Menu

Artykuły filtrowane wg daty: grudzień 2017

The Kills - debiutancka EP dostępna na winylu

"Black Rooster EP" to debiutancka epka zespołu The Kills, która oryginalnie ukazała się w 2002 roku. Teraz dostępna jest w wersji zremasterowanej, na czerwonym, 10" winylu.


Tracklista:

 
A1 Cat Claw
A2 Black Rooster (Fuck And Fight)
B1 Wait
B2 Dropout Boogie ("Live" At Paint It Black, 04/04/02)
B3 Gum (Intermission "Red Meat Heart")

sonicrecords.pl
Czytaj dalej...

Jarosławski GET BREAK - nowa płyta !

Premiera nowej płyty pt: "Borygoh" jarosławskiej formacji GET BREAK. Na albumie znajdziecie 10 utworów. Dziewięć premierowych oraz jeden starszy utwór, w którym zaśpiewał Zbigniew Działa z zespołu RSC. Płyta fizycznie dostępna będzie w drugim obiegu szarej strefy po 10-tym stycznia 2018 - czyli u GET BREAK, ale kto już coś słuchał, to wie czego się nie spodziewać, a czego nie będzie.

Zespół od wielu lat obecny jest na rockowej scenie Podkarpacia, samodzielnie wydaje kolejne płyty, niekiedy w bardzo oryginalnych opakowaniach. Niektóre z nich to niepowtarzalne, unikatowe egzemplarze.
Czytaj dalej...

Rock Noc 30.12.2017 r. g. 22.00

Zapraszam do słuchania ostatniej w tym rocku audycji "Rock Noc" - Polskie Radio Rzeszów - sobota - 30 grudnia godz. 22.00. Będzie metalowo...i rockowo...

Lista utworów:

Motorhead: Breaking The Law, God Save The Queen, Stastruck
Get Break: Gradobicie, Na chwilę
Blacksnake: Scarecrows Song, The Undead
Black Label Society: Room Of Nightmires
Corrosion Of Comformity: Cast The First Stone
Helloween: Pumpkins United
Magnum: Peaches & Cream 
AC/DC: Shoot To Thrill, Rock N' Roll Damnation, Guns For Hire, Cold Harted Man
Mastodon: Sultan's Curse, Steambreather, Roots Remain, Ancient Kingdom
Black Sabbath: Black Sabbath
Iron Maiden: Speed Of Light
Metallica: Halo On Fire


Bob Dylan "Unplugged"

1.     Tombstone Blues     
        
2.     Shooting Star     
        
3.     All Along the Watchtower     
        
4.     The Times They Are a-Changin'     
        
5.     John Brown     
        
6.     Rainy Day Women No. 12 & 35     
        
7.     Desolation Row     
        
8.     Dignity     
        
9.     Knockin’ on Heaven’s Door
Czytaj dalej...

rockblog33.pl prezentuje: 1967-1974 Ten Years After

Wielka gratka dla miłośników klasycznego rocka i blues rocka, do tego kochających wspaniałe popisy gitarowe. W pudełku zebrano 10 albumów studyjnych znakomitej brytyjskiej formacji Ten Years After, której główną postacią był gitarzysta i wokalista Alvin Lee. Pod koniec lat 60. i na początku 70. formacja umieściła 12 albumów na liście "Billboardu" oraz osiem w Top 40 brytyjskiego notowania. Box zawiera aż 82 piosenki Ten Years After, w tym "I'm Going Home", "Hear Me Calling" oraz "Love Like A Man".

Warner Music Poland
Czytaj dalej...

Live At Red Rocks (CD/DVD) BAD COMPANY Premiera: 12.01.2018

Brytyjska supergrupa Bad Company jest we wspaniałej formie, chociaż jest na scenie już ponad 40 lat! Dowodem potwierdzającym tę opinię, jest prezentowane koncertowe wydawnictwo "Live At Red Rocks", które zarejestrowano 15 maja 2016 roku.

Trzech oryginalnych członków zespołu, Paul Rodgers (śpiew, gitara, klawisze) i Simon Kirke (perkusja), wraz z "nowymi", Howardem Leesem (gitara) i Toddem Ronningiem (gitara basowa), dało porywający koncert w słynnym amfiteatrze Red Rocks. Leczącego się po wylewie oryginalnego gitarzystę Micka Ralphsa, zastąpił wówczas znany z The Black Crowes Rich Robinson.

Muzycy porywająco wykonali kilkanaście klasyków z repertuaru Bad Company, w tym "Can't Get Enough", "Ready For Love", "Movin' On", "Feel Like Makin' Love", "Shooting Star".

Warner Music Poland
Czytaj dalej...

Rock Radio 27.12.2017 r g. 19.08

Zapraszam do słuchania kolejnej audycji Rock Radio w Polskim Radiu Rzeszów w której zagram kilka płyt polskich wykonawców, które ukazały się w 2017 roku. Bedą też prezenty dla słuchaczy. 

Lista utworów:

Mietal Waluś: Potrzebuję rewolucji, Znikam
Organek: Rilke, Mississippi w ogniu
Ryba And The Witches: Times Of Trouble, Chains feat. Organek
Variete: Palę pod, Trasa W-Z
Tension Zero: Black Hole, Remember
Tune: Monster, Big Bang Theory
Hidden By Ivy: Sunset Song, Another Heart Laid Bare
Starsabout: Blue Caress, Hourglass
Lunatic Soul: A Thousand Shards Of Heaven
Believe: III
Czytaj dalej...

Werbel 2017 wystartował !

Zapraszamy solistów i zespoły z naszego regionu do udziału w kolejnej edycji plebiscytu muzycznego WERBEL 2017. Zgłoszenia można przesyłać do 10.01.2018 roku na adres Polskiego Radia Rzeszów wraz z podpisanym Regulaminem.

Na laureatów oprócz pamiątkowych statuetek czekają nagrody:

    nagroda jury to 20 godzin nieodpłatnego wynajmu studia nagrań Radia Rzeszów wraz z realizatorem dźwięku,
    nagroda publiczności w wysokości 2 000 zł.

Finałowy koncert laureatów Nagrody Muzycznej Polskiego Radia Rzeszów odbędzie się 23 lutego 2018 roku w rzeszowskim klubie LUKR. Jego gwiazdą będzie Ray Wilson, który zaprezentuje swoje największe przeboje oraz utwory zespołu Genesis.

Koncerty akustyczne Raya Wilsona z zespołem to niezwykle osobiste spotkanie z byłym frontmanem Genesis, to podróż, która wiedzie przez emocje, ukazując niezwykłą zdolność artysty do prezentowania utworów w bardzo poruszający sposób. Szkocki wokalista obnaża swoje najskrytsze uczucia, zaś minimalistyczna produkcja zapewnia szczególnie intymny nastrój.

Podczas koncertu będzie można usłyszeć przekrój twórczości Wilsona, zarówno utwory solowe jak i klasyki grup Cut, Stiltskin czy oczywiście Genesis - w którym zastąpił samego Phila Collinsa - w akustycznej odsłonie.

W styczniu 2018 roku mija 20 lat od pamiętnego, pierwszego koncertu Genesis w Polsce. Z tej okazji Ray Wilson zapowiedział pojawienie się paru niespodzianek podczas koncertu w postaci utworów z tamtej trasy i albumu "Calling All Stations'.
Czytaj dalej...

Styczniowy Metal Hammer już jest!

Do kiosków trafiło właśnie pierwsze wydanie pisma w nowym roku! W styczniowym numerze dziennikarze naszej redakcji tradycyjnie starają się podsumować to, co działo się w muzyce na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy. Redaktor naczelny we wstępniaku: „Obserwuję te ankiety od dwudziestu lat i widzę wyraźnie, że muzyczne gusta ulegają coraz większemu zróżnicowaniu. Kiedyś, w rubryce Płyta Roku, królował jeden, może dwa albumy, a dziś trudno znaleźć choćby kilka podobnych typów. Być może takie zróżnicowanie powoduje bezproblemowa internetowa dostępność do wszystkich premierowych wydawnictw, ale mam wrażenie, że Internet sprawia, że mocno radykalizują się poglądy – każdy typujący chce zaznaczyć swoją wyjątkowość i obycie w – często skrajnych – muzycznych światach. Inna sprawa, że dziennikarze naszej redakcji reprezentują obecnie całą gamę muzycznych upodobań ale właśnie takiego zespołu wymaga prowadzenie miesięcznika o muzyce rockowej i metalowej.”
 
Poza podsumowaniem roku w nowym wydaniu znajdziecie także szereg interesujących artykułów dotyczących m.in. Black Label Society, Cavalera Conspiracy, Watain, Machine Head, Hammerfall, Magnum, Ulver, Horrorscope, Anima Damnata czy Avenged Sevenfold. Tu także znajdziecie kalendarz na rok 2018.

Do części nakładu dołączyliśmy składankę CD z najnowszymi utworami Black Label Society, Helloween, Anvil, Corrosion Of Conformity, Machine Head, Destruction, Magnum i wielu innych!
 
METAL HAMMER 1/2018
 
Zgrzyt 3
Hard Fax    4
Black Label Society 8
Cavalera Conspiracy 12
Anti Flag 14
Watain 16
Machine Head 18
Podsumowanie Roku Dziennikarze i Redakcja 20
Hammerfall 24
Magnum 26
Ulver 28
Horrorscope 30
Na Zachód Od Metalu 32
Anima Damnata 41
Ketha 42
Iron Monkey 44
Merkabah 46
Corrosion Of Conformity 48
Avenged Sevenfold 50
Lacrimosa 52
Witchfuck 54
Album Miesiąca 55
Recenzje 56
Book Zapłać 62
Incarnal 64
Live 66
Out Of The Darkness 68
Die Young 70
 
Metal Hammer - strony oficjalne:
www.facebook.com/MetalHammerPoland/  
http://www.metalmind.com.pl/metalhammer/
Czytaj dalej...

BOX 30 LAT VOO VOO cz. 2

Kolekcjonerskie wydanie: 6CD + 1DVD / książeczka z opisami płyt, kompletną dyskografią, zdjęciami i obszerną relacją Jarosława Koziary z historycznego koncertu w kamieniołomach w Kazimierzu Dolnym. Premiera miała miejsce 22 grudnia.

Zespół Voo Voo na przestrzeni 30 lat swojej działalności artystycznej zgromadził ogromny dorobek artystyczny – ponad 35 albumów i koncertów zapisanych studyjnie jak również takich, które nie doczekały się profesjonalnego zapisu lub wydania. Wiele z nich uległo zniszczeniu, zaginięciu lub zniknęło z rynku. ART2 Music jako management zespołu Voo Voo, podjął się zadania uporządkowania ich dorobku artystycznego, stworzenia swego rodzaju antologii twórczości zespołu. Rozpoczęliśmy proces wznawiania i remasteringu istniejących albumów jak również odszukiwania i rekonstruowania zaginionych i niepublikowanych nagrań studyjnych i koncertowych, w tym DVD. W 2015 ukazała się pierwsza część antologii w postaci boxu zawierającego pięć zremasterowanych albumów studyjnych i dwa niepublikowane wcześniej koncerty.

Warner Music Poland
Czytaj dalej...

Joe Colombo - wywiad dla rockblog33.pl

1.    Pochodzisz z „włoskiej” części  Szwajcarii, kraju który nie ma zbyt wielkich tradycji bluesowych, skąd u Ciebie tak wielka miłość do tej muzyki?

Włoska część Szwajcarii to niewielki obszar ale z wieloma ważnymi międzynarodowymi bluesowymi festiwalami, jak chociażby Piazza Blues Bellinzona, Blues To Bop Lugano, Estival Jazz Lugano, ValleMaggia Magic Blues. To prawda, że moja miłość do blusa pojawiła się dużo wcześniej, zanim jeszcze mogłem wybrać się na któryś z nich. Myślę, że zakochałem się w bluesie dzięki obszernej dyskografii moich rodziców, zaczynając od Erica Claptona, Jimiego Hendrixa i Boba Dylana, którzy zachęcili mnie do dalszych poszukiwań I odkrycia Johnnego Wintera, Muddy Watersa, Roberta Johnsona i wielu innych.

2.    W jaki sposób lata spędzone w Stanach Zjednoczonych wpłynęły na Ciebie muzycznie i ukształtowały Twój „kręgosłup” muzyczny ?

W Stanach miałem możliwość “dotknięcia” muzyki, którą kocham, przeżywania bluesa w pierwszej osobie, życia i oddychania nim w pełny i autentyczny sposób, a nie tylko słuchania płyt. To troche podobne do sytuacji, w której jesteś miłośnikiem pizzy – wcześniej czy później musisz odwiedzić Włochy. Albo gdy uwielbiasz wódkę, pierogi i piękne dziewczyny… miejscem, w którym powienieneś się znaleźć jest Polska!

3.    Którzy ze światowych bluesmanów mieli największy wpływ na twój styl gry na gitarze a szczególnie na technikę slide, którą się posługujesz?

Zdecydowanie I bez wątpienia Johnny Winter.

4.    Czy oprócz bluesa słuchasz innych gatunków muzyki, jeśli tak to jakich ?

Oczywiście, słucham wielu innych gatunków i zależy to także od momentu życia, w którym się znajduję. Lubię amerykański folk, country, rock I jazz. Głównie jest to muzyka pochodząca prosto ze Stanów.

5.    Niedawno ukazała się Twoja nowa płyta „StratoSlider” zawierająca w przeważającej większości (wszystkie są autorskie poza jedną) Twoje kompozycje. Co było inspiracją do napisania tych utworów.

Process był długi – prawie 8 lat minęło do chwili gdy byłem gotowy by napisać utwory na tą nową płytę.. a potem nagraliśmy ją w 5 dni!!! Inspiracja przyszła ze słuchania innych artystów, których uwielbiam, takich jak Johnny Winter czy Stevie Ray Vaughan oraz z grania w domu, poszukiwania I odkrywania nowych pomysłów i melodii, które przykuwały moją uwagę i z czasem ewoluowały w kompletne utwory.

6.    Obserwując Cię od kilku lat, widzę, że bardzo lubisz przebywać i koncertować w Polsce. Czy jest tego jakaś bardzo ważna przyczyna ? (ha, ha, ha)

Jak już wspomniałem uwielbiam piękne kobiety (to część bycia bluesowym muzykiem), a w Polsce poznałem jedną niezwykle piękną i mądrą, która mnie tu zatrzymała!

7.    Twoja ulubiona marka gitary na której grasz i dlaczego akurat ta ?

Zawsze byłem gitarzystą grającym na Stratocastrze (Fender), nawet jeśli przez wiele lat, ze względu na technikę slide, grałem na rezeofonicznych gitarach Dobro. Moja nowa płyta była w całości nagrana na jednej gitarze… 62’ Stratocasterze. To dlatego też nazywa się “StratoSlider”. Stratocaster ma w sobie tak ogromną mnogość dźwięków. Ten “spanky” ton jest unikatowy a poza tym Strat wygląda bardzo cool!

8.    Twoje marzenie, które chciałbyś spełnić w nadchodzącym 2018 r.

Bardzo chciałbym wrócić do Stanów. Ostatni raz miałem taką przyjemność w 2013 roku gdy grałem trasę z Terrym Evansem. Czas ponownie odwiedzić USA! Byłoby świetnie tym razem zagrać kilka koncertów z nową płytą i moim zespołem.

9.    Gdzie spędzisz Święta i Twoja ulubiona polska potrawa …

Zawsze spędzam swięta w Szwajcarii, ze względu na rodzinę i moje dzieci, które tam mieszkają. Ale mam nadzieję kiedyś doświadczyć polskich świąt z moją dziewczyną. A moim ulubionym polskim jedzeniem jest… mamusha-vodka (czy to w ogóle jedzenie?). (Od redaktora – mamusha vodka to domowa nalewka robiona przez mamę dziewczyny Joe)

10.    Życzenia dla twoich fanów: ….

Moim fanom I miłośnikom bluesa życzę świąt pełnych dobrej muzyki, dobrego jedzenia i dobrych ludzi dookoła.

11.    Dziękuję za rozmowę

Przyjemność po mojej stronie!

Rozmawiał: Jerzy Szlachta Tłumaczenie: Kasia Skoczek
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS