Menu

EDITORS DRUGI ZWIASTUN NOWEGO ALBUMU

Grupa Editors ujawniła nowy klip, który powstał do utworu „Hallelujah (So Low)”. Ponownie realizacji teledysku podjął się Rahi Rezvani. Nad dodatkową produkcją utworu pracował Benjamin John Power (Blanc Mass).

„Tekst do „Hallelujah (So Low)” powstał po podróży, którą odbyliśmy w ramach współpracy z Oxfamem. Odwiedziliśmy obozy dla uchodźców w północnej Grecji. Zobaczyliśmy ludzi żyjących w kurzu, którzy są w stanie przeżyć tylko dzięki pomocy innych. Była to niezwykle poruszająca podróż.

Muzycznie utwór oparty jest na związku akustycznej gitary i perkusji. Potem Justin dorzucił swoje gitarowe riffy i mieliśmy zwycięzcę. Teledysk próbuje uchwycić  tę intensywność utworu”  - mówi Tom Smith.

Szósty album zespołu trafi na półki sklepowe 9 marca nakładem wytwórni Play It Again Sam. „Violence”  to następca dobrze przyjętego krążka „In Dream”  z 2015 r. Za produkcję płyty odpowiedzialny jest Leo Abrahams (Wild Beasts, Florence & The Machine, Frightened Rabbit) oraz sam zespół. Dodatkowo nad produkcją pracował Benjamin John Power (Blanck Mass, Fuck Buttons). Materiał zmiksował Cenzo Townshend, poza utworem „Hallelujah (So Low)”  (Alan Moulder).

 

4 kwietnia Editors wystąpi w warszawskiej Progresji, a 5 kwietnia zagra w Club Studio w Krakowie. Bilety na obydwa koncerty zostały wyprzedane!

PIAS
Czytaj dalej...

Siczka gościem audycji Rock Radio 28.02.2018 g. 22.00

Zapraszam do słuchania kolejnej audycji Rock Radio w środę 28.02.2018 r wyjątkowo o godz. 22.00. Gościem specjalnym audycji będzie Eugeniusz "Siczka" Olejarczyk z legendarnej formacji KSU. Powodem wizyty w naszym studiu jest 40 - lecie obecności KSU na muzycznych scenach. Siczka zapowiedział kilka atrakcji podczas programu, osobistych prezentów dla słuchaczy, zaprezentuje też kilka utworów innych wykonawców, które miały wpływ na jego postrzeganie muzyki i działalność artystyczną.
Jeśli chcecie mu wysłać pozdrowienia czy zadać pytanie piszcie pod adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Czytaj dalej...

Tajemnica- ORNETTE nowy singiel

ORNETTE to nowa droga basisty zespołu "ODDZIAŁ ZAMKNIETY". Album "Twarzą w twarz", który ukazał się w listopadzie 2015 roku, stanowi zwieńczenie jego 20-letniej przygody muzycznej.  Mimo swojej niekomercyjności  krążek budzi spore zainteresowanie zarówno wśród stale rosnącej rzeszy fanów jak i mediów. Utwory" Możesz zostać na noc", "Twarzą w twarz" i "Baw się" gościły na liście Antyradia, zajmując na niej miejsca w pierwszej dziesiątce a ballada "Nie zapomnę" kilkakrotnie zajmowała pierwsze miejsce listy przebojów radia Olsztyn. Marek Wiernik - słynny głos Polskiego Radia - chętnie sięga w swoich audycjach po utwór "Spowiedź". Trasa promująca krążek - od Gdańska aż po Wiedeń - obejmowała ponad 60 koncertów. Koncert zespołu "ORNETTE i Przyjaciele"  podczas X Festiwalu imienia Miry Kubasińskiej "Wielki Ogień" w Ostrowcu Świętokrzyskim był okazją do nagrania teledysku, którego premiera w Teleexpressie przypieczętowała sukces ORNETTE. Koncert ten był poświęcony koledze z zespołu "Heaviemu" Piotrowi  Wrzosowskiemu. Na scenie pojawiło się wielu gości m. in. Andrzej Urny, Maciej Mąka, Monika Bożyk, Marcin Bracichowicz , Wojciech Kidoń, Tomasz Josheph Bracichowicz, Marcin Dyjak oraz Grzegorz Babisz, który dołączył do składu. Zespół zagrał także koncerty z zespołami PERFECT o raz DŻEM.  Koncerty te były bardzo dobrze przyjęte zarówno przez publiczność jak i muzyków.
Obecnie zespół ORNETTE rozpoczyna pracę nad nową płytą oraz planuje trasę koncertową w wersji unplagged.  W planach zespołu znajduje się wydanie  koncertu ORNETTE  Akustycznie w wersji DVD.  Koncert został zarejestrowany 29 Kwietnia 2017 w "Centrum Dźwięku i Słowa" w Niepołomicach i Jest juz dostępny Na konale Youtube Artysty
ORNETTE&PRZYJACIELE Akustycznie.

Skład zespołu tworzą
Grzegorz Ornette Stępień - voc/bass
Piotr Bzyk Sokołowski -guit/voc
Grzegorz Babisz -guit/voc
Filip FiFi Woźniak - perkusja

www.ornette.pl
Czytaj dalej...

EELS PREZENTUJE TELEDYSK DO „TODAY IS THE DAY”

EELS ujawnił teledysk do „Today Is The Day”. Klip wyreżyserował Gus Black.  „The Deconstruction” pojawi się na półkach sklepowych 6 kwietnia nakładem wytwórni E Works/[PIAS]. Materiał na płytę został zarejestrowany w the Compound Studio w Kalifornii. Utwory zostały nagrane w składzie: E, Kool G Murder, P-Boo oraz The Deconstruction Orchestra & Choir. Za produkcję krążka odpowiedzialny jest E oraz Mickey Petralia.

„Oto 15 nowych piosenek EELS, które mogą was zainspirować lub nie. Świat zwariował, ale jeśli poszukamy to nadal odnajdziemy w nim piękno. Czasami nawet nie trzeba się specjalnie starać. Innym razem warto rozłożyć coś na czynniki pierwsze, aby odnaleźć piękno w środku” – mówi lider zespołu E (Mark Oliver Everett).

PIAS
Czytaj dalej...

NOWE WYDAWNICTWO LUNATIC SOUL!

Mariusz Duda nie zwalnia tempa. Już w maju ukaże się najnowsze wydawnictwo Lunatic Soul, zatytułowane „Under The Fragmented Sky”. Będzie to uzupełnienie wydanego w październiku ubiegłego roku i bardzo dobrze przyjętego „Fractured”.

„Under The Fragmented Sky” będzie suplementem do „Fractured", bo w większości powstawał podczas sesji do "Fractured” - mówi Mariusz Duda - ale dopieszczałem go w studiu Serakos głównie teraz - pomiędzy grudniem 2017 a lutym 2018. Mówię o nim, że to mini album, ale tak naprawdę będzie zawierał 36 minut całkowicie premierowego materiału, a dzisiejszych czasach to u wielu wykonawców normalna długość płyty. Nowy album będzie w większości instrumentalny, ale pojawią się na nim dwie piosenki. Wyszła mi bardzo spójna i piękna płyta, intymna, nastrojowa, mocno filmowa, inna niż "Fractured" i inna niż wszystko co było do tej pory, ale jednocześnie bardzo „lunatikowa”.

Nowa płyta Lunatic Soul ukaże się w wersji CD oraz winylowej już pod koniec maja 2018. Warto nadmienić, że solowy projekt Mariusza Dudy zadebiutował dokładnie 10 lat temu. „Under The Fragmented Sky” będzie szóstym wydawnictwem tego projektu.

Mystic
Czytaj dalej...

CONFIDENCE MAN PREZENTUJE „CONFIDENT MUSIC FOR CONFIDENT PEOPLE”

13 kwietnia na rynek trafi debiutancki krążek australijskiej grupy Confidence Man. „Confidence Music For Confident People”  ukaże się nakładem wytwórni Heavenly Recordings. Na płycie znajdzie się 11 utworów. “Don’t You Know I’m In A Band”  to kolejny zwiastun pierwszego albumu zespołu.

„Ci faceci (wskazując na Clarence’a i Reggie’go) byli prawdziwymi smutasami kiedy występowali tylko we dwóch. Ja szukałam kogoś kto by ze mną grał. Oni mieli obsesję na punkcie znalezienia kogoś fajnego. Zobaczyli mnie tańczącą w klubie i pomyśleli „Chcemy tę dziewczynę!” Wiedziałam, że jeśli mamy się przebić to potrzebujemy do kompletu gorącego faceta z sześciopakiem z przodu sceny, bo Clarence i Reggie są tak brzydcy. Pewnego dnia wybraliśmy się na publiczny basen i tam był ten gorący gość, który oczyszczał basen i tańczył do muzyki w jego głowie. Wyglądał całkiem dobrze w spodenkach, a jego ruchy nie były konwencjonalne, miał w sobie wiele uroku. Teraz jesteśmy jak mama i tata, a tych dwoje to nasze kapryśne dzieci " – mówi Janet.

Oto tracklista:

 

1.   Try Your Luck

2.   Don’t You Know I’m In A Band

3.   Boyfriend

4.   C.O.O.L Party

5.   Out The Window

6.   Catch My Breath

7.   Bubblegum

8.   Better Sit Down Boy

9.   Sailboat Vacation

10. All The Way

11. Fascination

PIAS
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS