Menu

"Swans" - nowy klip od Cochise!

Prezentujemy klip "Swans", który jest pierwszym z czterech teledysków promujących najnowszą płytę zespołu "Swans And Lions". Jest to piąta studyjna płyta Cochise, i równocześnie pierwsza nagrana z Adamem ‘Argonem’ Galewskim na perkusji. Zdaniem pozostałych muzyków zespołu, Argon nadał przygotowanym kawałkom rytmicznego, bujającego charakteru.

Tytułowy 'Łabędź' to odzwierciedlenie ludzkich sprzeczności oraz ich transformacji, a 'Lew' to władza i niezależność.

Album jest już ogrywany podczas koncertów – wszystkich chcących zapoznać się przedpremierowo z nowym materiałem zapraszamy na najbliższe wydarzenia:
08.12 Malbork – Dołek Club
09.12 Bielsk Podlaski - Pub Blues
15.12 Warszawa – Potok: Drugi Dom Ludzi Rocka
16.12 Ostrów Wielkopolski - Fanaberia Art Club
05.01.2018 Kraków – Boss Garage Pub
06.01.2018 Tychy – Underground
03.02.2018 Opole – Klub Zebra

 W terminie 2-15 marca 2018 album będzie dostępny w ramach wyłączności w sieci salonów Empik. Do ogólnej sprzedaży album trafi 16 marca 2018! Wydawcą płyty jest Metal Mind Productions.

Skład:
Paweł Małaszyński - wokal
Wojtek Napora - gitara
Radek Jasiński - bas
Adam ‘Argon’ Galewski – perkusja

Tracklista:
1. 16
2. Cristal
3. Tick Tack Toe
4. Neverland
5. Beautiful Destroyers
6. Control
7. Pain of God
8. Winter
9. Storm
10. Swans
11. ...and Lions
12. Secrets (Bonus track)

”Swans" (Official Video Clip): https://www.youtube.com/watch?v=3upkkPvptbU&feature=youtu.be
Reżyseria: Laura Kielar
Zdjęcia: Jarosław Całko

Strona oficjalna: http://stillalive.cochise.pl/
Czytaj dalej...

Lunatic Soul i Riverside na kasecie

Mariusz Duda pisze na swoim profilu na Facebooku - "Nazwijcie to fanaberią, zajawką, modą, ale pomyślałem sobie tak: skoro te dwa, wyjątkowo bliskie mojemu sercu albumy zainspirowane są muzycznie klimatami lat 80', to dlaczego nie wydać ich na kasetach?  Tak więc też się stanie. Miło mi ogłosić, że dzięki wytwórni Oldschool Records płyty "Love, Fear and the Time Machine" Riverside oraz "Fractured" Lunatic Soul ukażą się w wersjach... kasetowych. Ilość ich będzie niewielka, wiec trzymajcie rękę na pulsie."

Mystic
Czytaj dalej...

Mielecki T. Day przedstawia nowy klip

BEZBRONNY to pierwszy teledysk projektu T.Day! Gościnnie wystąpił Maciek Lipina. Zdjęcia do klipu powstały na Zamku Krzyżtopór oraz w Dworze na Wichrowym Wzgórzu! Budowanie i niszczenie jest wpisane w naturę człowieka. Utwór "Bezbronny" jest o ludziach, którzy nieustannie walczą ze swoimi słabościami. Czasami dzięki przyjaźni i miłości potrafią wrócić na właściwą drogę. Słodko-gorzka prawda!

Muzyka: Tomasz Dzień
Słowa: Arkadiusz Zawiliński
Producent: T. Day
Scenariusz: Katarzyna Dzień
Reżyseria: Katarzyna Dzień
Opiekun artystyczny: Hubert Patynowski - Hubert Ski

Zdjęcia: Grzegorz Furgał
Montaż i Koloryzacja: Grzegorz Furgał
Scenografia: Natalia Paczkowska, Katarzyna Dzień
Światło Zamek Krzyżtopór: Czak Music
Mistrz Oświetlenia: Miru Stadnik
Światło Dworek: Cinelight
Mistrz Oświetlenia: Oleksandr Sakhno
Make-Up: Karolina Krawczyk ( Pigment Studio )
Wystąpili: Dawid Pokusa, Natalia Kagan

Podziękowania:
Ewelina Staniek, Sylwek Kacprzak, Jarosław Paczkowski, Paweł Soja, Aneta Bator, Anna Ząbek, Agnieszka Niedbała, Gery Drums.

Zamek https://www.facebook.com/zamek.krzyztopor.ujazd.castel/T. Day
Czytaj dalej...

CREEP SHOW NOWY PROJEKT JOHNA GRANTA I WRANGLER

Creep Show to nowy projekt muzyczny Johna Granta oraz elektronicznego tria Wrangler (Stephen Mallinder / Phil Winter / Benge). Ich debiutancki album „Mr Dynamite”  pojawi się na półkach sklepowych 16 marca nakładem wytwórni Bella Union. „Creep Show to Hydra. Bestia z wieloma głowami i głosami, nikt z nas do końca nie wie co robi. Wszystko wydaje się możliwe”  - mówi Stephen Mallinder, były wokalista legendarnej grupy Cabaret Voltaire.

„Lubię teatr absurdu i w dużej mierze o to chodzi w tym projekcie, ale najważniejsza jest zabawa. Dużo się śmialiśmy w trakcie nagrywania i cieszyliśmy się wspólnym towarzystwem” – dodaje John Grant.
„Pink Squirrel”  to tytuł utworu promującego wydawnictwo.

Wrangler w przeszłości współpracował z innymi artystami przy różnych projektach. Do tego grona można zaliczyć LoneLady, Toma Rogersona, Serafinę Steer, Primal Screem czy Gazzelle Twin. John Grant również lubi pracę z innymi muzykami. Artysta dzielił scenę i piosenki z takimi gwiazdami jak Kylie Minogue, Elbow, Richard Hawley czy Tracey Thorn. Jego pasja do muzyki elektronicznej, w tym dla Cabaret Voltaire, znalazła odzwierciedlenie na dwóch jego płytach „Pale Green Ghosts” (2013 r.) oraz „Grey Tickles, Black Pressure”  (2015 r.).

 
Oto tracklista:

1. Mr Dynamite

2. Modern Parenting

3. Tokyo Metro

4. Endangered Species

5. K Mart Johnny

6. Pink Squirrel

7. Lime Ricky

8. Fall

9. Safe and Sound

 PIAS
Czytaj dalej...

Billy Idol po raz pierwszy zagra w Polsce

Billy Idol zagra pierwszy raz w Polsce 21 lipca 2018 w Dolinie Charlotty na 12.Festiwalu Legend Rocka podczas swojej trasy LIVE! 2018 SUMMER TOUR.

Billy Idol był jednym z pierwszych twórców brzmienia, stylu i szaleństwa punk rocka. Jego szyderczy uśmiech i ekspresyjna postać sprawiły, że stał się jedną z mainstreamowych mega-gwiazd MTV oraz jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy muzyki rockowej, na której koncerty bilety znikały w zawrotnym tempie, gdziekolwiek występował. Sprzedał 40 milionów albumów na całym świecie, z których wiele zyskało status platynowych płyt: dziewięć z czterdziestu top singli w Stanach Zjednoczonych, dziesięć w Wielkiej Brytanii w tym hity takie jak: „Dancing with Myself”, „White Wedding”, „Rebel Yell”, „Mony Mony”, „Eyes Without a Face”, „Flesh for Fantasy” and „Cradle of Love”.

Billy ma na swoim koncie najbardziej niezapomniane, czytelne i wyraziste momenty w historii rocka. Stworzył pionierskie nowe brzmienie, przenosząc na parkiet atmosferę roku siedemdziesiątego siódmego, tworząc modny, natychmiast rozpoznawalny styl łączący puls klubowy z desperacją i dekadencją rock and rolla.

Ticektmaster
Czytaj dalej...

100 filmowców, 80 dzieciaków i "Biała flaga"

80 dzieciaków i ponad 100 filmowców! Zobacz jak powstawał niezwykły teledysk zrealizowany przez Akademię MDP do piosenki pt. „Biała flaga”.

Akademia MDP udostępniła making of teledysku do piosenki pt. „Biała flaga”, autorstwa Grzegorza Ciechowskiego. Autorem nowej aranżacji, wykonawcą i producentem utworu jest Endy Yden. Premiera singla i teledysku odbędzie się 18 grudnia.

Akademia MDP (Make Dreams Possible) to grupa twórców i profesjonalistów z branży filmowej, którzy pewnego dnia poczuli, że dzieląc się swoimi umiejętnościami i pasją mogą zrobić coś dobrego dla innych. Misją Akademii MDP jest zaszczepienie dzieciom wiary w siebie.

10 czerwca odbyły się wyjątkowe warsztaty Akademii MDP! Wzięło w nich udział 80 dzieci i ponad 100-osobowa ekipa filmowców.  2 hale, 20 scenografii, 80 kostiumów, 14 kamer, 120 kW światła, 4 wózki, technokran - to tylko niektóre elementy świadczące o skali projektu. Do przygotowania piosenki „Biała flaga”, w nowej wersji, został poproszony Endy Yden - kompozytor, autor piosenek, producent i wokalista. Do współpracy Endy zaprosił Hanię Rani.

Założycielem Akademii jest Robert Gajzler - filmowiec młodego pokolenia, operator. Doświadczenie w pracy przy filmie wykorzystuje do organizacji warsztatów filmowych, dla dzieci ze środowisk zagrożonych marginalizacją. W trakcie warsztatów dzieci mogą zobaczyć na czym polega praca reżysera, aktora, operatora czy kaskadera, a następnie, razem z zawodowcami – realizować wspólnie filmy lub teledyski. Teledysk powstał dzięki sponsorom, którzy wsparli projekt za pośrednictwem akcji crowdfundingowej, zorganizowaną przez Roberta Gajzlera.

Teledysk będzie można zobaczyć 18 grudnia, w serwisie YouTube, a premierze teledysku towarzyszył będzie singiel, który zostanie wydany przez Nextpop.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS