kamil Szuszkiewicz.

Debiutancka EP-ka WEAK AND MORTAL zawiera cztery utwory, co daje prawie dwadzieścia pięć minut mrocznej, ciężkiej, niekonwencjonalnej, a momentami wręcz hymnicznej muzyki.

EP ukazała się 31 marca 2026 roku nakładem niemieckiej wytwórni A.D.G Records.

Weak And Mortal - The Darkest Places On The Earth (full ep) | Progressive Death Metal

TRACKLISTA:

01. Human-infested
02. Begging for death
03. Blood communion
04. The bad source

Solid Rock PR

Reedycja kultowego debiutu Macabre

Debiutancki album Macabre „Gloom" to prawdziwy kamień milowy w historii muzyki death / grind. Dziś, w ramach serii Classic Blast, ukazuje się reedycja tej przełomowej płyty i jest dostępna następujących formatach: CD Jewel Case, Blue Marble LP i Splatter LP.

Pierwotnie wydany w 1989 roku, „Gloom" jest jednym z najbardziej charakterystycznych i wpływowych albumów wczesnej sceny death/grind. Łącząc elementy death metalu, grindcore, thrashu i hardcore punk, album to surowy i ostry atak, który świetnie zdefiniował muzyczną tożsamość zespołu z Illinois. „Gloom" charakteryzuje się ostrymi, agresywnymi riffami, zawrotnym tempem i surowymi, punkowymi wokalami. Teksty utworów skupiają się na prawdziwych zbrodniach i seryjnych mordercach, przesycone charakterystycznym dla zespołu czarnym humorem i szybko stały się znakiem rozpoznawczym Macabre. Pięknie wydana reedycja zadowoli wszystkich starych fanów zespołu, a młodemu pokoleniu przybliży absolutny klasyk undergroundu.

W lipcu Macabre wystąpi w Europie w następujących miejscach:

European Killing Spree 2026:

03.07 Trutnov, CZ - Obscene Extreme Festival

04.07 Trutnov, CZ - Obscene Extreme Festival

05.07 Kraków, PL - Hype Park

06.07 Warszawa, PL - Hydrozagadka

08.07 Malmö, SZWECJA - Plan B / Malmö

09.07 Fredericia, DK - Metal Magic Festival

10.07 Rotterdam, NL - Baroeg

11.07 Torgau, DE - In Flammen Open Air

źródło: Mystic Production

Rzeszowskie RSC na scenie Las, Woda & Blues !

Przed Wami RSC , zespół z duszą, historią i brzmieniem, które od ponad czterech dekad porusza polską scenę muzyczną.

Zespół powstał w Rzeszowie w 1981 roku i od tamtej pory konsekwentnie zapisuje się w historii polskiego rocka. Muzycy koncertowali z czołówką krajowej sceny oraz występowali na prestiżowych festiwalach, m.in. w Jarocinie, na Rockowisku w Łodzi czy Open Rock w Krakowie.

Już w 1983 roku zdobyli złotą płytę, a utwory „Życie to Teatr” i „Fabryka snów” trafiły na kultową składankę „Na Luzie”.
Po latach RSC wróciło w oryginalnym składzie sprzed 34 lat , co do dziś uznawane jest za ewenement na polskim rynku. Zespół nie zwalnia tempa, ich singiel „Życie to tylko walc” zadebiutował na Liście Przebojów Trójki i zdobył 1. miejsce na antenie Wietrznego Radia w Chicago.

Na ten koncert czekaliśmy szczególnie…

Jacek , organizator festiwalu- bardzo chciał usłyszeć RSC na scenie Las, Woda&Blues. Choć nie ma go już z nami, wierzymy, że ta muzyka wybrzmi także dla Niego.
Bądźcie z nami tego wieczoru.

Niech te dźwięki połączą nas wszystkich pod sceną Las, Woda & Blues

Koncerty: ulica Słoneczna 49, Radzyn, Poland 30.04. - 03.05.2026 r.

Powrót Trion po 13 latach – nowy album „Terra Tiempo"

Nowa płyta Trion „Terra Tiempo" to powrót holenderskiego tria progrockowego po 13 latach przerwy. Muzycznie Terra Tiempo kontynuuje styl Trion – warstwowe aranżacje gitar i klawiszy z wyraźnymi wpływami rocka z lat 70-ch.

Zespół umiejętnie balansuje między nostalgią a nowoczesnym podejściem do kompozycji, unikając wtórności. Fundamentem brzmienia są gęste partie Mellotronu, organów Hammonda oraz syntezatorów, które budują symfoniczny rozmach. Przeplatają się one z precyzyjnymi liniami gitary elektrycznej i akustycznej Eddiego Muldera, przywodzącymi na myśl najlepsze tradycje grupy Camel. W przeciwieństwie do poprzedniego wydawnictwa, nowe utwory charakteryzują się swobodniejszą ekspresją i większą dynamiką - co sprawia, że album zyskuje na różnorodności i dramaturgii.


„Terra Tiempo" to album skrojony z myślą o słuchaczu, nie o krytyku. Trion wraca cicho, bez fanfar – i właśnie dlatego warto go usłyszeć.

źródło: OSKAR Records
Subskrybuj to źródło RSS