Menu

październik 2018

BALTHAZAR POWRACA Z NOWYM KRĄŻKIEM

Grupa Balthazar powraca z nowym krążkiem! „Fever” ukaże się 25 stycznia 2019 r. nakładem wytwórni Play It Again Sam. Tytułowy utwór to pierwszy zwiastun wydawnictwa. 

Z pierwszych nut kompozycji „Fever” jasno wynika, że zespół zmienił kierunek, w którym podąża nie tylko z powodu indywidualnych muzycznych poszukiwań jego wokalistów w ciągu ostatnich kilku lat.

Przerwa, którą Maarten Devoldere i Jinte Deprez wykorzystali na realizację różnych indywidulanych zainteresować zarówno w sferze prywatnej, jak i twórczej skutkuje skomponowaniem najbardziej spójnego albumu jaki do tej pory nagrał zespół.

Maarten Devoldere wydał dwa krążki pod pseudonimem Warhaus, co uwolniło go od wszelkich ograniczeń związanych z pracą nad utworami Balthazar. Po dość intensywnym okresie udał się do Kurdystanu odpocząć i złapać inną perspektywę. Jinte Deprez pozostał w Ghent i nagrał old-schoolową płytę R&B jako J. Bernardt. Wolność tworzenia i sukcesy związane z solowym projektami wywołały w muzykach tęsknotę za wspólnym komponowaniem utworów.

Nie było żadnego planu związanego z nowym albumem, zespół chciał się skupić na ulepszaniu tego, co udało im się do tej pory osiągnąć. Obydwaj muzycy zgodzili się na tworzenie mniej poważanych i melancholijnych kompozycji skłaniając ku lekkim, odświeżającym brzmieniom.

„Niektóre utwory to typowe popowe kawałki Balthazar, jedne bardziej zabawne inne mniej, ale dopiero „Fever” nadał ostateczny kształt całej płycie” - mówi Devoldere.

1 marca 2019 r. zespół odwiedzi Polskę i zagra w warszawskim klubie Proxima.

Oto lista utworów:

1. Fever

2. Changes

3. Wrong faces

4. Whatchu Doin’

5. Phone Number

6. Entertainment

7. I’m Never Gonna let You Down Again

8. Grapefruit

9. Wrong Vibration

10. Roller Coaster

11. You’re So Real

PIAS
Czytaj dalej...

NOWY ALBUM VIRGIN SNATCH!

Virgin Snatch wraca po 4 latach przerwy! Nowy, szósty album grupy będzie nosił wymowny tytuł „Vote Is A Bullet” i ukaże się już 16-tego listopada .Thrash/death metalowa maszyna nie zwalnia tempa, choć materiał zawarty na krążku nie jest jedynie zbiorem szybkich numerów. Jest wolniej, ciężej i jest inaczej. Oczywiście zespół nie odżegnuje się od swojego stylu, ale na krążku nie zabraknie klasycznej ballady a pozostałe numery pełne są gitarowych smaczków. Dużo dzieje się także w warstwie wokalnej a polityka i problemy społeczne to jak zawsze główne tematy tekstów wokalisty grupy, Zielonego, który nie przebiera w słowach, by wyśpiewać i wykrzyczeć to co go mierzi. Na „Vote Is A Bullet” nie zabrakło również akcentu polskojęzycznego w postaci numeru „G.A.W.R.O.N.Y”.

Szczegółowa tracklista wydawnictwa przedstawia się następująco:

1. Intro

2. Face In the Dirt

3. Vote Is a Bullet

4. Swarm of Wild Bees

5. Ineffective Grand Gestures

6. Defending the Wisdom (Wisdom to Thrive)

7. G.A.W.R.O.N.Y.

8. Antipodes

9. We Are Underground


Już niebawem Virgin Snatch w towarzystwie Decapitated, Frontside oraz Drown My Day rusza w trasę po największych miastach w Polsce. Oto szczegóły trasy:

“KNOCK OUT TOUR 2018” (DECAPITATED, FRONTSIDE, VIRGIN SNATCH, DROWN MY DAY):

? 22 listopada (czwartek) – Poznań „U Bazyla”

? 23 listopada (piątek) – Gdańsk „B90”

? 24 listopada (sobota) – Szczecin „Peron 5”

? 25 listopada (niedziela) – Wrocław „A2”

? 29 listopada (czwartek) – Łódź „Scenografia”

? 30 listopada (piątek) – Warszawa „Progresja”

? 1 grudnia (sobota) – Białystok „Gwint”

? 2 grudnia (niedziela) – Bydgoszcz „Estrada”

? 6 grudnia (czwartek) – Kraków „Kwadrat”

? 7 grudnia (piątek) – Rzeszów "Pod Palmą"

? 8 grudnia (sobota) – Lublin „Graffiti”

? 9 grudnia (niedziela) – Katowice „Mega Club”

Album „Vote Is A Bullet” w wersji z koszulką można zamówić już dziś pod poniższym linkiem:

http://bit.ly/VirginSVote

Zdjęcie: Ilona Matuszewska
Czytaj dalej...

GOOD CHARLOTTE prezentują nowy teledysk „Self Help”!

„Generation RX” - tak nazywa się najnowsze dzieło formacji Good Charlotte, które miało swoją premierę 14 września.. To siódmy studyjny krążek Amerykanów będący następcą wydanego w 2016 roku albumu „Youth Authority”, który został znakomicie przyjęty.

Na albumie znajduje się dziewięć premierowych kompozycji, za których produkcję odpowiadają Zakk Cervini oraz gitarzysta zespołu, Benji Madden, gościnnie pojawia się także Sam Carter. Całość to emocjonalny i głęboki przekaz, którego inspiracją są współcześni młodzi ludzie. „Self Help” to najnowszy singiel promujący płytę, do którego powstał także klip: https://youtu.be/xV8vFrY3rtg <https://youtu.be/xV8vFrY3rtg>

Good Charlotte odwiedzą Polskę i 12.02.2019 zagrają koncert promujący „Generation RX” w warszawskim klubie Stodoła.
Czytaj dalej...

Bon Jovi zagrają w Polsce !

Zespół Bon Jovi rusza w trasę „This House Is Not For Sale”, w ramach której odwiedzą także Polskę. Grupa wystąpi 12 lipca 2019 na Stadionie Narodowym w Warszawie.

To pierwsze tournee Bon Jovi od sześciu lat. Sukces ostatniego albumu grupy, „This House Is Not For Sale”, który zadebiutował na szczytach list przebojów w wielu krajach, był kulminacją 30-letniej kariery zespołu. Nowe koncerty to początek nowej ery w dziejach Bon Jovi.

Skład zespołu tworzą obecnie oryginalni członkowie – David Bryan, Tico Torres i oczywiście Jon, a uzupełniają wieloletni współpracownik Hugh McDonald na basie, współproducent i współautor piosenek John Shanks, multi-instrumentalista Everett Brdaley oraz gitarzysta Phil X, który dołączył do zespołu na trasie „Because We Can” w 2013. Warto dodać, że w tym samym roku Bon Jovi zostało wprowadzone do Rock And Roll Halo Of Fame.

"Staliśmy się nowym, odmłodzonym Bon Jovi. W odświeżonym składzie brzmimy lepiej niż kiedykolwiek i cieszymy się każdą minutą na scenie. Stanowimy zespół, czerpiemy z energii naszej i fanów. To najlepszy czas w naszym życiu!" - Jon Bon Jovi

Trasa skupia się na wielkich przebojach, które zapewniły Bon Jovi ponad 130 mln sprzedanych płyt na całym świecie. Zespół przygotował na trasę 95 utworów, z których będzie układał setlisty, co wieczór inne, jednak fani mogą mieć pewność, że w zestawie piosenek nie zabraknie takich ponadczasowych klasyków jak „You Give Love A Bad Name”, „It’s My Life”, „Wanted Dead Or Alive”, „Bad Medicine”, „Who Says You Can’t Go Home”, „Keep the Faith”, „Always”, „Have A Nice Day” i oczywiście „Livin’ On A Prayer”.

Universal
Czytaj dalej...

Rock Radio 31.10.2018 g. 19.08

Ukazała się najnowsza płyta amerykańskiej formacji Greta Van Fleet "Anthem Of The Peaceful Army", która cieszy się dużą popularnością wśród fanów muzyki rockowej. Muzycy tego zespołu otwarcie przyznają się do inspiracji grupą Led Zeppelin, co zresztą słychać na płycie.
Postanowiłem zatem w środę 31.10.2018 r. w audycji Rock Radio urządzić zeppelinowski wieczór. Zadzwonię też do jednego z muzyków zespołu Romantycy Lekkich Obyczajów aby opowiedział o najnowszej płycie.
Polskie Radio Rzeszów - środa godz. 19.08

Lista utworów: 

Greta Van Fleet: Age Of Man, You're The One, Mountain Of The Sun, Brave New World
Led Zeppelin II: Whole Lotta Love, What Is And What Should Never Be, The Lemon Song, Heartbreaker
Sigue Sigue Sputnik: Misty Mountain Hop
Romantycy Lekkich Obyczajów: Cepeliny, Neoromantyzm
Led Zeppelin III: Immigrant Song, Since I've Been Loving You, Gallows Pole, Kashmir
Czytaj dalej...

TUNE PREZENTUJE KLIP DO „TU”

„Tu” jest pierwszym utworem z nadchodzącej czwartej płyty grupy. Singiel zwiastuje nowe oblicze Tune, którzy postanowili, że ich kolejna płyta będzie w całości zaśpiewana w języku polskim.

Tak o zmianach w swojej twórczości mówi sam zespół:

„Zawsze inspirowało nas szukanie nowych środków wyrazu oraz przekazu. Ciągła zmiana, ciągła ewolucja brzmienia, ciągła zabawa dźwiękiem. Dlatego nasz najnowszy singiel, po raz kolejny, prezentuje zupełnie inną stronę zespołu, taką jakiej nie znaliście do tej pory. Stronę, w której nasza wewnętrzna złość i bunt łączy się z radością, że otaczają nas wspaniali ludzie. I to oni sprawiają, że ciągle tworzymy i czerpiemy z tego olbrzymią radość”.

Grupę Tune będzie można wkrótce zobaczyć na żywo w wielu miastach w Polsce. Oto szczegóły trasy koncertowej:

Kraków - 17.11 Zaścianek

Będzin - 24.11 Latawiec

Wrocław - 01.12 Stara Piwnica

Łódź - 15.12 Wytwórnia ( jako support zespołu Coma )

Gdańsk - 05.01 Wydział Remontowy

Warszawa - 12.01 Potok

Bielsko-Biała - 19.01 Rude Boy

Rzeszów - 02.02 Vinyl

Poznań - 16.02 U Bazyla

Łódź - 01.03 Scenografia

Tune to pochodzący z Łodzi zespół grający szeroko pojętego rocka alternatywnego. Od 2011 roku nagrali trzy doskonale przyjęte krążki: „Lucid Moments”,„Identity” oraz „III”. Na każdym albumie zaskakują, zmieniając i rozwijając swoje brzmienie. Na ostatnim jak dotąd wydawnictwie zespołu, opublikowanym w grudniu ubiegłego roku albumie „III” ponownie nie zabrakło innowacyjnych połączeń takich stylów muzycznych jak: rock alternatywny, pop, psychodelia, czy też muzyka elektroniczna.


MYSTIC PRODUCTION
Czytaj dalej...

Tides From Nebula prezentuje nowy, podwójny singiel!

„DOPAMINE // PARATYPHOID FEVER”. Tak będzie się nazywać najnowsze wydawnictwo TFN, które jest ściśle związane z jubileuszem 10-lecia istnienia zespołu. Interesującym pomysłem jest swojego rodzaju muzyczna rama, którą tworzą oba utwory:

„DOPAMINE” to najnowsze dzieło zespołu, a „PARATYPHOID FEVER” to powstały blisko 10 lat temu, nigdy nieopublikowany utwór.

Singiel „DOPAMINE” ma swoją premierę dziś i można posłuchać go pod tym linkiem:

https://youtu.be/L6piXf6TQqo

Już za dwa tygodnie opublikowany zostanie drugi z singli, „PARATYPHOID FEVER”. Całość będzie dostępna na wszystkich platformach streamingowych. Zespół planuje wydanie singla w limitowanej ilości 200 egzemplarzy, które dostępne będą tylko na specjalnym urodzinowym koncercie 24 listopada w warszawskiej Progresji.

Poprzednie wydawnictwo TFN, album „SAFEHAVEN” jest dostępny pod poniższym linkiem:

https://www.mystic.pl/plyty_cd,24672.htm

Zdjęcie: Radek Zawadzki

Mystic
Czytaj dalej...

WHITE LIES PREZENTUJE LYRIC VIDEO DO „BELIEVE IT”

Zespół White Lies prezentuje lyric video, które powstało do utworu „Believe It”.  „Piosenka jest o różnych formach terapii, widzianej z perspektywy tych mocno w nią zaangażowanych, jej sceptyków oraz tych, którzy na niej zarabiają pieniądze. Ten utwór powstał w połowie sesji nagraniowych i szybko stał się jednym z naszych ulubionych” – mówi zespół.

„Believe It” promuje najnowsze wydawnictwo White Lies „Five”. Album ukaże się 1 lutego 2019 r. pod szyldem [PIAS] Recordings. Proces pisania i nagrywania płyty odbywał się po obydwu stronach Atlantyku. Za produkcję krążka odpowiedzialny jest Ed Buller, który współpracował z zespołem przy debiucie „To Lose My Life” oraz „Big TV”. W projekcie wziął udział James Brown (Arctic Monkeys, Foo Fighters) oraz Flood. Płytę zmiksował zdobywca nagrody Grammy Alan Moulder (Smashing Pumpkins, Nine Inch Nails, The Killers).

Bardziej złożony i odważniejszy od swoich czterech poprzedników krążek „Five” , z dodatkiem osobistych i intymnych tekstów basisty i pierwotnego autora tekstów Charlesa Cave'a, stanowi pewny krok naprzód.

W marcu zespół zawita do Polski i zagra dwa koncerty:

05.03 Warszawa, Proxima

06.03 Poznań, Centrum Kultury Zamek

PIAS
Czytaj dalej...

THE CLAYPOOL LENNON DELIRIUM POWRACA Z NOWYM KRĄŻKIEM

Najnowszy krążek The Claypool Lennon Delirium “South of Reality” może być antidotum, którego potrzebuje chory świat. Nowa płyta została wyprodukowana przez sam zespół, zmiksowana przez Lesa Claypoola w jego studiu Rancho Relaxo, w Kalifornii.

„Blood and Rockets” to pierwszy zwiastun wydawnictwa. Album „South of Reality” ukaże się 22 lutego 2019 r. nakładem wytwórni ATO Records.

PIAS
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS