Menu

Samael - nowy singiel radiowy „Hail To The Sun”

Szwajcarskie legendy Samael, jeden z najbardziej trwałych i wpływowych zespołów na scenie industrialnego i black metalu, prezentują swój nowy singiel. „Hail To The Sun” to utwór jednocześnie ciężki i monumentalny, poruszający temat życiowych trudności oraz odwagi do podejmowania ryzyka.

Ikony ekstremalnego metalu SAMAEL wkraczają w nową erę z nowym singlem „Hail To The Sun”

Szwajcarskie legendy Samael, jeden z najbardziej wpływowych i najdłużej działających zespołów sceny industrialnej i blackmetalowej, prezentują swój nowy singiel. „Hail To The Sun” to utwór równie ciężki, co podniosły. Tekst opowiada o mierzeniu się z przeciwnościami losu i wykorzystywaniu życiowych szans. Porywający kawałek, oparty na mocnym, marszowym rytmie, kontynuuje nowy rozdział w historii zespołu, zapoczątkowany w 2025 roku utworem „Black Matter Manifesto” – pierwszym premierowym materiałem grupy po ośmiu latach.

Założony w 1987 roku zespół Samael ma za sobą niemal 40 lat nieprzerwanej działalności i należy do najważniejszych formacji w historii ekstremalnego metalu. Albumy takie jak Worship Him (1990) oraz Passage (1996) wywarły ogromny wpływ na rozwój mrocznych odmian metalu dzięki unikalnemu połączeniu black metalu, industrialu i symfonicznych aranżacji. Dzięki swojemu charakterystycznemu stylowi zespół nieustannie przesuwa granice gatunku, zachowując mroczną precyzję i apokaliptyczny rozmach. „Hail To The Sun” jest równie surowy, potężny i imponujący jak wcześniejsze dokonania grupy.

SAMAEL o „Hail To The Sun”:

„W niespokojnych czasach dobrze jest jednoczyć się wokół czegoś, co ma znaczenie dla nas wszystkich… A czy jest coś lepszego niż słońce, które jest jedno, ale każdy z nas doświadcza go na swój sposób?

‘Hail To The Sun’ to hymn, który przeprowadzi was przez lato i ogrzeje, gdy nadejdzie zima. Ta piosenka opowiada o pokonywaniu przeciwności losu i wykorzystywaniu szans, jakie daje życie.”



źródło: Napalm Records

Czytaj dalej...

The Bullseyes. Drugi singiel ‘This Is Wild’ zapowiada kolejny album rockowego duetu

Zespół The Bullseyes jest znany słuchaczy wielu rozgłośni radiowych, bywalcom festiwali i showcase'ów. Byli zwycięzcami konkursu festiwalu Jarocin, jak i finalistami plebiscytu Gazety Wyborczej "Sanki", a nawet ich utwór był wykorzystany w kampanii sponsora UEFA Euro 2024! Nie wiele jest w Polsce zespołów które grają tak rocka jak oni.

Gotowi na wielkie sceny!

The Bullseyes to rockowy duet, który tworzą Darek Łukasik (gitara) i Mateusz Jarząbek (perkusja). Zespół łączy riffowy fundament z nowoczesną produkcją, tworząc krótkie i dynamiczne utwory o wyraźnej strukturze rytmicznej. Formacja jest zwycięzcą Jarocińskich Rytmów Młodych oraz finalistą nagrody SANKI „Gazety Wyborczej".

„To obecnie najlepszy polski zespół parający się klasycznie pojmowanym rockiem. Nie debiutant - najlepszy zespół w kategorii open" – Jarosław Szubrycht (Gazeta Wyborcza).

'This Is Wild' to utwór, który uderza w temat niezaspokojonego głodu doświadczeń i świadomości uciekającego czasu, z którego nie sposób w pełni czerpać w trakcie jednego życia. Szybki, punkowy numer o czystej, letniej energii opierający się na surfrockowym shuffle, dynamicznym riffie, wybuchowych solówkach oraz chwytliwych liniach melodycznych rozpisanych na harmoniczne wokale.

Singiel 'This Is Wild' to druga piosenka zapowiadająca nadchodzący album duetu, którego premiera zaplanowana jest na jesień tego roku.

The Bullseyes:
Dariusz Łukasik: gitara
Mateusz Jarząbek: perkusja

Koncerty:
13.11.2026 - Podrówko Art (Gdynia)
15.11.2026 - DK Słowianin (Szczecin)
20.11.2026 - 2PROGI (Poznań)
27.11.2026 - Hype Park (Kraków)
28.11.2026 - Niebo (Warszawa)
05.12.2026 - Łącznik (Wrocław)
11.12.2026 - Zgrzyt (Lublin)

źródło: Filip Sarniak
Czytaj dalej...

Zespół The Pretty Reckless wkrótce wyda nowy album Dear God!

Bardzo popularny, wielokrotnie platynowy zespół rockowy The Pretty Reckless rozpoczął nowy, pełen energii rozdział swojej kariery, ogłaszając wydanie piątego albumu studyjnego Dear God oraz światową trasę koncertową w 2026 roku.

Album „Dear God” otwiera nowy etap twórczości zespołu, stawiając na szczerość, intensywność i artystyczną swobodę. To jedno z najbardziej surowych i bezkompromisowych wydawnictw w ich dorobku. Podczas pracy nad płytą muzycy postawili na bardziej osobiste, niemal pamiętnikowe teksty.

Nowy singiel When I Wake Up prezentuje punkową energię, pozostając jednocześnie wierny charakterystycznemu brzmieniu grupy: potężnym gitarom i wyjątkowemu wokalowi Taylor Momsen.

Na albumie znajdzie się również przebój For I Am Death, który w listopadzie ubiegłego roku osiągnął 1. miejsce na liście Billboard Mainstream Rock Airplay. Był to czwarty z rzędu numer 1 zespołu oraz drugi raz, gdy grupa dokonała takiego wyczynu.

Zespół wyruszy także w nową trasę koncertową DEAR GOD Tour, podczas której odwiedzi fanów na całym świecie. Europejskie daty koncertów mają zostać ogłoszone poniżej w pełnym harmonogramie. Trasa nastąpi po niezwykle udanych dwóch latach koncertowania u boku AC/DC podczas trasy PWR UP Tour.

Nadchodzący rok jest kontynuacją wyjątkowo udanego okresu dla zespołu. W ciągu ostatnich 12 miesięcy grupa wystąpiła m.in. na prestiżowej gali MusiCares Person of the Year Gala, gdzie Taylor Momsen oddała hołd Mariah Carey wraz z zespołem Foo Fighters. Wystąpiła także podczas ceremonii Rock & Roll Hall of Fame Induction Ceremony, wykonując utwory z zespołem Soundgarden z okazji ich wprowadzenia do Galerii Sław Rock and Rolla.

Dodatkowo zespół wydał świąteczną EP-kę Taylor Momsen's Pretty Reckless Christmas, zawierającą nową wersję utworu Where Are You Christmas?. Singiel promujący wydawnictwo osiągnął 1. miejsce na liście Billboard Hot Hard Rock Songs, ponownie rozbudzając zainteresowanie fanów na całym świecie i wywołując nostalgię po ponad dwóch dekadach od premiery oryginału.

źródło: Fearless Records
Czytaj dalej...

Hells Bells Festival w Szczecinie, nowy, rockowy festiwal na rozpoczęcie wakacji.

Hells Bells Festival odbędzie się w Szczecinie już 26 i 27 czerwca! Gwiazdy punk rocka i metalu zagrają na Łasztowni, w klimatycznych portowych przestrzeniach, gdzie dziś latem bije serce miasta. Organizatorzy zaprosili prawdziwe gwiazdy jak Udo Dirkschneider, UK Subs, Pro-Pain, Possessed, Grave Digger czy Discharge. Nie zabraknie także czołówki polskiej sceny w postaci Vader, Dezertera, Furii i The Analogs. Oprócz klasyków gatunku zobaczymy też najlepszych przedstawicieli młodego pokolenia - m. in. zespoły Pretensje, My Own Abyss czy Seks W Czasach Wojny.

Hells Bells Festival odbywa się po raz pierwszy, lecz od razu przykuł uwagę publiczności i komentatorów z całej Polski. Ciekawy mocny skład miesza nie tylko wszystko co najlepsze w metalu i punk rocku, ale sięga szerzej - to m. in. horrorcorowy raper Słoń czy klimatyczny projekt Drowned In Silver. Koncerty odbędą się na dwóch scenach plenerowych oraz trzeciej in-door w CKE Stara Rzeźnia. Wydarzenie ma świetną oprawę - za wzór i logotyp odpowiada Rafał "Too Mamy Skulls" Wechterowicz.

Szczeciński festiwal zlokalizowany jest na Łasztowni, a konkretnie na Placu Gryfitów - kojarzonym głównie dzięki pomnikowi Paprykarza. To portowe tereny do których prowadzą piękne bulwary, a publiczność będzie mieć pod ręką również wesołe miasteczko Holiday Park oraz plażę na Wyspie Grodzkiej. Na terenie festiwalu znajdzie się restauracja z konkretnym menu (m. in. schabowy, paprykarz) oraz food trucki. Nie zabraknie dodatkowych atrakcji jak np. strefa tatuażu oraz merch-market.

Dziękuję
Pozdrowienia
Sylwia Lato
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS