Menu

maj 2020

Rock Noc 30.05.2020 g. 22.00

Miłego słuchania: 

Lista utworów:

Olaf Deriglasof: Amorte, Trzymaj mnie mocno
Negatyw: Zatańcz, Dylan Carlson
Kobranocka: Wracaj bo ja tak chcę, Sterowany jest ten świat
Klaus Mitffoch: Klaus Mitroh, Strzeż się tych miejsc
Deuter: Piosenka mojej generacji
Republika: Obcy astronom
RSC: Pralnia mózgów
Sztywny Pal Azji: Nie zmienię świata
Rainbow: Long Live Rock "N" Roll, Gates Of Babylon, Killl The King
Rainbow: All Night Long, Lost In Hollywood
Rainbow: Temple Of The King, Ariel, Burn Smoke On The Water
Rainbow: Since You Been Gone

Paatos: "Kallocain"

1. Gasoline (5:55)
2. Holding On (5:00)
3. Happiness (5:20)
4. Absinth Minded (4:49)
5. Look At Us (5:25)
6. Reality (7:37)
7. Stream (5:17)
8. Won't Be Coming Back (5:32)
9. In Time (6:34)
Czytaj dalej...

THAN KINDNESS THE NICK CAVE EXHIBITION

Wystawa wspierana przez głównego sponsora Gucci i fundację Beckett-Fonden.

The Black Diamond, Kopenhaga

8 czerwca 2020 – 13 lutego 2021

Otwarcie wystawy 8 czerwca.

Wystawa Stranger Than Kindness: The Nick Cave Exhibition zostanie otwarta 8 czerwca, z dwumiesięcznym opóźnieniem spowodowanym sytuacją epidemiologiczną. Aby zapewnić możliwość odwiedzenia wystawy jak największej liczbie gości, zostanie ona przedłużona do 13 lutego 2021 roku.

Stranger Than Kindness: The Nick Cave Exhibition to podróż do kreatywnego świata muzyka i ikony kultury, Nicka Cave'a.

Na wystawę składają się instalacje, oryginalne kompozycje dźwiękowe i ponad 300 obiektów pochodzących z prywatnej kolekcji Cave'a, archiwów Arts Centre Melbourne oraz kolekcji Royal Danish Library.

Wystawa prezentuje 50 lat życia Cave'a - pracę, inspiracje, multisensoryczną podróż po prawdziwych i wymyślonych wszechświatach. Wśród eksponatów znajdują się oryginały grafik, ręcznie pisane teksty piosenek, literatura, fotografie, materiały video, projekty i osobiste artefakty. Wszystko to pokazane we wciągający sposób, umieszczone w 8 salach.

Stranger Than Kindness zgłębia to, co kształtuje nasze życie i tworzy naszą tożsamość. Wystawa celebruje ciekawość oraz kreatywność.

Za rozwój i wygląd wystawy odpowiedzialne są Christina Back z Royal Danish Library i Janine Barrand z Arts Centre Melbourne we współpracy z Nickiem Cave'em. Kuratorem i producentem tego wydarzenia jest Royal Danish Library we współpracy z Australian Music Vault w Arts Centre Melbourne. Muzyka towarzysząca wystawie została skomponowana i nagrana specjalnie na tę okazję przez Nicka Cave'a i Warrena Ellisa.

Wystawie towarzyszy książka Stranger Than Kindness, która ukazała się 23 marca 2020 roku nakładem Canongate. W książce znalazł się esej amerykańskiego pisarza Darceya Steinke'a.

Informacje prasowe na temat Stranger Than Kindness: The Nick Cave Exhibition:

Katarzyna Siekierda, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Stranger Than Kindness: The Nick Cave Exhibition będzie można obejrzeć w:

The Black Diamond - Royal Danish Library

Søren Kiergaards Plads, Kopenhaga, Dania

W dniach 8 czerwca 2020 – 13 lutego 2021

Poniedziałek - piątek 10:00-19:00, sobota 10:00-18:00, niedziela - nieczynne.

Informacja o biletach:

Organizatorzy zalecają wcześniejszą rezerwację biletów na stronie: www.thenickcaveexhibition.com

Bilety: 12€

Ważne informacje:

Aby zapewnić wizytującym komfort i bezpieczeństwo, wejście na wystawę odbywa się we wcześniej zarezerwowanych przedziałach czasowych. Liczba gości, która będzie jednocześnie przebywać na wystawie, będzie dużo mniejsza niż wynikałoby to z oficjalnych zaleceń.

Nick Cave

Nick Cave występuje na scenie od ponad 40 lat. Jego najbardziej znanym projektem jest grupa Nick Cave & The Bad Seeds, dla której komponuje i w której śpiewa. Ostatni album zespołu zatytułowany „Ghosteen" został uznany za najlepszy w ich karierze. Cave komponuje także muzykę do filmów i pisze powieści.

Niedawno odbyły się spotkania Nicka Cave'a z publicznością, nazywane Conversations, które pozwoliły artyście nawiązać bardziej bezpośrednią i głębszą relację z fanami.

Royal Danish Library

Royal Danish Library ma jedną z największych w północnej Europie kolekcji rzadkich książek, manuskryptów i pamiątek związanych z artystami. Black Diamond służy miejsce wydarzeń kulturalnych - odbywają się tu wystawy, dyskusje i koncerty. Osoby odpowiedzialne za wystawę pod wodzą Christiny Back, współpracowały już z międzynarodowymi artystami tworząc przestrzenny i multisensoryczny sposób opowiadania.

Australian Music Vault w Arts Centre Melbourne

Arts Centre Melbourne jest dumnym kustoszem australijskiego Performing Arts Collection, największej i najważniejszej australijskiej kolekcji, poświęconej pozyskiwaniu, ochronie i interpretacji australijskiego cyrku, tańca, muzyki, opery i dziedzictwa teatru.

W 2006 roku Nick Cave przekazał swoje archiwa do tej kolekcji. Australian Music Vault jest rozwijany przez Arts Centre Melbourne w celu uczczenia współczesnej australijskiej historii muzyki.

GUCCI

Powstały we Florencji w 1921 roku, Gucci jest jedną z wiodących na świecie luksusowych marek modowych. Jest doceniana za kreatywność, nowatorstwo i dobre włoskie rzemiosło. Gucci jest częścią grupy Kering, która zarządza wieloma markami związanymi m.in. z modą, biżuterią czy zegarkami.

Po więcej informacji www.gucci.com

Beckett-Fonden

Beckett-Fonden to duńska fundacja utworzona 26 czerwca 1989 roku przez malarza Paula Becketta i jego żonę Birte Beckett. Beckett-Fonden to charytatywna organizacja, wspierająca sztukę, kulturę, nauki medyczne i ochronę przyrody.


źródło: MYSTIC PRODUCTION
Czytaj dalej...

PATRYK PIETRZAK PREZENTUJE „PUSTO”

Prezentujemy pierwszy utwór zapowiadający solowy projekt Patryka Pietrzaka, wokalisty i gitarzysty łódzkiego zespołu Ted Nemeth. Utwór nosi tytuł „Pusto” i można go posłuchać pod tym linkiem:

https://www.youtube.com/watch?v=9rBH6yrI50Y

Jak mówi artysta:

„Pusto” napisałem w kwietniu 2020 roku (za produkcję odpowiedzialny jest Paweł Cieślak), w tym też czasie powstał do tego utworu klip, w którym wykorzystane są moje nagrania domowe, a za stworzenie którego odpowiedzialny był Piotr Starzyk. Zarówno klip, jak i piosenka stanowią zapis chwili, zdecydowałem się je wypuścić, żeby przypomniały mi kiedyś o czasie, w którym musiałem się zatrzymać. Dla każdego czas kwarantanny będzie oznaczał coś innego.


źródło: MYSTIC PRODUCTION
Czytaj dalej...

Nowy Teledysk polskiej gitarzystki Ani Thomas

Ania jest gitarzystką i autorką tekstów pochodzącą z Polski, ale obecnie mieszkającą w LA / Chicago. Łączy w swojej muzyce melodyjny, agresywny wokal, nowoczesne brzmienie syntezatorów i zabójcze solówki gotarowe. Jej muzyka, inspirowana w dużej mierze przez Trenta Raznora z Nine Inch Nails, St Vincent, Blondie, Tool, Rage Against the Machines, L7, Soundgarden, Nirvana i Alice in Chains. Uosabia rockowe brzmienie XXI wieku.
Ania niedługo wyda swoją nową EP-kę na której znajdzie się utwór „Doors Close” do którego teledysk znajduje się na YouTube.
Czytaj dalej...

Tegoroczny ROCK NA BAGNIE w Goniądzu jednak się odbędzie! W Internecie!

Zapraszamy 3 i 4 lipca przed ekrany komputerów, laptopów, telefonów!
Niestety koronawirus pozbawił nas możliwości organizacji festiwalu i nie będziemy mogli znów spotkać się na pięknym Podlasiu, w klimatycznym Goniądzu leżącym w powiacie monieckim tuż przy Biebrzańskim Parku Narodowy. Zamiast sceny na plaży z widokiem na Biebrzę i bagna, musimy włączyć komputery i zatańczyć pogo we własnym pokoju. Dlatego postanowiliśmy Wam w tym pomóc i jako pierwsi w Polsce, zorganizować festiwal online. Daty się nie zmieniają – to wciąż 3 i 4 lipca 2020 roku.
Pierwszego dnia imprezy, dzięki retransmisjom koncertów z poprzednich edycji, będziemy mogli powspominać wspólnie spędzony czas w epoce przedkoronawirosowej.
Drugiego dnia odbędą się występy na żywo, a transmisje koncertów zostaną przeprowadzone z białostockiego studia Dobra 12 oraz z sal prób zespołów pochodzących z innych części kraju.
Oto program obu dni:
3 lipca przedstawia się następująco. Od 18.00 cofniemy się do przeszłości i obejrzymy występy zespołów Przeciw (z 2010 r.), ADHD Syndrom (z 2011 r), Bachor (z 2013 r.), The Corpse (z 2014 r.), The Analogs (z 2015 r), Ivo Partizan (z 2016 r.), Po Prostu (z 2017 r.), Łydka Grubasa (z 2018 r.) i Close Air Support (z 2019 r.).
4 lipca również zapraszamy od 18.00, tym razem na transmisję występów: Krain (legenda hardcore z Warszawy nagrywająca w Złotej Skale i związana niegdyś z QQRYQ), Cela nr 3. (punkowi weterani z Grudziądza, pamiętający jeszcze festiwale w Jarocinie w latach 80.), KMKZ (hardcore punk z Ostródy), Monroe’s Mysterious Death (zespół hardcore z Białegostoku), Zimna Wojna (wrocławscy punkowcy, których myśl przewodnia brzmi: „Gramy nieczysto, ale za to nierówno”), ZNBB (chyba jedyny na świecie przedstawiciel psychodelic jazzy regressive bitter acid punk rock), Bobcat (muzycy znani z Robotix, The Kolt czy The Cuffs z nostalgią wspominają lata 90.), Rollmeni (rockandrollowcy z Warszawy sięgający do muzyki lat 60. i 70.), The Rebels (roots reggae kolektyw z Białegostoku) czy kolejni reprezentanta Podlasia, zespół Londyn 70.
Rozpiskę godzinową podamy w następnej informacji.
Czytaj dalej...

PREMIERA REEDYCJI NEUMA „WEATHER”

W ubiegły piątek miała miejsce premiera reedycji drugiego albumu zespołu Neuma, zatytułowanego „Weather”. Reedycję promuje utwór „Śmierć Marsjanina”.

Jeśli przyjmiemy, że debiut Neumy był czymś w rodzaju pożegnania przedwcześnie złożonego do grobu Kobonga, to drugi album sygnowany tą nazwą - „Weather” - pokazuje nowe oblicze zespołu. Pomiędzy 2003 a 2006 rokiem zespół przeszedł szereg zmian składu (w nowej odsłonie zabrakło Bogdana Kondrackiego i Wojtka Szymańskiego). Razem z nowymi członkami (perkusista Karol Ludew, basista Tomasz Krzemiński i saksofonista Alek Korecki) Neuma odpływa w zupełnie nowe rejony. Rezygnacja z partii wokalnych, skierowanie się w stronę improwizacji (za sprawą chociażby partii saksofonu) z jednoczesnym utrzymaniem mocnego i hałaśliwego, gitarowego rdzenia stworzyło nową jakość, będącą dla słuchacza dużym wyzwaniem. Trudno byłoby dość jasno zdefiniować muzykę Neumy w 2006 roku. Zagmatwana matematycznie praca sekcji rytmicznej koresponduje na tym albumie z transowym charakterem kompozycji, zamiast industrialnej chropowatości pojawia się artystowski flow King Crimson, wszystko jest zaś zanurzone w psychodelicznej mgiełce. Nawet dzisiaj kompozycje robią niesamowite wrażenie, stanowiąc smakowitą zagadkę dla każdego miłośnika alternatywnego hałasu.

Trudno się zatem dziwić, że wreszcie pojawia się wznowienie tego od dawna niedostępnego na fizycznych nośnikach krążka. Całość została poddana masteringowej obróbce, która wydobyła nowe detale miksu, nadając muzyce Neumy jeszcze większej głębi.

Tracklista:

1. Śmierć Marsjanina 5:33

2. N.Y.C. 5:59

3. Cyrulik 5:13

4. Tułacz 3:29

5. Himalaj 8:49

6. Śmierć Wieloryba 4:06

7. Czas 6:21

8. Japończyk 0:49

9. Słonie 6:01

10. Weather 7:44

źróło: Mystic Production
Czytaj dalej...

CIGARETTES AFER SEX POWRACA Z NOWYM UTWOREM "YOU'RE ALL I WANT"

Cigarettes Afte Sex powraca z nowym singlem „You’re All I Want”. Jest to pierwszy utwór od wydania w zeszłym roku drugiego krążka „Cry”. „You’re All I Want” to kronika nowej miłości. Utwór kontynuuje tematy podjęte na ostatniem albumie zespołu.

„Utwór został zarejestrowany podczas sesji do naszego drugiego krążka „Cry”. Powstał pewnego burzowego wieczoru na dziedzińcu domu, w którym przebywaliśmy na Majorce. Prawie trzy lata później, po przeprowadzce do Los Angeles, napisałem tekst, który był fantazją, snem z udziałem mojej dziewczyny i mnie. Ponowne opowiedzenie historii jak się poznaliśmy i wyobrażanie sobie jaka piękna czeka nas wspólna przyszłość” - mówi Gonzalez.


„Cry” trafił na półki sklepowe 25 października nakładem Partisan Records. Nagrany podczas nocnych sesji na Majorce, nowy materiał jest filmową medytacją nad wieloma złożonymi aspektami miłości - spotkania, pragnienia, potrzeby, przegranej… czasami doświadczanych jednocześnie.

Niemalże w tym samym tygodniu, co ukazał się debiut zespołu w 2017 r., Gonzalez wraz Jacobem Tomskym (perkusja) oraz Randym Millerem (bas) wyruszyli na Majorkę i rozpoczęli pracę nad drugim krążkiem. Sesje nagraniowe do „Cry” były przesiąknięte atmosferą miejsca, w którym przebywali muzycy.

„Dźwięk tej płyty jest nierozerwalnie związany z miejscem, w którym powstawała. Ten album jest dla mnie jak film łączący w sobie różne postacie i sceny, ale ostatecznie chodzi o romans, piękno i seksualność. To moja osobista opowieść o tym, co te pojęcia dla mnie oznaczają” - mówi Gonzalez.


Podczas gdy muzyka pojawiła się w sposób naturalny, tak warstwa liryczna utworów powstawała na przestrzeni dwóch lat. Niewątpliwie duży wpływ odegrał nowy związek wokalisty, filmy Éric Rohmer oraz piosenki Seleny i Shania Twain. Nowy materiał został wyprodukowany przez Gonzaleza, a zmiksowany przez Craiga Silveya (Arcade Fire, Yeah Yeah Yeahs).

źródło: PIAS
Czytaj dalej...

Rock Radio 27.05.2020 r. go.19.05

Oto zestaw do audycji Rock Radio środa 27.05.2020 r. godz. 19.05 Polskie Radio Rzeszów - zagram wyłącznie z polskich płyt.

Lista utworów:

Izzy And The Black Trees: Trust No One, Mr. President
Machina: Stronger, Czarodzieje pustych słów
1ONE: Bad Dog, Calling Up Stars
Krzysztof Cugowski: Jest taki samotny dom
Resteless: Demony
Trupa Trupa: Fitzcarraldo, I'll Find
Czytaj dalej...

Ukazał się kolejny singel z nowej płyty warszawskich Komet "Alfa Centauri"

Lesław - lider grupy - tak mówi o utworze: „Horyzont” to psychodeliczna piosenka turystyczna na trudne czasy. Kiedy ją pisałem nie miałem pojęcia, że będzie słuchana podczas pandemii, która nadała jej zupełnie nowy sens.

Płyta "Alfa Centauri" ukazała się 14 lutego 2020 roku na winylu i CD.

"Horyzont": https://youtu.be/NNsxRNAZ86A

Zaś już w sobotę 30 maja Komety zagrają koncert online w serii #sharingiscaringevents. Szczegóły na https://www.facebook.com/events/1116338118725374/

Komety, uznawane za jeden z najważniejszych zespołów alternatywnych XXI wieku, to warszawski zespół uformowany przez Lesława (gitara, wokal, muzyka, słowa) w roku 2002. Komety nagrały siedem płyt studyjnych i dwie koncertowe.

Ich twórczość zjednała im fanów nie tylko w kraju, ale i za granicą. Zespół koncertował m.in. w Anglii, Szwecji, Niemczech i Meksyku, gdzie ukazał się anglojęzyczny album zawierający ich największe przeboje.

Pomimo kilkukrotnych zmian w składzie, nieodmiennie centralnym punktem, a zarazem znakiem rozpoznawczym Komet, pozostają głos i teksty Lesława, poetycko niejednoznaczne, często rozgrywające się w pejzażach Warszawy, stawiające go w gronie najwybitniejszych autorów swojego pokolenia.

źródło: Cantaramusic
Czytaj dalej...

Nowy album DIVINE WEEP w czerwcu

Długo oczekiwany, nowy album Divine Weep ukaże się już 8 czerwca nakładem Ossuary Records - nowego wydawnictwa płytowego, założonego przez wokalistę zespołu - Mateusza Drzewicza. Płyta dostępna będzie jako CD oraz równocześnie pojawi się na wszystkich popularnych platformach streamingowych.

„The Omega Man” jest następcą wydanego w 2016 roku przez Stormspell Records i Metal Scrap Records albumu „Tears of the Ages”. Krążek zawiera 45 minut czystego heavy metalu łączącego elementy thrashu, a nawet death i black metalu, nawiązując tym samym do korzeni Divine Weep z połowy lat 90.

Tytuł płyty oraz teksty dwóch utworów inspirowane są powieścią Richarda Mathesona „Jestem legendą” z 1954 roku, która była wielokrotnie ekranizowana. Wśród innych literackich inspiracji wymienić można również Erstine Caldwell oraz Roberta E. Howarda.

Materiał zarejestrowano w białostockim Dobra 12 Studio oraz częściowo w HiGain Studio należącym do basisty zespołu - Janusza Grabowskiego. Autorem okładki i całej oprawy graficznej jest ceniony grafik Dawid Boldys ze Shred Perspective Works.

Więcej informacji:

- www.facebook.com/divineweep

- www.facebook.com/ossuaryrecords


źródło: Helicon Metal Promotions
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS