Menu

październik 2020

ARCTIC MONKEYS - LIVE AT THE ROYAL ALBERT HALL premiera albumu już 4 grudnia!

Arctic Monkeys zapowiada wyjątkowy, koncertowy album! Arctic Monkeys i organizacja War Child UK z radością ogłaszają wydanie „Arctic Monkeys - Live At The Royal Albert Hall”, albumu który ukaże się 4 grudnia 2020 roku. Cały dochód ze sprzedaży trafi do War Child UK, aby pomóc wypełnić deficyt, który może sięgać 2 milionów funtów, z którym będą borykać się w 2021 roku, a który spowodowany jest niszczycielskim wpływem Covid-19 na ich fundusze. Pieniądze te są pilnie potrzebne, aby wesprzeć tych, którzy zostali najbardziej dotknięci wirusem.

W dniu 7 czerwca 2018 roku zagraliśmy bardzo specjalny koncert w londyńskim Royal Albert Hall. Wszystkie dochody z tej pamiętnej nocy zostały przekazane na rzecz War Child UK w celu wsparcia ważnej pracy, jaką wykonują, chroniąc, edukując i rehabilitując dzieci, które doświadczyły traumy konfliktu i horroru wojny. Sytuacja, która była zła w 2018 roku, teraz jest rozpaczliwa, a te dzieci i ich rodziny potrzebują naszej pomocy bardziej niż kiedykolwiek. Cieszymy się, że możemy wydać album nagrany tego wieczoru w The Royal Albert Hall, aby zmniejszyć deficyt funduszy War Child UK i kontynuować ich cenną pracę.

Cały dochód zostanie przekazany na cele charytatywne. Z góry dziękujemy wszystkim naszym fanom za wsparcie tego wydawnictwa, co z kolei oznacza wsparcie dla War Child UK - Arctic Monkeys.

Nagrany na początku trasy koncertowej promującej „Tranquility Base Hotel + Casino”, „Arctic Monkeys - Live At The Royal Albert Hall” zawiera 20 najwspanialszych momentów z historii zespołu.

źródło: sonicrecords.pl
Czytaj dalej...

NANGA- to było smutne lato

"smutne lato” to druga odsłona albumu „Cisza w bloku” zespołu NANGA. To projekt producencki artystów związanych z Lao Che – Maćka Dzierżawskiego i Filipa Różańskiego, którzy do współpracy zaprosili Magdę Dubrowską, wokalistkę znaną z zespołu Gang Śródmieście.

Maciej Dzierżanowski i Filip Różański: Pracując nas albumem, czerpaliśmy z różnych muzycznych stylów, wychodząc z założenia, że granie jednego gatunku muzyki na dłuższą metę jest zwyczajnie nudne. A po co się nudzić, skoro można tworzyć bardzo różne stylistycznie utwory, jednocześnie zachowując własny, oryginalny sznyt? Odważnie i jakby trochę na przekór obowiązującym modom, sięgnęliśmy do reggae, gatunku, który dziś wydaje się być trochę w odwrocie, trochę passé. Oczywiście „smutne lato” to nie „czysta forma” tej stylistyki, ale inspiracje są na pewno wyczuwalne.

Magda Dubrowska: Kiedy zastanawiałam się nad tekstem do tego utworu, przypomniały mi się słowa mojego kolegi, DJ-a reggae, który narzekał, że od jakiegoś czasu nie gra imprez, bo nikt już nie słucha tej muzyki, ludzie nie chcą się przy niej bawić. I to mnie zainspirowało. Akcję piosenki osadziłam w Mielnie, bo jestem z Koszalina i te rejony są mi bliskie. Mielno też jest trochę takim reliktem jak reggae. Niemodnym kurortem ze starych taśm VHS. I tak się to splotło w całość.

Płyta „Cisza w bloku” ukaże się nakładem Mystic Production. W utworach usłyszymy znakomitych gości – pojawiają się w nich Karol Gola , Barbara Wrońska oraz Michał Sobolewski znany z Fisz Emade Tworzywo.

Jak napisał w recenzji Łukasz Kamiński na łamach wyborcza.pl: Zespół, który boleśnie przyjrzał się Polsce. Lao Che mówi "do widzenia", NANGA "dzień dobry".


źródło: Mystic Production
Czytaj dalej...

KSU wyda płytę winylową !

Dziś odbył się próbny odsłuch nowego winyla zespołu KSU. Zgodnie stwierdziliśmy, że płyta brzmi świetnie i może pojechać do tłoczni, tak aby jeszcze w tym roku ucieszyć wiernych fanów. Pierwszy egzemplarz Siczka zostawił u redaktora z odpowiednią dedykacją. Dźwiękowa relacja z tego wydarzenia pojawi się w audycji Rock Radio 4 listopada oczywiście w Polskim Radiu Rzeszów. Pozdrawiamy Eugeniusz „Siczka” Olejarczyk i Jerzy Szlachta.
Czytaj dalej...

Rock Radio 28.10.2020 r g.19.05

Rock Radio - środa godz.19.05 - Polskie Radio Rzeszów a w nim trzy tematy. Dwa na zdjęciach a trzeci nazywa się Marcin Pająk z którym porozmawiam przez telefon.

Lista utworów:

Joe Bonamassa:

When One Door Opens
Why Does It Take So Long To Say Goodbye
Lookout Man !
High Class Girl

Pearl Jam Unplugged:

Alive
Black
Jeremy

Airbag: Into The Unknown
Tension Zero: Dąb

Marcin Pająk: 

Last Day (Part One)
Nothing Is Real

Long Distance Calling:

Sharing Thoughts
Beyond Your Limits
Czytaj dalej...

AC/DC z klipem do „Shot In The Dark”!

AC/DC prezentują teledysk do singla „Shot In The Dark”, który został wyreżyserowany przez Davida Malleta. Przed premierą wideo na YouTube, fani mogli zobaczyć rozmowę z twórcą klipu i zespołem o najlepszych historiach związanych z nagrywaniem ich klipów. Australijczycy wracają po 6 latach z 17. w karierze albumem. Premiera płyty „Power Up” odbędzie się 13 listopada.

Singiel „Shot In The Dark” współtworzyli Angus Young, Brian Johnson, Cliff Williams, Phil Rudd oraz Stevie Young. Z zespołem przy najnowszej płycie współpracował znany wszystkim fanom producent - Brendan O’Brien. Ten sam, którego możemy kojarzyć z „Black Ice” z 2008 roku i „Rock Or Bust” z 2014 roku. Najnowsze wydawnictwo składa się z 12 utworów i możemy mieć pewność, że usłyszymy na nim charakterystyczne brzmienie legendarnego zespołu. W ramach prac nad nowym albumem zespół ponownie połączył siły z producentem Brendanem O’Brienem, który jest odpowiedzialny za takie projekty jak: „Black Ice” z 2008 roku, czy „Rock Or Bust” wydanym w 2014 roku. Na najnowszej płycie AC/DC składającej się z 12 utworów będziemy mogli usłyszeć charakterystyczne brzmienie legendarnego zespołu za które pokochali go fani.
Album „Power Up” zostanie wydany w wielu wersjach, co z pewnością zadowoli muzycznych kolekcjonerów. Ciekawostką jest limitowana edycja Deluxe, która zawiera specjalny neonowy napis i wbudowany głośnik, z którego będzie można usłyszeć piosenkę „Shot In The Dark”. Wewnątrz znajdziemy m. in. książeczkę z unikatowymi zdjęciami.
Lista utworów: 1. Realize 2. Rejection 3. Shot In The Dark 4. Through The Mists Of Time 5. Kick You When You’re Down 6. Witch’s Spell 7. Demon Fire 8. Wild Reputation 9. No Man’s Land 10. Systems Down 11. Money Shot 12. Code Red

AC/DC to jeden z najbardziej popularnych zespołów w historii rocka. Grupa sprzedała ponad 200 milionów albumów na świecie! AC/DC zostali przyjęci do Rock and Roll Hall of Fame w 2003 roku, a w 2010 zgarnęli nagrodę Grammy w kategorii Best Hard Rock Performance za utwór „War Machine”.

źródło: Sony Music Poland
Czytaj dalej...

11. Imielin Blues Festival przesunięty

Ze względu na obecny stan pandemii w kraju, 11 edycja Imielin Blues Festival odbędzie się w innym terminie.

Planowany nowy termin festiwalu to grudzień 2020 roku. -"Czekamy na rozwój sytuacji pandemicznej w kraju, w najbliższych tygodniach podamy nową datę imielińskiego święta bluesa" - mówi Grzegorz Kapołka, dyrektor artystyczny festiwalu.

11. Imielin Blues Festival miał odbyć się w dniach 7 - 8 listopada 2020 w D.K. Sokolnia w Imielinie.

źródło: Halo Media
Czytaj dalej...

Michał Giercuszkiewicz - premiera płyty na LP i nowy teledysk

Michał „Gier" Giercuszkiewicz był jedną z największych indywidualności polskiej sceny muzycznej, charyzmatyczny perkusista, nietuzinkowa osobowość, żywa legenda bluesa, rocka i jazzu.

6 listopada ukaże się jego ostatni album "Wolność" w formacie LP.

Winylowa edycja wydawnictwa wydana zostanie z inną okładką, niż album w formacie CD. Znajdzie się tu także na nowo nagrana i zaaranżowana jedna z kompozycji - "Friendship", która na winylu będzie nosić tytuł "Friendship 2". Pierwotnie instrumentalny utwór został wzbogacony o tekst, stanowiący wymowne postscriptum do ostatnich wydarzeń. Słowa te wyśpiewała Natalia Kwiatkowska. Właśnie do kompozycji "Friendship 2" powstał teledysk, który promuje wersję winylową płyty "Wolność". 

Na pierwszym krążku, zatytułowanym „Dzisiaj", znajdują się premierowe kompozycje w wykonaniu znakomitych muzyków polskiej sceny bluesowej, rockowej i jazzowej, którzy zaproszeni i zainspirowani przez Michała Giercuszkiewicza, występują tutaj w różnych konfiguracjach. W nagraniach, oprócz Michała Giercuszkiewicza, udział wzięli : Bronisław Duży, Krzysztof Głuch, Antoni Gralak, Grzegorz Kapołka, Michał Kielak, Agnieszka Łapka, Andrzej Rusek, Mirosław Rzepa, Jorgos Skolias, Józef Skrzek oraz spiritus movens projektu - Leszek Winder.

Druga płyta pod tytułem „Wczoraj", to interesujący zestaw nigdy wcześniej niepublikowanych nagrań, w tym m.in. unikalne nagrania koncertowe Ryszarda Riedla i zespołu Dżem, Józefa Skrzeka z grupą Bezdomne Psy, oraz Janka „Kyksa" Skrzeka. Zawarto też tutaj premierową kompozycję "Wolność", która w wersji CD znalazła się na pierwszym krążku.

Michał „Gier" Giercuszkiewicz swoją karierę zaczynał na początku lat 70. w zespole Apogeum. Był perkusistą wielu legendarnych polskich zespołów bluesowych i rockowych (m.in. Dżem, Apogeum, Kwadrat, Krzak, SBB, Free Surprises, Cree, Bezdomne Psy, Śląska Grupa Bluesowa, Jan i Józef Skrzek, Loco Richter, Elżbieta Mielczarek). Giercuszkiewicz współtworzył i nagrał większość znanych utworów grupy Dżem z Ryszardem Riedlem. Artysta przez wiele lat mieszkał w Bieszczadach w zbudowanym przez siebie domu na wodzie na Zalewie Solińskim, zmarł 27 lipca 2020.

LP 1 DZISIAJ
strona A
1. Dwa księżyce
2. Dolne miasto
3. Nocny prąd
4. Gyear

strona B
1. Tratwa
2. Friendship 2
3. Mich
4. Wyspa Skalista
5. Pan Demon
6. Wpadnę jutro

LP 2 WCZORAJ
strona A
1. Czerwony jak cegła
2. Whisky
3. Szum z Bieszczad

strona B
1. When You Left Me
2. Do przyjaciela
3. Wolność

źródło: Metal Mind Productions
Czytaj dalej...

Tension Zero - "Dąb" nowy utwór !

Tension Zero w pierwszym, w swojej historii, polskojęzycznym utworze "Dąb". Po świetnie przyjętym debiucie („Human.exe” z 2017 roku) grupa zapowiedziała niedawno drugi album pod tytułem „Choices”, który ma się ukazać już zimą. Nowy materiał to ewolucja w ich artystycznej drodze. Zespól wykonujący do tej pory muzykę z pogranicza rocka i metalu progresywnego, w drugim singlu „Dąb” pokazuje tym razem akustyczne oblicze.
Tension Zero to pięć osób, muzycznych światów, spojrzeń przez pryzmat dźwięków na emocje i otaczającą rzeczywistość. Za mikrofonem stoi ćwierćfinalistka jednej z edycji Voice Of Poland Dominika Kobiałka. Nowy singiel i teledysk Dąb” to refleksja na temat, wyborów których musimy dokonywać w naszym życiu:
"Okrutny czas
wybierać każe nam
pogania do przodu choć plecy zgina żal
Okrutny czas
wybierać każe nam
popycha do przodu
choć od żalu rośnie garb"


Tension Zero:
https://www.facebook.com/TensionZeroBand
https://tensionzero.bandcamp.com/releases
https://www.instagram.com/tensionzeroband
https://twitter.com/TensionZero
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS