Menu

Artykuły filtrowane wg daty: maj 2017

KING GIZZARD & THE LIZARD WIZARD PREZENTUJE FILM DO DRUGIEGO ROZDZIAŁU NOWEGO KRĄŻKA

Zespół King Gizzard & The Lizard Wizard ujawnił 13-to minutowy film, który powstał do drugiego rozdziału płyty „The Lord Of Lightning vs Balrog” . Video można obejrzeć pod tym adresem: https://youtu.be/Rd3vwwXArMQ Za realizację obrazu odpowiedzialny jest Jason Galea i Ben Jones. Film jest drugim zwiastunem nowego wydawnictwa „Murder Of The Universe” , które trafi na półki sklepowe 23 czerwca nakładem wytwórni Heavenly Recordings. Będzie to druga z pięciu płyt, które ukażą się w tym roku. Krążek składa się z trzech rozdziałów i zawierać będzie 21 utworów. Album dotyka tematów ciężkiego kalibru takich jak upadek człowieczeństwa czy śmierć naszej planety.

 

Nowy materiał został zarejestrowany w Flightless HQ, w East Brunswick w Australii. Produkcją krążka zajął się członek zespołu Stu Mackenzie.

 

Oto tracklista:

The Tale Of The Altered Beast

1.   A New World

2.   Altered Beats I

3.   Alter Me I

4.   Altered Best II

5.   Alter Me I

6.   Altered Beast III

7.   Alter Me III

8.   Altered Beats IV

9.  Life / Death

 

The Lord Of Lightening Vs. Balrog

10. Some Context

11. The Reticent Raconteur

12. The Lord Of Lightening

13. The Balrog

14. The Floating Fire

15. The Acrid Corpse

 

Han- Tyumi And The Murder Of The Universe

16. Welcome To An Altered Future

17. Digital Black

18. Han-Tyumi, The Confused Cyborg

19. Soy-Protein Munt Machine

20. Vomit Coffin

21. Murder Of The Universe

Mystic Production
Czytaj dalej...

Dino Top Festival 2017

Szanowni Państwo, drodzy słuchacze Polskiego Radia Rzeszów. W ubiegłym roku audycja muzyczna Dino Top, wraz z Państwem świętowała tysięczne notowanie co w przeliczeniu daje 22 lata na antenie radiowej. Jubileusz ten uczciliśmy pięknym koncertem w Sędziszowie Małopolskim z udziałem takich legend jak Czerwone Gitary czy Piotr Nowak Band. Koncert ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem dlatego też zrodziła się idea kontynuowania muzycznych podróży sentymentalnych do czasów, kiedy to muzyka dla niektórych była wręcz sensem ich życia. Wspaniała tradycja oraz bogaty katalog niezapomnianych polskich utworów daje nam szerokie pole do popisu, dlatego postanowiliśmy powołać do życia Dino Top Festiwal.

Pierwsza edycja festiwalu odbędzie się 25 czerwca 2017 r na stadionie Lechii w Sędziszowie Małopolskim. Gorącym zwolennikiem tej imprezy od samego początku jest Burmistrz miasta pan Bogusław Kmieć. Głównym Patronem Medialnym została Telewizja Polska.

Gwiazdą pierwszej edycji będzie zespół SKALDOWIE a jako suport wystąpi legenda podkarpackiego rocka grupa RSC. Dzień wcześniej odbędzie się konkurs na interpretację piosenek autorstwa Wojciecha Młynarskiego, do udziału w którym zapraszamy szczególnie śpiewającą młodzież.

Oddajemy do Państwa dyspozycji niniejszą stronę internetową, która pozwoli na bieżąco śledzić wydarzenia związane z Dino Top Festiwal 2017.

www.dinotopfestiwal.pl
Czytaj dalej...

Dream Evil - The Book of Heavy Metal (Re-issue 2017)

Nowe wydanie albumu The Book of Heavy Metal (LP+CD) – trzeciej płyty studyjnej szwedzkiej grupy heavymetalowej Dream Evil. Jest to ostatni album zespołu nagrany w oryginalnym składzie.

LP
A
1. The Book Of Heavy Metal [March Of The Metallians] (05:25)
2. Into The Moonlight (04:20)
3. The Sledge (02:59)
4. No Way (03:19)
5. Crusaders’ Anthem (04:21)
6. Let’s Make Rock (04:03)
B
1. Tired (03:49)
2. Chosen Twice (04:22)
3. M.O.M. (03:33)
4. The Mirror (03:46)
5. Only For The Night (04:11)
6. Unbreakable Chain (05:51)

CD
1. The Book Of Heavy Metal [March Of The Metallians] (05:25)
2. Into The Moonlight (04:20)
3. The Sledge (02:59)
4. No Way (03:19)
5. Crusaders’ Anthem (04:21)
6. Let’s Make Rock (04:03)
7. Tired (03:49)
8. Chosen Twice (04:22)
9. M.O.M. (03:33)
10. The Mirror (03:46)
11. Only For The Night (04:11)
12. Unbreakable Chain (05:51)

Sony Music
Czytaj dalej...

Zbliża się czerwcowa odsłona trasy" Snakes Are Back In Town" grupy CETI

W czerwcu CETI zagra trzy koncerty w ramach trasy "Snakes Are Back In Town" promującej ich najnowszy album " Snakes Of Eden" z którego materiał oceniono bardzo wysoko zarówno w naszym kraju, jak i w wielu mediach europejskich i światowych m.in w Wielkiej Brytanii czy USA. Ostatnio mogliśmy oglądać bardzo energetyczny koncert CETI na festiwalu Metalmania w katowickim Spodku a teraz przyszedł czas na kolejne koncerty w ramach trasy promocyjnej, które odbędą się kolejno w sobotę 10 czerwca w Grodzisku Mazowieckim w ramach imprezy Rock Dog ( koncert z dodatkowym przesłaniem na rzecz bezdomnych zwierząt ) oraz w klubie Iowa i Iławie w dniu 16 czerwca a następnie w mieście krzyżackiej twierdzy Malborku 17 czerwca w tamtejszej Alternatywie. W Malborku zagrają przed CETI dwa suporty reaktywowany Taroth oraz dziewczyny z Eufoni.

10.czerwca - Grodzisk Mazowiecki
Dog Rock Fest (ul. Żytnia 37)

16 czerwca - Iława
Iowa Music( ul Broniewskiego 3)

17 czerwca - Malbork
Alternatywa ( ul. Grunwaldzka 16)


Monika A.Gasiorek - manager
Czytaj dalej...

Amarok – jasna strona progresu

Hunt to tytuł czwartej płyty polskiej art-rockowej formacji Amarok która ukaże się na rynku 23 czerwca. Najnowszy album, zarejestrowany po 12 latach przerwy, zawiera dziewięć utworów łączących takie gatunki muzyczne jak: rock progresywny, ambient, folk czy trip-hop. Amarok to aktualnie autorski projekt gitarzysty, multiinstrumentalisty, wokalisty  i producenta – Michała Wojtasa. Tym razem również postanowił zaprosić znakomitych gości, z którymi współpracował przy trzech poprzednich wydawnictwach Amarok, m.in. Colina Bass’a (Camel), Mariusza Dudę (Riverside, Lunatic Soul) czy Michała Ściwiarskiego (Casma), oraz wielu cenionych instrumentalistów.

Z okazji premiery nowej płyty przygotowaliśmy dla fanów niespodziankę,  cała dyskografia Amarok zostanie udostępniona w wersji cyfrowej. Reedycje w wersji fizycznej dostępne będą sklepach od 23 czerwca.

MUSICOM
Czytaj dalej...

Soundedit ’17 – I ty zostaniesz Numanoidem

Festiwal Soundedit od początku istnienia przedstawia i przybliża wszelkie aspekty związane z muzyką i jej produkcją. Do ogłoszonych już występów - Skalpel i Michael Nyman - dołączają zatem nowi goście. Daniel Miller, producent płyt Depeche Mode, powraca do Łodzi by zagrać swój set DJ-ski. Brian Griffin, wybitny fotograf muzyków, otworzy wystawę, na której światową premierę będzie miała jego książka „Pop”. W Wytwórni wystąpi legenda muzyki elektronicznej - Gary Numan.

Na wyjątkowym koncercie, który odbędzie się w Klubie Wytwórnia 27 października 2017 r. w ramach Festiwalu Soundedit wystąpi niekwestionowana gwiazda muzyki elektronicznej i industrialnej – Gary Numan. Unikatowy styl wokalu Numana wywołuje poczucie bezustannie pracującej maszynerii i lodowatego wyobcowania. Jednocześnie pobudza silne emocje „opakowane” elektronicznym hałasem. Ta energia sprawia, że lojalna baza fanów artysty, tzw. Numanoidów, wciąż zyskuje nowych członków. Koncert na Soundedit będzie częścią światowej trasy promującej nowy album Numana zatytułowany „Savage”.

Dzień później, również w Wytwórni, podczas uroczystej Gali artysta odbierze nagrodę „Człowieka ze Złotym Uchem” w uznaniu za „pionierskie dokonania w dziedzinie produkcji muzycznej”.

Fani Depeche Mode zapewne ogłoszą swoje święto. Do Łodzi ponownie przyjedzie Daniel Miller. Jest założycielem i prezesem Mute, jednej z najbardziej innowacyjnych wytwórni muzycznych na Świecie. Label posiada w swym dorobku obszerny katalog „numerów 1” na listach przebojów w Stanach Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii. Brytyjczyka cechuje nowatorskie podejście do produkcji płyt, pracy artystycznej, jak i kierowania wytwórnią. Niekończące się pasmo sukcesów Depeche Mode to przede wszystkim zasługa właśnie Daniela Millera.

W 2011 r. podczas Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit Daniel Miller odebrał nagrodę „Człowieka ze Złotym Uchem” za „pionierskie dokonania w dziedzinie produkcji dźwięku”.

Podczas Soundedit ’17 Brytyjczyk wystąpi z unikatowym setem DJ-skim. Afterparty z udziałem Millera odbędzie się w piątek, 27 października, w Klubie Wytwórnia. Wizyta producent w Łodzi jest bezpośrednio związana z promocją książki „Pop” Briana Griffina, z którym przyjaźni się od początku lat 80.

Festiwal Soundedit oraz Łódzkie Towarzystwo Fotograficzne (ul. Piotrkowska 102) zapraszają na wystawę oraz premierę książki nadwornego fotografa wielu artystów – Briana Griffina. Griffin przez lata fotografował zespoły i muzyków z takich nurtów jak: Post Punk, New Wave czy New Romantic. „Pop” dokumentuje głównie koniec lat 70. i 80. XX wieku. Materiał na książkę został zebrany z ponad 160 sesji zrealizowanych z więcej niż setką muzyków.

W wydawnictwie znajdziemy wiele zdjęć nigdy wcześniej nieopublikowanych, w tym takich gwiazd jak: Ian Dury, The Clash, Depeche Mode, Echo And The Bunnymen, Iggy Pop, Kate Bush, The Specials, Elvis Costello i wiele, wiele więcej.

Premiera tej wyjątkowej pozycji będzie miała miejsce właśnie w Łodzi. Oczywiście będzie okazja na zakup książki, zdobycie autografu oraz wymianę opinii z autorem.

Bilety na piątkowy koncert Gary’ego Numana oraz afterparty kosztują 115 zł. Bilety w sprzedaży: bilety24.pl, ticketpro.pl, oraz w kasie Klubu Wytwórnia (ul. Łąkowa 29, tel.: +42 639 55 55, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Absolwenci Uniwersytetu Łódzkiego, którzy pojawią się na w Klubie Wytwórnia z Kartą Absolwenta otrzymają 10 % zniżki.

Przypominamy również o biletach na koncert Michaela Nymana. Wydarzenie odbędzie się w Filharmonii Łódzkiej w niedzielę, 29 października o godz. 19:00. W programie znajdą się wszystkie najbardziej znane kompozycje artysty, w tym utwory skomponowane do filmów Greenawaya czy „Fortepianu”. Bilety w cenie: 199, 149 i 119 zł są dostępne wyłącznie na portalu Bilety24.pl. Współorganizatorem koncertu jest Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina.

Michael Nyman zaprezentuje również instalację multimedialną „NYman With A Movie Camera” w Fabryce Sztuki (ul. Tymienieckiego 3). Ekspozycja będzie dostępna od 29 października do 18 listopada. Na tę atrakcję, podobnie jak i wystawę Briana Griffina wstęp będzie wolny.

Hasło Soundedit ‘17 pozostaje bez zmian: „I Am The Sound”. Tak będzie mógł powiedzieć o sobie każdy, kto zechce razem z nami w Łodzi w ostatni weekend października poznawać tajniki pracy producentów muzycznych, wysłuchać prelekcji, uczestniczyć w warsztatach i dyskusjach panelowych. Niebawem ogłosimy kolejne, zaskakujące punkty programu tegorocznej edycji Festiwalu, która odbędzie się w dniach 26-29 października 2017.

I Am The Sound! – jestem brzmieniem. Jestem dźwiękiem. Jestem muzyką. Zapraszamy na Soundedit, zapraszamy do Łodzi.

Biuro Prasowe
Czytaj dalej...

Walfad - 9 .06. koncert w Radiu Rzeszów zaproszenia: jszlachta@radio.rzeszow.pl

Walfad powstał w 2011 roku w Wodzisławiu Śląskim z inicjatywy Wojtka Ciuraja. Od tego czasu grupa wydała trzy albumy, wysoko oceniane zarówno przez krytyków jak i fanów w kraju i zagranicą. Mimo młodego wieku Walfad dzielił scenę z czołówkę krajowej sceny progresywnej (Quidam, Lizard, Hipgnosis, Retrospective, Osada Vida, State Urge), a także mieszkającym w naszym kraju Rayem Wilsonem (ex Genesis) a także z zespołem Marillion. Muzyka Walfad to fuzja rockowych, bezkompromisowych brzmień z poetyckimi, zmuszającymi do myślenia tekstami w języku polskim. Młodzieńcza energia obecna w zespole uwidacznia się szczególnie na żywo, gdzie Walfad udowadnia, że jest jedną z najbardziej obiecujących grup rockowych w kraju.

           Najnowszy album wodzisławskiej formacji zatytułowany Momentum zajął czołowe lokaty w plebiscytach na płytę rocku, a utwory na nim zawarte świetnie radzą sobie na listach przebojów. Trasa promująca ten materiał objęła cały kraj. W kwietniu bieżącego roku zespół Walfad  otwierał Marillion Weekend w Łodzi. Co ważne, legenda progresywnego rocka osobiście wybrała Walfad jako swój support. Jesienią 2017 grupa planuje, również koncerty poza granicami Polski.
Czytaj dalej...

Rock Radio 31.05.2017 r. g. 19.08

W środowej audycji zagra "In Spades" - nowy album The Afghan Whigs. Jest to kwintesencja wszystkiego, co dotychczas nagrał zespół (od punka w stylu Die Kreuzen czy Hüsker Dü lub The Temptations, do ekspansywnego hard rocka jak Led Zeppelin czy Lynyrd Skynyrd.
Usłyszycie też kilka nowości płytowych i klasykę rocka.

Lista utworów: 

The Afghan Whigs: Arabian Heights, Toy Automatic, Oriole, Copernicus
Slowdive: Slomo, Everyone Knows
Soundgarden:Flower, All Your Lies, Beyond The Wheel
The Black Angels: I'd Kill For Her, Half Believing
Mad In Poland: Rescue me, Walk On By
Walfad: Wędrowiec nad morzem mgły, Nasi bogowie, wasi bogowie
Marillion:The Invisible Man
Czytaj dalej...

Premiera najnowszej płyty Grzegorza Kapołki

Od 26 maja, na półkach wszystkich dobrych sklepów muzycznych, można szukać charakterystycznej, barwnej okładki, zdobiącej najnowszy album śląskiego wirtuoza gitary Grzegorza Kapołki. „5th Avenue Blues” to 10 premierowych kompozycji, wśród nich singlowy utwór „Na zawsze”, w którym gościnnie zaśpiewał Maciej Lipina, znany z roli Ryśka Riedla w spektaklu „Skazany na bluesa”.

- Nie chciałem żeby ten materiał był za bardzo wygładzony. Nie chodziło nam o to, by w bluesie szukać estetyki muzyki popowej. To jest prawie, że płyta koncertowa, chociaż nagrana w studiu. Nie zawsze poprawianie czegoś, co jest dobre działa na korzyść, bo traci się gdzieś spontaniczność, która jest bardzo ważnym elementem – podkreśla Grzegorz Kapołka.

Płyta została nagrana w sprawdzonym składzie, liderowi towarzyszyli jego muzyczni (i nie tylko) przyjaciele: basista Darek Ziółek oraz perkusista Irek Głyk. Muzycy pracowali w studiu MAQ Records w Wojkowicach, pod okiem realizatora Michała Kuczery.

Oprócz wspomnianego wyżej Macieja Lipiny, na płycie pojawia się jeszcze jeden gość specjalny – znakomity bluesman Irek Dudek, którego partie harmonijki ustnej słychać w utworze „Jungle Blues”.

„5th Avenue Blues” zwraca uwagę nie tylko muzyką najwyższych lotów, ale również efektownym wydaniem w książkowej formie.

- Mam nadzieję, że „5th Avenue Blues” przysporzy mi wielu koncertów, wielu okazji do spotkań ze słuchaczami – mówi Grzegorz Kapołka. Pierwsze spotkanie ze słuchaczami w ramach promocji nowego materiału już za nim – 25 maja, w Radiu Katowice odbył się specjalny koncert z udziałem gości, którzy zagrali i zaśpiewali na płycie. Kolejne okazje do posłuchania na żywo utworów z „Piątej Alei” już niebawem...
Zobacz klip "Na zawsze" - https://youtu.be/28d20i_cRgQ

Tracklista:

1. Blues March
2. E tu, Bruto, contra me?
3. Blue Heaven
4. Sombrero
5. Na zawsze
6. Glisso Bluesso
7. 5th Avenue Blues
8.  Jungle Blues
9. Slowly , baby slowly
10. Silesian Love

 

----
Grzegorz Kapołka jest absolwentem i wykładowcą Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Oprócz autorskich płyt, nagrał ponad 50 albumów jako muzyk sesyjny. Współpracował z wybitnymi artystami z kręgu bluesa i jazzu, by wspomnieć takie nazwiska jak: Keb' Mo', Frank Gambale, Robin Eubanks, Tomasz Stańko, Irek Dudek i muzycy grupy SBB.

Muzyk został wybrany „Gitarzystą Roku 2014" według czytelników magazynu „Twój Blues”. W rankingu „Gitarowy Top” (2002) został uznany za najlepszego gitarzystę bluesowego w Polsce, natomiast płyta „Blue Blues II” zajęła I miejsce w kategorii „Najlepsza płyta gitarowa Blues”. Natomiast „Blue Blues” została uznana przez prestiżowe czasopismo "Muzyk" za "najlepszą polską płytę bluesową jaka kiedykolwiek się ukazała”, a przedostatnia płyta tria otrzymała nominację do nagrody "Fryderyk" w kategorii -"Najlepszy album roku - Blues".

HALO MEDIA
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS