Logo
Wydrukuj tę stronę

Nowy album Pipes and Pints już dostępny!

Nowy album Pipes and Pints już dostępny!
fot. press
The Second Chapter to świeżo wydany album praskiego zespołu ze irlandzkim wokalistą - Pipes and Pints. Zespół otworzył zupełnie nowy rozdział swojej kariery i po raz kolejny udowodnił swoją pozyjcę na świecie. Odbędzie on również europejską trasę kocnertową prezentującą album.

The Second Chapter jest zakorzeniony w klasysznym brzmieniu Pipes and Pints, ale nie boi się eksperymentować z innymi gatunkami. „ Przez ostatnie siedem lat zdobywaliśmy doświadczenie zarówno w życiu osobistym, jak i muzycznym. W naszej muzyce możesz poczuć wszystkie rzeczy, które kochamy“ mówi Vojtěch Kalina (dudy).

Europejska Trasa

Mimo, że album został wydany 31 maja, oficjalna premiera klubowa będzie miała miejsce 16 października w legendarnej praskiej sali koncertowej Roxy. “Zdecydowaliśmy się wydać album przed letnim sezonem festiwalowym, aby fani mogli zapoznać się z nowymi piosenkami“ wyjaśnia Kalina.

Tegoroczny letni sezon festiwalowy będzie przepełniony koncertami Pipes and Pints zarówno w Czechach, jak i Europie. Zespół zaprezentuje się między innymi na legendarnym węgierskim festiwalu Sziget. Również okres jesień-zima będzie obgitował w kocnerty. Po praskim koncercie premierowym zespół wyruszy w trasę, rozpoczynając od kilku wydarzeń w Czechach, a następnie przenosząc się do Francji, gdzie z lokalnym zesołem Les Ramoneurs de Menhirs zagrają w między innymi w jednej z nabardziej znanych hal koncertowych Paryża – Le Trianon. Zespół będzie koncertował również w takich krajach jak Niemcy, Austria, Hiszpani i Polska, a wszystko to odbędzie się wiosną 2020 roku.

Poza wspomnianymi wydarzeniami fajni mogą spodziewać się również teledysków, które ukażą się latem, a jako „przystawka“ do nowych nagrań stworzone zostało zakulisowe video z podróży do studia nagraniowego na Kreuzbergu w Berlinie, które obejrzeć można tutaj: https://youtu.be/ff7O-5_rhAI


Potwierdzone daty tegorocznych koncertów:

15.6. Rochetrejoux/ Vendée (F) - Objectif Rock Fest
4.8. Sardinie (IT) - Rock and Beer
10.8. Großefehn (D) - Großefehn Open Air
13.8. Budapest (HU) - Sziget festival
16:10. Prague (CZ) - Roxy
9.11. Hildensheim (D) - Tattoo Convention
16.11. Paris (F)- Le Trianon
17.11. Reims (F) - tba
19.11. Lyon (F) - CCO
20.11. Martigny (CH) - Cave du Manoir
21.11. Marseille (F) - Espace Julien
22.11. Avignon (F) - Salle des Fetes
23.11. Lons Le Saulnier (F) - Le Boeuf Sur Le Toit
24.11. Pagney Derriere Barrine (F) - Chez Paulette
27.11. Rennes (F) - tba
28.11. St. Nazaire (F) - TVC
29.11. Landerneau (F) - Le Family

źródło: Bartosz Kaczmarek
Copyright by Rock Blog 33