Menu

Hells Bells Festival w Szczecinie, nowy, rockowy festiwal na rozpoczęcie wakacji.

Hells Bells Festival odbędzie się w Szczecinie już 26 i 27 czerwca! Gwiazdy punk rocka i metalu zagrają na Łasztowni, w klimatycznych portowych przestrzeniach, gdzie dziś latem bije serce miasta. Organizatorzy zaprosili prawdziwe gwiazdy jak Udo Dirkschneider, UK Subs, Pro-Pain, Possessed, Grave Digger czy Discharge. Nie zabraknie także czołówki polskiej sceny w postaci Vader, Dezertera, Furii i The Analogs. Oprócz klasyków gatunku zobaczymy też najlepszych przedstawicieli młodego pokolenia - m. in. zespoły Pretensje, My Own Abyss czy Seks W Czasach Wojny.

Hells Bells Festival odbywa się po raz pierwszy, lecz od razu przykuł uwagę publiczności i komentatorów z całej Polski. Ciekawy mocny skład miesza nie tylko wszystko co najlepsze w metalu i punk rocku, ale sięga szerzej - to m. in. horrorcorowy raper Słoń czy klimatyczny projekt Drowned In Silver. Koncerty odbędą się na dwóch scenach plenerowych oraz trzeciej in-door w CKE Stara Rzeźnia. Wydarzenie ma świetną oprawę - za wzór i logotyp odpowiada Rafał "Too Mamy Skulls" Wechterowicz.

Szczeciński festiwal zlokalizowany jest na Łasztowni, a konkretnie na Placu Gryfitów - kojarzonym głównie dzięki pomnikowi Paprykarza. To portowe tereny do których prowadzą piękne bulwary, a publiczność będzie mieć pod ręką również wesołe miasteczko Holiday Park oraz plażę na Wyspie Grodzkiej. Na terenie festiwalu znajdzie się restauracja z konkretnym menu (m. in. schabowy, paprykarz) oraz food trucki. Nie zabraknie dodatkowych atrakcji jak np. strefa tatuażu oraz merch-market.

Dziękuję
Pozdrowienia
Sylwia Lato
Czytaj dalej...

Ziemowit Kosmowski zaprezentował projekt K-2

"Dom i TY" to pierwsza propozycja duetu K-2 stworzonego przez Ziemowita Kosmowskiego (ex-Brak, Rendez-Vous, Subway) oraz jego żonę Agatę Porębę-Kosmowską.

Ziemowit Kosmowski od lat umyka wszystkim klasyfikacjom. Był zawsze sobą – zarówno w punkowym Phantomie, Braku czy nowofalowym Rendez-Vous. W swoich utworach odkrywa emocje i zaznacza, że czasami mniej znaczy więcej. W roku 2023 Ziemowit i Agata nagrali jazzujący album "Veda", a w październiku tego roku wydadzą bardziej folkową płytę pod tytułem "Ciężkie PUDŁO".

Klimatyczne akustyczne pieśni z dozą - jak to u byłego punk rockera - sarkazmu i kontestacji. Singlowy utwór "Dom i TY" wprowadza w podróż z opowieścią o różnych, na przestrzeni czasu, gniazdach artysty. Nostalgiczna, pełna refleksji, ale i nadziei pieśń, w której z pewnością każdy odnajdzie odrobinę siebie. Na stronie B pierwszego singla znajduje się folk punkowa piosenka "Balon z HELEM".

Po wakacjach K-2 zamierza zaprezentować kolejny singiel "Wielki BUT". Premiera albumu zbiegnie się z występem Kosmowskiego na łódzkim Festiwalu Soundedit w październiku 2026.

Kolejnym utworem promującym płytę będzie przewrotna kompozycja "Ciężkie PUDŁO".

Tak jak w przypadku "Vedy" czy albumu "kosmowski live" (z gościnnym udziałem Tymona Tymańskiego), wydawcą "Ciężkiego PUDŁA" będzie GAD Records Michała Wilczyńskiego.

25 października K-2 wystąpi na łódzkim festiwalu Soundedit. Podczas występu Ziemowit Kosmowski odbierze nagrodę Człowieka Ze Złotym Uchem za "Szczególną Wrażliwość Muzyczną
i Punkową Energię".

źródło: CANTARAMUSIC.PL
Czytaj dalej...

U.K.Ć. Premiera singla 'Mętne Słońce'

U.K.Ć. to autorski projekt Łukasza „Icanraza" Sarnackiego - muzyka znanego z wielu różnych zespołów takich jak Abused Majesty, Virgin Snatch, Christ Agony, Devilish Impressions, Corruption, Voidfire czy Hermh. Muzyka U.K.Ć. ucieka od szufladkowania, miesza wiele gatunków, nie zamykając się w żadnym.

'Mętne Słońce' to utwór zainspirowany różnorodnością kulturową i religijną, zrodzony z doświadczeń podróżniczych. Tekst stanowi bezpośrednią reakcję na ignorancję, pychę i brak szacunku okazywane przez przedstawicieli zachodnich społeczeństw wobec odmiennych kultur.

Za produkcję klipu odpowiada ekipa Art of Vision pod batutą Rafała Kubisiaka, natomiast autorką sesji zdjęciowej jest Magdalena Zagóra.

U.K.Ć.:
Łukasz Sarnacki - wokal/ gitara/ bas/ perkusja/ klawisze

Skład koncertowy:
Łukasz Bielemuk - gitara (m.in. CINIS, ex-BATUSHKA)
Mateusz Demianiuk - bas (m.in. ex-PIGFACE BEAUTY)
Paweł Staniszczak - perkusja (m.in. ENFEEBLEMENT, ex-COCHISE)

Dyskografia U.K.Ć.:
"Przemijanie" EP 2022
"Coming Out" 2023
"Coming Out - Love & Hate Diaries" 2024
"Anomalie - Upadek Konającego Ćwierćwiecza" 2026

źródło: Filip Sarniak
Czytaj dalej...

Kielecka grupa ANKH wydała teledysk do utworu "Jestem" promującego nową płytę "Z Wiatrem"

Utwór "Jestem" jest próbą odpowiedzi na pytania: "czym lub kim jesteśmy"? Odwieczne pytania: "Skąd przychodzimy, co tu robimy i dokąd zmierzamy?" nadal pozostają bez odpowiedzi. Cały akt życia jest niewiadomą. W nas oraz obok nas toczy się rzeczywistość, o której nie mamy pojęcia. Czujemy jednak "że zawsze jest coś więcej".

Klip powstał w salach kieleckiego klubu młodzieżowego „Wolna Strefa". Zdjęcia i produkcja zostały wykonane przez muzyków ANKH: Jana Rusina i Joannę Chudybę, którzy poza muzyką zajmują się także produkcjami filmowymi.

Grupa ANKH istnieje od ponad 35 lat. Kiedy zaczynała żyliśmy w innych czasach. Nie było cyfrowej fotografii, Internetu, grup społecznościowych w sieci , elektronicznej reklamy i powszechnej dostępności do wszelakiej muzyki . Nie było smartfonów a nawet sms-ów. Płyty nagrywano w dużych studiach nagraniowych na taśmę magnetofonową . Komputery były prymitywne i dokonywano na nich tylko małych korekt analogowej techniki nagraniowej. Tworzenie własnej muzyki i prezentowanie jej szerszej publiczności było nie lada wydarzeniem i sukcesem.

Najnowszy album ANKH pod tytułem „ Z wiatrem" to właśnie taka opowieść łącząca lata 90-te XX wieku z teraźniejszością pierwszej połowy XXI wieku. Jak bardzo zmieniła się otaczająca nas rzeczywistość przez ten czas? Jak bardzo zmieniliśmy się my sami i jak to wpłynęło na naszą muzykę ? To pytania, które postawił sobie zespół w trakcie realizacji materiału słowno-muzycznego stanowiącego treść nowego albumu i na które to pytania spróbował sobie odpowiedzieć.

Pierwsza część płyty „Z wiatrem" nawiązuje do brzmień i twórczości grupy z połowy lat 90 - tych. Wtedy to o zespole było głośno, gdyż był odkryciem i niepowtarzalnym tworem na polskiej scenie rockowej. Na nowym albumie znajdują się utwory będące wręcz polemiką z konkretnymi utworami z pierwszych płyt ANKH. Stanowią jak gdyby muzyczne i treściowe rozwinięcia dawnych kompozycji. Stopniowo album przemienia się w bardzie wysublimowane brzmienia i kompozycje, nawiązujące także do wewnętrznej przemiany świadomości muzyków zespołu .

Album „ Z wiatrem" jest także ukoronowaniem pracy zespołu w nowym składzie personalnym. Od kilku lat część grupy tworzą młodsi wiekiem muzycy krakowscy: Joanna Chudyba – skrzypce i Jan Rusin – perkusja. Niewątpliwie ich energia pozytywnie i w znaczący sposób wpływa na działania ANKH i nową, odświeżoną formę brzmieniową grupy.

"Z wiatrem" to opowieść o zmieniającym się postrzeganiu przez nas, na przestrzeni lat, aktu istnienia tego „czegoś" w czym jesteśmy. Rzeczywistości tworzonej mocą Ducha w Działaniu, gdzie cierpienie miesza się z radością, dobro ze złem, miłość ze strachem i życie z nieżyciem. Warto pochylić się nad pytaniami: "skąd przychodzimy?", "co tu robimy?", "dokąd zmierzamy?". Nawet jeśli uznamy, że mamy inne zdanie. Bowiem samo zastanawianie się nad odpowiedzią jest istotne w świecie, w którym refleksja i konstruktywna polemika jest coraz większą rzadkością.


źródło: CANTARAMUSIC.PL
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS