Menu

lipiec 2019

Antena Krzyku na Off Festival 2019 !

Jak Państwo zapewne wiedzą na tegorocznym Off Festiwalu będzie miała miejsce premiera unikalnej płyty Janerka Na Basy I Głosy, którą zapewne mieliście już okazję usłyszeć. Postanowiliśmy dać szansę uczestnikom

Festiwalu na przedpremierowy zakup czterech innych tytułów:

Javva "Balance Of Decay" LP|CD

JAVVA to zespół taneczny zrodzony z bitu, gitar i namiętnych mikropsychoz. Muzycy, znani z takich formacji, jak: Hokei, Xenony, Alameda 2, 3, 4 i 5, T'ien Lai, Helatone, Duży Jack, Tropy, Contemporary Noise Quintet czy Something Like Elvis, postanowili zagrać muzykę inspirowaną avant
rockiem oraz post punkiem, zapatrzoną w stronę afrykańskich miast, wsi i złomowisk. Eksplorują niezbadane rejony wysuszonej rdzą, tanecznej psychodelii. Muzycy JAVVY postanowili zderzyć ze sobą ekspresję z precyzją, energię i spontaniczność z doświadczeniem oraz hałas z wykwintnymi melodiami.
Efektem jest coś uplasowanego pomiędzy afro-punkiem a noise-szwindlem. Muzyka do pracy z metalem.

Soulside "Live In Rome" LP

Zarejestrowany w 1989 roku koncert jednego z najciekawszych posthardcorowych zespołów z Waszyngtonu, który po odejściu wokalisty przekształcił się w Girls Against Boys. Płyta ukazuje się z okazji trzydziestolecia pamiętnej europejskiej trasy zespołu i... nadchodzącej trasy.

Trupa Trupa "Of The Sun" LP|CD

Ta płyta ukazuje się w Polsce nakładem Anteny Krzyku, w Stanach w Lovitt|Dischord, w reszcie Europy w Glitterbeat i w Japonii w Moorworks. Trupa Trupa wraca z nową płytą i trasą koncertową! Jeden z naszych najpopularniejszych muzycznych towarów eksportowych zaprezentuje album „Of The Sun” (premiera 13 września) w pięciu polskich miastach. Trasa koncertowa obejmie również występy m.in. w Stanach Zjednoczonych, Japonii i Wielkiej Brytanii.

6.11 – Warszawa, Pogłos
7.11 – Poznań, Meskalina
8.11 – Gdańsk, TBA
9.11 – Wrocław, D.K Luksus
10.11 – Kraków, Klub RE

Bilety: http://bit.ly/ofthesuntourPL

Trupa Trupa to Grzegorz Kwiatkowski, Tomek Pawluczuk, Wojtek Juchniewicz i Rafał Wojczal. W 2015 roku w brytyjskiej wytwórni Blue Tapes and X-Ray Records ukazał się album "Headache". Rok później zremasterowana wersja "Headache" została wydana przez francuski label Ici d'ailleurs. W 2017 roku w wyniku współpracy francuskich i angielskich wydawców ukazał się kolejny album "Jolly New Songs". Płyta doczekała się japońskiej edycji wydanej przez Moorworks. W międzyczasie Trupa Trupa wystąpiła na wielu festiwalach muzycznych m.in. SXSW, Primavera Sound, Iceland Airwaves,
Colours of Ostrava, Waves Vienna, Eurosonic i Liverpool Sound City. W lutym 2019 roku nakładem wytwórni Sub Pop ukazał się singiel "Dream About".

Ukryte Zalety Systemu "Sposób Użycia" LP|CD

Polski zespół rozrywkowy związany z wartościami negatywnymi. Grupa powstała w czerwcu 2013 z zamiarem zagrania koncertu za dwa miesiące, i jak dotąd konsekwentnie trzyma rytm. Wprowadzanie w obieg zjawisk nieadekwatnych i o nieustalonej przydatności, to silnie rysująca się tendencja postpunkowych Ukrytych Zalet Systemu. Ponadto obserwacja dobrze znanego miejskiego szajsu: obrazy z murszejących okolic, zdezelowane urządzenia nowoczesności, chwytliwe komunikaty adminów różnych szczebli, bruzdy toczącego się życia, niewyziębły gniew, alienacja i afirmacja alienacji.

Antena Krzyku Unc.
Czytaj dalej...

OFF Festival 2019 Co warto wiedzieć przed przybyciem na festiwal

Widzimy się lada moment – i bardzo nas to cieszy! Zanim jednak dotrzecie do katowickiej Doliny Trzech Stawów proponujemy garść informacji, które pozwolą Wam w pełni skorzystać z tego, co dla Was przygotowaliśmy.

Pamiętajcie, że opaskę festiwalową, dzięki której wejdziecie na teren OFF Festival 2019, otrzymacie po okazaniu wydrukowanego biletu oraz dowodu osobistego. Pokazanie biletu w formie elektronicznej na ekranie telefonu nie wystarczy! Opaski można odbierać przy ulicy Francuskiej, nieopodal Wejścia Głównego na teren festiwalu.

Program

Artyści grać będą dla Was na pięciu scenach – Perlage i Leśna to dwie największe, otwarte, do tego Trójka/Tauron, Eksperymentalna i kameralna Dr. Martens. Odległości pomiędzy nimi nie są duże, ale jeśli chcecie zobaczyć z bliska cały koncert konkretnego wykonawcy, w przypadku mniejszych scen lepiej udać się na miejsce z niewielkim wyprzedzeniem, bo zainteresowanie może przekraczać ilość miejsca… Koncerty nakładają się na siebie, taki już urok festiwalu o bogatym i atrakcyjnym programie, ale jeśli dobrze zaplanujecie swoje trasy, na pewno zobaczycie i usłyszycie wystarczająco dużo, by naładować baterie na cały sezon. A codziennie warto być z nami od początku do końca – od Cudownych Lat do The Gaslamp Killera, od Tententu do Ammar 808 i od Tuzzy do Honey Dijon. Pamiętajcie też o bogatym programie Kawiarni Literackiej. A także o tym, by posilać się i nawadniać pomiędzy koncertami – na trzydniowy festiwal trzeba mieć siły.


Dbałość o środowisko

To od razu rzuci wam się w oczy. Od samego wejścia na OFF Festival będzie prowokował do dyskusji. Zamiast chować problem, pokażemy jego skalę. W tym roku brama wejściowa na festiwal zamieni się w miejsce, w którym gromadzić będziemy odpady plastikowe. Całą akcję organizujemy wspólnie z Trashstock.com, Cisowianką Perlage i Miastem Katowice.

W menu Strefy Gastronomicznej dominować będą propozycje wegetariańskie i wegańskie (aż 80% oferty!). Na OFFie od dawna dbamy o segregowanie śmieci, wykorzystujemy materiały z recyklingu, napoje i jedzenie podajemy są w naczyniach biodegradowalnych, ekipy sprzątające pracują na festiwalu praktycznie cały czas. Liczymy na waszą pomoc i wrzucanie odpadów do odpowiednio oznaczonych pojemników – i z góry za to dziękujemy.

Udogodnienia dla gości z niepełnosprawnościami

Opiekunowie osób niepełnosprawnych ruchowo oraz niewidomych/niedowidzących wchodzą na festiwal nieodpłatnie, po weryfikacji (jej zasady znajdziecie w regulaminie imprezy). Na terenie festiwalu przebywać mogą również psy-przewodnicy.
Przed Sceną Perlage i Sceną Leśną zainstalowane zostały specjalne platformy dla osób z niepełnosprawnościami. Z dokładną lokalizacją platform będziecie mogli zapoznać się korzystając z map festiwalowych, lub zapytać o nią w punkcie INFO. Zapytajcie również o miejsce, w którym można naładować akumulator do wózka inwalidzkiego (jeśli do ładowania potrzebne są specjalne gniazdka, weźcie ze sobą odpowiednią przejściówkę).

Do wszystkich uczestników festiwalu zwracamy się natomiast z uprzejmą prośbą – uważajcie na siebie i dbajcie o siebie nawzajem. Jeśli widzicie, że ktoś może potrzebować pomocy, a sami nie możecie jej udzielić, poinformujcie kogoś z ochrony lub służb medycznych. Niech dla każdego ten festiwal będzie bezpiecznym, pełnym radości przeżyciem.

Aplikacja

Kiedy już dotrzecie na festiwal, przydatna może się okazać OFFowa aplikacja mobilna, dostępna w systemach iOS oraz Android.
- Znajdziecie w niej informacje o wszystkich artystach i szczegółach programu (podział na sceny i godziny) muzycznego oraz Kawiarni Literackiej.
- Poznacie wszystkie niezbędne informacje o festiwalu, a także odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.
- Ułożycie swój własny program – aplikacja przypomni wam o koncertach, których nie chcecie przegapić.
- Za pomocą notyfikacji push będziemy przekazywać wszystkie ważne informacje.
- W razie potrzeby zerkniecie na festiwalową Mapę – warto wiedzieć, co i gdzie znajdziecie.
- Dowiecie się, jak dojechać na festiwal.
- W dziale Social – uzyskacie połączenie z kontami OFFa na Facebooku i Instagramie.
- W Sklepie – kupicie bilety na OFFa, jeśli jeszcze nie macie…
- … i co ważne – aplikacja działa offline po zainstalowaniu (oczywiście poza aktualizacjami i notyfikacjami push).

Komunikacja

Jak zwykle w czasie festiwalu Zarząd Transportu Metropolitalnego wychodzi naprzeciw naszym i waszym potrzebom i uruchamia bezpłatną linię autobusową, która ułatwi uczestnikom dojazd na miejsce i powrót. Zachęcamy z powodów logistycznych (liczba miejsc parkingowych w pobliżu festiwalu jest mocno ograniczona) oraz etycznych – podróżowanie komunikacją miejską jest po prostu bardziej ekologiczne.

Dodatkowa, offowa linia autobusowa S1 zacznie kursować o godz. 08:02 w piątek (2 sierpnia) i będzie funkcjonować do niedzieli (4 sierpnia). Autobusy będą jeździć w relacji: „Katowice Dworzec" (stanowisko nr 5) - „Katowice Plac Wolności" (stanowisko przy Centrum Dentystycznym) - „Muchowiec Lotnisko Pole Namiotowe" (przystanek tymczasowy, zlokalizowany przy ul. Lotnisko) - „Osiedle Paderewskiego Trzy stawy" zapewniając częstotliwość kursowania co 15 minut, ze zwiększeniem częstotliwości na co 10 minut w godzinach wieczornych (po zakończeniu koncertów poszczególnych artystów).

Więcej informacji o tym, jak dojechać komunikacją miejską z centrum Katowic w rejon OFF Festivalu znajdziecie na stronie: https://rj.metropoliaztm.pl/

Zachęcamy również do korzystania z rowerów miejskich, którymi dojedziesz prawie pod sam festiwal.

Uwaga! W niedzielę, 4 sierpnia, w Katowicach będą obowiązywały zmiany organizacji ruchu związane z wyścigiem kolarskim Tour de Pologne. Od godziny 4 rano obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu komunikacji miejskiej. Więcej szczegółów: https://www.katowice.eu/strony/aktualnoscihot.aspx?ItemID=126&ListID=5B2480F8-CCC6-4E59-9656-49D8D35AE3EE

Taxi

Rekomendujemy korzystanie z usług sieci Eko Taxi. Taksówki możecie zamawiać pod numerem 32 722 02 22 – z opaską festiwalową możecie liczyć na 10% rabatu.

Eko Taxi dysponuję samochodami przystosowanymi do przewozu osób z niepełnosprawnościami, a kobiety w ciąży będą podwożone z ul. Francuskiej do bramy głównej za darmo.

OFF Festival Katowice 2019 odbędzie się w dniach 2-4 sierpnia, tradycyjnie w Dolinie Trzech Stawów. Trzydniowe karnety w cenie 400 zł możecie już kupić w OFF Sklepie. W sprzedaży są już również bilety na pole namiotowe, w cenie 80 zł.

Podczas tegorocznej edycji OFF Festivalu wystąpią: Foals, Suede, Jarvis Cocker introducing JARV IS..., Stereolab, Neneh Cherry, Aldous Harding, Superorganism, Hania Rani, Perfect Son, Electric Wizard, The Gaslamp Killer, The Comet is Coming, Juan Wauters, Daughters, Dr. Rubinstein, Lotic: Endless Power, The Body, Dezerter gra "Underground Out of Poland", slowthai, Black Midi, VTSS, Trio Jazzowe Marcina Maseckiego, OM, SAMA‘, Jakuzi, Phum Viphurit, Tentent, Durand Jones & The Indications, Lebanon Hanover, Honey Dijon, Loyle Carner, Tęskno, Pablopavo i Ludziki z Naprawdę Dużym Zespołem, Dynasonic, Cudowne Lata, The Real Gone Tones, Emerald, Octavian, EABS feat. Tenderlonious, Tuzza, Babu Król i Smutne Piosenki, Kapela Maliszów, Ammar 808, Tirzah, Soccer Mommy, Trupa Trupa, P.Unity, Veronica Vasicka, Polmuz, Santabarbara, Wczasy, Entropia, Boogarins, Jan-rapowanie, Bamba Pana & Makaveli, Niemoc, oraz Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk“.
Czytaj dalej...

Rock Radio 31.07.2019 g. 19.08

Dziś nowa płyta zespołu Sabaton, rozmowa z Łukaszem Drapałą z zespołu Chevy oraz goście audycji muzycy grupy RSC, która na zaproszenie Australian Pink Floyd zagra na festiwalu w Dolinie Charlotty.

Lista utworów;

Sabaton: The Future Of Warfare, The Attack Of The Dead Man, Great War, The End Of The War To End All Wars
R.E.M.: Supernatural Superserious, Radio Free Europe
Łukasz Drapała & Chevy: Król, Świt
Dream Theater: Untethered Angel
Voo Voo: Niespiesznie 1,2
RSC: Maraton Rockowy, Nocny Kurs
ZZ Top: TV Dinners
Robert Plant: Silver Rider
Deep Purple: Demon's Eye
Sisters Of Mercy: This Corrosion
Czytaj dalej...

PROGRAM DZIENNY I GODZINOWY CIESZANÓW ROCK FESTIWAL 2019!

Już 15 sierpnia w Cieszanowie na Podkarpaciu rozpocznie się 10. jubileuszowa edycja jednego z największych i najbardziej klimatycznych festiwali rockowych w Polsce – Cieszanów Rock Festiwalu. Festiwal ogłosił właśnie program dzienny wraz z godzinami występów. Impreza potrwa do 17 sierpnia.


CIESZANÓW ROCK FESTIWAL 2019
SCENA GŁÓWNA
PIĄTEK, 16 SIERPNIA

16:20 SAMAYA
17:00 KONIEC ŚWIATA
18:10 ŁYDKA GRUBASA
19:30 KAT & ROMAN KOSTRZEWSKI
21:00 KSU
22:30 LAO CHE
00:00 ACID DRINKERS


CIESZANÓW ROCK FESTIWAL 2019
SCENA GŁÓWNA
SOBOTA, 17 SIERPNIA


16:00 KLAUSTROFOBIA
16:30 EXACT DIVISION
17:15 ARMIA
18:30 DEZERTER
19:50 LUXTORPEDA
21:10 PIDŻAMA PORNO
22:45 DUBIOZA KOLEKTIV
00:15 VADER


CIESZANÓW ROCK FESTIWAL 2019
SCENA ALTERNATYWNA
CZWARTEK, 15 SIERPNIA

16:00 SKAMPARARAS

17:05 WODA SKI BLA

18:10 SIQ

19:15 CZARNY ZIUTEK Z KILLERAMI

20:25 INKWIZYCJA

21:40 HAŃBA!

23:00 CYRK DERIGLASOFF

00:25 EL DUPA UNKAZIKED

CIESZANÓW ROCK FESTIWAL 2019
SCENA ALTERNATYWNA
OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD KAPEL
PIĄTEK, 16 SIERPNIA

11:00 FREE TRIP
11:45 KONIEC LISTOPADA
12.30 DREAM ATLAS
13:15 ANKH
14:00 AREK JAKUBIK SOLO

CIESZANÓW ROCK FESTIWAL 2019
SCENA ALTERNATYWNA
OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD KAPEL
SOBOTA 17 SIERPNIA
11:00 THE FREUDERS

11:45 STONAGE FULL OF SUN

12:30 SEKCJA

13:15 SNOWBLIND

14:00 WHISKY BARON

Cieszanów Rock Festiwal
Ludzie, muzyka, klimat
15-17 sierpnia 2019, Kąpielisko Wędrowiec, Cieszanów

Cieszanów Rock Festiwal to obecnie największa i najstarsza impreza rockowa na Podkarpaciu. Wydarzenie idealne dla fanów plenerowych koncertów ceniących sobie kameralność i przyjacielską atmosferę. Niezapomniane występy czołówki polskiego rocka, zagraniczne gwiazdy, przegląd młodych zespołów, zabawa nad kąpieliskiem i całonocne imprezy na polu namiotowym, tworzą unikalny klimat i co roku przyciągają kilkanaście tysięcy uczestników.
Ponadto festiwal obfituje w wydarzenia towarzyszące tj. rockoteki, wystawy fotograficzne, warsztaty muzyczne i turnieje sportowe oraz spotkania z artystami w Strefie Fan.
Karnet trzydniowy obejmujący koncerty 15.08 na Scenie Alternatywnej oraz 16 -17.08 na Scenie Głównej – kosztuje 140 zł
Pole namiotowe – kosztuje 40 zł (stała cena)
Bilety jednodniowe na koncerty Sceny Głównej 16 i 17.08 kosztują 60 zł za 1 dzień.

Szczegóły festiwalu:
https://www.facebook.com/cieszanowrockfestival/
https://www.cieszanowrockfestiwal.pl/
https://www.instagram.com/cieszanowrockfestiwal/
Czytaj dalej...

“PAY NO MIND” – NOWY UTWÓR ALTER BRIDGE!

Premiera nowego albumu, “Walk The Sky” już 18 października, 2019 w barwach Napalm Records!  Początek światowej trasy koncertowej promującej nową płytę już we wrześniu!

Pierwszy singiel z nadchodzącej płyty Alter Bridge “Wouldn’t You Rather” kontynuuje jeszcze wspinaczkę na listach przebojów, a zespół ujawnia już kolejny utwór z płyty "Walk The Sky" (premiera 18.10 nakładem Napalm Records). “Pay No Mind” dostępny już jest za pośrednictwem serwisów cyfrowych, a video do tej kompozycji można zobaczyć w tym miejscu: https://youtu.be/o_dNolzhErA. Utwór ten doskonale pokazuje, w jakim kierunku ewoluuje brzmienie zespołu na nowej płycie. Debiutancki singiel “Wouldn’t You Rather” znajduje się obecnie na Top 25 listy Active Rock w niecały miesiąc od jego wydania, a teledysk ma już prawie milion odtworzeń (https://youtu.be/bAz1vYAwVKE).

Od ponad 15 lat Alter Bridge w swojej twórczości zaciera granice pomiędzy hard rockiem i heavy metalem. Już samo podejście do pracy nad nowym albumem było zupełnie odmienne niż przy poprzednich płytach formacji. Album powstał na bazie kompletnych pomysłów na utwory, stworzonych przez Kennedy'ego i Tremontiego, a następnie utwory te szlifowane były przez cały zespół i w ten sposób narodził się "Walk The Sky". Różni się to od poprzedniej metody grupy (od drugiej płyty "Blackbird"), w której Kennedy i Tremonti nad swoimi indywidualnymi pomysłami i riffami pracowali z producentem Michaelem „Elvisem” Baskette, tworząc niektóre z najbardziej cenionych kompozycji zespołu. Od początkowej melodii w „One Life” po wzruszający finał „Dying Light”, Alter Bridge udało się stworzyć wspaniały dodatek do swojego muzycznego katalogu. Takie utwory jak „Godspeed”, „Native Son” i „Walking On The Sky” na pewno doskonale sprawdzą się na koncertach. Z kolei w „Forever Falling” następuje zwrot wokalny, podobnie jak wcześniej na płycie "Fortress" w kompozycji „Waters Rising” Tremonti występuje tutaj w roli głównego wokalisty, a Kennedy udziela się w chórkach.


Lista utworów prezentuje się następująco:

1) One Life
2) Wouldn’t You Rather
3) In The Deep
4) Godspeed
5) Native Son
6) Take The Crown
7) Indoctrination
8) The Bitter End
9) Pay No Mind
10) Forever Falling
11) Clear Horizon
12) Walking On The Sky
13) Tear Us Apart
14) Dying Light

Zespół ogłosił właśnie trasę VICTORIOUS SKY TOUR, która rozpocznie się we wrześniu i w ramach tej trasy Alter Bridge zagra u boku Skillet w USA, a w roli gościa specjalnego wystąpi grupa Dirty Honey. Europejska trasa koncertowa WALK THE SKY TOUR odbędzie się w listopadzie i grudniu, a Alter Bridge towarzyszyć będą takie formacje jak Shinedown, Sevendust (tylko koncerty w Anglii) oraz The Raven Age (wszystkie daty z wyłączeniem Wielkiej Brytanii). Zespół będzie także headlinerem wyprzedanego festiwalu Shiprocked, który odbędzie się w 2020 roku, a w październiku wystąpi na festiwalu Exit 111.

VICTORIOUS SKY TOUR (Alter Bridge + Skillet + special guest Dirty Honey):


22.09 Baltimore, MD – MECU Pavilion
24.09 New York, NY – Terminal 5
25.09 Philadelphia, PA – The Met
27.09 Columbus, OH – Express Live!
28.09 Grand Rapids, MI * – 20 Monroe Live
30.09 Toronto, ON * – Rebel
3.10 Worcester, MA – The Palladium
5.10 Cleveland, OH – Agora Theatre
6.10 Detroit, MI – The Fillmore
8.10 Minneapolis, MN – Myth Live
10.10 Chicago, IL – The Chicago Theatre
11.10 Kansas City, MO – Arvest Band Theatre
13.10 Manchester, TN – Exit 111 Festival
14.10 St. Louis, MO – The Pageant
16.10 Mobile, AL – Saenger Theatre
17.10 Birmingham, AL – Avondale Brewing Company
19.10 San Antonio, TX – Vines Event Center
20.10 Dallas, TX – Tress
22.10 Tampa, FL – Jannus Live
24.10 Orlando, FL – House of Blues
25.10 Orlando, FL – House of Blues

* bez Dirty Honey
WALK THE SKY TOUR (Alter Bridge + Shinedown, Sevendust oraz The Raven Age):


12-11-19 DK, Kopenhaga KB Hall
14-11-19 FI, Helsinki Ice Hall Black Box
16-11-19 SE, Sztokholm Hovet
17-11-19 NO, Oslo Sentrum Scene
19-11-19 DE, Hamburg Sporthalle
20-11-19 DE, Berlin Columbiahalle
22-11-19 DE, Lipsk Hause Auensee
23-11-19 PL, Warszawa Hala Bemowo
26-11-19 DE,Kolonia Palladium
27-11-19 DE, Monachium Zenith
29-11-19 AT, Wiedeń Gasometer
01-12-19 CH, Zurych Halle 622
02-12-19 IT, Milan Mediolanum Forum
04-12-19 SPA, Barcelona St. Jordi Club
06-12-19 POR, Lizbona Sala Tejo
07-12-19 ES, Madryt Vistalegre
09-12-19 FR, Paryż Olympia
10-12-19 NL, Amsterdam AFAS Live
12-12-19 BE, Bruksela Cirque Royal
14-12-19 GB, Nottingham Motorpoint Arena
15-12-19 GB, Manchester Arena
17-12-19 GB, Glasgow SSE Hydro Arena
18-12-19 GB, Birmingham Arena
20-12-19 GB, Cardiff Motorpoint Arena
21-12-19 GB, Londyn 02 Arena


Alter Bridge powołany do życia został w 2004 roku i tego samego roku ukazał się debiutancki album kapeli "One Day Remains", który w samych tylko Stanach zyskał status Złotej Płyty. W 2007 roku wydana została druga płyta formacji "Blackbird", a solo z tytułowej kompozycji zostało uznane za 'Greatest Guitar Solo Of All Time' przez magazyn Gitarzysta. W 2010 roku premierę miał trzeci studyjny krążek Amerykanów "AB III", to właśnie z tej płyty pochodzi pierwszy no1 kapeli, singiel "Isolation". Kolejna płyta "Fortress" ukazała się w 2013 roku, krążek znalazł się na 12 miejscu Billboard Top 200 i zebrał świetne recenzje w takich magazynach jak np. Total Guitar, KERRANG!, The Guardian, Loudwire czy Ultimate Guitar. Pomiędzy wyprzedanymi koncertami w Europie i Ameryce Północnej chłopaki pojawili się w VH1 oraz na okładce magazynu Classic Rock, który nazwał 'Fortress' „najlepszą rzeczą, jaką kiedykolwiek zrobili”, podczas gdy Eddie Trunk umieścił ten album w swoim Top Ten płyt z ostatnich 10 lat. ”The Last Hero" z 2016 roku dał zespołowi pierwszy album na Top 10 od czasu ich debiutu. Formacja pojawiła się też m.in. w programie Jimmy Kimmel Live, a i ich muzyka została użyta przez WWE, Major League Baseball czy też NASCAR. Ostatnio ukazał się również niezywkły koncertowy zapis video oraz audio “Live At The Royal Albert Hall”, gdzie Alter Bridge wspierany był przez 52-osobową orkiestrę Parallax Orchestra pod dyrekcją Simona Dobsona.

ALTER BRIDGE line-up:
Myles Kennedy – wokale/ gitary
Mark Tremonti – gitary/ wokale
Brian Marshall - bas
Scott Phillips - perkusja

Więcej informacji:
www.alterbridge.com
www.facebook.com/alterbridge
Twitter: @alterbridge
Czytaj dalej...

Get Break - zobacz galerię !

Get Break nagrywa nowy materiał. Płyta będzie miała tytuł TERPENTYNA i  będzie zawierać 6 nowych, autorskich utworów. W sesji nagraniowej wzięli  udział goście: Kamil Czupryś i Marek Rębisz, obaj z zespołu Biegun Zachodni z Rzeszowa oraz Sławek Olejarczyk z zespołu All We Left Behind z Jarosławia. Materiał ukaże się na początku września. Zespół przysłał kilka fotek z sesji do publikacji na www.rockblog33.pl
Czytaj dalej...

Of Monsters and Men - FEVER DREAM

Wyczekiwany, trzeci album islandzkiego kwintetu Of Monsters and Men - „Fever Dream” - jest już dostępny!
Pierwszy singiel zapowiadający wydawnictwo - „Alligator” - zgromadził 6 mln streamów w Spotify i stał się najszybciej wspinającym się na szczyt Adult Alternative Songs Airplay Chart utworem w dorobku Of Monsters and Men. Kawałek okupował pierwszą pozycję przez dwa tygodnie i bardzo długo nie wypadał z pierwszej piątki. Dziennikarze magazynu „Q” przyznali, że utwór jest najlepszym dowodem na pomyślnie przebytą transformację zespołu w stadionową bestię. Kolejny utwór zapowiadający „Fever Dream” to „Wild Roses”, który cieszy się wynikiem 1,7 mln streamów w Spotify. Of Monsters and Men już 30 lipca zaprezentują się na Outdoor Stage w programie „Jimmy Kimmel LIVE!”. Wcześniej Islandczycy prezentowali „Alligator” w „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon. Występ można zobaczyć tutaj.
Of Monsters and Men zyskali rozgłos na całym świecie za sprawą wydanego w 2011 debiutu „My Head Is An Animal”, na którym znalazł się wielki przebój „Little Talks”. Utwór zapisał się w historii jako pierwsza islandzka piosenka z wynikiem przekraczającym miliard streamów w Spotify. Następca albumu, „Beneath the Skin”, ujrzał światło dzienne w 2015. Muzycy OMAM w tym samym roku zagrali epizod w bijącym rekordy popularności serialu „Gra o tron”.

źródło: Universal Music
Czytaj dalej...

Soundgarden - Live From The Artists Den

Koncert, na który fani Soundgarden czekali 6 lat, już dostępny! Soundgarden wspólnie z The Chris Cornell Estate prezentuje wydawnictwo „Soundgarden” Live from the Artists Den”.
The Artists Den to renomowana seria koncertów w kameralnych i nietypowych projektach. W projecie wzięli udział m.in. John Legend, alt-j, Alabama Shakes, Ed Sheeran, Imagine Dragons, Lady Antebellum, The Killers, Zac Brown Band czy Shawn Mendes. Koncerty odbywały się m.in. w Graceland, świątyni masońskiej, kinie niemym funkcjonującym w latach 30., Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku czy nieczynnej fabryce okien na Brooklynie. Powstało 70 odcinków programu.
17 lutego 2013 Soundgarden zakończyło wyprzedaną zimową trasę koncertową promującą „King Animal”, pierwszy album studyjny grupy po ponad 16-letniej przerwie, za sprawą występu „Live from the Artists Den” zarejestrowanym w słynnym Wiltern w Los Angeles. Ku zadowoleniu publiczności zespół połączył w setliście nowe utwory z klasykami oraz utworami, które nieczęsto pojawiały się na koncertach. Fani formacji od dawna domagali się oficjalnego wydawnictwa z tego występu.Niemal 2,5-godzinny występ zawiera 29 utworów, w tym 21 takich, które nigdy wcześniej nie pojawiły się na koncertowych wydawnictwach Soundgarden. „Blind Dogs” zespół zagrał po raz pierwszy w karierze.
Niemal 2,5-godzinny występ zawiera 29 utworów, w tym 21 takich, które nigdy wcześniej nie pojawiły się na koncertowych wydawnictwach Soundgarden. „Blind Dogs” zespół zagrał po raz pierwszy w karierze. Pełna tracklista poniżej.
Sześć lat po zarejestrowaniu, „Soundgarden: Live from the Artists Den” ukazuje się w kilku formatach. Super Deluxe box zawiera koncert zarejestrowany w dźwięku 5.1 surround stereo na Blu-rayu oraz ponad pół godziny materiałów dodatkowych, cztery 180-gramowe winyle, 2CD, 40-stronicową książkę, litografię i replikę przepustki artist all-access z koncertu. Ponadto przewidziano wersje 4LP, Blu-ray i 2CD.
Byliśmy niezmiernie dumni i podekscytowani, że możemy zaprezentować materiał z „King Animal” i świętować razem z fanami - Kim Thayil
Vicky Cornell w imieniu Chris Cornell Estate przyznaje: – To był wyjątkowy koncert i doskonale pamiętam radość Chrisa z tamtego wieczoru. Cieszę się, że fani będą mogli powrócić do tej nocy.

źródło: Universal Music
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS