Menu

„Metal Ballads vol.1” – premiera najnowszej płyty zespołu Coma!

 20 października ukazała się najnowszy album zespołu Coma, zatytułowany „Metal Ballads vol.1”. Płyta ma swoją premierę rok po eksperymentalnym i przełomowym w estetyce „2005 YU55” i zawiera jedenaście piosenek utrzymanych w charakterze publicystyczno-erotycznym, z niewątpliwie mocnym, rockowym sznytem. Producent albumu Paweł Cieślak z łódzkiego podwórka, na którym od lat tworzy COMA, dokonał wyrazistej dekonstrukcji w warstwie brzmieniowej kapeli. Jest to pierwszy album od lat, na którego jakość zespół pracował wraz z producentem. Przy okazji Coma ogłosiła, że Paweł Cieślak został nowym członkiem grupy i zadebiutuje w składzie podczas rozpoczynającej się właśnie trasy koncertowej. „Lajki” to pierwszy singiel promującym nowy materiał. Do utworu powstał oficjalny klip, który można zobaczyć pod tym linkiem: https://youtu.be/GbLk_2gzOTs

 Poniżej prezentujemy tracklistę wydawnictwa:

    Uspokój się
    Lajki
    Widzę do tyłu
    Za słaby
    Odwołane
    Snajper
    Odniebienie
    Cukiernicy
    Konfetti
    Za chwilę przestaniemy świecić
    Proste decyzje

Wystartowała również trasa koncertowa zespołu, która obejmie następujące miasta i miejsca:

 27.10, Kraków, Studio

28.10, Łódź, Wytwórnia

03.11, Sosnowiec, Muza

10.11, Jarocin, J.O.K.

11.11, Gdańsk, B90

12.11, Szczecin, Słowianin

17.11, Kielce, Bohomas Lab

18.11, Wrocław, A2

24.11, Poznań, B17

26.11, Zielona Góra, Kawon

01.12, Lublin, Graffiti

03.12 Warszawa, Stodoła

08.12, Rzeszów, Pod Palmą

09.12, Katowice, Mega Club
Czytaj dalej...

Premiera teledysku Igorilla - We Mnie

"Robię zło, kiedy inni śpią" deklaruje Igorilla i mamy nadzieję, że będziecie mu towarzyszyć w tym radosnym procederze. 26. października w Studio Bank odbędzie się premiera najnowszego klipu Igorilli do piosenki "We mnie", na którą niniejszym chcielibyśmy serdecznie zaprosić. Premierę uświetni koncert Igorilli z zespołem oraz live act Awgs.  Uwaga: wstęp tylko dla osób pełnoletnich - będziemy częstować alkoholem.

"We mnie" to trzeci klip z solowej płyty Igorilli "Wbrew", która miała swoją premierę 29 września. Nowy, solowy projekt to elektroniczna odsłona twórczości Igora, znanego z zespołu Mama Selita.

Motywem przewodnim klipu jest pokazanie nieokreślonego stanu podświadomości. Ten naukowo-abstrakcyjny świat zderzony został z klimatem nielegalnych imprez techno z przełomu XX i XXI wieku. Zobaczymy wizje snu lub halucynacji po środkach psychoaktywnych. Młody chłopak i dziewczyna spotykają się we „flashbackach”, a stan ich umysłu podkreślają absorbujące efekty z pogranicza nauki oraz sztuki. Reżyserem teledysku jest Jan Wąż, laureat Papaya Young Directors oraz twórca reklam i teledysków m.in.: dla zespołów Rysy czy Chłopcy Kontra Basia.

Igorilla
Czytaj dalej...

Nowy album Trivium !

20.10. ukazał się ósmy studyjny album czołowej amerykańskiej formacji thrashmetalowej. "The Sin And The Sentence" wyprodukował Josh Wilbur (m.in. Lamb Of God, Gojira) w Hybrid Studios w  Kalifornii. Kompozycje nagrali Matt Heafy (wokal, gitara), Corey Beaulieu (gitara, chórki), Paolo Gregoletto (gitara basowa, chórki) i Alex Bent (perkusja), dla którego to pierwsza płyta w szeregach Trivium.

Za wszystkie teksty po raz pierwszy w karierze zespołu odpowiadał Paolo, dzięki czemu Matt mógł w 100 procentach skupić się na muzyce. "Zanim dotarliśmy do studia JOsha, 99 procent albumu było już napisane" – wspomina lider Trivium. Przypominało to sesje nagraniowe do paru wcześniejszych płyt, chociażby "Shogun" i "In Waves". "Było jak w filmie, w którym Paolo jest scenarzystą, Josh reżyserem, a ja aktorem" – obrazowo ujmuje proces Matt.

 W dotychczasowej karierze grupa Trivium sprzedała ponad 1 mln płyt na świecie. "Silence In The Snow" z 2015 roku uplasowała się w Top 20 regularnych notowań po obu stronach Atlantyku. Natomiast pierwsza płyta kapeli dla Roadrunnera- "Ascendancy"- została uznana za debiut roku przez redakcję magazynu "Kerrang!".

Warner Music Poland
Czytaj dalej...

DESTROYER PREZENTUJE „COVER FROM THE SUN”

Dziś ma premierę dwunasty album Destroyer zatytułowany „ken”, a tymczasem artysta zaprezentował nowy utwór z płyty. „Cover From the Sun” . Najnowsze wydawnictwo Destroyer trafi na półki sklepowe  nakładem wytwórni Dead Oceans/Merge Records. Nowy album został wyprodukowany przez Josha Wellsa z Black Mountain, który jest również perkusistą zespołu od 2012 r. Materiał zarejestrowano w The Balloon Factory.

PIAS
Czytaj dalej...

NOWY ALBUM ZESPOŁU COMA – PREMIERA!

Ukazuje się nowy krążek zespołu Coma, zatytułowany „Metal Ballads vol.1”. Nowy album ma swoją premierę rok po eksperymentalnym i przełomowym w estetyce „2005 YU55” i zawiera jedenaście piosenek utrzymanych w charakterze publicystyczno-erotycznym, z niewątpliwie mocnym, rockowym sznytem. Producent albumu Paweł Cieślak z Łódzkiego podwórka, na którym od lat tworzy COMA, dokonał wyrazistej dekonstrukcji w warstwie brzmieniowej kapeli. Jest to pierwszy album od lat, na którego jakość zespół pracował wraz z producentem. Przy okazji Coma ogłosiła, że Paweł Cieślak został nowym członkiem grupy i zadebiutuje w składzie podczas rozpoczynającej się właśnie trasy koncertowej . „Lajki” to pierwszy singiel promującym nowy materiał.

Poniżej prezentujemy tracklistę wydawnictwa:

 

1. Uspokój się

2. Lajki

3. Widzę do tyłu

4. Za słaby

5. Odwołane

6. Snajper

7. Odniebienie

8. Cukiernicy

9. Konfetti

10. Za chwilę przestaniemy świecić

11. Proste decyzje

 

Dziś występem w Zabrzu rozpoczyna się trasa koncertowa zespołu, która obejmie następujące miasta:

 

20.10, Zabrze, Klub CK Wiatrak

21.10, Gomunice, Bogart

27.10, Kraków, Studio

28.10, Łódź, Wytwórnia

03.11, Sosnowiec, Muza

10.11, Jarocin, J.O.K.

11.11, Gdańsk, B90

12.11, Szczecin, Słowianin

17.11, Kielce, Bohomas Lab

18.11, Wrocław, A2

24.11, Poznań, B17

26.11, Zielona Góra, Kawon

01.12, Lublin, Graffiti

03.12 Warszawa, Stodoła

08.12, Rzeszów, Pod Palmą

09.12, Katowice, Mega Club

Mystic
Czytaj dalej...

NOWY UTWÓR SUPERSONIC BLUES MACHINE

Supersonic Blues Machine zapowiadają nowy album, zatytułowany "Califonisoul". Krążek będzie miał swoją premierę już w najbliższy piątek, 20 października. Pod poniższym linkiem można posłuchać „Hard Times”, singla z albumu, w którym gościnnie udziela się Steve Lukather z Toto: https://youtu.be/SWFbZkwkYXA

W rok po ukazaniu się debiutanckiego albumu SBM, "West Of Flushing, South Of Frisco" trio w składzie: Lance Lopez (gitara, wokal), Fabrizio Grossi (bass), oraz Kenny Aronoff (perkusja) proponuje słuchaczom "Californisoul", który jak określają sami muzycy, brzmi niczym ścieżka dźwiękowa do przejażdżki autem z Los Angeles do San Franciso w 1971 roku. Oprócz podstawowego składu, na albumie, podobnie jak to miało miejsce na „West Of Flushing…”, cała plejada znakomitych gości, między innymi: Billy Gibbons, Steve Lukather, Eric Gales, Robben Ford i Walter Trout. Muzyka na "Califonisoul" to wybuchowa mieszanka rocka, bluesa, soulu, funku a nawet reggae.

Szczegółowa tracklista wydawnictwa przedstawia się następująco:

 

1. I Am Done Missing You

2. Somebody’s Fool (featuring Robben Ford)

3. Love

4. Broken Heart (featuring Billy Gibbons)

5. Bad Boys

6. Elevate (featuring Eric Gales)

7. The One

8. Hard Times (featuring Steve Lukather)

9. Cry

10. The Stranger

11. What’s Wrong (featuring Walter Trout)

12. Thank You

13. This Is Love

 

Album „Californisoul” będzie dostępny w Polsce 20.10 dzięki Mystic Production.


MYSTIC PRODUCTION
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS