Logo
Wydrukuj tę stronę

PUBLIC SERVICE BROADCASTING PREZENTUJE KOLEJNY UTWÓR Z NAJNOWSZEGO KRĄŻKA "BRIGHT MAGIC"

PUBLIC SERVICE BROADCASTING PREZENTUJE KOLEJNY UTWÓR Z NAJNOWSZEGO KRĄŻKA "BRIGHT MAGIC"
fot. Alex Lake

fot. Alex Lake
Public Service Broadcasting udostępnia dzisiaj "Lichtspiel III: Symphonie Diagonale", zwiastujący ich bardzo wyczekiwany czwarty album „Bright Magic”, który ukaże się 24 września nakładem Play It Again Sam.

„Lichtspiel III: Symphonie Diagonale", ukazuje inną, bardziej kontemplacyjną stronę płyty. Jest to trzeci z serii utworów zatytułowanych „Lichtspiel” (dosłownie "gra świateł"), które zostały zainspirowane pionierskimi abstrakcyjnymi, i ekspresjonistycznymi filmami produkowanymi lub debiutującymi w Berlinie.

J. Willgoose, Esq. powiedział: "Wszystkie te filmy są niezwykłymi, przełomowymi dziełami, które dla mnie uosabiają ideę "Bright Magic". Myślę, że „Symphonie Diagonale” Vikinga Eggelinga jest moim ulubionym z tych trzech, o których pisaliśmy. Muzyka jest mocno inspirowana twórczością Vangelis. Wzory i światło w pracy Eggelinga przypominają mi niektóre z niesamowitych projektów „Blade Runnera”. Jest w tym obrazie bardzo wyraźna linia przejścia od „Metropolis” Fritza Langa do filmu Ridleya Scotta."

Przełomowy obraz Vikinga Eggelinga miał swoją premierę w Berlinie w 1925 roku jako część rewolucyjnego pokazu "Der Absolute Film" w ramach UFA Kulturabteilung.


Public Service Broadcasting już od ponad dekady "dają lekcję przeszłości poprzez muzykę przyszłości". Wydany w 2013 roku debiutancki album „Inform - Educate - Entertain” wykorzystywał archiwalne sample z Brytyjskiego Instytutu Filmowego jako audio-portale do Bitwy o Anglię, wejścia na szczyt Everestu i nie tylko. Dwa lata później, „The Race For Space” wykorzystał podobne metody, by wychwalać rywalizację supermocarstw i bohaterstwo na orbicie i na Księżycu. Wydany w 2017 r. krążek „Every Valley” był poruszającą eksploracją społeczności i pamięci poprzez wzlot i upadek brytyjskiego przemysłu węglowego. Album trafił na czwarte miejsce najlepiej sprzedających się płyt w Wielkiej Brytanii.

Oto tracklista "Bright Magic":


Der Sumpf (Sinfonie der Großstadt)
Im Licht
Der Rhythmus der Maschinen [ft. Blixa Bargeld]
People, Let's Dance [ft. EERA]
Blue Heaven [ft. Andreya Casablanca]
Gib mir das Licht [ft. EERA]
The Visitor
Lichtspiel I: Opus
Lichtspiel II: Schwarz Weiss Grau
Lichtspiel III: Symphonie Diagonale
Ich und die Stadt [ft. Nina Hoss]

źródło: PIAS
Copyright by Rock Blog 33