Logo
Wydrukuj tę stronę

elbow - Giants Of All Sizes

elbow - Giants Of All Sizes
„Giant of All Sizes” trafił do sklepów i serwisów cyfrowych. Lider Elbow, Guy Garvey opisuje album jako „wściekły, staroświecki lament faceta, który znalazł ukojenie w rodzinie, przyjaciołach, zespole i nowym życiu”.
To płyta o opowiadająca o osobistej stracie, ale też pokazująca ją w szerszym kontekście, na tle niesprawiedliwości i podziałów nie tylko w UK, ale też na całym świecie. Płyta, która mogła zostać nagrana tylko w XXI wieku. Paradoksalnie, „Giants of All Sizes” powstało w atmosferze relaksu i luzu – zespół powrócił do nagrań live w studio, odważając się na eksperymenty z analogowym sprzętem co nadało utworom lżejszy, koncertowy feeling. Płytę promuje singiel „Dexter & Sinister” – siedmiominutowa muzyczna podróż, splatająca potężny basowy groove, z wyrazistymi klawiszami i pozornie przypadkowymi partiami pianina i gitar, zakończona szybowaniem w kierunku słońca.
„Giants of All Sizes” nagrano w studiach w Hamburgu, Brixton, Vancouver i Salford, dodatkowych nagrań dokonano w domach muzyków w Manchesterze. Podobnie jak cztery poprzednie płyty również ta została wyprodukowana i zmiksowana przez pianistę grupy, Craiga Pottera.

źródło: Universal Music
Copyright by Rock Blog 33