Menu

Dorian Wayne NOWY SINGIEL "HORNS"

Niezależny polski artysta darkwave/post-punk Dorian Wayne prezentuje nowy singiel „Horns”, rockową podróż przez gloryfikację ludzkich wad i niedoskonałości. Piosenka nawiązuje do pracy z własnym cieniem, akceptacji swoich demonów i ciemności, która drzemie w każdym z nas. Łącząc gitary, klimatyczne syntezatory i nawiedzony wokal, „Horns” czerpie inspirację od takich artystów jak Depeche Mode, Twin Tribes i She Past Away, zachowując jednocześnie odrębne i osobiste brzmienie. Dorian Wayne działa na niezależnej scenie undergroundowej od 2025 roku, tworząc muzykę łączącą elementy darkwave, elektroniki, rocka gotyckiego i post-punka. Dla fanów: Depeche Mode, Sad Boy Skeleton, Lebanon Hanover, Drab Majesty, She Past Away.

DATA WYDANIA SINGLA: 15.06.2026 R.

źródło: Dorian Wayne

Czytaj dalej...

Samael - nowy singiel radiowy „Hail To The Sun”

Szwajcarskie legendy Samael, jeden z najbardziej trwałych i wpływowych zespołów na scenie industrialnego i black metalu, prezentują swój nowy singiel. „Hail To The Sun” to utwór jednocześnie ciężki i monumentalny, poruszający temat życiowych trudności oraz odwagi do podejmowania ryzyka.

Ikony ekstremalnego metalu SAMAEL wkraczają w nową erę z nowym singlem „Hail To The Sun”

Szwajcarskie legendy Samael, jeden z najbardziej wpływowych i najdłużej działających zespołów sceny industrialnej i blackmetalowej, prezentują swój nowy singiel. „Hail To The Sun” to utwór równie ciężki, co podniosły. Tekst opowiada o mierzeniu się z przeciwnościami losu i wykorzystywaniu życiowych szans. Porywający kawałek, oparty na mocnym, marszowym rytmie, kontynuuje nowy rozdział w historii zespołu, zapoczątkowany w 2025 roku utworem „Black Matter Manifesto” – pierwszym premierowym materiałem grupy po ośmiu latach.

Założony w 1987 roku zespół Samael ma za sobą niemal 40 lat nieprzerwanej działalności i należy do najważniejszych formacji w historii ekstremalnego metalu. Albumy takie jak Worship Him (1990) oraz Passage (1996) wywarły ogromny wpływ na rozwój mrocznych odmian metalu dzięki unikalnemu połączeniu black metalu, industrialu i symfonicznych aranżacji. Dzięki swojemu charakterystycznemu stylowi zespół nieustannie przesuwa granice gatunku, zachowując mroczną precyzję i apokaliptyczny rozmach. „Hail To The Sun” jest równie surowy, potężny i imponujący jak wcześniejsze dokonania grupy.

SAMAEL o „Hail To The Sun”:

„W niespokojnych czasach dobrze jest jednoczyć się wokół czegoś, co ma znaczenie dla nas wszystkich… A czy jest coś lepszego niż słońce, które jest jedno, ale każdy z nas doświadcza go na swój sposób?

‘Hail To The Sun’ to hymn, który przeprowadzi was przez lato i ogrzeje, gdy nadejdzie zima. Ta piosenka opowiada o pokonywaniu przeciwności losu i wykorzystywaniu szans, jakie daje życie.”



źródło: Napalm Records

Czytaj dalej...

The Bullseyes. Drugi singiel ‘This Is Wild’ zapowiada kolejny album rockowego duetu

Zespół The Bullseyes jest znany słuchaczy wielu rozgłośni radiowych, bywalcom festiwali i showcase'ów. Byli zwycięzcami konkursu festiwalu Jarocin, jak i finalistami plebiscytu Gazety Wyborczej "Sanki", a nawet ich utwór był wykorzystany w kampanii sponsora UEFA Euro 2024! Nie wiele jest w Polsce zespołów które grają tak rocka jak oni.

Gotowi na wielkie sceny!

The Bullseyes to rockowy duet, który tworzą Darek Łukasik (gitara) i Mateusz Jarząbek (perkusja). Zespół łączy riffowy fundament z nowoczesną produkcją, tworząc krótkie i dynamiczne utwory o wyraźnej strukturze rytmicznej. Formacja jest zwycięzcą Jarocińskich Rytmów Młodych oraz finalistą nagrody SANKI „Gazety Wyborczej".

„To obecnie najlepszy polski zespół parający się klasycznie pojmowanym rockiem. Nie debiutant - najlepszy zespół w kategorii open" – Jarosław Szubrycht (Gazeta Wyborcza).

'This Is Wild' to utwór, który uderza w temat niezaspokojonego głodu doświadczeń i świadomości uciekającego czasu, z którego nie sposób w pełni czerpać w trakcie jednego życia. Szybki, punkowy numer o czystej, letniej energii opierający się na surfrockowym shuffle, dynamicznym riffie, wybuchowych solówkach oraz chwytliwych liniach melodycznych rozpisanych na harmoniczne wokale.

Singiel 'This Is Wild' to druga piosenka zapowiadająca nadchodzący album duetu, którego premiera zaplanowana jest na jesień tego roku.

The Bullseyes:
Dariusz Łukasik: gitara
Mateusz Jarząbek: perkusja

Koncerty:
13.11.2026 - Podrówko Art (Gdynia)
15.11.2026 - DK Słowianin (Szczecin)
20.11.2026 - 2PROGI (Poznań)
27.11.2026 - Hype Park (Kraków)
28.11.2026 - Niebo (Warszawa)
05.12.2026 - Łącznik (Wrocław)
11.12.2026 - Zgrzyt (Lublin)

źródło: Filip Sarniak
Czytaj dalej...

Zespół The Pretty Reckless wkrótce wyda nowy album Dear God!

Bardzo popularny, wielokrotnie platynowy zespół rockowy The Pretty Reckless rozpoczął nowy, pełen energii rozdział swojej kariery, ogłaszając wydanie piątego albumu studyjnego Dear God oraz światową trasę koncertową w 2026 roku.

Album „Dear God” otwiera nowy etap twórczości zespołu, stawiając na szczerość, intensywność i artystyczną swobodę. To jedno z najbardziej surowych i bezkompromisowych wydawnictw w ich dorobku. Podczas pracy nad płytą muzycy postawili na bardziej osobiste, niemal pamiętnikowe teksty.

Nowy singiel When I Wake Up prezentuje punkową energię, pozostając jednocześnie wierny charakterystycznemu brzmieniu grupy: potężnym gitarom i wyjątkowemu wokalowi Taylor Momsen.

Na albumie znajdzie się również przebój For I Am Death, który w listopadzie ubiegłego roku osiągnął 1. miejsce na liście Billboard Mainstream Rock Airplay. Był to czwarty z rzędu numer 1 zespołu oraz drugi raz, gdy grupa dokonała takiego wyczynu.

Zespół wyruszy także w nową trasę koncertową DEAR GOD Tour, podczas której odwiedzi fanów na całym świecie. Europejskie daty koncertów mają zostać ogłoszone poniżej w pełnym harmonogramie. Trasa nastąpi po niezwykle udanych dwóch latach koncertowania u boku AC/DC podczas trasy PWR UP Tour.

Nadchodzący rok jest kontynuacją wyjątkowo udanego okresu dla zespołu. W ciągu ostatnich 12 miesięcy grupa wystąpiła m.in. na prestiżowej gali MusiCares Person of the Year Gala, gdzie Taylor Momsen oddała hołd Mariah Carey wraz z zespołem Foo Fighters. Wystąpiła także podczas ceremonii Rock & Roll Hall of Fame Induction Ceremony, wykonując utwory z zespołem Soundgarden z okazji ich wprowadzenia do Galerii Sław Rock and Rolla.

Dodatkowo zespół wydał świąteczną EP-kę Taylor Momsen's Pretty Reckless Christmas, zawierającą nową wersję utworu Where Are You Christmas?. Singiel promujący wydawnictwo osiągnął 1. miejsce na liście Billboard Hot Hard Rock Songs, ponownie rozbudzając zainteresowanie fanów na całym świecie i wywołując nostalgię po ponad dwóch dekadach od premiery oryginału.

źródło: Fearless Records
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS