Menu

Jen Cloher dzieli się klipem do „Strong Woman”

Jen Cloher dzieli się klipem do „Strong Woman”
Strong Woman to trzeci singiel z jej czwartego krążka. Teledysk został nagrany kilka tygodni temu w londyńskim magazynie podczas wyprzedanego tournee po Wielkiej Brytanii i Europie. Wideo to rezultat podejścia “powrót do korzeni”. Dwuosobowy zespół kamerzystów uchwycił Cloher i jej niesamowity zespół przemierzający błyskawicznie przez utwór. Wynikiem jest surowa i dynamiczna forma, która jest bardzo bliska temu, co możemy zobaczyć na scenie podczas jej występów.

 

Piosenka opisuje eksplorację identyfikacji płciowej przez Cloher w jej dzieciństwie w latach 80’. To także uczczenie jej unikalnego kobiecego dziedzictwa.

 

Klip do utworu „Strong Woman” można zobaczyć tutaj:

https://youtu.be/qQy5cgJQgo0

Jen tłumaczy swoje inspiracje: „Ostatnio to do mnie doszło, że zawsze byłam liderką, silną kobietą. To nie cecha, która kultywowałam, a raczej odziedziczyłam. Mój kobiecy pierwiastek wywodzi się z Ngapuhi, maoryskiego plemienia z Far North w Nowej Zelandii. Istnieje sławne maoryskie przysłowie “Kia kaha”, które znaczy “Bądź mocny”. Moja matka, Dorothy, ukształtowała mnie według niego gdy dorastałam i jestem jej za to dozgonnie wdzięczna.”

Płyta została nagrana w zielonym otoczeniu wyspy Gippsland i zmiksowana u Jeffa Tweediego w Loft Studios w Chicago. Piosenki są podzielone pomiędzy niesamowitą gitarę prowadzącą Courtney Barnett i zakotwiczone przez sekcje rytmiczną Bones Sloane i Jen Sholakis. Końcowy rezultat robi wielkie wrażenie. Cloher zderza się z bolesną prawdą zachowując niezachwianą szczerość i wychodzi z tego starcia zwycięsko. Dodając do tego jej zdolności songwriterskie, płyta wyląduje pewnie w czołówce wielu rocznych zestawień.Szczegółowa tracklista wydawnictwa przedstawia się następująco:

1. Forgot Myself

2. Analysis Paralysis

3. Regional Echo

4. Sensory Memory

5. Shoegazers

6. Strong Woman

7. Kinda Biblical

8. Great Australian Bite

9. Loose Magic [Explicit]

10. Waiting in the Wings

11. Dark Art

Mystic Production

Skomentuj

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.