Menu

Ron „Bumblefoot” Thal gitarzysta Guns N' Roses i Vinny Appice z Black Sabbath na płycie polskiego gitarzysty!

Piotr Lekki, gitarzysta TSA MNKWL i twórca cyklu "Bochnia Rocks", zapowiada solowy album. Drugim utworem promującym wydawnictwo jest „Enemy of Good”. Teledysk do piosenki można obejrzeć na kanale YouTube Piotra. Premiera już we wtorek 23 czerwca 2026 roku.

W utworze zagrali światowej sławy muzycy: perkusista Vinny Appice (m.in. DIO, Black Sabbath) oraz gitarzysta Ron „Bumblefoot” Thal (ex Guns’n’Roses, Sons of Apollo).

Obok wymienionych wyżej legendarnych muzyków w nagraniu zaśpiewał Damian Michalski (TSA MNKWL), a na basie zagrał włoski muzyk sesyjny Francesco Caporaletti (m.in. Gus G, Vinnie Moore). W teledysku gościnnie na perkusji pojawił się Sławek Puka.

„Ta piosenka w żartobliwym tonie opowiada o tym że lepsze jest wrogiem dobrego, a podobno to moja ulubiona maksyma :)” - wyjaśnia Piotr Lekki.

Premiera albumu "Ghost Of Rock" planowana jest na jesień 2026 roku. Grają na niej gościnnie grają gwiazdy światowego rocka. W trzech utworach na bębnach zagrał Vinny Appice (DIO, Black Sabbath) w dwóch Brian Tichy (Dead Daisies, Billy Idol, Whitesnake).

Gitarowe partie gościnnie nagrali Ron "Bumblefoot" Thal (eks- Guns’n Roses), Rowan Robertson (DIO), Andre Nieri (Virgil Donati, x Grand Discovery), Andy Martongelli (Arthemis, David Dellefson) czy Emiliano Tessitore (Carl Santance, Tim "Ripper" Owens).

Za partie wokalne odpowiada w większości Damian Michalski, kolega z TSA MNKWL, ale w dwóch utworach zaśpiewał także Robert "Sierściu" Mastalerz (4Szmery), wokalista z którym Piotr koncertuje i nagrywa w projekcie akustycznym PiS (Piotrek i Sierściu).

Na płycie wsparli też Piotra także przyjaciele znani z cyklu koncertów "Bochnia Rocks", włoscy muzycy sesyjni: Francesco Caporaletti - bas, Alessio Palizzi - bębny, Tita Tani – bębny. Oraz polscy koledzy: Artur Olkowicz - bas, Robert Świątek - bas, Sławek Puka - bębny i Adam Harris - bas.

Piotr Lekki to doświadczony gitarzysta, kompozytor i producent. Współpracował i dzielił scenę z takimi artystami jak Paul Gilbert, David Ellefson (Megadeth) czy John Corabi (The Dead Daisies).

Jest właścicielem KWART Studio i Leonardo27, gdzie realizuje brzmienie nadchodzącego wydawnictwa. Lekki jest też jednym z filarów grupy TSA MNKWL, z którą wydał dobrze przyjęty album "Niezwyciężony".

Współtworzy też akustyczny skład PiS (Piotrek i Sierściu) ze wspomnianym Robertem Mastalerzem oraz blues-rockowy Evening Standard. Występował w kultowym klubie Whisky a Go Go w Los Angeles.

W 2018 roku wraz z zespołem One otwierał koncert Deep Purple w krakowskiej Tauron Arenie.

Piotr Lekki odpowiada za brzmienie wielu wydawnictw, w tym nominowanej do Fryderyka płyty "Republika 69" zespołu Agressiva 69.

Od 2014 roku wraz z żoną Elą organizuje cykl "Bochnia Rocks", w ramach którego sprowadził do Polski około 80 światowej klasy artystów.

FULL BIO PIOTRA LEKKIEGO:

Piotr Lekki to gitarzysta, kompozytor, producent oraz realizator dźwięku prowadzący KWARTstudio i Studio Leonardo27. Od 2019 roku jest filarem grupy TSA MNKWL, w której odpowiadał również za realizację i produkcję dobrze przyjętego albumu "Niezwyciężony".

Jego portfolio obejmuje współpracę z czołowymi muzykami światowej sceny, takimi jak Paul Gilbert, David Ellefson (Megadeth), Ron Bumblefoot Thal (eks-Guns N' Roses), John Corabi (The Dead Daisies), Tim Ripper Owens (eks-Judas Priest), Gus G (Ozzy Osbourne) czy Vinny Appice (Black Sabbath, DIO). Występował także z bluesmanem Darylem Strodesem i dwukrotnie koncertował w legendarnym klubie Whisky a Go Go w Los Angeles.

Na polskim rynku muzycznym współpracuje z Marcinem Furmańskim oraz współtworzy od 2008 roku akustyczny projekt PiS (Piotrek i Sierściu). W ramach tej inicjatywy regularnie koncertuje z uznanymi instrumentalistami: Jerzym Styczyńskim (Dżem), Markiem Raduli oraz Wojciechem Hoffmannem (Turbo).

Jako producent:

Współprodukował nominowaną do Fryderyków płytę Republika 69 zespołu Agressiva 69.

Produkował i realizował utwór "Water, Water" grupy Stirwater Pawła Mąciwody (Scorpions), który zdobył uznanie na Liście Przebojów Trójki.

Realizował i produkował album "Tysiące Szuflad" projektu Szepta (2023).

W swojej historii ma również otwarcie koncertu Deep Purple w krakowskiej Arenie z zespołem One oraz współtworzenie w latach 90. grupy Obcy, w której składzie znaleźli się m.in. Janusz Radek i Piotr Żaczek. Jest także założycielem blues-rockowej formacji Evening Standard.

Od 2014 roku wraz z żoną Elą jest organizatorem koncertów pod szyldem "Bochnia Rocks", w którym to cyklu odbyło już się około 80 koncertów, na których wystąpili m.in. Simon Phillips, Andy Timmons, Michael Angelo Batio, Richie Kotzen, Carmine i Vinny Appice, Stu Hamm, Jennifer Batten, Virgil Donati, Aleks Skolnick, Vinnie Moore, Doogie White, Paul Gilbert, Ron "Bumblefoot Thal, Carl sanance, Rowan Robertson, Tim "Ripper" Owens, Greg Howe, Mohini Dey i wielu innych. Wielokrotnie wystąpił gościnnie z gwiazdami koncertów.

źródło: Managament

Czytaj dalej...

Dorian Wayne NOWY SINGIEL "HORNS"

Niezależny polski artysta darkwave/post-punk Dorian Wayne prezentuje nowy singiel „Horns”, rockową podróż przez gloryfikację ludzkich wad i niedoskonałości. Piosenka nawiązuje do pracy z własnym cieniem, akceptacji swoich demonów i ciemności, która drzemie w każdym z nas. Łącząc gitary, klimatyczne syntezatory i nawiedzony wokal, „Horns” czerpie inspirację od takich artystów jak Depeche Mode, Twin Tribes i She Past Away, zachowując jednocześnie odrębne i osobiste brzmienie. Dorian Wayne działa na niezależnej scenie undergroundowej od 2025 roku, tworząc muzykę łączącą elementy darkwave, elektroniki, rocka gotyckiego i post-punka. Dla fanów: Depeche Mode, Sad Boy Skeleton, Lebanon Hanover, Drab Majesty, She Past Away.

DATA WYDANIA SINGLA: 15.06.2026 R.

źródło: Dorian Wayne

Czytaj dalej...

Samael - nowy singiel radiowy „Hail To The Sun”

Szwajcarskie legendy Samael, jeden z najbardziej trwałych i wpływowych zespołów na scenie industrialnego i black metalu, prezentują swój nowy singiel. „Hail To The Sun” to utwór jednocześnie ciężki i monumentalny, poruszający temat życiowych trudności oraz odwagi do podejmowania ryzyka.

Ikony ekstremalnego metalu SAMAEL wkraczają w nową erę z nowym singlem „Hail To The Sun”

Szwajcarskie legendy Samael, jeden z najbardziej wpływowych i najdłużej działających zespołów sceny industrialnej i blackmetalowej, prezentują swój nowy singiel. „Hail To The Sun” to utwór równie ciężki, co podniosły. Tekst opowiada o mierzeniu się z przeciwnościami losu i wykorzystywaniu życiowych szans. Porywający kawałek, oparty na mocnym, marszowym rytmie, kontynuuje nowy rozdział w historii zespołu, zapoczątkowany w 2025 roku utworem „Black Matter Manifesto” – pierwszym premierowym materiałem grupy po ośmiu latach.

Założony w 1987 roku zespół Samael ma za sobą niemal 40 lat nieprzerwanej działalności i należy do najważniejszych formacji w historii ekstremalnego metalu. Albumy takie jak Worship Him (1990) oraz Passage (1996) wywarły ogromny wpływ na rozwój mrocznych odmian metalu dzięki unikalnemu połączeniu black metalu, industrialu i symfonicznych aranżacji. Dzięki swojemu charakterystycznemu stylowi zespół nieustannie przesuwa granice gatunku, zachowując mroczną precyzję i apokaliptyczny rozmach. „Hail To The Sun” jest równie surowy, potężny i imponujący jak wcześniejsze dokonania grupy.

SAMAEL o „Hail To The Sun”:

„W niespokojnych czasach dobrze jest jednoczyć się wokół czegoś, co ma znaczenie dla nas wszystkich… A czy jest coś lepszego niż słońce, które jest jedno, ale każdy z nas doświadcza go na swój sposób?

‘Hail To The Sun’ to hymn, który przeprowadzi was przez lato i ogrzeje, gdy nadejdzie zima. Ta piosenka opowiada o pokonywaniu przeciwności losu i wykorzystywaniu szans, jakie daje życie.”



źródło: Napalm Records

Czytaj dalej...

The Bullseyes. Drugi singiel ‘This Is Wild’ zapowiada kolejny album rockowego duetu

Zespół The Bullseyes jest znany słuchaczy wielu rozgłośni radiowych, bywalcom festiwali i showcase'ów. Byli zwycięzcami konkursu festiwalu Jarocin, jak i finalistami plebiscytu Gazety Wyborczej "Sanki", a nawet ich utwór był wykorzystany w kampanii sponsora UEFA Euro 2024! Nie wiele jest w Polsce zespołów które grają tak rocka jak oni.

Gotowi na wielkie sceny!

The Bullseyes to rockowy duet, który tworzą Darek Łukasik (gitara) i Mateusz Jarząbek (perkusja). Zespół łączy riffowy fundament z nowoczesną produkcją, tworząc krótkie i dynamiczne utwory o wyraźnej strukturze rytmicznej. Formacja jest zwycięzcą Jarocińskich Rytmów Młodych oraz finalistą nagrody SANKI „Gazety Wyborczej".

„To obecnie najlepszy polski zespół parający się klasycznie pojmowanym rockiem. Nie debiutant - najlepszy zespół w kategorii open" – Jarosław Szubrycht (Gazeta Wyborcza).

'This Is Wild' to utwór, który uderza w temat niezaspokojonego głodu doświadczeń i świadomości uciekającego czasu, z którego nie sposób w pełni czerpać w trakcie jednego życia. Szybki, punkowy numer o czystej, letniej energii opierający się na surfrockowym shuffle, dynamicznym riffie, wybuchowych solówkach oraz chwytliwych liniach melodycznych rozpisanych na harmoniczne wokale.

Singiel 'This Is Wild' to druga piosenka zapowiadająca nadchodzący album duetu, którego premiera zaplanowana jest na jesień tego roku.

The Bullseyes:
Dariusz Łukasik: gitara
Mateusz Jarząbek: perkusja

Koncerty:
13.11.2026 - Podrówko Art (Gdynia)
15.11.2026 - DK Słowianin (Szczecin)
20.11.2026 - 2PROGI (Poznań)
27.11.2026 - Hype Park (Kraków)
28.11.2026 - Niebo (Warszawa)
05.12.2026 - Łącznik (Wrocław)
11.12.2026 - Zgrzyt (Lublin)

źródło: Filip Sarniak
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS