Menu

rockblog33.pl prezentuje: Cotard

rockblog33.pl prezentuje: Cotard
fot. Madzia Gubała
"Cotard - młodziutki zespół (pierwsze wydawnictwo dopiero w przygotowaniu) poruszający się we mgle depresyjnego rocka. Na szczególną uwagę zasługuje tutaj wokalistka: posiadająca niezwykłą muzyczną wrażliwość oraz przepiękny głos - Jess. Jej zachowanie (w tym introwertyczna postawa), sposób śpiewania, nieśmiałe zagadywanie publiczności - wszystko to hipnotyzowało i nie pozwalało nawet na chwilę oderwać od niej wzroku. "

Krzysztof Dobies, rzecznik Pol'and'Rock Festival (Wywiad Kortofest 2019, dla UWM FM):
"Piękny głos wokalistki, która robiła niesamowite rzeczy wokalizą swoją... I naprawdę można było się tam mocno wsłuchać. Ogromne możliwości... no to, co ona robiła... Ja na pewno od razu postawiłem sobie gwiazdkę przy Cotard. Myślę, że jeszcze o nich usłyszymy.

Bartłomiej Stolarek, Pol'and'Rock Festival (Wywiad Kortofest 2019, dla UWM FM) :
"Wyróżnić mogę właśnie wokal w pierwszym zespole (Cotard), bo zrobił na mnie ogromne wrażenie... Skala głosu, czy możliwości, gdzieś tam nawet od screamu który na końcu wykonała, pokazuje mi, że można jeszcze więcej… Pytanie tylko czy się uda (?) "

Lupus Unleashed (Gdynia Rockz 2019) http://lupusunleashed.blogspot.com :
"Intrygujący występ zagrała młoda gdyńska formacja Cotard, którą swoją muzykę opisuje jak rock depresyjny, choć ich estetyka luźno zawiera się w ramach rocka progresywnego, przestrzeni i emocjonalnym, oryginalnym głosie, wokalistki Jess i melancholijnych utworach o dość specyficznej, zimnej estetyce. Choć śledzę tę grupę od niemal samego początku (czyli połowy 2017 roku), to dopiero tym razem udało mi się usłyszeć ich na żywo i zaskoczyło mnie, że owa zimna estetyka, koncertowo jednak brzmi ostrzej i jeszcze ciekawiej.
Sprawna, ale również klimatyczna perkusja Jarosława Gilewicza doskonale była uzupełniana przez melodyjne gitary Michała Broniewicza (grającego zresztą także w Lady Killer) i bas Macieja Malinowskiego.

Autor zdjęć: Madzia Gubała

1 komentarz

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.