Menu

Punky Reggae Live 2018

Oto oficjalne info trasy PUNKY REGGAE live 2018:
 
Z wyjątkową przyjemnością informujemy, że po kilku latach przerwy na krajową mapę koncertową powraca kultowa trasa PUNKY REGGAE live. Tym razem odwiedzimy łącznie 16 klubów w całej Polsce, w okresie od połowy lutego do drugiej połowy kwietnia 2018. W rolach głównych wystąpią: FARBEN LEHRE (pomysłodawca całego przedsięwzięcia) oraz, znany z Indios Bravos, GUTEK w swoim projekcie solowym (wraz z zespołem). Pozostali dwaj wykonawcy: the ANALOGS i BIG CYC zagrają równo po połowie trasy (8 miast). Na każdym koncercie, oprócz trzech głównych kapel, na scenie pojawi się czwarta w charakterze gościa/supportu.
Z założenia wszystkie imprezy będą rozpoczynały się o godzinie 18:00.
 
Historia PUNKY REGGAE live sięga 2004 roku, kiedy na jednej scenie spotkały się trzy formacje FARBEN LEHRE, HABAKUK i PROLETARYAT. Przez wszystkie dotychczasowe edycje, w latach 2004-2013 przewinęło się wiele szacownych ekip z krajowego podwórka muzycznego, m.in. AKURAT, KONIEC ŚWIATA, HAPPYSAD, TABU, HURT, LENIWIEC, THE BILL czy ZABILI MI ŻÓŁWIA, a sporadycznie pojawiły się również takie formacje jak KSU, ENEJ, HUNTER, ACID DRINKERS czy JELONEK...
 
Najważniejsza idea przyświecająca PUNKY REGGAE live, którą w jednym ze swoich utworów rzucił niegdyś Bob Marley, polega na zamazywaniu sztucznych podziałów, wzajmnym szacunku między artystami i ich pozytywnych relacjach z przybywającą na koncerty publicznością. Jednym słowem MUZYKA powinna łączyć, a nie dzielić, natomiast sama trasa ma charakter otwarty na różne gatunki, jednak bez popadania w irracjonalne skrajności.
 
PRAWDA, MUZYKA, SZACUNEK czyli PUNKY REGGAE live 2018 już niebawem powraca na scenę...
 
Koniecznie zajrzyjcie na oficjalną stronę trasy na FB:
https://www.facebook.com/PUNKYREGGAElive - oficjalny fanpage PRlive
 
FARBEN LEHRE
https://www.facebook.com/farbenlehreofficial
https://www.youtube.com/watch?v=ZOiuVKXdnDE - Femina / clip
 
GUTEK
https://www.facebook.com/piotr.gutek.gutkowski
 
BIG CYC
https://www.facebook.com/BigCyc - BIG CYC
https://www.youtube.com/watch?v=N-Nj5Cy6rTY - Viva San Escobar / clip
 
the ANALOGS
https://www.facebook.com/TheAnalogs
https://www.youtube.com/watch?v=tflhw6knKtU - Wilk / audio
 
______________________________
 
PUNKY REGGAE live 2018:
 
16/02/18 RZESZÓW, Pod Palmą
17/02/18 SKARŻYSKO, Semafor
18/02/18 WARSZAWA, Hybrydy
 
23/02/18 ŁÓDŹ, ŁDK
24/02/18 PSZÓW, MOK
 
08/03/18 KRAKÓW, Forty Kleparz
09/03/18 OPOLE, NCPP
10/03/18 KATOWICE, Mega-Club
 
23/03/18 CZECHOWICE, Chacharnia
24/03/18 WROCŁAW, Stary Klasztor
25/03/18 ZIELONA GÓRA, Kawon
 
13/04/18 POZNAŃ, U Bazyla
14/04/18 SZCZECIN, Słowianin
 
20/04/18 BYDGOSZCZ, Estrada
21/04/18 OLSZTYN, Andergrant
22/04/18 GDAŃSK, Parlament
Czytaj dalej...

Metalmania 2018

Metal Mind Productions zaprasza

METALMANIA 2018

EMPEROR

ASPHYX

KAT&ROMAN KOSTRZEWSKI

DESTROYER 666

XENTRIX

DEAD CONGREGATION

 

ALASTOR

RAGEHAMMER

TERRORDOME

MINETAUR

SHODAN

 

Goście specjalni: Christophe Szpajdel, Krzysztof "Prosiak" Owedyk ...


7.04.18 - Katowice, Spodek

Metal Mind Productions
Czytaj dalej...

Metalmania 2018

Metal Mind Productions z radością informuje, że 7 kwietnia 2018 roku w katowickim Spodku odbędzie się kolejna, XXIV edycja Metalmanii! Będzie to nie tylko jedno z najważniejszych muzycznych wydarzeń przyszłego roku, ale i prawdziwe metalowe święto. Na dwóch scenach zaprezentuje się czołówka światowej i polskiej sceny metalowej, nie zabraknie również dodatkowych atrakcji dla fanów metalu. Metalmania pozostaje wierna swojej formule i fani będą mogli zobaczyć najlepszych, różnorodnych pod względem metalowej stylistyki wykonawców.

METALMANIA 2018
7.04.2018 Katowice - Spodek

Emperor official
Destroyer 666
Xentrix
Terrordome
SHODAN
+ TBA

Ostatnia edycja Metalmanii odbyła się 22 kwietnia b.r. w katowickim Spodku, a wystąpiły wtedy takie gwiazdy jak m.in. Samael, Coroner, Moonspell czy Sodom.

Więcej informacji:
www.metalmind.com.pl/metalmania
www.facebook.com/MetalmaniaFestival/
Czytaj dalej...

11. Festiwal Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego

W dniach 8 - 9 lipca w Toruniu odbędzie się już po raz 11. Festiwal Rocka Progresywnego im. Tomasza Beksińskiego. Impreza od lat uważana za Święto Polskiego Rocka Progresywnego, mająca na celu promocję naszych rodzimych wykonawców spod znaku rocka progresywnego tym razem przenosi się do malowniczego Amfiteatru przy Muzeum Etnograficznym w Toruniu.

Jak co roku organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Inicjatyw Niezależnych PROGRES zaprosili na Festiwal kilku czołowych wykonawców z Polski a także dwóch Gości Specjalnych z Holandii. Podczas imprezy zobaczymy więc fenomen ostatnich lat, zespół Art Of Illusion, powracający po latach milczenia, bardzo lubiany w naszym kraju zespół Grendel, a także uznawane za wielkie nadzieje zespoły: Yesternight, Backward Runners, Animate czy Here On Earth. Dużą ciekawostką z pewnością będzie też występ niezwykłej formacji Halucynacje, czerpiącej wpływy z klasycznych brzmień sprzed kilku dekad. Gwiazdami tegorocznej edycji będą wykonawcy z Holandii: uznany w całej Europie zespół Flamborough Head oraz znakomity gitarzysta Eddie Mulder.

Nie zabraknie podczas Festiwalu wielu przedsięwzięć wspierających. Zorganizowane zostanie między innymi spotkanie autorskie z Wiesławem Weissem, Redaktorem Naczelnym miesięcznika "Teraz Rock", autorem Encyklopedii Muzyki Rockowej oraz monografii "Tomek Beksiński. Portret Prawdziwy". Ponieważ ostatnio znów głośno zrobiło się wokół postaci legendarnego, tragicznie zmarłego radiowca i felietonisty Tomka Beksińskiego, organizatorzy postanowili zorganizować spotkanie z osobą która doskonale go znała i może powiedzieć prawdę.

Tradycyjnie Stowarzyszenie wręczy Nagrodę im. Roberta RoRo Roszaka przyznaną tym razem za najlepsze wydawnictwo roku 2016. W tym roku Członkowie SIN PROGRES wybrali album warszawskiej formacji Love De Vice zatytułowany "Pills".

Organizatorzy zapewniają na terenie Amfiteatru kilka punktów gastronomicznych, kiermasze płytowe oraz loterie z atrakcyjnymi nagrodami. Na teren Amfiteatru warto przyjść całymi rodzinami bowiem zapewnione zostaną nawet atrakcje dla najmłodszych, którzy będą mogli się wyszaleć w obszernym "figloraju".  

PLAN FESTIWALU

SOBOTA - 8 LIPCA

13.00 - Piknik rodzinny, gry i zabawy dla dzieci a także atrakcje sportowe dla młodzieży i dorosłych

16.00 - Początek Festiwalu.

Koncerty:
HERE ON EARTH
HALUCYNACJE
BACKWARD RUNNERS
EDDIE MULDER (koncert akustyczny)
FLAMBOROUGH HEAD

a także:
Wręczenie Nagrody im. Roberta RoRo Roszaka dla zespołu LOVE DE VICE
Po zakończeniu koncertów 'After Party' w Klubie Muzycznym NRD (ul. Browarna 6)

NIEDZIELA - 9 LIPCA

13.00 - Piknik rodzinny, gry i zabawy dla dzieci a także atrakcje sportowe dla młodzieży i dorosłych

13.30 - spotkanie autorskie z Wiesławem Weissem w Auli Muzeum Etnograficznego

16.00 - otwarcie II dnia festiwalu

Koncerty:
ANIMATE
YESTERNIGHT
GRENDEL
ART OF ILLUSION

O FESTIWALU...

Festiwal jest imprezą o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Ma na celu promocję klasycznej muzyki rockowej podniesionej do rangi sztuki, która od ponad 40 lat fascynuje i zaspokaja najbardziej wyrafinowane gusty muzyczne na całym świecie. Podczas festiwalu mają okazję zaprezentować się najlepsze polskie zespoły z tego gatunku muzycznego. Co roku zapraszamy także wybijające się formacje zagraniczne w charakterze Gościa Specjalnego, co dodatkowo powoduje budowanie międzynarodowych kontaktów kulturalnych i podnosi rangę przedsięwzięcia. Impreza jest darmowa dla widzów, zawsze odbywa się latem w plenerze. Nosi zaszczytne imię Tomasza Beksińskiego wspaniałego dziennikarza polskiego radia, wielkiego miłośnika rocka progresywnego i innych klimatycznych gatunków muzycznych. W tym roku będziemy mieli zaszczyt zaprosić zespoły oraz naszych widzów do bardzo wyjątkowego miejsca w Toruniu. Jest nim malowniczy Amfiteatr przy Muzeum Etnograficznym. Miejsce to usytuowane tuż obok Toruńskiej Starówki zapewnia znakomitą jakość od strony technicznej (akustyka, oprawa) a także od strony logistycznej (bliskość deptaka spacerowego, bogata oferta noclegowa w okolicy).

Celem festiwalu jest promocja rocka progresywnego oraz zorganizowanie wielkiego święta dla fanów tego gatunku muzycznego. Rock progresywny to muzyka o bardzo wysokim poziomie artystycznym. Powszechnie uznawana jest za jedno najwyższych misteriów muzycznego smaku i technicznych doskonałości twórczych w muzyce rockowej.

Dotychczas wzięły w festiwalu udział 44 zespoły z całej Polski. Od kilku lat zapraszamy także na imprezę zespoły z Europy, w charakterze Gościa Specjalnego. Jak dotąd zagrali u nas min.: Władysław Komendarek, Collage, Millenium, Ananke, Tides From Nebula, AnVision, Osada Vida, Retrospective, Art Of Illusion czy Votum a także The Skys (Litwa), Argos (Niemcy) oraz Karnataka (Anglia). Kilka mniej znanych zespołów uczestniczących w poprzednich edycjach festiwalu wypłynęło na szersze wody właśnie dzięki występowi na naszej imprezie. Niezwykle istotną częścią imprezy jest także nasza wspaniała Publiczność, która od kilku lat buduje wyjątkowość corocznych spotkań i której z roku na rok przybywa!W TYM ROKU NA FESTIWALU

W roku 2017 Festiwal chcemy rozłożyć na dwa dni: 8 i 9 lipca. Jest to akurat, o tyle dobry termin, że nigdzie w Polsce nie odbędą się żadne duże Festiwale, jakie mogłyby zainteresować odbiorców tego typu muzyki. Bardzo chcemy by po niewątpliwym sukcesie ubiegłorocznej, jubileuszowej edycji nasz Festiwal znów został zapamiętany przez widzów i samych artystów jako niepowtarzalny spektakl, zarówno od strony artystycznej, jak i wizualnej oraz technicznej. Dzięki ponad dziesięcioletniemu doświadczeniu w organizowaniu tej imprezy doskonale wiemy, co musimy zaoferować widzom, by impreza była atrakcyjna i wciąż mogła się rozwijać. W związku z tym zamierzamy zaprosić do występu na Festiwalu siedmiu czołowych, polskich wykonawców, którzy w ostatnim czasie swą działalnością, wybijają się przed szereg silnej, jak by nie było, polskiej sceny muzyki art-rockowej. Chcemy też by Kujawy i Pomorze zostały zaakcentowane na scenie przez muzyków z tego regionu, bowiem nie od dziś wiadomo, że ten region słynie z wielu znakomitych projektów. Postaramy się by impreza zainteresowała nie tylko fanów tego muzycznego gatunku, ale także i mieszkańców Torunia i okolic, w związku z czym będziemy chcieli przeprowadzić jeszcze lepszą, niż w latach poprzednich, kampanię promocyjną. Przy okazji organizacji Festiwalu w roku 2016 zdobyliśmy mnóstwo nowych kontaktów, podpisaliśmy wiele umów partnerskich oraz zyskaliśmy nowych patronów medialnych. Cała ta sytuacja pozwala bardzo optymistycznie myśleć o dobrej promocji Festiwalu.

Na Festiwalu wystąpi siedem zespołów z Polski (Here On Earth, Halucynacje, Backward Runners, Animate, Yesternight, Grendel, Art Of Illusion) oraz Goście Specjalni zza granicy - holenderska formacja Flamborough Head oraz znakomity gitarzysta Eddie Mulder.

Przerwy pomiędzy koncertami wypełnią, jak zawsze, przedsięwzięcia wspierające. Nie zabraknie wielu tradycyjnych i stałych punktów programu.
Ważnym punktem każdej edycji Festiwalu, jest wręczenie tradycyjnej Nagrody im. Roberta „RORO” Roszaka, nieżyjącego już entuzjasty muzyką progresywną, dziennikarza muzycznego, a także organizatora legendarnych już koncertów. Chcemy w ten sposób przypominać o Robercie, który zrobił bardzo wiele dla młodych polskich zespołów. Był on także współzałożycielem Stowarzyszenia PROGRES, organizatora Festiwalu. Od pięciu lat wyróżnienie to przyznawane jest przez Członków Stowarzyszenia „PROGRES”, za najlepsze wydawnictwo muzyczne za dany rok. Na wyróżnienie mogą liczyć polskie zespoły muzyczne z gatunku rocka progresywnego.W tym toku Nagrodę wręczymy warszawskiej formacji Love De Vice za wydany rok temu album "Pills"

Ważną częścią programu będzie uczczenie pamięci Patrona Festiwalu Tomasza Beksińskiego. Ostatnio dość głośno zrobiło się o tej niezwykłej postaci. Wokół postaci Tomka Beksińskiego istnieje sporo legend, zagadek a nawet kontrowersji. Powstają kolejne książki, nakręcane są filmy i dokumenty, wiele osób poznaje obraz Tomasza można by rzec od nowa. Staje się on coraz bardziej postacią kultową. My chcemy zorganizować spotkanie z osobami, które Tomka doskonale znały za jego życia. Bo tak naprawdę tylko oni mogą dziś opowiedzieć o tej niezwykłej postaci coś więcej. Stąd też pomysł zorganizowania spotkania autorskiego z Wiesławem Weissem - dziennikarzem muzycznym, współzałożycielem i redaktorem naczelnym miesięczników Tylko Rock (1991-2002) i Teraz Rock (od 2003), autorem wspaniałych pozycji książkowych dotyczących muzyki rockowej, w końcu autorem, naszym zdaniem, najlepszej monografii Patrona Festiwalu Tomasza Beksińskiego, wydanej w ubiegłym roku, pod tytułem "Tomek Beksiński Portret prawdziwy".

W przerwach pomiędzy koncertami będą miały miejsce:
- cegiełko-loteria fantowa z wieloma cennymi nagrodami
- będą jak zawsze stoiska z wydawnictwami płytowymi,
- po koncertach organizujemy też spotkania publiczności z występującymi artystami. Odbędą się one w kultowym Klubie NRD, który jest naszym oficjalnym Partnerem przy organizacji Festiwalu.

Podczas trwania Festiwalu będzie funkcjonowało kilka stoisk gastronomicznych. Spośród zgłoszonych oferentów wybraliśmy naszym zdaniem najlepszą ofertę, a wszystko to w trosce o to by na terenie Amiteatru podtrzymać wspaniałą atmosferę jaka wytworzyła się przez wiele lat choćby w Gniewkowie, w Parku Wolności. Uważamy, że nowe miejsce bez problemu także stanie się miejscem kultowym.

Zadbaliśmy także o to, by na imprezę mogły bez problemu przybywać całe rodziny, nawet z dziećmi, dla których także będzie funcjonował specjalny "Figloraj", przygotowany przez firmę GMG - Partnera Festiwalu.
Czytaj dalej...

Dino Top Festival 2017

Szanowni Państwo, drodzy słuchacze Polskiego Radia Rzeszów

W ubiegłym roku audycja muzyczna Dino Top, wraz z Państwem świętowała tysięczne notowanie co w przeliczeniu daje 22 lata na antenie radiowej. Jubileusz ten uczciliśmy pięknym koncertem w Sędziszowie Małopolskim z udziałem takich legend jak Czerwone Gitary czy Piotr Nowak Band. Koncert ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem dlatego też zrodziła się idea kontynuowania muzycznych podróży sentymentalnych do czasów, kiedy to muzyka dla niektórych była wręcz sensem ich życia. Wspaniała tradycja oraz bogaty katalog niezapomnianych polskich utworów daje nam szerokie pole do popisu, dlatego postanowiliśmy powołać do życia Dino Top Festiwal.

Pierwsza edycja festiwalu odbędzie się 25 czerwca 2017 r na stadionie Lechii w Sędziszowie Małopolskim. Gorącym zwolennikiem tej imprezy od samego początku jest Burmistrz miasta pan Bogusław Kmieć. Głównym Patronem Medialnym została Telewizja Polska.

Gwiazdą pierwszej edycji będzie zespół SKALDOWIE a jako suport wystąpi legenda podkarpackiego rocka grupa RSC. Dzień wcześniej odbędzie się konkurs na interpretację piosenek autorstwa Wojciecha Młynarskiego, do udziału w którym zapraszamy szczególnie śpiewającą młodzież.

Oddajemy do Państwa dyspozycji niniejszą stronę internetową, która pozwoli na bieżąco śledzić wydarzenia związane z Dino Top Festiwal 2017.

Zapraszamy na: www.dinotopfestiwal.pl
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS