Menu

Premiera teledysku „1985” The Sabała Bacała

Premiera teledysku „1985” The Sabała Bacała
fot. Rafał Nowak
Rzeszowska The Sabała Bacała wraca z teledyskiem do utworu „1985”. Video promuje wydaną w grudniu ubiegłego roku, drugą płytę zespołu zatytułowaną „Urodzeni w PRLu”.
 
— „1985” to swoisty manifest pokolenia wychowanego w czasach pegasusa, kaset magnetofonowych, oranżady w worku i gumy Turbo — mówi Sylwester, wokalista i gitarzysta The Sabała Bacała.
W video pojawiło się sporo artefaktów z epoki, które wszyscy urodzeni w latach 80. z pewnością doskonale pamiętają. Zespół oddając klimat epoki sięgnął po klasyczne magnetofony Grundig, przeżywające swój renesans płyty winylowe, oryginalne konsole pegasusa, kultowe szklane ryby, które zdobiły kineskopowe telewizory w tysiącach polskich mieszkań, a nawet Fiata 126, czyli popularnego malucha.
— Odzew od ludzi, którzy chcieli pomóc w realizacji projektu był zaskakująco duży. Dość szybko udało nam się zgromadzić potrzebne rekwizyty. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w nagraniu i podzielili się z nami pamiątkami z epoki, zwłaszcza Justynie, za wypożyczenie malucha do zdjęć. Podziękowania należą się również chłopakom z Podkarpackiej Grupy Filmowej za podejście non-profit do realizacji teledysku oraz naszym kaskaderom. Podkreślam, że nikt nie ucierpiał w trakcie nagrań — dodaje Sylwester.
W najbliższym czasie grupę The Sabała Bacała będzie można zobaczyć na żywo 22 października w Rzeszowie w klubie Vinyl.
The Sabała Bacała to założony przeszło 15 lat temu punk rockowy zespół z Rzeszowa. Na koncie mają ponad 100 zagranych koncertów występując obok takich grup jak: Dezerter, Apteka, The Analogs, Kabanos, Dick4Dick, Cf98, Cela Nr 3, Blade Loki, The Dreadnoughts, Wasted i wielu, wielu innych. Zespół wydał dwie studyjne płyty: „Urodzeni w PRLu" i "W końcu!" oraz pojawił się na takich składankach jak „Ramones Maniacs Poland” czy „Za krótko, za szybko”.

http://thesabalabacala.com
https://www.facebook.com/thesabalabacala

Media

No video? Get the DivX browser plug-in for Windows or Mac

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.